TVN24 | Polska

Za sterami nietrzeźwy 48-latek, na pokładzie czworo dzieci

TVN24 | Polska

Autor:
aa
Źródło:
TVN24
Wschowa. Funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego sternika, który miał w organizmie 0,6 promila alkoholu
Wschowa. Funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego sternika, który miał w organizmie 0,6 promila alkoholuLubuska policja
wideo 2/11
Lubuska policjaWschowa. Funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego sternika, który miał w organizmie 0,6 promila alkoholu

Policjanci ze Wschowy (woj. lubuskie) zatrzymali na Jeziorze Sławskim sternika, który przewoził sześć osób, w tym czworo dzieci. Mężczyzna będzie się tłumaczyć przed sądem ze swego zachowania.

Wraz z ładną pogodą coraz więcej osób spędza czas nad wodą. W związku z tym policyjni wodniacy ze Wschowy (woj. lubuskie) patrolowali Jezioro Sławskie, gdzie odbywały się między innymi zawody wędkarskie. Okazało się, że nie wszyscy przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa.

- Funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego sternika, który miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Wraz z mężczyzną na pokładzie znajdowało się sześciu pasażerów, w tym czwórka dzieci. 48-latek odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Był to już drugi w tym sezonie nietrzeźwy sternik zatrzymany przez patrol wodny ze Wschowy - poinformowała komisarz Maria Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jakie są najczęstsze przewinienia?

Jak wymienia policja, wśród najczęstszych przewinień pojawiają się: prowadzenie łodzi pod wpływem alkoholu, brak uprawnień, zły stan techniczny sprzętu pływającego, brak odpowiedniego wyposażenia łodzi, jachtów czy mniejszych sprzętów pływających. Na celowniku policjantów są też kłusownicy. 

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Google Maps

Autor:aa

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości