Pijany przyjechał na przesłuchanie w sprawie jazdy po alkoholu

Autor:
bp/
tam
Źródło:
PAP
Jedlicze (Podkarpacie)
Jedlicze (Podkarpacie)
wideo 2/7
Jedlicze (Podkarpacie)

Pijany 70-latek przyjechał samochodem na komisariat policji w Jedliczu (Podkarpacie), by stawić się na przesłuchanie w sprawie jazdy pod wpływem alkoholu. Wcześniej - w połowie listopada - został zatrzymany, gdy prowadził pojazd, mając w organizmie 1,6 promila alkoholu. Kiedy po dwóch tygodniach przyjechał, by usłyszeć zarzut, "poprawił" wynik. Alkomat wskazał dwa promile.

We wtorek (29 listopada) rano na komisariat policji w Jedliczu pod Krosnem stawił się 70-latek, wezwany na przesłuchanie w sprawie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przyjechał tam własnym autem. Jak się okazało, nie powinien, bo ponownie okazało się, że wsiadł za kierownicę "po spożyciu".

Czytaj też: Trzej mężczyźni wjechali w ozdobne krzewy. Żaden nie przyznawał się do kierowania

Policjantka wyczuła woń alkoholu

W połowie listopada w Dobieszynie świadkowie dokonali obywatelskiego zatrzymania 70-latka, który pod wpływem alkoholu prowadził samochód. Po zbadaniu mężczyzny okazało się, że w organizmie kierowcy było 1,6 promila.

Czytaj też: Był pijany, próbował odbić kolegę z radiowozu

Funkcjonariusze zabrali wówczas mężczyźnie prawo jazdy i wezwali go na przesłuchanie, które miało odbyć się dwa tygodnie później. 29 listopada rano 70-latek stawił się w komisariacie. Tego dnia miał usłyszeć zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyjechał tam jednak własnym samochodem, a mająca go przesłuchać policjantka wyczuła od niego woń alkoholu.

Dwa promile przed przesłuchaniem

- Badanie stanu trzeźwości wykazało około dwa promile alkoholu w jego organizmie, co wykluczyło możliwość przeprowadzenia czynności procesowych. Mężczyzna na przesłuchanie przyjechał swoim volkswagenem - poinformował w komunikacie podkomisarz Paweł Buczyński, oficer prasowy krośnieńskiej policji.

70-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie i po wytrzeźwieniu przesłuchany następnego popołudnia. Usłyszał dodatkowy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a na poczet przyszłej kary zastosowano tymczasowe zajęcie jego samochodu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: google maps

Pozostałe wiadomości