Trzej mężczyźni wjechali w ozdobne krzewy. Żaden nie przyznawał się do kierowania

Autor:
bp/
tam
Źródło:
KPP w Busku-Zdroju
Trzej mężczyźni wjechali w ozdobne krzewy. Żaden nie przyznawał się do kierowania
Trzej mężczyźni wjechali w ozdobne krzewy. Żaden nie przyznawał się do kierowaniaKPP w Busku-Zdroju
wideo 2/6
KPP w Busku-ZdrojuTrzej mężczyźni wjechali w ozdobne krzewy. Żaden nie przyznawał się do kierowania

Samochód osobowy wjechał w ozdobne krzewy w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie). Gdy na miejsce przyjechali policjanci, zastali trzech mężczyzn, z których żaden nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Jak ustalili funkcjonariusze, za kierownicą siedział 50-latek. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

We wtorek (29 listopada) policjanci z Buska-Zdroju otrzymali informację o samochodzie osobowym, który wjechał w przydrożne ozdobne krzewy. Do zdarzenia doszło przy skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Miodowicza. Na miejscu funkcjonariusze zastali trzech mężczyzn.

Samochód wjechał w ozdobne krzaki w Busku-ZdrojuKPP w Busku-Zdroju

Policja: żaden nie przyznawał się do kierowania

Po przyjeździe funkcjonariuszy dwóch z nich próbowało oddalić się z miejsca kolizji. 50-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, a 56-latek - 2,3 promila. Z kolei trzeci, również 56-letni, siedział za kierownicą i odmówił poddania się badaniu trzeźwości, dlatego został poddany badaniu krwi. Cała trójka została zatrzymana.

Samochód wjechał w ozdobne krzaki w Busku-ZdrojuKPP w Busku-Zdroju

Według ustaleń policjantów, kierujący volkswagenem "nie wyrobił się" na skrzyżowaniu i wjechał na pas oddzielający jezdnię od parkingu. Ukaranie sprawcy okazało się jednak problematyczne, bo żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu, gdzie spędzili noc.

Samochód wjechał w ozdobne krzaki w Busku-ZdrojuKPP w Busku-Zdroju

Zarzut dla pijanego kierowcy

Następnego dnia, w środę, policjanci ustalili, kto prowadził samochód. - Zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości usłyszał jeden z zatrzymanych, 50-letni mieszkaniec Buska-Zdroju - poinformował w komunikacie aspirant sztabowy Tomasz Piwowarski, oficer prasowy buskiej policji. 50-latkowi grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Jak przekazał nam Piwowarski, policjanci ustalają jeszcze, dlaczego 56-latek, który w momencie zatrzymania był w samochodzie, siedział za kierownicą. Wciąż nie są też znane wyniki badania krwi.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Busku-Zdroju

Pozostałe wiadomości