TVN24 | Polska

Śmiertelne potrącenie rowerzystki na pasach. Podejrzany 19-latek aresztowany

TVN24 | Polska

Autor:
FC//rzw
Źródło:
TVN 24 Poznań, PAP
Jarocin. Rowerzystka zginęła na pasach
Jarocin. Rowerzystka zginęła na pasachTVN24
wideo 2/5
TVN24Jarocin. Rowerzystka zginęła na pasach

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie kierowca bmw, który wjechał w 20-latkę przeprowadzającą rower przez przejście dla pieszych w Jarocinie (województwo wielkopolskie). Kobieta zginęła. - Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – powiedział Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Do wypadku doszło w poniedziałek na ulicy Poznańskiej w Jarocinie. Służby otrzymały zgłoszenie o godzinie 12.36. Kierujący samochodem bmw 19-latek potrącił na przejściu dla pieszych młodą kobietę, która przeprowadzała rower. 20-latka z gminy Jarocin zmarła na miejscu.

Do wypadku doszło poza terenem zabudowanym, ale obowiązywało tam ograniczenie prędkości do 50 km na godzinę.

Zginęła młoda kobietaTVN24

- Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – powiedział Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Uderzył w pokrzywdzoną z ogromną siłą"

Jak podaje prokuratura, 19-latek jechał z nadmierną prędkością i zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa pokrzywdzonej. - Uderzył w pokrzywdzoną z ogromną siłą, powodując wyrzucenie ciała w górę. Na pewno jechał z nadmierną prędkością, ale dopiero biegli ocenią, ile mogło być na liczniku – wyjaśnił prokurator.

W kobietę miał wjechać kierowca bmwTVN24

19-latek pozostał na miejscu zdarzenia. Był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań na zawartość środków odurzających. - Jeśli chodzi o miejsce zdarzenia to to przejście jest bardzo dobrze oznakowane. Nie ma tu też jakichś problemów w widocznością - mówiła Agnieszka Zaworska, rzeczniczka jarocińskiej policji.

Sąd Rejonowy w Jarocinie przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował w środę 19-latka na 3 miesiące. Śledczy wniosek uzasadniali zapewnieniem prawidłowego toku postpowania i grożącą 19-latkowi surową karą - do 8 lat więzienia.

Okoliczności tragicznego wypadku bada policjaTVN24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:FC//rzw

Źródło: TVN 24 Poznań, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości