Polska

Jak masz na imię kotku? Tak jak chcesz

Polska

Jak masz na imię kotku? Tak jak chcesz. WOŚP: Wybierz imię dla lwa
TVN 24Zwycięzca licytacji nazwie małą lwicę

Gdańska rodzina lwów liczy 10 osobników: pięć samców i pięć samic. Najmłodsze cztery nie maja jeszcze imion. Jedno z nich - dla lwicy - wybierze zwycięzca licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gdańskie zoo już kilkanaście razy przekazywało fanty na orkiestrowe licytacje. Ale w tym roku trudno będzie przebić ich propozycję. Pamiętacie cztery małe lwiątka? Jedyna "kobieta" w tej wesołej gromadce nie ma jeszcze imienia. Możesz wymyślić je właśnie ty.

- Pomyśleliśmy, że w przypadku tych rozkosznych maluszków to będzie dość oryginalny pomysł. Konkursy na nadanie imienia zwierzętom zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Liczymy, że tak będzie i z naszą lwicą. Mamy nadzieję, że szczodrość mieszkańców Gdańska będzie tym większa - zachęca Michał Targowski, dyrektor gdańskiego ogrodu zoologicznego.

Licytacja "imienia" odbędzie na scenie na Targu Węglowym w Gdańsku.

Nie tylko imię

Królewska "rodzina" z Gdańska ma coś jeszcze. Można też dostać unikatowy odcisk lwiej łapy w gipsie. Nie tak łatwo go zdobyć.

- Próbowaliśmy przez kilka godzin. To było kilkanaście nieudanych prób. Ale w końcu się udało i mamy ten jeden, idealny odcisk łapy - mówi Emilia Salach z gdańskiego zoo.

Coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Powstała w 1993 roku - od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze najnowocześniejszy sprzęt medyczny przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce. W ciągu 25 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 830 mln złotych. 2 stycznia 2018 roku fundacja podała, że na dwa tygodnie przed 26. Finałem WOŚP w różnego rodzaju aukcjach i zbiórkach przekroczono próg miliona złotych. Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/r / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości