Izba Dyscyplinarna a wypłata pieniędzy z KPO. Dyskusja w "Kawie na ławę"

Źródło:
TVN24
Dziambor: projekt prezydencki to jest po prostu rebranding
Dziambor: projekt prezydencki to jest po prostu rebrandingTVN24
wideo 2/10
Dziambor: projekt prezydencki to jest po prostu rebrandingTVN24

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, mówiąc w "Kawie na ławę" w TVN24 o sytuacji wokół Izby Dyscyplinarnej i wypłacie unijnych pieniędzy, powiedział, że "to nie jest tak, że sprawa jest ostatecznie zakończona". - Robiliście wszystko przez ostatni rok, by te pieniądze do Polski nie trafiły - zwrócił się do niego Borys Budka, szef klubu Koalicji Obywatelskiej. Artur Dziambor z Konfederacji, stwierdził, że projekt prezydencki, zakładający likwidację Izby Dyscyplinarnej, "to jest po prostu rebranding".

OGLĄDAJ "KAWĘ NA ŁAWĘ" W INTERNECIE W TVN24 GO

Komisja Europejska do tej pory potrąciła ze środków dla Polski 111 milionów euro kar za Izbę Dyscyplinarną - poinformował Maciej Sokołowski, korespondent TVN24. To równowartość około 514 milionów złotych. Ostatnie potrącenie miało miejsce w maju.

W czerwcu nastąpi kolejne potrącenie, tym razem z trzeciego wezwania do zapłaty, w wysokości 30 mln euro. W lipcu czeka nasz kraj kolejne potrącenie w wysokości 33 mln euro, co jest efektem czwartego wezwania do zapłaty. Polska w kolejnych tygodniach może się też spodziewać następnych wezwań. Łączna naliczona kara przekracza 200 mln euro (925 mln zł), licząc od 3 listopada.

Tymczasem w Sejmie trwają prace nad ustawą, która przewiduje likwidację nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej, czego domaga się Komisja Europejska.

Jabłoński: to nie jest tak, że sprawa jest ostatecznie zakończona

O sytuacji wokół Izby Dyscyplinarnej i wypłacie unijnych pieniędzy dyskutowali politycy w "Kawie na ławę" w TVN24.

Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, odnosząc się do kwestii ewentualnej akceptacji Krajowego Planu Odbudowy przez Komisję Europejską, mowił, że "to nie jest tak, że sprawa jest ostatecznie zakończona", a kwestia zgody na uruchomienie unijnych funduszy "jest otoczona zasadą wzajemnego zaufania". - Zasadą jest, że jak umawiamy się na coś - zarówno w ramach koalicji, jak i w rozmowach z Komisją Europejską - to należy dotrzymywać słowa - dodał.

Jak mówił dalej, zaufanie między polskim rządem a Komisją Europejską "w ostatnich miesiącach bardzo mocno wzrosło, w zakresie nie tylko dotyczącym Krajowego Planu Odbudowy, ale także w innych sprawach". - Natomiast oczywiście cały czas pamiętamy, że w przeszłości miały miejsce takie sytuacje, że dogadywaliśmy się na pewne sprawy, a następnie, niestety ze strony Komisji Europejskiej, nie było realizacji pewnych obietnic - powiedział wiceminister spraw zagranicznych.

- Niestety, mamy do czynienia z próbą wywrócenia tego porozumienia przez te partie, tych polityków, którzy uważają, że ten konflikt jest dla nich korzystny politycznie, którzy uważają, że dalsze trwanie tego sporu może spowodować, że ich partie polityczne będą na tym zyskiwały - stwierdził.

Jabłoński: to nie jest tak, że sprawa jest ostatecznie zakończona
Jabłoński: to nie jest tak, że sprawa jest ostatecznie zakończonaTVN24

Budka: robiliście wszystko przez ostatni rok, by te pieniądze do Polski nie trafiły

Borys Budka, szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, mówił, że "żaden z posłów PiS-u nie poparł uworzenia Funduszy Odbudowy, kiedy to było głosowane w Parlamencie Europejskim". - 20 posłów waszego klubu, PiS, głosowało przeciw ratyfikacji, w tym ministrowie waszego rządu (...) i grozili zerwaniem koalicji - zwrócił się do Jabłońskiego.

- Robiliście wszystko przez ostatni rok, by te pieniądze do Polski nie trafiły. Miliard złotych w przyszłym tygodniu to będzie koszt waszego uporu w sprawie Izby Dyscyplinarnej i nierespektowania wyroku TSUE. To jest miliard, który Polacy stracili na tym, co robiliście przez ostatni rok - mówił dalej Borys Budka.

Odniósł się także do prezydenckiego projektu ustawy w sprawie Sądu Najwyższego, nad którym trwają parlamentarne prace. - Dzisiaj ta ustawa - mówię z pełną odpowiedzialnością - nie spełnia wymogów, o których mowa w stanowisku Komisji Europejskiej, (...), będziemy w drugim czytaniu zgłaszać poprawki, które pozwolą zrealizować wyrok TSUE - powiedział.

Budka: robiliście wszystko przez ostatni rok, by te pieniądze do Polski nie trafiły
Budka: robiliście wszystko przez ostatni rok, by te pieniądze do Polski nie trafiłyTVN24

Biedroń: macie całą serię błędów, które popełniliście

Robert Biedroń, europoseł, przedstawiciel Nowej Lewicy, mówił, że u władzy jest "pierwszy rząd od 18 lat obecności Polski w Unii Europejskiej, który pieniędzy nie dowiózł". - Nie dowieźliście dlatego, że po prostu zrobiliście bałagan w Polsce, który trzeba uporządkować. Przypomnę, to dotyczy to nie tylko Izby Dyscyplinarnej - zwrócił się do przedstawicieli obozu rządowego.

- Macie całą serię błędów, które popełniliście, (...) siedzicie w Brukseli na karnym jeżyku. Macie w Komisji Europejskiej swojego komisarza, macie swojego premiera w Radzie Europejskiej, macie największą delegację narodową (z Polski - red.) w Parlamencie Europejskim, a nie macie nic do powiedzenia - mówił dalej Biedroń.

Biedroń: macie całą serię błędów, które popełniliście
Biedroń: macie całą serię błędów, które popełniliścieTVN24

Dera: zakończeniem całej procedury powoływania sędziów jest akt prezydenta

- Jeżeli chodzi o polski porządek prawny, polską konstytucję i wszystkie orzeczenia sądownictwa europesjkiego, nikt z nich nie podważył tego, że prezydent powołuje sędziów - podkreślał Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta.

- W żadnym orzeczeniu nie znajdziecie tego, że ktokolwiek podważyłby powołanie sędziów, to jest fundament - mówił do przedstawicieli opozycji.

Przekonywał, że "zakończeniem całej procedury powoływania sędziów jest akt prezydenta". - Nikt nie jest w stanie go podważyć. Cokolwiek panowie tu powiecie, nikt tego nie podważa, włącznie z Komisją Europejską - dodał.

Dera: zakończeniem całej procedury powoływania sędziów jest akt prezydenta
Dera: zakończeniem całej procedury powoływania sędziów jest akt prezydentaTVN24

Pasławska: doszło do dealu jak w starej recydywie

Urszula Pasławska z PSL-Koalicji Polskiej, odnosząc się do projektu ustawy dotyczącego liwidacji Izby Dyscyplinarnej, mówiła, że "ma wątpliwości, czy Komisja Europejska uruchomi środki po przyjęciu tej ustawy".

- Natomiast myślę, że ta cała sytuacja z ubiegłych tygodni pokazuje jedno - doszło do dealu jak w starej recydywie, z ręki do ręki - "najpierw my wybierzemy waszych 15 sędziów, a później my zagłosujemy za ustawą o Sądzie Najwyższym" - mówiła, odnosząc się do głosowań nad powołaniami sędziów do nowej KRS i do poparcia dla prezydenckiego projektu.

- To jest w ogóle tragedia, jak państwo traktujecie Polskę, jak myślicie o polskiej przyszłości, o pieniądzach z KPO. Najważniejsze są dla was tak naprawdę osobiste posady i osobiste interesy. Tragedią Polski jest to, że na 18 lat uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej, przez 9 lat ministrem sprawiedliwości jest pan Zbigniew Ziobro - mówiła dalej.

Dziambor: projekt prezydencki to jest po prostu rebranding

Artur Dziambor z Konfederacji, odnosząc się do sporu wokół Izby Dyscyplinarnej i związanego z nim braku wypłaty unijnych środków, powiedział, że "grzechy są po obu stronach" - zarówno tej rządowej, jak i opozycyjnej.

- Głosowanie w Parlamencie Europejskim przeciwko Polsce, za tym, żeby utrzymać sankcje, to się kiedyś nazywało zdrada dyplomatyczna. Dzisiaj czegoś takiego nie ma, nie ma też honoru w polityce. Głosowanie na zewnątrz Polski przeciwko Polsce powinno być odpowiednio ocenione, już moim zdaniem w tym momencie również karnie, niestety. I nie da się tego wytłumaczyć tym, że wy się tak strasznie z tym PiS-em nie lubicie, bo ja też się z PiS-em nie lubię, a nigdy bym sobie nie pozwolił na to, żeby w Brukseli mówić cokolwiek przeciwko Polsce - stwierdził.

Odnosząc się do nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej, zwrócił się do polityków obozu rządowego: - Ta izba od początku była gigantycznym grzechem waszej strony.

- Ten projekt prezydencki to jest po prostu rebranding. Troszkę się obawiam, że się dużo nie zmieni. A jeśli się dużo nie zmieni, to znaczy, że wracamy do tego, co cały czas mówiliśmy, że to należy zupełnie inaczej ułożyć - dodał.

Autorka/Autor:mjz/dap

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

W jednym z pokoi hotelowych w Buenos Aires doszło do wstrząsającej zbrodni. Wrzucony tam koktajl Mołotowa spowodował, że ciała czterech lokatorek stanęły w płomieniach. Przeżyła tylko jedna. - Zostały podpalone za to, że były lesbijkami - nie mają wątpliwości aktywiści. W geście sprzeciwu w stolicy Argentyny odbyły się demonstracje. Tymczasem prezydent Javier Milei odmawia przyznania, że w kraju dochodzi do przemocy ze względu na orientację seksualną. Komentatorzy twierdzą, że po objęciu przez niego urzędu rozpoczął się proces podważania wartości, którymi dotąd kierowała się Argentyna.

Wstrząsająca zbrodnia w pokoju hotelowym

Wstrząsająca zbrodnia w pokoju hotelowym

Źródło:
El Pais

Dyrektor miejskiego szpitala Żeromskiego w Krakowie Lech Kucharski kupił w marcu odchodzącemu wtedy prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu cygara, a wydatek pokrył z kasy zarządzanej przez niego placówki. Gdy o sprawę spytał dziennikarz, dyrektor wpłacił na rzecz szpitala darowiznę, co dla urzędników kończy sprawę.

Dyrektor za pieniądze szpitala kupił cygara dla odchodzącego prezydenta

Dyrektor za pieniądze szpitala kupił cygara dla odchodzącego prezydenta

Źródło:
tvn24.pl

We wtorek samolot z Londynu do Singapuru miał bardzo silne turbulencje. Dzafran Azmir, 28-letni student, który był na pokładzie, powiedział agencji Reutera, że samolot "zaczął nagle przechylać się i drżeć". Dodał, że "wszyscy pasażerowie, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, zostali wbici w sufit". Allison Barker, której syn był na pokładzie, powiedziała BBC, że czas, w którym czekała na wieści o samolocie to były "najdłuższe dwie godziny w jej życiu".

"Nagle się wzniosłem i uderzyłem w sufit". Co mówią pasażerowie "przerażającego lotu"

"Nagle się wzniosłem i uderzyłem w sufit". Co mówią pasażerowie "przerażającego lotu"

Źródło:
Reuters, BBC, PAP

Burze z gradem przeszły w poniedziałek nad północną Holandią. Zjawiskom towarzyszyły ulewy, które spowodowały poważne podtopienia. W niektórych wioskach opady były tak intensywne, że woda i grad wdzierały się do budynków przez system kanalizacji.

Sto litrów deszczu na metr kwadratowy w godzinę. "Grad wylewał się z toalet"

Sto litrów deszczu na metr kwadratowy w godzinę. "Grad wylewał się z toalet"

Źródło:
Reuters, rtl.nl, Hart van Nederland

Na 51. piętrze wieżowca Sky Tower we Wrocławiu włączył się alarm z powodu zadymienia. Z budynku ewakuowano tysiąc osób, na miejscu pracują strażacy.

Dym na 51. piętrze Sky Tower. Ewakuowano tysiąc osób

Dym na 51. piętrze Sky Tower. Ewakuowano tysiąc osób

Źródło:
PAP/tvn24.pl

Komisja do spraw zbadania wpływów rosyjskich i białoruskich jest niezbędna - podkreślił w "Kropce nad i" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości, Krzysztof Śmiszek z Lewicy, kandydujący do europarlamentu. Stwierdził, że komisja powołana za czasów rządu PiS-u była "prawnym Frankensteinem". Zdaniem innego kandydata, obecnego europosła PiS Adama Bielana Donald Tusk "nie jest dobrą osobą, żeby kogokolwiek rozliczać z wpływów rosyjskich".

Był "prawny Frankenstein", ma być "niezbędna i potrzebna" komisja

Był "prawny Frankenstein", ma być "niezbędna i potrzebna" komisja

Źródło:
TVN24

Rosyjska Flota Czarnomorska straciła ostatni okręt przenoszący pociski manewrujące. Zniszczenie małego okrętu rakietowego Cyklon potwierdził we wtorek Sztab Generalny ukraińskiej armii.

Strategiczne i celne uderzenie Ukraińców

Strategiczne i celne uderzenie Ukraińców

Źródło:
PAP

Pocztowa Solidarność zwróciła się z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o udzielenie wsparcia w walce z "zatrzymaniem bezmyślnej transformacji, będącej faktycznie początkiem likwidacji Poczty Polskiej" oraz rozpoczęcie debaty publicznej na temat przyszłości spółki. Według związkowców spółka nie powinna być traktowana jako projekt biznesowy, ale strategiczny podmiot o istotnym znaczeniu dla funkcjonowania państwa.

"Potężna" redukcja etatów, "pierwszy krok do likwidacji"

"Potężna" redukcja etatów, "pierwszy krok do likwidacji"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Policja ustala okoliczności zdarzenia na warszawskich Bielanach, gdzie znaleziono we wtorek rannego mężczyznę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a w sprawie zatrzymano jedną osobę.

Mężczyzna z raną ciętą szyi leżał przed blokiem

Mężczyzna z raną ciętą szyi leżał przed blokiem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rada Unii Europejskiej przyjęła we wtorek pierwsze na świecie przepisy o sztucznej inteligencji (AI). Dzielą one tę technologię na cztery kategorie: oprogramowanie wysokiego ryzyka, ograniczonego i minimalnego wpływu oraz systemy nieakceptowalne. Te ostatnie będą w UE zakazane.

Pierwsze takie przepisy na świecie

Pierwsze takie przepisy na świecie

Źródło:
PAP, Reuters

Generał Jarosław Stróżyk stanie na czele komisji do spraw badania wpływów rosyjskich i białoruskich. To były zastępca dyrektora Zarządu Wywiadu NATO i były attache obrony w Stanach Zjednoczonych, a obecnie szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Niejednokrotnie swoimi słowami dawał twarde świadectwo poparcia dla członkostwa Ukrainy w Sojuszu i sygnalizował potrzebę przestawienia europejskiej gospodarki w kierunku produkcji amunicji i sprzętu wojskowego.

Kariera w Polsce, USA i strukturach NATO. Kim jest generał Jarosław Stróżyk?

Kariera w Polsce, USA i strukturach NATO. Kim jest generał Jarosław Stróżyk?

Źródło:
TVN24

Hiszpania ogłosiła obniżenie rangi stosunków z Argentyną i odwołała swoją ambasadorkę w Buenos Aires. To reakcja na słowa prezydenta Argentyny Javiera Mileia, który w niedzielę w Madrycie nazwał żonę hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza, Begonę Gomez, "skorumpowaną".

Skandal po słowach prezydenta Argentyny. Hiszpania "definitywnie" odwołała ambasadora z Buenos Aires

Skandal po słowach prezydenta Argentyny. Hiszpania "definitywnie" odwołała ambasadora z Buenos Aires

Źródło:
PAP

Każde działanie, które będzie zwiększało nasze bezpieczeństwo, jest dzisiaj na wagę złota - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł Trzeciej Drogi Krzysztof Hetman, mówiąc o powołaniu komisji do spraw badania wpływów rosyjskich i białoruskich w Polsce. Marcin Bosacki (Koalicja Obywatelska) stwierdził, że komisja powinna się zająć "otoczeniem pana Macierewicza i jego działaniami".

Krzysztof Hetman: bezpieczeństwo to wiedza, kto w naszym kraju może być piątą kolumną

Krzysztof Hetman: bezpieczeństwo to wiedza, kto w naszym kraju może być piątą kolumną

Źródło:
TVN24

Pedro Soares dos Santos, stojący na czele Jeronimo Martins, do której należy między innymi sieć sklepów Biedronka, zarabia ponad 232 razy więcej, niż wynosi przeciętne wynagrodzenie pracownika tej grupy - oszacował portugalski tygodnik "Expresso". Jak czytamy w artykule, "firma ta figuruje na liście spółek giełdowych jako jedna z najniższymi kosztami przeznaczanymi na wypłaty dla swoich pracowników".

Szef zarabia 232 razy więcej od pracowników

Szef zarabia 232 razy więcej od pracowników

Źródło:
PAP

27 lutego 2005 roku Jan A.P. Kaczmarek odebrał Oscara z rąk Johna Travolty za muzykę do filmu "Marzyciel". Pokonał wtedy takich gigantów jak John Williams i Thomas Newman. Gdy rozmawialiśmy przez telefon i gratulowałam mu złotej statuetki, zawołał: "Wiesz, to miłe, że John Travolta dał radę z moim nazwiskiem. Ale najważniejsze, że ze sceny padło 'Poland!'" Artystę wspomina Justyna Kobus, dziennikarka filmowa.

Jesteśmy mu winni to, by Transatlantyk nie zniknął z kulturalnej mapy Polski

Jesteśmy mu winni to, by Transatlantyk nie zniknął z kulturalnej mapy Polski

Źródło:
tvn24.pl

- Były szef Rządowego Centrum Legislacji Krzysztof Szczucki zatrudnił sześć osób, które nie świadczyły żadnej pracy, a jedynie były zaangażowane w jego kampanię wyborczą do Sejmu. W ciągu kilku miesięcy wypłacono im 900 tysięcy złotych - powiedział na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Dodał, że w tej sprawie skierowano wniosek do prokuratury. W rozmowie z TVN24 Krzysztof Szczucki zaprzecza słowom Tuska i zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Donald Tusk o Krzysztofie Szczuckim i Rządowym Centrum Legislacji: w kilka miesięcy 900 tysięcy na kampanię

Donald Tusk o Krzysztofie Szczuckim i Rządowym Centrum Legislacji: w kilka miesięcy 900 tysięcy na kampanię

Źródło:
TVN24, PAP

Informowałem o aresztowaniu dziewięciu osób. Dzisiaj w nocy zatrzymano kolejne trzy - oznajmił Donald Tusk. Odniósł się w ten sposób do spraw związanych z sabotażami i prowokacjami na terenie Polski. Dodał, że istnieje podejrzenie, że "służby rosyjskie miały coś wspólnego z głośnym pożarem na Marywilskiej" w Warszawie i "postępowanie w tej kwestii trwa".

Dywersja i sabotaż, Polska celem. Tusk: trzy zatrzymania w nocy

Dywersja i sabotaż, Polska celem. Tusk: trzy zatrzymania w nocy

Źródło:
TVN24, PAP

Część klientów może już korzystać z dodatkowego zabezpieczenia, które wprowadzają obecnie banki w Polsce - poinformował na konferencji doradca Narodowego Banku Polskiego. Jest nim analiza behawioralna, która bada i zapamiętuje nasz sposób posługiwania się urządzeniem elektronicznym. Niezbędna jest jednak wyrażona przez klienta zgoda na użycie przez bank tego zabezpieczenia.

Rewolucja w bankach. Nowe zabezpieczenie

Rewolucja w bankach. Nowe zabezpieczenie

Źródło:
PAP

Aptekarka Maria C. została we wtorek skazana przez Sąd Okręgowy w Kielcach na siedem lat więzienia za wyłudzenie 7,5 miliona złotych od Narodowego Funduszu Zdrowia. 77-letnia farmaceutka miała przez kilka lat wykazywać sprzedaż leków, których nigdy nie wydała pacjentom. Wyrok jest nieprawomocny.

77-letnia aptekarka ma trafić do więzienia. Za wyłudzenie ponad siedmiu milionów złotych z NFZ

77-letnia aptekarka ma trafić do więzienia. Za wyłudzenie ponad siedmiu milionów złotych z NFZ

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Waldemar Bonkowski, były senator PiS, skazany na trzy miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności i rok ograniczenia wolności w postaci prac społecznych, powinien już trafić do więzienia. Złożył jednak wniosek o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego. Sąd nie podjął jeszcze decyzji. Chodzi o sprawę ciągnięcia psa przywiązanego do samochodu. Zwierzak nie przeżył.

Były senator PiS nie trafił do więzienia, chce odbywać karę w systemie dozoru elektronicznego

Źródło:
TVN24, PAP

Trzydziestosiedmioletnia była pracownica żłobka w Wielkiej Brytanii została uznana za winną nieumyślnego spowodowania śmierci po tym, jak dziewięciomiesięczna dziewczynka zmarła w żłobku. "Jej nieobecność to fizyczna i emocjonalna rana, która nigdy się nie zagoi" - napisała w oświadczeniu zrozpaczona rodzina.

"Przysięgli płakali", gdy w sądzie pokazano nagrania. Pracownica żłobka uznana winną śmierci dziecka

"Przysięgli płakali", gdy w sądzie pokazano nagrania. Pracownica żłobka uznana winną śmierci dziecka

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Opublikowany w poniedziałek raport fundacji księżnej Kate "Early Years" wywołał pytania o jej powrót do aktywności publicznej. Oświadczenie w tej sprawie wydał Pałac Kensington.

Jest nowe oświadczenie Pałacu Kensington w sprawie księżnej Kate

Jest nowe oświadczenie Pałacu Kensington w sprawie księżnej Kate

Źródło:
BBC, Yahoo News

52-latek tłumaczył policji, że zasnął za kierownicą. Na drodze ekspresowej w okolicach miejscowości Strzeszkowice Duże (woj. lubelskie) wjechał z impetem w barierę energochłonną. Ta prawdopodobnie uratowała mu życie. Drogowcy opublikowali film z tego zdarzenia.  

Zasnął i wjechał w barierę. "Zadziałała jak poduszka". Nagranie

Zasnął i wjechał w barierę. "Zadziałała jak poduszka". Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Jeszcze przez kilka dni można zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego w wyborach europejskich oraz potrzebę skorzystania z bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego. Dotyczy to wyborców z niepełnosprawnością oraz tych powyżej 60. roku życia. Termin upływa 27 maja.

Ostatnie dni na ważne zgłoszenie przed eurowyborami. Termin do 27 maja

Ostatnie dni na ważne zgłoszenie przed eurowyborami. Termin do 27 maja

Źródło:
tvn24.pl

Najstarszy tegoroczny maturzysta w Polsce ma 85 lat. Józef Peruga przystąpił do egzaminu dojrzałości wraz z innymi uczniami w jednej ze szkół w Kaliszu. Mężczyzna zachęca młodych ludzi, by przystępowali do matur i zapewnia, że "nie ma się czego bać".

Najstarszy polski maturzysta ma 85 lat. Zamierza iść na studia

Najstarszy polski maturzysta ma 85 lat. Zamierza iść na studia

Źródło:
tvn24.pl, Gazeta Wyborcza, kalisz.pl

Dla rodziców wcześniaków pięć miesięcy urlopu macierzyńskiego to dramatycznie mało. Na szczęście, ma się to zmienić. Rząd planuje mechanizm "tydzień za tydzień" - tydzień wydłużonej hospitalizacji, tydzień wydłużonego urlopu macierzyńskiego, aż do 8 tygodni ekstra.

Otrzymają "tydzień za tydzień". "Tym rodzicom należy oddać stracony czas"

Otrzymają "tydzień za tydzień". "Tym rodzicom należy oddać stracony czas"

Źródło:
Fakty TVN

"Diuna: Część druga" już od jutra będzie dostępna w serwisie HBO Max. Pierwsza część adaptacji powieści Franka Herberta od soboty będzie dostępna również w Playerze.

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

"Diuna: Część druga" od wtorku w HBO Max 

Źródło:
tvn24.pl

Ruszyło głosowanie internautów na zwycięzcę Nagrody Internautów XX edycji Grand Press Photo. Wyboru można było dokonać spośród 233 zdjęć, 56 autorów. Na oddanie głosu jest tydzień, do 21 maja do godziny 23:59. Wszystkich laureatów XX Grand Press Photo 2024 poznamy podczas gali dzień później, czyli 22 maja.

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

XX edycja Grand Press Photo. Rusza głosowanie internautów

Źródło:
tvn24.pl