Zabrała partnerowi odłożone pieniądze, kupiła obrączki oraz suknię ślubną i wyszła za innego 

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Gminy Dębowa Kłoda. 40-latka przyznała, że okradła partnera. Kupiła suknię ślubną i wyszła za innego
Gminy Dębowa Kłoda. 40-latka przyznała, że okradła partnera. Kupiła suknię ślubną i wyszła za innego Lubelska Policja
wideo 2/6
Lubelska Policja 1

Policja zatrzymała 40-latkę, która przyznała się do kradzieży 17 tysięcy euro swojemu partnerowi, gdy ten pracował w Niemczech. Kobieta mieszkała wtedy z jego rodzicami na terenie gminy Dębowa Kłoda (Lubelskie). Opuściła dom, gdy poznała w sieci innego mężczyznę. Za skradzione pieniądze kupiła między innymi suknię ślubną i obrączki.

Zaczęło się od tego, że 42-letni mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda poznał 40-latkę z Łodzi, która – po krótkiej znajomości – postanowiła z nim zamieszkać.

- Jednak ich uczucie nie trwało zbyt długo. Mężczyzna utrzymywał się z pracy za granicą, w Polsce przebywał czasowo i ponownie wracał do pracy w Niemczech – informuje w komunikacie sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.

40-latka została zatrzymana w hostelu w Łodzi Lubelska Policja

Poznała innego mężczyznę

40-latka przebywała w domu swojego partnera od kwietnia do końca maja. W czasie gdy ten był w Niemczech, mieszkała z jego rodzicami i pomagała im w prowadzeniu gospodarstwa.

Poznała jednak w internecie innego mężczyznę, który namówił ją do porzucenia obecnego partnera. Opuściła więc dom, oznajmiając rodzicom 42-latka, że wyjeżdża do pracy w Hiszpanii. Powiedziała też, by ich syn nie kontaktował się z nią, gdy już wróci do Polski.

Ślad po niej zaginął

Kiedy mężczyzna wrócił, okazało się, że w domu nie ma odłożonych 17 tysięcy euro.

Czytaj też: Ukradł 100 bułek i 70 drożdżówek. "Poczuł zapach i nie potrafił mu się oprzeć"

- Próbował skontaktować się z 40-latką. Bezskutecznie. Ślad po niej zaginął – dodaje sierż. szt. Semeniuk.

42-latek oświadczył policjantom, że kobieta dobrze wiedziała, gdzie trzyma oszczędności i jest pewny, iż to ona je ukradła.

Zatrzymana w hostelu

40-latka została w środę (28 września) - w ramach współpracy z mundurowymi z Łodzi- zatrzymana w jednym z hosteli w tym mieście. Była zaskoczona, że jest osobą poszukiwaną. Przyznała się do kradzieży. Mundurowym udało się odzyskać część pieniędzy i przedmiotów, które kupiła.

Odzyskali część pieniędzyLubelska Policja

- Tłumaczyła, że skradzione pieniądze posłużyły jej do zawarcia związku małżeńskiego z mężczyzną poznanym w mediach społecznościowych. Kupiła między innymi suknię ślubną, obrączki, biżuterię oraz sprzęt AGD – podkreśla policjantka.

40-latce grozi teraz do pięciu lat pozbawienia wolności.

Okradziony 42-latek jest mieszkańcem gminy Dębowa Kłoda w powiecie parczewskim
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości