TVN24 | Polska

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas Festiwalu Wrażliwego

TVN24 | Polska

Autor:
akr/dap
Źródło:
TVN24
Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas Festiwalu Wrażliwego
Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas Festiwalu WrażliwegoTVN24
wideo 2/6
TVN24Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas Festiwalu Wrażliwego

Twórcy reportaży i dokumentów "o tematyce wrażliwej społecznie" zostali w piątek nagrodzeni podczas Festiwalu Wrażliwego. Nagrody przyznano między innymi w kategoriach reportaż radiowy, pisany i filmowy. W ostatniej z tych dziedzin pierwsze miejsce zdobyła Renata Kijowska z "Faktów" TVN za film "Na Górze Tyrryry", a drugie dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń za materiał "Wszystko o moim dziecku". Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Wojciech Szumowski za produkcję "Oni mieli imiona", która wyemitowana została w styczniu w programie "Superwizjer". Wszystkie te reportaże można zobaczyć w TVN24 GO.

W piątek w Muzeum Emigracji w Gdyni odbyła się gala finałowa Festiwalu Wrażliwego, którego organizatorem jest fundacja Zostaw Swój Ślad z siedzibą w Gdańsku. Podczas V edycji wydarzenia wręczono nagrody festiwalowe dla najlepszych reportażystek i reportażystów. Jak czytamy na stronie festiwalu, wręczane są one "reporterom, którzy kierują się w swojej pracy uważnością, odpowiedzialnością i wrażliwym spojrzeniem na ważne ludzkie sprawy".

Gościem specjalnym był były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Podczas piątkowej gali wręczono nagrody Festiwalu WrażliwegoTVN24

Nagrody V edycji Festiwalu Wrażliwego

W kategorii reportaż filmowy:  - I miejsce zajęła Renata Kijowska za reportaż "Na Górze Tyrryry" - II miejsce: Piotr Jacoń za reportaż "Wszystko o moim dziecku" - III miejsce: Gosia Juszczak za reportaż "STOLEN FISH" - wyróżnienie otrzymał Wojciech Szumowski za reportaż "Oni mieli imiona"

OGLĄDAJ TAKŻE W TVN24 GO: Piotr Jacoń: to była moja terapia >>>

>>> "Mówili: Hitlera niech gotują w gorącej smole, tylko wielką przysługę nam zrobił, że nas uwolnił od tych żydków" <<<

W kategorii reportaż radiowy:  - I miejsce zajęła Aleksandra Sadokierska za reportaż "Demokracja niepubliczna", Polskie Radio Białystok - II miejsce: Cezary Galek za cykl trzech reportaży radiowych - wyróżnienie otrzymała Agnieszka Pospiszyl za reportaż "My z covidowego"

W kategorii reportaż pisany:  - I miejsce zajął Łukasz Pilip za reportaż "Wychowałam dziewiętnaścioro dzieci", Magazyn Pismo - II miejsce: Dominika Klimek za reportaż "Nie miałam prawa narzekać". Natalia czasem czuła się winna, że jest zdrowa, GAZETA.pl - III miejsce: Agnieszka Kawula za reportaż "Zamiast zupy w słoiku", wyborcza.pl

W kategorii reportaż EKOwrażliwy:  - I miejsce zajął Jonathan Ramsey za reportaż "Można panikować" - II miejsce: Joanna Sikora, Aneta Gałaburda za reportaż "Blisko, coraz bliżej" - III miejsce: Krzysztof Story za cykl trzech reportaży klimatycznych

Nagrody "Wyjątkowo Wrażliwy" otrzymały: - Iga Dzieciuchowicz za cykl 3 reportaży pisanych - Anna Mikulska za cykl reportaży i projekt "Historie o człowieku"

Nagrodę Grand Prix Festiwalu Wrażliwego otrzymała Anna Kiedrzynek za reportaż "Po 9 eutanazji pękłam". Przyznano także nagrodę specjalną, która trafiła do byłego Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas Festiwalu Wrażliwego
Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas Festiwalu WrażliwegoTVN24

Festiwal Wrażliwy

Podczas piątkowej gali zainaugurowano nowy projekt fundacji Zostaw Swój Ślad, dotyczący budowania i wzmacniania świadomości tego, jak zapobiegać chorobom nowotworowym. Inicjatywa ta została zainaugurowana przez Ewę - dziewczynkę, która walczy z guzem mózgu.

Festiwal Wrażliwy - jak napisano na stronie internetowej wydarzenia - "nagradza, promuje i jednoczy najlepszych polskich twórców reportaży filmowych, prasowych i radiowych oraz fotorepotrerów, którzy poruszają ważne tematy społeczne. Opowiadają ludzkie historie".

"Nagradzamy dziennikarzy za rzetelność, dociekliwość, zaangażowanie w dążeniu do prawdy. Za uważność na bohaterów swoich historii i dążenie do zmiany ich losu. Za etykę dziennikarską i warsztat. Wspólnie podnosimy i upowszechniamy te wartości" - dodano.

"Wyszukujemy najlepsze reportaże i dokumenty o tematyce wrażliwej społecznie i nagradzamy oraz promujemy ich twórców. Bo to oni pomagają nam zobaczyć, usłyszeć głos ludzi, ich potrzeby i uczucia. Oni prowokują nas do działania" - wyjaśniono.

Jacoń: wspólnie pomagamy także innym

Dziennikarka "Faktów" TVN Renata Kijowska podczas odbierania nagrody mówiła, iż wrażliwość przedstawiona w jej materiale "to jest taka wrażliwość, która absolutnie nie kojarzy się ze słabością, tylko właśnie z siłą". - Te osoby, niepełnosprawne i fizycznie i mentalnie walczą każdego dnia i im się ta walka udaje - zaznaczyła.

Renata Kijowska z pierwszą nagrodą w kategorii reportaż filmowy na Festiwalu Wrażliwym
Renata Kijowska z pierwszą nagrodą w kategorii reportaż filmowy na Festiwalu WrażliwymTVN24

Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń powiedział zaś, że "bardzo chciałby, żeby takie historie, jak te opowiedziane w reportażu 'Wszystko o moim dziecku', wygrywały, żeby bohaterowie takich historii wygrywali". - Bardzo im dziękuję za to, że byli ze mną, że dali mi swoje historie i że wspólnie pomogliśmy sobie nawzajem. Mam takie wrażenie, wiem nawet, że wspólnie pomagamy także innym - dodał.

Piotr Jacoń został nagrodzony przez jury Festiwalu Wrażliwego za reportaż "Wszystko o moim dziecku"
Piotr Jacoń został nagrodzony przez jury Festiwalu Wrażliwego za reportaż "Wszystko o moim dziecku"TVN24

Autor:akr/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości