Polska

Dziesięciu policjantów z Włocławka zawieszonych. Zarzuty korupcyjne

Polska

TVN 24Zawieszeni policjanci pracowali w drogówce

Dziesięciu funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego policji z Włocławka (Kujawsko-Pomorskie) jest podejrzewanych o korupcję. Na trop korupcji wpadli funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

- Komendant miejski policji we Włocławku zawiesił w obowiązkach służbowych dziesięciu policjantów ruchu drogowego. Wobec tych funkcjonariuszy wszczęto postępowania dyscyplinarne i już we wtorek dziewięciu z nich odebrano policyjne legitymacje i broń - poinformowała w środę rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji Monika Chlebicz.

Zarzuty dla policjantów

Jak zaznaczyła rzeczniczka, decyzję o konsekwencjach dyscyplinarnych zapadły natychmiast, gdy dziewięciu policjantów włocławskiej komendy zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

- Prokurator okręgowy we Włocławku przedstawił im już zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych w czasie pełnienia służby. Dziesiąty funkcjonariusz zamieszany w tę sprawę usłyszy zarzuty prawdopodobnie w środę - dodała Chlebicz.

Autor: pk/kka / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości