Dziennikarze wspominają Mariusza Waltera. "Dla niego każdy tutaj był ważny"

Źródło:
TVN24
Kolenda-Zaleska: dla niego każdy tutaj był ważny
Kolenda-Zaleska: dla niego każdy tutaj był ważnyTVN24
wideo 2/10
Kolenda-Zaleska: dla niego każdy tutaj był ważnyTVN24

Zapamiętam prezesa Mariusza Waltera, jako człowieka niezwykle życzliwego, uśmiechniętego, zainteresowanego rozmową - powiedział Grzegorz Kajdanowicz. - Dla niego każdy tutaj był ważny - podkreśliła Katarzyna Kolenda-Zaleska. - Mentor, mentor i raz jeszcze mentor - przyznał Marcin Wrona. - To był taki szef, który wychodził do nas i po prostu rozmawiał - wspominała Marta Gordziewicz. - Nie odpuszczał ani nam, ale nie odpuszczał też nas - podkreśliła Anna Jędrzejowska. Dziennikarze TVN i TVN24 wspominali zmarłego we wtorek Mariusza Waltera.

Mariusz Walter, jeden z twórców TVN, jedna z najważniejszych postaci polskich mediów ostatnich kilkudziesięciu lat, zmarł we wtorek w wieku 85 lat. Byłego prezesa TVN, współzałożyciela i współwłaściciela grupy ITI, wspominali Grzegorz Kajdanowicz, Omenaa Mensah oraz Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Czytaj też: Mariusz Walter nie żyje. "Był wizjonerem, pionierem i czarodziejem telewizji"

Kajdanowicz: przede wszystkich chwalił, chociaż miał uwagi

- To z mojego zawodowego, i prywatnego życia bardzo ważna postać - powiedział Grzegorz Kajdanowicz, dziennikarz "Faktów" TVN. - Prezes ryzykował swoimi pieniędzmi i swoim nazwiskiem, i swoim dorobkiem, i swoją twarzą, zaczynając projekt, który dla wielu miał się nie udać, a jednak się udał - opisał początki telewizji TVN.

Mariusz Walter i Grzegorz KajdanowiczTVN24

- Tak zapamiętam prezesa Mariusza Waltera. Jako człowieka niezwykle życzliwego, uśmiechniętego, zainteresowanego rozmową z kimś - powiedział, pokazując ich ostatnie wspólne zdjęcie.

Kajdanowicz opisał także, prezes Walter w okolicznościach zawodowych zwracał się do niego "redaktorze", zaś w tych mniej formalnych mówił do niego "Kajdanku". Zapraszał go także na swoje urodziny 

Grzegorz Kajdanowicz, pytany, czy prezes był surowy, mówił, że "przede wszystkim chwalił, chociaż miał swoje uwagi".

Dziennikarz "Faktów" wspominał także, jak Mariusz Walter chodził po korytarzach telewizji, często zapraszał ludzi do swojego gabinetu oraz chodził na kolegia redakcyjne, na których czasem zabierał głos, czasem zaś wyłącznie się przysłuchiwał. - Był ciekawy, jaka jest twoja perspektywa - opisał.

Kajdanowicz: prezes ryzykował swoimi pieniędzmi i swoim nazwiskiem, i swoim dorobkiem, i swoją twarzą
Kajdanowicz: prezes ryzykował swoimi pieniędzmi i swoim nazwiskiem, i swoim dorobkiem, i swoją twarząTVN24

Czytaj też: Justyna Pochanke: Mariusz Walter udowodnił, że tylko z miłości i pasji powstaje coś istotnego, wielkiego, fajnego

Mensah: miał wiele klasy, wiele wdzięku

- Takie pierwsze pierwsze spotkanie było bardzo wyjątkowe. Natomiast faktycznie feedback, który dostałam, był trudny do przełknięcia - powiedziała o pierwszym spotkaniu z Mariuszem Walterem Omenaa Mensah. Jak wskazała, był "mocny, dosadny", ale odniosła wrażenie, że Mariuszowi Walterowi zależało na poprawie.

Dziennikarka oceniła, że określiłaby Waltera następującymi słowami: jakość, klasa i wizja.

Mensah przyznała, że to właśnie Mariusz Walter zachęcił ją do pójścia na casting na prezenterkę pogody. Jak wspominała, później "kręcił nosem, że jeszcze muszę ćwiczyć". - Miał pomysł na "egzotyczną prezenterkę pogody" - dodała, zaznaczając, że w czasach kiedy zaczynała swoją przygodę, nie było to pomysłem oczywistym.

- Potrafił czasami zadzwonić i powiedzieć: "pani Omeno, ta apaszka, którą miała dziś pani w poranku, nie pasuje". Takimi detalami potrafił się zajmować. Pamiętam, że długo mnie namawiał: "proszę chodzić na te lekcje dykcji". Chodziłam przez trzy i pół roku. Dbał o każdy detal - powiedziała Mensah.

Mariusz Walter i Omenaa MensahTVN24

 

- To był 2016 rok. Już pan Mariusz nie był tutaj z nami w stacji. Pojechałam odwiedzić go do jego biura i spytałam: "panie Mariuszu, nie mam ani jednego zdjęcia z panem, czy mogłabym sobie zrobić?". On powiedział "oczywiście". Otworzył pięknie drzwi później i powiedział: "proszę zawsze pamiętać, że mężczyźni powinni puszczać panią przodem" - opisała Omenaa Mensah historię jej zdjęcia z Mariuszem Walterem.

- Miał wiele klasy, wiele wdzięku. Był ojcem sukcesu bardzo wielu z nas - oceniła.

Mensah: jakość, klasa i wizja. Tymi słowami mogę określić pana Mariusza Waltera
Mensah: jakość, klasa i wizja. Tymi słowami mogę określić pana Mariusza WalteraMensah: TVN24

Czytaj też: Wspominamy Mariusza Waltera. "Był kimś zakochanym w dziennikarstwie"

Kolenda-Zaleska: dla niego każdy tutaj był ważny

- Mariusz Walter, razem z moimi rodzicami, kiedy byli studentami (…), razem pracowali w rozgłośni studenckiej. (…) Ja jeszcze jako dziecko pamiętam opowieści o Mariuszu Walterze, który nie zdecydował się zostać naukowcem, ale radio robił świetne - odpowiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, zapytana o pierwsze wspomnienia związane ze współtwórcą TVN.

- Znałam go z opowieści rodziców, dopiero później go poznałam - powiedziała. - Dla mnie on zawsze był - dodała.

- Kiedy go już spotkałam, zawsze mówił do mnie "dziecko" i zawsze przypominał te spotkania z moimi rodzicami, co nawet mu raz wypomniałam - wspomniała. - Ja zawsze mówiłam do niego "panie prezesie", choć on mówił do mnie "dziecko" albo "Kasiu" albo "Katarzynko" - dodała.

- To, co też zapamiętam, to to, w jaki sposób Mariusz Walter budował relacje z ludźmi. Dlaczego ta firma jest teraz taka, jaka jest? Dlatego, że on miał tę niesamowitą umiejętność budowania relacji z każdym, kto tutaj pracował. Do każdego zagadał, z każdym zażartował. (…) On był zawsze tu i teraz - opisała Kolenda-Zaleska.

- Dla niego każdy tutaj był ważny - oceniła.

Katarzyna Kolenda-Zaleska i Mariusz WalterTVN24

- To jest zdjęcie zrobione na placu zamkowym, kiedy świętowaliśmy 25 lat wolnych wyborów. Za chwilę tam z tyłu pojawi się Barack Obama (…). Spotkałam tam wtedy Mariusza Waltera, to było jego miejsce, te 25 lat wolności, bo on był jednym z tych, którzy do tej wolności się przyczynili - opisała okoliczności ich wspólnego zdjęcia.

Kolenda-Zaleska: dla niego każdy tutaj był ważny
Kolenda-Zaleska: dla niego każdy tutaj był ważnyTVN24

Jędrzejowska: Mariusz Walter podwójnie zdefiniował moje życie

Mariusza Waltera wspominała też prezenterka TVN24 Anna Jędrzejowska.

- Dla mnie to jest ktoś, kto podwójnie zdefiniował moje życie. Bo jego wielkie dzieło TVN, (...), które on stworzył, to jest miejsce, w którym odkryłam się zawodowo, ale też miejsce, w którym poznałam swojego męża. Więc ta definicja mojego życia jest dwupłaszczyznowa i w tych dwóch płaszczyznach fundamentalnych - pracy zawodowej i życia osobistego - mówiła.

- W chwili, kiedy Mariusz Walter dawał komukolwiek z nas szansę, to nie odpuszczał ani nam, ale nie odpuszczał sobie nas - dodała.

Wrona: mentor, mentor i raz jeszcze mentor

Swoimi wspomnieniami związanymi z Mariuszem Walterem dzielił się też korespondent "Faktów" TVN w Waszyngtonie Marcin Wrona.

- Mentor, mentor i raz jeszcze mentor. Człowiek niebywały, który uczył spokojnie, z klasą. Nie przypominam sobie, żeby Mariusz Walter krzyczał. Nie przypominam sobie, żeby Mariusz Walter doprowadził kogoś do takiej sytuacji, w której czujesz, że szef wywiera na ciebie presję. Mariusz Walter prosił i byłeś szczęśliwy, że mogłeś wykonać jego polecenie. To nie są puste słowa - podkreślał.

- Miałem z nim kontakt dwojaki - po każdym wydaniu "Faktów" prezes schodził do nas do studia na dół na parter i analizował każdy materiał, każdą zapowiedź, która pojawiła się w "Faktach". Słowo uznania było ważniejsze niż te symboliczne nagrody, które prezes przekazywał - wspominał.

Anna Jędrzejowska i Marcin Wrona wspominają Mariusza Waltera
Anna Jędrzejowska i Marcin Wrona wspominają Mariusza WalteraTVN24

Sobieniowski: był jak Carlo Ancelotti w szatni Realu Madryt

- On znał się doskonale na telewizji, był w ogóle bardzo mądrym człowiekiem, znał się doskonale na ludziach, znał się doskonale na sporcie, szczególnie na piłce nożnej. Gdybym miał go opisywać, to pewnie użyłbym takiego sportowego porównania, że on był dla nas trenerem - powiedział o Mariuszu Walterze reporter "Faktów" TVN Jakub Sobieniowski.

Sobieniowski wyjaśnił, że "nie był trenerem dyktatorem, który huczy w szatni". - On był takim trochę jak Carlo Ancelotti w Realu Madryt, w szatni pełnej ego. To trener o olbrzymiej wiedzy, charyzmie i posłuchu u tych piłkarzy z wielkim ego - stwierdził.

Podkreślił, że "to był człowiek, który nie musiał podnosić głosu". - On i publicznie i w rozmowach prywatnych mówił to samo, mówił o rzeczach, które były dla niego najważniejsze. Mówił, że musimy być uczciwi wobec widzów, że musimy być rzetelni i musimy być niezależni. Zawsze podkreślał, że nie ma silnych w samotności - wspominał dziennikarz.

Jakub Sobieniowski wspomina Mariusza Waltera
Jakub Sobieniowski wspomina Mariusza WalteraTVN24

Marta Gordziewicz o pierwszym spotkaniu z Mariuszem Walterem

Reporterka TVN24 Marta Gordziewicz opowiedziała o swoim pierwszym spotkaniu z Mariuszem Walterem. - Pan Mariusz Walter przyjechał z panią Bożeną (Walter) na jakąś uroczystość związaną z Fundacją TVN Nie Jesteś Sam. Ja miałam tę uroczystość relacjonować. Stanęłam sobie z boku za wielkim tłumem w sali, w której to się odbywało i nie było miejsca. Nagle podszedł do mnie pan Mariusz Walter i przedstawił mi się, powiedział: dzień dobry, nazywam się Mariusz Walter - wspominała. - Ja pomyślałam sobie: no wiem, znam pana z telewizji. To było dla mnie bardzo niezwykłe. Zaczął ze mną rozmawiać, ze mną w ogóle nieznaną nikomu reporterką, tak zupełnie normalnie, jak mi się pracuje, jakie mam plany zawodowe, co ja bym chciała robić w tej telewizji. Ja wtedy przekonałam się, że to jest oczywiście szef, twórca wielkiej stacji telewizyjnej, twórca TVN24, naszego domu telewizyjnego, ale jednocześnie to był taki szef, który wychodził do nas pracowników i po prostu rozmawiał z nami, o życiu, o pracy o wszystkim, był z nami - podkreśliła reporterka. 

Marta Gordziewicz o swoim pierwszym spotkaniu z Mariuszem Walterem
Marta Gordziewicz o swoim pierwszym spotkaniu z Mariuszem WalteremTVN24

Autorka/Autor:KS/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Stany Zjednoczone kupią od Finlandii lodołamacze potrzebne do kontroli Arktyki. Informację potwierdził w sobotę prezydent Donald Trump po spotkaniu z prezydentem Finlandii Alexandrem Stubbem. Lodołamacze - napisał Trump - mają "zapewniać pokój i bezpieczeństwo międzynarodowe naszym krajom i światu".

USA kupią nowy sprzęt do "zapewniania pokoju"

USA kupią nowy sprzęt do "zapewniania pokoju"

Źródło:
PAP

Będę prosił w najbliższych dniach na piśmie, aby pan prezydent już zechciał się wstrzymać od realizacji moich wniosków w sprawie ambasadorów - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Sikorski: będę wycofywał wnioski o nominacje ambasadorskie

Sikorski: będę wycofywał wnioski o nominacje ambasadorskie

Źródło:
TVN24

Szef Pentagonu Pete Hegseth zabrał żonę Jennifer na co najmniej dwa spotkania, na których rozmawiano o kwestiach bezpieczeństwa - podał dziennik "Wall Street Journal", powołując się na osoby biorące udział w tych wydarzeniach. Żona Hegsetha to była dziennikarka stacji telewizyjnej Fox News.

Media: Hegseth zabrał żonę na spotkania, na których poruszano wrażliwe kwestie

Media: Hegseth zabrał żonę na spotkania, na których poruszano wrażliwe kwestie

Źródło:
PAP

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przymierza się do ograniczenia polowań w otulinach niektórych parków narodowych. Obecnie myśliwi w wielu miejscach mogą bez przeszkód strzelać przy samych granicach chronionych obszarów. Odgłosy wystrzałów od lat słyszane są choćby w otulinie Parku Narodowego Ujście Warty - raju gęsi i kaczek. Kraina szczęśliwości zamienia się dla ptaków w piekło, gdy tylko wystawią one dziób poza granicę parku.

Granica parku narodowego, tuż za nią rządek myśliwych. Rząd rozważa ograniczenie polowań

Granica parku narodowego, tuż za nią rządek myśliwych. Rząd rozważa ograniczenie polowań

Źródło:
tvn24.pl

W Lubiczu Dolnym pod Toruniem kierowca samochodu osobowego, dojeżdżając do skrzyżowania i widząc czerwone światło oraz zatrzymujące się przed nim pojazdy, postanowił je ominąć i przejechał przez skrzyżowanie z niewłaściwego pasa. Policjanci ustalają tożsamość kierującego.

Za ten manewr grozi mu kara nawet 30 tysięcy złotych. Nagranie

Za ten manewr grozi mu kara nawet 30 tysięcy złotych. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Tragiczny wypadek w Bydgoszczy z udziałem motocyklisty. 34-latek nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Niestety nie przeżył.

"Nie dostosował prędkości do warunków", uderzył w barierki. Nie żyje 34-latek

"Nie dostosował prędkości do warunków", uderzył w barierki. Nie żyje 34-latek

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragedii w Prusicach, gdzie 51-latek zabił teściową, 5-letnią córkę i ciężko ranił 9-letniego syna. W nocy zmieniliśmy czas na letni. Narodowy Fundusz Zdrowia sfinansuje leczenie endometriozy. Protesty w Stambule i ogromny wiec poparcia dla aresztowanego Ekrema Imamoglu. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 30 marca.

Tragedia w Prusicach, zmiana czasu, protesty w Stambule

Tragedia w Prusicach, zmiana czasu, protesty w Stambule

Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl

Afera maseczkowa z udziałem bocheńskiego biznesmena Przemysława W. i zawiadomienie o oszustwie, jakie złożył do prokuratury resort zdrowia, nie przeszkodziło firmie, w której był współwłaścicielem, w kolejnym biznesie z państwowym podmiotem. Tym razem chodzi o urządzenia filtrujące powietrze. Jaką funkcję spełnia taki sprzęt? - Świeci sobie na niebiesko i tyle robi - to usłyszeli od pracownika jednej ze stacji Orlen dziennikarze "Superwizjera". O kulisach - w reportażu Michała Fui "Kto rozliczy aferę maseczkową?".

Urządzenia filtrujące na stacjach Orlen. Kolejna odsłona afery maseczkowej

Urządzenia filtrujące na stacjach Orlen. Kolejna odsłona afery maseczkowej

Źródło:
TVN24

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (JWST) zlokalizował niespodziewane promieniowanie wodoru, które pochodzi z odległej galaktyki. Odkrycie to ma znaczenie dla zrozumienia tworzenia się wczesnego Wszechświata.

Zagadkowa galaktyka. Emituje światło o szczególnej długość fali

Zagadkowa galaktyka. Emituje światło o szczególnej długość fali

Źródło:
PAP, ESA

Po rosyjskim ataku dronów na Dniepr, uszkodzony został dom ukraińskich tenisistek, bliźniaczek Ludmyły i Nadiji Kiczenok. W ataku zginęły cztery osoby, a 21 zostało rannych.

Rosjanie ostrzelali Dniepr. Zniszczyli dom utytułowanych tenisistek

Rosjanie ostrzelali Dniepr. Zniszczyli dom utytułowanych tenisistek

Źródło:
PAP

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się oferta władz miejscowości Penne w prowincji Pescara we włoskiej Abruzji dotycząca wystawienia na sprzedaż domów za jedno euro. To element akcji związanej z przeciwdziałaniem pustoszenia historycznego centrum. W ciągu kilku dni napłynęło ponad 1700 zgłoszeń z całego świata.

Włoskie miasteczko sprzedaje domy za jedno euro

Włoskie miasteczko sprzedaje domy za jedno euro

Źródło:
PAP

1130 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski przyznał w sobotę, że Moskwie zbyt długo zajmuje odpowiedź na propozycje pokojową Stanów Zjednoczonych. Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak dronami na Charków i rakietami na Krzywy Róg. Oto najważniejsze wydarzenia minionej doby dotyczące wojny w Ukrainie.

Zełenski: Moskwa zbyt długo zwleka z odpowiedzią

Zełenski: Moskwa zbyt długo zwleka z odpowiedzią

Źródło:
PAP

W Syrii powstał rząd tymczasowy. Kluczowe stanowiska zajmują w nim związani z islamistycznymi bojówkami stronnicy Szary. Ministrem spraw socjalnych i pracy została chrześcijanka Hind Kabawat. Powstanie rządu ogłosił w sobotę tymczasowy prezydent Ahmed al-Szara.

W Syrii powstał tymczasowy rząd. Jeden z resortów objęła chrześcijanka

W Syrii powstał tymczasowy rząd. Jeden z resortów objęła chrześcijanka

Źródło:
PAP

Jak poinformowała agencja Bloomberga, Ukraina domaga się od Stanów Zjednoczonych więcej inwestycji w ramach negocjowania umowy surowcowej. Agencja powołuje się na treść umowy o surowcach naturalnych i własne źródła wśród negocjatorów pracujących nad jej kształtem.

Trwają negocjacje nad kształtem umowy surowcowej. Ukraińcy chcą więcej inwestycji

Trwają negocjacje nad kształtem umowy surowcowej. Ukraińcy chcą więcej inwestycji

Źródło:
PAP

W Danii odbyły się w sobotę demonstracje przeciwko postawie prezydenta USA Donalda Trumpa, który mówi o konieczności przejęcia Grenlandii. W Kopenhadze protestowało ponad trzy tysiące osób, a w Aarhus - kilkaset.

"USA, odczepcie się". Demonstracje przeciwko przejęciu Grenlandii

"USA, odczepcie się". Demonstracje przeciwko przejęciu Grenlandii

Źródło:
PAP

Sposób zakończenia tej wojny będzie stanowił o korelacji sił na naszym kontynencie i o poczuciu bezpieczeństwa - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Radosław Sikorski, szef polskiej dyplomacji. Mówił, że "rosyjskie rezerwy się bardzo szybko zużywają" i "jest scenariusz, w którym Rosji zaczyna po prostu brakować ludzi i sprzętu".

"Rozwibrowanie sytuacji" i "kredyt zaufania" dla Trumpa

"Rozwibrowanie sytuacji" i "kredyt zaufania" dla Trumpa

Źródło:
TVN24

Mette Frederiksen, szefowa duńskiego rządu, złoży wizytę na początku kwietnia na Grenlandii. "Mam ogromny szacunek dla sposobu, w jaki społeczność grenlandzka i jej politycy radzą sobie z ogromną presją wywieraną na Grenlandię" - podkreśliła Frederiksen w oświadczeniu.

Premierka Danii odwiedzi Grenlandię

Premierka Danii odwiedzi Grenlandię

Źródło:
tvn24.pl

Nie wyprzedzaj, strzelaj tylko w określonych sytuacjach i rób wszystko, żeby nikomu się nic nie stało. Jeżeli nie da się inaczej, czekaj, aż koledzy przyjadą z odsieczą. I raportuj, nawet jeżeli masz pędzić motocyklem, kierując jedną ręką - m.in. takie obowiązki spadają na policjanta, który rozpoczyna pościg za przestępcą. Ostatnio nagranie ze spektakularnego pościgu przez zatłoczone miasto pokazała krakowska policja. Czy tak to powinno wyglądać?

Na krawędzi. Co policjant ma robić w czasie pościgów i dlaczego ma być ich mniej

Na krawędzi. Co policjant ma robić w czasie pościgów i dlaczego ma być ich mniej

Źródło:
tvn24.pl

Intensywne opady deszczu wywołały powodzie w Bośni i Hercegowinie. Szczególnie trudna sytuacja panuje w mieście Prijedor i jego okolicach, gdzie pod wodą znalazły się całe osiedla. W mieście ogłoszono stan wyjątkowy, a mieszkańcy i władze z niepokojem obserwują rosnący stan wody na przepływającej przez nie rzece.

Całe osiedla pod wodą. "Nie mogę dotrzeć do domu, może uda się to za trzy dni"

Całe osiedla pod wodą. "Nie mogę dotrzeć do domu, może uda się to za trzy dni"

Źródło:
Reuters, N1, Grad Prijedor

Wypadek w Gdańsku. 13-latka spadła z dachu pustostanu. Na miejscu policjanci zastali cztery inne nastolatki. Poszkodowaną przetransportowano do szpitala.

13-latka spadła z dachu pustostanu w Gdańsku

13-latka spadła z dachu pustostanu w Gdańsku

Źródło:
TVN24

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych J.D. Vance i czołowi doradcy namawiali Donalda Trumpa, by zwolnił swojego doradcę do spraw bezpieczeństwa narodowego Michaela Waltza po aferze z przypadkowym dodaniem dziennikarza do dyskusji na Signalu o planowanym ataku w Jemenie - podał portal Politico za swoimi źródłami. - Na razie go zostawią, ale pozbędą się go za kilka tygodni - mówiła osoba zaznajomiona ze sprawą.

Co dalej z Waltzem po aferze z Signalem? "Na razie go zostawią"

Co dalej z Waltzem po aferze z Signalem? "Na razie go zostawią"

Źródło:
PAP

Od 1 lipca będziemy mogli leczyć endometriozę na NFZ - zapowiedziała podczas debaty o endometriozie "Taka twoja uroda" w TVN24 GO ministra zdrowia Izabela Leszczyna. Mówiła też, że powstanie centrum leczenia endometriozy. Debatę można obejrzeć w TVN24 GO.

Ministra zdrowia: leczenie endometriozy będzie finansowane z NFZ

Ministra zdrowia: leczenie endometriozy będzie finansowane z NFZ

Źródło:
TVN24

Po doniesieniach o brakach jajek w sklepach spożywczych w Stanach Zjednoczonych, we Francji również zaczyna ich brakować - przekazał w sobotę dziennik "Le Monde". Przyczyną jest w dużej mierze efekt paniki, który nastąpił, gdy sieć obiegły zdjęcia pustych regałów sklepowych w USA, ale też epidemia ptasiej grypy.

Najpierw USA, teraz brak jajek dotknął też Francję. "Napięcie wzrosło"

Najpierw USA, teraz brak jajek dotknął też Francję. "Napięcie wzrosło"

Źródło:
PAP

W kraju ołomunieckim na wschodzie Czech został wprowadzony stan zagrożenia. Powodem jest katastrofa kolejowa sprzed miesiąca, na skutek której doszło do wycieku trującej substancji. Rząd Czech mówi o największym tego typu skażeniu na świecie.

Obawy o skażenie miesiąc po katastrofie. Wprowadzają stan zagrożenia

Obawy o skażenie miesiąc po katastrofie. Wprowadzają stan zagrożenia

Źródło:
PAP

Polska jest drugim największym rynkiem zbytu Thermomiksa, wielofunkcyjnego i kosztownego robota kuchennego. Ale to niejedyny sprzęt, który zdobywa polskie kuchnie. W kolejce są między innymi airfryery, czyli beztłuszczowe frytkownice. - Kupując robota kuchennego czy inne sprzęty, tak naprawdę kupujemy obietnicę: będziemy mieli więcej czasu, zjemy w domu dania jak w restauracji, bardziej sprawiedliwie podzielimy obowiązki domowe. Czy tak rzeczywiście jest? Nie zawsze - stwierdza Agata Bachórz z Uniwersytetu Gdańskiego.

Robot miesza w polskiej kuchni. "Jeszcze trochę i wyląduje w naszym godle"

Robot miesza w polskiej kuchni. "Jeszcze trochę i wyląduje w naszym godle"

Źródło:
tvn24.pl
Nowe przepisy dają władzę strażnikom granicznym. Jak będą z nich korzystać?

Nowe przepisy dają władzę strażnikom granicznym. Jak będą z nich korzystać?

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Układ w lesie? Co i komu zarzuca minister Dorożała

Układ w lesie? Co i komu zarzuca minister Dorożała

Źródło:
tvn24.pl
Premium