Demonstracje PiS i KOD kilka ulic od siebie

[object Object]
Demonstracje w Warszawie tvn24
wideo 2/19

Na Pl. Trzech Krzyży na zorganizowanych przez PiS obchodach upamiętniających ofiary stanu wojennego zebrali się zwolennicy tej partii. Wcześniej uczestnicy marszu KOD dotarli przed siedzibę PiS na ul. Nowogrodzkiej. Po drodze spotkali się z kontrmanifestacją. Obie grupy starały się nawzajem przekrzyczeć, ale nie doszło do incydentów.

19:11

Wszystko o utrudnieniach w Warszawie tutaj.

19:04

Po przemówieniach uczestnicy manifestacji na Pl. Trzech Krzyży zaśpiewali "Żeby Polska była Polską".

18:54

Głos zabierze Tomasz Sakiewicz.

18:48

Gwiazda: okazało się, że totalitarna opozycja jest pozostałością totalitarnej władzy. Jest grupa, która nazywa się KOD i wzywa do obalenia rządu.

18:46

Gwiazda: po tych 35 latach, mimo ogromnej pracy i sukcesów IPN, okazało się, że nie wszystkich udało się zidentyfikować. Przyszła taka dobra zmiana, że oni się sami teraz identyfikują.

18:44

Gwiazda: 35 lat temu wprowadzono stan wojenny. Była to wojna wypowiedziana narodowi.

18:44

Głos zabierze Andrzej Gwiazda.

18:43

Kaczyński: jeżeli będziemy się mobilizować; jeżeli będziemy umieli mówić, o co w Polsce naprawdę chodzi, to jestem pewien, że zwyciężymy. Częścią zwycięstwa będzie moralne - a w niektórych wypadkach także karne - rozliczenie tych, którzy kiedyś dopuszczali się zbrodni na Polakach.

18:42

Kaczyński: musimy o tym mówić, musimy wiedzieć, po co to wszystko jest robione, to oszustwo, to opluwanie każdego dnia, w mediach, na ulicy, nawet w gmachu Sejmu. To jest właśnie po to, żeby ludzi odciągnąć i przekonać, że dobra zmiana nie jest dobrą zmianą; że to, co jest robione dla nich, nie jest dla nich. Dzisiejsze spotkanie to pamięć, ale też współczesność.

18:41

Kaczyński: musimy pamiętać i musimy ciągle przekonywać tych - a ciągle jest ich dużo - którzy nie do końca, czasami zupełnie nie uświadamiają sobie z czym wtedy mieliśmy do czynienia, czym był komunizm, czym była kolonialna, a później zbliżona do protektoratu zależność od Związku Radzieckiego, czym był ustrój, który gwałcił nie tylko wolność, ale wszelkie prawa: prawa pracownicze, prawa związane z ludzką inicjatywą, czy prawo do zwykłego po prostu życia, takiego, w którym kupno chleba czy mięsa nie jest problemem.

18:40

Kaczyński: byli i są tacy, którzy mieli się w tym systemie znakomici. Na ogół, choć nie zawsze, wywodzą swoją pozycję z dawnego systemu. To oni próbują zanurzyć Polskę i Polaków w mgle absurdu. Próbują porównywać obecne rządy do tamtych.

18:39

Kaczyński: mamy uparte dążenie do tego, by Polska się zmieniła, by stała się nieporównanie bardziej niż przedtem sprawiedliwa, by cały ten oszukańczy mechanizm rozdziału dóbr między uprzywilejowanych został złamany, i chodzi zarówno o dobra materialne, jak i o dobra innego rodzaju. Wszystko to, co działo się w ciągu ostatnich dwudziestu kilku lat, to było coś wielce, wysoce niesprawiedliwego i szkodliwego. I chcemy to zmienić. I ta zmiana napotyka na opór. Można powiedzieć, że wściekły opór. Czyj? Tych, którzy tracą.

18:38

Kaczyński: wymiar tych dzisiejszych obchodów jest także całkiem współczesny. Mamy dzisiaj do czynienia w Polsce z wielką pozytywną zmianą, mamy rząd dobrej zmiany, rząd Beaty Szydło.

18:37

Kaczyński: ciągle w Polsce są ludzie, którzy nie chcą tego pamiętać i musimy ich przekonywać.

18:36

Kaczyński: zdeptane zostało wtedy naprawdę wszystko. A przy końcu doszło do sytuacji krańcowej.

Kaczyński: stan wojenny to był powrót do okupacji
Kaczyński: stan wojenny to był powrót do okupacjitvn24
18:36

Kaczyński: pamięć o tym wydarzeniu musi trwać w narodzie. Musimy pamiętać to straszne doświadczenie i ciągle przekonywać tych, którzy nie do końca uświadamiają sobie, czym był komunizm.

18:34

Kaczyński: dziś 13 grudnia, to już 35 lat od tamtych wydarzeń. Kiedy odczytywano dzisiaj listę poległych, to uświadomiłem sobie, że najmłodszy z nich przekroczyłby już pięćdziesiątkę. To naprawdę szmat czasu. Trzeba zapytać, dlaczego ciągle pamiętamy; ciągle czcimy tę rocznicę. Po pierwsze pamięć jest ważna. Pamięć buduje wspólnotę, a bez wspólnoty nie ma narodu. Tamte dni to był czas, kiedy komunizm całkowicie skompromitowany i konający wrócił do swoich korzeni, bo zaczął się w 44 i 45 r. od rządów w istocie bezpośrednio okupacyjnych. A stan wojenny to był powrót do okupacji; do czegoś, co można nazwać wewnętrzną okupacją przy pomocy sił własnych.

18:33

Przemówienie rozpoczyna Jarosław Kaczyński.

18:30

18:22

18:20

Trwa apel pamięci.

18:20

Trwa modlitwa za ofiary stanu wojennego.

18:19

Na manifestacji są obecni premier Beata Szydło i ministrowie jej rządu oraz marszałkowie Sejmu i Senatu. Zaplanowana jest modlitwa za ofiary stanu wojennego oraz apel pamięci. Obecni są m.in. przedstawiciele Klubów Gazety Polskiej i NSZZ "Solidarność".

Zebrani na placu mają ze sobą biało-czerwone flagi. Część osób trzyma transparenty. "Wolna Polska kontra Czerska mać", "PO, Nowoczesna, Kod= Targowica", "Rząd Polski jak husaria, tak trzymać" - to niektóre z pojawiających się na nich haseł. Za miejscem, z którego wygłaszane będą przemówienia, znajduje się duży baner z czarno-białymi zdjęciami ofiar stanu wojennego, zebrani trzymają flagi narodowe, są też flagi NSZZ "Solidarność". Po uroczystościach na placu Trzech Krzyży władze PiS udadzą się na Żoliborz, gdzie złożą kwiaty przed grobem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki.

18:16

Na pl. Trzech Krzyży jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. Uczestnicy śpiewają hymn.

Hymn na rozpoczęcie manifestacji PiS
Hymn na rozpoczęcie manifestacji PiS tvn24
18:10

Tymczasem na pl. Trzech Krzyży zbierają się uczestnicy zgromadzenia organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość:

18:01

Szumełda: Kaczyński, łapy precz od nas wszystkich. Jarosławie Kaczyński, bilans twoich rządów nie pozostawia złudzeń. To demolka Polski wszędzie, gdzie się spojrzy. Jarosławie "demolka" Kaczyński, odwal się wreszcie od Polski raz na zawsze.

18:00

Szumełda: mam złą wiadomość dla Jarosława Kaczyńskiego. Strajk obywatelski w ramach szerokiej koalicji będzie trwał. To nie jest nasze ostatnie spotkanie.

17:58

Na scenę wchodzi Radomir Szumełda. - Przyjechałem z Gdańska, gdzie za chwilę też rozpocznie się manifestacja. I tak jak kiedyś: Gdańsk, Warszawa - wspólna sprawa - podkreśla.

17:55

Kijowski: pamiętajmy, nie dajmy się podzielić (...) Bądźmy razem, niezależnie od tego, kim jesteśmy i w którym miejscu nas władza uderza. Wszyscy razem obronimy Polskę, obronimy demokrację.

17:55

Mateusz Kijowski: musimy wszyscy myśleć o tym, co nas łączy. Musimy głośno krzyczeć: solidarność!

"Musimy wszyscy myśleć o tym, co nas łączy"
"Musimy wszyscy myśleć o tym, co nas łączy" tvn24
17:53

Mateusz Kijowski: dzisiaj nasza władza tak jak 35 lat temu atakuje nas, odbiera nam nasze wolności, chce odebrać godność pracownikom, chce odebrać nam możliwość swobodnego rozwoju. Dzisiaj wszyscy musimy być razem, solidarni.

17:52

Głos ponownie zabiera Mateusz Kijowski. - Dziś, po 35 latach, znów musimy być razem. Nie dajmy się podzielić, bądźmy wszyscy razem. Przyszliśmy tutaj, żeby razem sprzeciwić się zawłaszczaniu państwa - podkreśla. "Wśród Polaków nie ma wrogów" - słychać okrzyki.

17:49

17:45

Czoło marszu KOD już przy ulicy Nowogrodzkiej. Zaczynają się przemówienia. Jako pierwszy głos zabiera Krzysztof Łoziński.

Marsz KOD i kontrmanifestacja w Warszawie
Marsz KOD i kontrmanifestacja w Warszawie tvn24
Przemówienie Krzysztofa Łozińskiego
Przemówienie Krzysztofa Łozińskiego tvn24
17:44

Na warszawiaków czekają dzisiaj spore utrudnienia. Wszystkie najnowsze informacje można znaleźć tutaj.

17:37

Przed nami wciąż jeszcze manifestacja organizowana przez PiS. Pikieta odbędzie się na pl. Trzech Krzyży.

17:35

Ogon marszu KOD jest już za kontrmanifestacją - relacjonuje tvnwarszawa.pl.

17:35

17:31

Marsz KOD zbliża się do ul. Nowogrodzkiej. Uczestnicy śpiewają piosenki, gra orkiestra.

17:24
Marsz KOD i kontrmanifestacja
Marsz KOD i kontrmanifestacja tvn24
17:21

"Jesteś w KOD-zie, siedzisz w smrodzie", "Byłeś w ZOMO, jesteś w KOD-zie, zawsze będziesz siedział w smrodzie" - krzyczą uczestnicy kontrmanifestacji. Marsz KOD zbliża się tymczasem do siedziby PiS na ul. Nowogrodzkiej.

17:16

W czasie manifestacji na trasie przejścia marszu "Stop dewastacji Polski" zorganizowanego przez KOD głos zabrali b. opozycjoniści, m.in. Adam Borowski. Jak mówił, czas, w którym planuje się odebranie stopni generalskich Czesławowi Kiszczakowi i Wojciechowi Jaruzelskiemu, "to czas, w którym Polska staje się odrobinę sprawiedliwsza".

Wspominał skatowanych działaczy opozycji. Mówił też o straconym czasie w rozliczaniu zbrodni komunistycznych. - Możemy podziękować tym, którzy dotrzymywali umów okrągłego stołu. Ale Polska staje się sprawiedliwsza. Każdego dnia będziemy odbierać, najpierw Służbie Bezpieczeństwa, oficerom, funkcjonariuszom, emerytury. Trzeba też rozliczyć sędziów, którzy skazywali - mówił Borowski. - Władek Frasyniuk - mój przyjacielu z więzienia. Byłeś bohaterem, gadasz głupoty. Wam nic nie pomoże. Zmienimy Polskę. Uczynimy ją sprawiedliwszą, a tych którzy nie doczekali będziemy wspominać - dodał, zwracając się do Frasyniuk, który uczestniczy w manifestacji KOD.

17:12

Wszystkie informacje o utrudnieniach na ulicach Warszawy:

17:08
Tak ruszał marsz KOD
Tak ruszał marsz KOD tvn24
17:06

- Jarosław Kaczyński zawłaszczył sobie to państwo i myśli, że mu to ujdzie płazem. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby te rowy, które wykopali przez rok w społeczeństwie, zasypać - mówi w rozmowie z TVN24 biorąca udział w marszu KOD była premier Ewa Kopacz.

17:03

- Wszystkie nasze manifestacje mają pokazać władzy, że się nie ugniemy - tłumaczy w rozmowie z TVN24 Mateusz Kijowski, lider KOD.

17:00

- Ona jest spokojna, pokojowa - mówi o demonstracji KOD Ryszard Petru. - Proszę zwrócić uwagę, co krzyczeli ci z drugiej strony - dodaje.

17:00

- Wyrazy miłości i niech się opamiętają! - życzy w rozmowie z TVN24 uczestnikom kontrmanifestacji Daniel Olbrychski.

"Wyrazy miłości i niech się opamiętają!"
"Wyrazy miłości i niech się opamiętają!"tvn24
16:59

Z tłumu słychać obelgi, jednak na razie nie ma informacji o poważniejszych incydentach. Demonstracja KOD zagłusza okrzyki biciem w bębny i dźwiękami trąbek.

16:58

Jeszcze przed rozpoczęciem marszu KOD przemówienie wygłosił Władysław Frasyniuk, który mówił, że w miejscu, z którego rusza demonstracja KOD, gdzie była siedziba KC PZPR, uczestnicy manifestacji "oddają hołd ofiarom stanu wojennego".

- Chcemy z tego miejsca powiedzieć wszystkim tym, którzy byli represjonowani: pamiętamy - powiedział i wezwał zebranych do pokazania gestu zwycięstwa. - Pamiętamy! - skandowali zebrani. - Dzisiejsza nasza demonstracja jest specyficzna, bo historia zatoczyła koło. Nie ma Komitetu Centralnego - jest Giełda Papierów Wartościowych; dzięki tym ludziom z "Solidarności". (…) Ten marsz zaczyna się od Komitetu Centralnego PZPR do centralnego komitetu PiS; tam wykrzyczymy Kaczyńskiemu nasze prawa - powiedział Frasyniuk.

16:54

Na czele marszu KOD idzie grupa bębniarzy, za nimi widać transparent adresowany do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego: "13 grudnia spałeś do południa", a także transparent z napisem "Wolność, kocham i rozumiem". Uczestnicy kontrmanifestacji skandują m.in. "Byłeś w ZOMO, jesteś w KOD-zie, zawsze będziesz siedział w smrodzie" czy "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".

16:50

Do uczestników kontrmanifestacji zbliża się czoło marszu KOD.

16:47

Marsz KOD zbliża się do siedziby PiS. Przy ul. Kruczej czekają kontrmanifestanci. Słychać hasła m.in.: "Cała Polska się z was śmieje, komuniści i złodzieje".

16:41

We wtorek po południu rozpoczęła się też manifestacja organizowana m.in. przez Związek Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym.

Uczestnicy zebrali się na skrzyżowaniu ul. Kruczej i Al. Jerozolimskich; manifestację zabezpieczają służby porządkowe i policja. Zebrani mają ze sobą biało-czerwone flagi, transparenty z hasłami: "Tusk, KOD, PO - to wcielone zło"; "Raz sierpem, raz młotem czerwona hołotę"; "Psy szczekają, karawana idzie dalej". Uczestnicy demonstracji mają także tabliczki z wizerunkami ofiar stanu wojennego. Skandują hasła m.in.: "Cześć i chwała bohaterom", odśpiewano także hymn narodowy.

Osoby z transparentami stoją od strony Al. Jerozolimskich. Demonstranci czekają na marsz KOD, który przejdzie Alejami pod hasłem "Stop dewastacji Polski".

16:40
Uczestnicy marszu KOD zaśpiewali hymn
Uczestnicy marszu KOD zaśpiewali hymn tvn24
16:38

Uczestnicy marszu KOD ruszyli z ronda de Gaulle'a, gdzie przemówienie wygłosił Mateusz Kijowski.

Demonstranci trzymają flagi biało-czerwone i unijne, niosą transparenty z hasłami: "Naszych praw nie oddamy, zabrane odbierzemy", "Obywatele solidarni w akcji", "Idę, żeby nie siedzieć", "Polscy bohaterowie nie ginęli za Polskę dla Polaków, walczyli za wolność naszą i waszą".

"Kiedy jesteśmy razem, to nie damy sobie nic odebrać"
"Kiedy jesteśmy razem, to nie damy sobie nic odebrać"tvn24
16:27

We wtorek 13 grudnia w całej Polsce odbywają się obchody 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W Warszawie swój marsz organizuje m.in. Prawo i Sprawiedliwość.

13 grudnia w stolicytargeo.pl
16:26

- Solidarność to jest to, co łączyło nas wtedy i łączy nas dzisiaj - powiedział Kijowski. "Stan wojenny to było wielkie zło. Ponad 100 śmiertelnych ofiar, tysiące ludzi ze złamanym życiem, utraconym zdrowiem - mówił lider KOD. - Oni walczyli o wolność, o godne życie, o gospodarkę opartą o zdrowe zasady rynkowe. Dziś po trochu musimy zacząć walczyć o to samo - powiedział Kijowski. Zgromadzeni uczcili minutą ciszy pamięć ofiar stanu wojennego.

Autor: kg / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości

W czołowym zderzeniu samochodów na obwodnicy Kłodzka zginęły dwie osoby. Droga w czwartkowy wieczór była całkowicie zablokowana.

Kłodzko. Tragiczny wypadek na obwodnicy, nie żyją dwie osoby

Kłodzko. Tragiczny wypadek na obwodnicy, nie żyją dwie osoby

Źródło:
Telewizja Kłodzka, TVN24

Dziesiątki tysięcy ludzi ponownie protestowały w Tbilisi przeciwko forsowanej przez rząd ustawie o zagranicznych agentach, której projekt poprzedniego dnia przeszedł drugie czytanie w parlamencie. Policja użyła gazu i zatrzymała kilka osób - podała agencja AFP.

W Gruzji trwają protesty przeciw ustawie o "obcych wpływach"

W Gruzji trwają protesty przeciw ustawie o "obcych wpływach"

Źródło:
PAP

Dziś obchodzimy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało na konwencji w Kielcach swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Szef MSZ Radosław Sikorski leci na trzydniową wizytę do Waszyngtonu. Oto siedem rzeczy, które warto wiedzieć w piątek 3 maja.

Siedem rzeczy, które warto wiedzieć w piątek 3 maja

Siedem rzeczy, które warto wiedzieć w piątek 3 maja

Źródło:
PAP, TVN24, Eurosport

800 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Rada Europy upoważniła swoją sekretarz generalną Mariję Pejczinović Burić do przygotowania specjalnego trybunału do osądzenia zbrodni Rosji przeciwko Ukrainie - poinformowała agencja AP. Prezydent Francji "nie wyklucza" wysłania swoich wojsk na Ukrainę. Podsumowujemy, co wydarzyło się w ostatnich godzinach w Ukrainie i wokół niej.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP

Zdzisław Krasnodębski, od 10 lat europoseł PiS, tym razem nie znalazł się na listach kandydatów tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Obecnie rozwiązujemy kontrakt" - napisał. Dodał, że w takiej sytuacji będzie mógł "swobodnie formułować swoje opinie o grze zespołu", w którym znajdował się przez dekadę i "o dobrych i złych decyzjach".

"Rozwiązujemy kontrakt". Zdzisław Krasnodębski nie wystartuje z list PiS-u w eurowyborach

"Rozwiązujemy kontrakt". Zdzisław Krasnodębski nie wystartuje z list PiS-u w eurowyborach

Źródło:
tvn24.pl, "Gazeta Wyborcza"

Rosja prowadzi działania hybrydowe. Ostatnio dotknęły one Polski, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech i Wielkiej Brytanii - czytamy w oświadczeniu wydanym przez NATO w czwartek po południu. Pakt Północnoatlantycki podkreśla w nim, że sojusznicy "wspierają i wykazują solidarność" z krajami, które doświadczają działań Moskwy.

Rosja prowadzi "szkodliwe działania na terytorium Sojuszu". Oświadczenie NATO

Rosja prowadzi "szkodliwe działania na terytorium Sojuszu". Oświadczenie NATO

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Viktor Orban jest koniem trojańskim Władimira Putina w Unii Europejskiej. A Mateusz Morawiecki - przepraszam, że to mówię - ale zachowuje się jak "pożyteczny idiota" - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Robert Biedroń, współprzewodniczący Nowej Lewicy i europoseł. Odniósł się ten sposób do relacji byłego polskiego premiera i szefa węgierskiego rządu. Polityk mówił też, że Andrzej Duda nie wybierze polskiego komisarza w Unii Europejskiej po wyborach 9 czerwca, bo te kompetencje ma rząd.

Biedroń: Ileż można sprzyjać Putinowi w tej retoryce?

Biedroń: Ileż można sprzyjać Putinowi w tej retoryce?

Źródło:
TVN24

Pogoda w kolejnych dniach długiego majowego weekendu może zrobić się niebezpieczna. W wielu regionach Polski należy spodziewać się burz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił prognozę zagrożeń.

Będzie słychać grzmoty. Mieszkańcy tych miejsc powinni zachować szczególną ostrożność

Będzie słychać grzmoty. Mieszkańcy tych miejsc powinni zachować szczególną ostrożność

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Niczego nie wykluczam, bo mamy do czynienia z kimś, kto niczego nie wyklucza - powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron pytany przez "The Economist" o to, czy nadal nie wyklucza wysłania wojsk na Ukrainę. Jak dodał, "Francja jest krajem, który przeprowadzał interwencje militarne, także w ostatnim czasie". - Gdyby Rosjanie przedarli się przez linię frontu, gdyby pojawiła się prośba ze strony Ukrainy, zasadne byłoby zadanie sobie tego pytania - stwierdził.

Macron o wysłaniu wojsk na Ukrainę, "gdyby Rosjanie się przedarli"

Macron o wysłaniu wojsk na Ukrainę, "gdyby Rosjanie się przedarli"

Źródło:
"The Economist", tvn24.pl

Turcja zatrzymała w czwartek wymianę handlową z Izraelem - przekazała agencja Bloomberg, powołując się na informacje z kręgów rządowych w Turcji. Podano, że zawieszony został cały eksport i import. Israel Katz, szef izraelskiej dyplomacji, odnosząc się do Recepa Tayyipa Erdogana, stwierdził, że "tak zachowuje się dyktator, lekceważący interesy narodu tureckiego".

Turcja wstrzymała wymianę handlową z Izraelem

Turcja wstrzymała wymianę handlową z Izraelem

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk skrytykował Mateusza Morawieckiego, który w prorosyjskim węgierskim tygodniku "Mandiner" miał stwierdzić, że "Bruksela stanowi zagrożenie dla demokracji europejskiej". Wcześniej Morawiecki powiedział o Viktorze Orbanie, że jest jego "przyjacielem". Były premier na wpis obecnego szefa rządu zareagował w czwartek wieczorem.

Morawiecki na okładce węgierskiego tygodnika. Wpis Tuska i odpowiedź byłego premiera

Morawiecki na okładce węgierskiego tygodnika. Wpis Tuska i odpowiedź byłego premiera

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Na wojny domowe czas był wtedy, gdy wokół był pokój. Dziś, gdy za naszymi granicami jest wojna, przestrzeni na wzajemne wyniszczanie się wewnątrz już nie ma. Za długo próbowano dzielić Polskę na dwa obozy - powiedział w orędziu z okazji Dnia Flagi RP marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Dodał, że "bezpieczną, mądrą i stabilną będzie tylko jedna Polska bardzo różnych Polek i Polaków".

"Jedna Polska bardzo różnych Polek i Polaków". Orędzie Szymona Hołowni

"Jedna Polska bardzo różnych Polek i Polaków". Orędzie Szymona Hołowni

Źródło:
TVN24

Listy Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu to nic innego, jak tylko tratwa ratunkowa, a może nawet arka Noego dla złodziei, dla przestępców - mówiła w "Faktach po Faktach" Katarzyna Kotula (Lewica). Nieobecność Daniela Obajtka na czwartkowej konwencji PiS nie jest związana z tym, że 2 maja to dzień Polaków za granicą - stwierdziła Aleksandra Leo (Polska 2050-Trzecia Droga). Karol Karski (PiS) wyjaśnił z kolei, czemu na konwencji zabrakło Jacka Kurskiego.

"Tratwa ratunkowa" czy "silne, dobre listy"?

"Tratwa ratunkowa" czy "silne, dobre listy"?

Źródło:
TVN24

Było po godzinie drugiej w nocy, gdy pijany 28-latek wjechał fiatem punto w jeden z budynków w Nakle nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie), uszkadzając przy tym przyłącze gazowe. W związku z rozszczelnieniem instalacji, konieczna była ewakuacja mieszkańców.  

Kierowca w nocy wjechał w budynek, uszkodził przyłącze gazowe. Ewakuowano 37 osób

Kierowca w nocy wjechał w budynek, uszkodził przyłącze gazowe. Ewakuowano 37 osób

Źródło:
tvn24.pl

W Bieszczadach, między szczytami Obnoga a Krzemień, w czwartek wybuchł pożar. Z ogniem walczyło prawie 100 osób, zarówno z ziemi, jak i z powietrza. W akcji brał udział śmigłowiec Straży Granicznej.

W Bieszczadach płonęły połoniny. Śmigłowiec i prawie 100 osób w akcji

W Bieszczadach płonęły połoniny. Śmigłowiec i prawie 100 osób w akcji

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

W poszukiwaniu lepszej pogody Polacy rzucili się na nieruchomości w Hiszpanii. Dla części to też pomysł na zarobek. Eksperci przestrzegają jednak przed pułapkami, które czyhają na kupujących. Samego słońca też można mieć dość. - Przy 50 stopniach po prostu nie da się pracować, wiele biur jest zamkniętych. Polacy mają o to pretensje - mówi była pracownica biura nieruchomości. Niemile zaskoczyć potrafi też zima.

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Domy za cenę kawalerki i raj na ziemi. Polacy "tak zafiksowani, że przestają widzieć wady"

Źródło:
tvn24.pl

Sześć firm chce się podjąć przebudowy i zazielenienia 2,5 hektara ulic i placów w rejonie Złotej i Zgody. Miasto analizuje oferty, które wpłynęły. - Najkorzystniejszą złożyła firma Skanska - podał ratusz.

Sześć firm chce przebudować Złotą i jej okolicę

Sześć firm chce przebudować Złotą i jej okolicę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

13 okręgów wyborczych i wiele znanych twarzy wśród kandydatów, a także sporo kontrowersji. Tak przedstawiają się listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. W czwartek minął termin zgłaszania list kandydatów. Prezentujemy najciekawsze polityczne rywalizacje w każdym z okręgów.

Najciekawsze wyborcze starcia. O mandaty europosłów walczą "znane, sprawdzone nazwiska"

Najciekawsze wyborcze starcia. O mandaty europosłów walczą "znane, sprawdzone nazwiska"

Źródło:
TVN24, PAP

Chcemy rozpocząć dyskusję na temat przyszłej konstytucji dla Europy - powiedział w czwartek kandydat Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego Robert Biedroń. Jak dodał, "nie może być tak, że Polki mają mniej praw niż Francuzki, Belgijki czy Holenderki". Szefowa sztabu, ministra ds. równości Katarzyna Kotula, poinformowała, że Lewica zebrała pod swoimi listami 350 tysięcy podpisów.

"Polki mają mniej praw niż Francuzki, Belgijki czy Holenderki". Lewica proponuje "konstytucję dla Europy"

"Polki mają mniej praw niż Francuzki, Belgijki czy Holenderki". Lewica proponuje "konstytucję dla Europy"

Źródło:
PAP

Nie powiedział ani słowa, nie chciał zdradzić motywów działania, był kompletnie zaskoczony naszym widokiem - mówi o zatrzymaniu 16-latka w związku z próbą podpalenia synagogi Nożyków w Warszawie rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Prokuratura złożyła wniosek, by nastolatek odpowiadał jak dorosły. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Próba podpalenia synagogi. Prokuratura chce, by 16-latek odpowiadał jak dorosły

Próba podpalenia synagogi. Prokuratura chce, by 16-latek odpowiadał jak dorosły

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało na konwencji w Kielcach swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. W wydarzeniu nie wzięli udziału były prezes Orlenu Daniel Obajtek i były prezes TVP Jacek Kurski.

PiS zaprezentowało "lokomotywy" do Parlamentu Europejskiego. W Kielcach zabrakło Obajtka i Kurskiego

PiS zaprezentowało "lokomotywy" do Parlamentu Europejskiego. W Kielcach zabrakło Obajtka i Kurskiego

Źródło:
TVN24, PAP
W ostatniej chwili zabrali ją z drogi do domu pomocy społecznej

W ostatniej chwili zabrali ją z drogi do domu pomocy społecznej

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Stacja TVN24 była w kwietniu najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju, osiągając 6,05 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN.

Rewelacyjne wyniki TVN24 i "Faktów" TVN. Dziękujemy widzom!

Rewelacyjne wyniki TVN24 i "Faktów" TVN. Dziękujemy widzom!

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24