"Decyzja Stolicy Apostolskiej pokazała, że nie ma równych i równiejszych"

Nycz komentuje decyzję Watykanu
Nycz komentuje decyzję Watykanu
tvn24
tvn24Nycz komentuje decyzje Watykanu

- Pedofilia, ktokolwiek ją popełnia, ten grzech, to potworne zło, to jest sprawa, która nie podlega żadnej dyskusji - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, komentując wydalenie ze stanu duchownego abp Józefa Wesołowskiego. Jak ocenił, decyzja Watykanu "pokazała, że nie ma równych i równiejszych".

Oskarżony o pedofilię były nuncjusz apostolski na Dominikanie abp Józef Wesołowski został wydalony ze stanu duchownego - podał w piątek Watykan, kończąc w ten sposób pierwsze postępowanie w tej sprawie przed trybunałem kanonicznym w Kongregacji Nauki Wiary.

Postępowanie karne przed organami watykańskiego wymiaru sprawiedliwości będzie kontynuowane po uprawomocnieniu się tego wyroku kanonicznego.

"Pedofilia nie podlega żadnej dyskusji"

Komentując decyzję Watykanu metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz powiedział, że "pedofilia, ktokolwiek ją popełnia, ten grzech, to potworne zło to jest sprawa, która nie podlega żadnej dyskusji".

- I jest jednoznaczne w swojej ocenie. W tym znaczeniu decyzja Stolicy Apostolskiej pokazała, że nie ma równych i równiejszych - podkreślił. Nycz przekazał, że nie uznaje "odpowiedzialności zbiorowej na gruncie prawa polskiego i tej linii się trzymamy". - Co nie znaczy, że w konkretnych wypadkach ofiary pedofilii są pozbawione pomocy - podsumował.

Autor: nsz//kdj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości