Polscy artylerzyści w Danii. Ćwiczyli szybkie przemieszczanie się i strzelanie na wprost

Autor:
asty//now
Źródło:
TVN24
Polskie Kraby w Danii
Polskie Kraby w Danii
Twitter/USArmyEURAF
Twitter/USArmyEURAFPolskie Kraby w Danii

Trwają międzynarodowe ćwiczenia artylerzystów z kilkunastu państw NATO. W Danii w ramach Dynamic Front-23 wzięli udział artylerzyści sulechowskiego pułku. W ostatnich dniach polscy kanonierzy ćwiczyli między innymi szybkie przemieszczanie się Krabami po drogach publicznych i strzelanie na wprost amunicją bojową.

Do 5 kwietnia w ramach Dynamic Front-23 potrwają ćwiczenia natowskich artylerzystów w Danii i Niemczech. Wojsko Polskie informuje, że "celem ćwiczenia jest zgrywanie systemów kierowania ogniem połączone ze strzelaniem, a także doskonalenie procedur planowani i kierowania działaniami artylerii w walce w środowisku międzynarodowym".

ZOBACZ RÓWNIEŻ: NATO: SIŁA NA MORZU >>>

Natowskie ćwiczenia Dynamic Front-235 Lubuski Pułk Artylerii

5 Lubuski Pułk Artylerii im. generała artylerii koronnej Marcina Kątskiego przekazał w poniedziałek, że sulechowscy kanonierzy odbyli strzelanie na wprost amunicją bojową.

Polskie Kraby ćwiczą w Danii5 Lubuski Pułk Artylerii

"Było ładowanie w punkcie amunicyjnym, manewr na stanowiska ogniowe i wykonanie zadania ogniowego" - wspomniano. "Kraby dzięki wyposażeniu w specjalne celowniki do strzelania na wprost doskonale radzą sobie z tego typu zadaniami" - podkreślono.

Polskie Kraby w Danii5 Lubuski Pułk Artylerii

Polskie Kraby ćwiczą w Danii

Wcześniej lubuscy artylerzyści informowali o planie manewru, który przewidywał trasę marszu, pomiędzy rejonami stanowisk ogniowych, drogami publicznymi. "Dzięki temu Duńczycy mogą podziwiać prawie 50-tonowe Kraby sunące niczym samochody osobowe po ich drogach" - dodano w komunikacie.

W skład wielonarodowej Brygady Artylerii wchodzą artylerzyści z USA, Niemiec, Litwy, Czech, Słowacji, Bułgarii i Polski. Z naszego kraju zadanie realizują artylerzyści z 23 Śląskiego Pułku Artylerii oraz 5 Lubuskiego Pułku Artylerii wsparci specjalistami z 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia.

Polskie Kraby ćwiczą w Danii5 Lubuski Pułk Artylerii
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: 5 Lubuski Pułk Artylerii

Pozostałe wiadomości