Kaczyński: w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote. "Już lepiej, jak się Prezes geografią zajmował"

Autor:
asty,
momo//rzw
Źródło:
TVN24, tvn24.pl
Kaczyński: w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote
Kaczyński: w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złoteTVN24
wideo 2/6
TVN24Kaczyński: w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote

Prezes Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Białymstoku przyznał, że w kraju brakuje lekarzy. - Ale będą wracać, bo już dzisiaj nie przyjmują propozycji w Niemczech, bo tam się mniej płaci niż tu – stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości. Przy okazji podzielił się swoimi wyliczeniami kursu euro.

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w sobotę, że "idziemy w stronę zabezpieczenia naszemu społeczeństwu takiej ochrony zdrowia, jak jest na Zachodzie". - Bo rzeczywiście, jeszcze dzisiaj można powiedzieć, że tam jest lepsza. Ale już niedługo nie będzie lepsza – zapewnił, chwaląc się zwiększeniem liczby studentów medycyny i szkół kształcących przyszłych lekarzy.

Kaczyński: w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote

Jarosław Kaczyński przyznał, że w kraju brakuje lekarzy, a kilkadziesiąt tysięcy wyjechało na Zachód. - Ale będą wracać, bo już dzisiaj nie przyjmują propozycji w Niemczech, bo tam się mniej płaci niż tu – przemawiał prezes.

- Nawet jeśli przyjąć tę - niemającą nic wspólnego z rzeczywistą wartością - ten sposób przeliczania euro na złotówki. Przecież w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote, nawet jest mniej warte, a nie 4,50 czy prawie pięć – stwierdził prezes PiS.

"Już lepiej, jak się Prezes geografią zajmował"

Wypowiedź prezesa PiS i jego nietypowy sposób przeliczania euro na złotówki wywołały w sieci falę komentarzy.

"No teraz to mi Jarosław Kaczyński zaimponował. Żebym dobrze zrozumiał… u nas euro za 4,70 PLN, a u Niemców tylko za 3,00 PLN? I dlatego oni mają gorzej niż my? Już lepiej, jak się Prezes geografią zajmował" - napisał na Twitterze były premier, były szef NBP, a obecnie europoseł Marek Belka.

"Wy się śmiejecie, że Jarek powiedział, że euro jest po 3 złote, ale może to oficjalny kurs wymiany dla pisowców? Walutę za PRL-u też kupowali partyjniacy po cenie urzędowej" - skomentował Roman Giertych.

"Kto nagadał prezesowi, że Euro chodzi po 3 zł. Przyznać się!" - żartował senator KO Krzysztof Brejza.

Zaznaczmy, że według Narodowego Banku Polskiego kurs euro wynosi obecnie 4,7176 zł. Przypomnijmy też, że euro jest walutą obowiązującą w Niemczech od 2002 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty, momo//rzw

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości