Premierowe wydanie programu "#BEZ KITU". Jan Strzeżek i Anna Maria Żukowska w pierwszym starciu

Autor:
akr/tr
Źródło:
TVN24
Pierwsze użycie czerwonego guzika w programie "#BEZ KITU". Po słowach Strzeżka
Pierwsze użycie czerwonego guzika w programie "#BEZ KITU". Po słowach StrzeżkaTVN24
wideo 2/12
TVN24Pierwsze użycie czerwonego guzika w programie "#BEZ KITU". Po słowach Strzeżka

Jan Strzeżek (Porozumienie) i Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica) starli się ze sobą w premierowym odcinku programu "#BEZ KITU" w TVN24 GO. Odpowiadali na szereg pytań, między innymi o zaufanie elektoratu, inflację czy ustawę nazywaną "Stop LGBT". Zarówno politycy, jak i prowadzący program Radomir Wit mieli do dyspozycji czerwone przyciski umożliwiające przerwanie drugiej osobie wypowiedzi i skontrowanie jej. Po raz pierwszy taki guzik został użyty po słowach Strzeżka.

W piątek emisję w TVN24 GO miał premierowy odcinek programu "#BEZ KITU", prowadzony przez reportera politycznego TVN24 Radomira Wita. Pojawili się w nim posłanka Nowej Lewicy Anna Maria Żukowska i rzecznik koła parlamentarnego Porozumienia Jan Strzeżek, ale również studenci i komentatorzy. Wszyscy mieli możliwość zadawania pytań politykom.

Zaproszeni politycy oraz prowadzący mogli używać czerwonych przycisków, gdy ktoś ich zdaniem mijał się z prawdą i chcieli skontrować jego wypowiedź. Każdy z nich miał na to trzy szanse.

OGLĄDAJ "#BEZ KITU" W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Czy można zaufać politykom? Strzeżek i Żukowska w programie "#BEZ KITU"

Na początku przedstawione zostały sylwetki politycznych gości. Zaprezentowano je w formie nagrań, w których inni parlamentarzyści wypowiadali się o Żukowskiej i Strzeżku. Posłanka Lewicy uzupełniła swój opis, mówiąc: - Jestem Polką, jestem matką, jestem osobą nieheteronormatywną, jestem patriotką i to się nie zmieni.

Prezentacja sylwetki Anny Marii Żukowskiej
Prezentacja sylwetki Anny Marii ŻukowskiejTVN24

Pierwszym z wątków poruszonych w programie było zaufanie do polityków. Zarówno Strzeżek, jak i Żukowska przekonywali widzów, dlaczego warto im zaufać.

Posłanka Lewicy mówiła, że jest "polityczką godną zaufania", ponieważ Nowa Lewica to jedyna partia, w której była. Jej zdaniem to dowód na stabilność poglądów.

Strzeżek twierdził, że Porozumienie trwa przy swoich poglądach. Na uwagę, że w kwestii reformy sądownictwa posłowie jego ugrupowania zmienili zdanie, przyznał, że wcześniejsze poparcie dla zmian w wymiarze sprawiedliwości było błędem. Zaznaczył przy tym, że "polityka jest sztuką kompromisu" i Porozumienie często szło na "trudny kompromis".

Prezentacja sylwetki Jana Strzeżka
Prezentacja sylwetki Jana StrzeżkaTVN24

Pierwsze użycie czerwonego guzika. Po słowach Strzeżka

Po tych słowach po raz pierwszy w programie "#BEZ KITU" został użyty czerwony guzik przerywający. Wypowiedź rzecznika koła Porozumienia kontrował prowadzący program w reakcji na słowo "kompromis".

Zaraz po tym Strzeżek jednak wykorzystał swoją możliwość użycia przycisku, by dokończyć myśl. - Czasem szliśmy na trudny kompromis, w końcu stanęliśmy przed pewną granicą - kontynuował.

- W zakresie lwiej części spraw absolutnie nie zmieniliśmy poglądów. Fakt, tutaj szliśmy na kompromis, czego wymagała koalicja - mówił odnosząc się do zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Pierwsze użycie czerwonego guzika w programie "#BEZ KITU". Po słowach Strzeżka
Pierwsze użycie czerwonego guzika w programie "#BEZ KITU". Po słowach StrzeżkaTVN24

Co z bezpieczeństwem na drogach? "Nie chodzi o to, żeby wprowadzić twarde prawo, ale żeby to prawo egzekwować"

Goście "#BEZ KITU" mówili również o przepisach dotyczących bezpieczeństwa na drogach. Temat ten pojawił się w nawiązaniu do cyklu "7 żyć" dostępnym w TVN24 GO. Opowiada on o wypadkach samochodowych, sprawcach, ofiarach, a także tych, którzy jako pierwsi docierają na miejsce.

Cyklu "7 żyć" dostępny jest w TVN24 GO. Fragmenty materiałów
Cyklu "7 żyć" dostępny jest w TVN24 GO. Fragmenty materiałówTVN24

- Nie chodzi o to, żeby wprowadzić twarde prawo, ale żeby to prawo egzekwować - ocenił Strzeżek. Natomiast Żukowska uznała, że ważne jest zaostrzenie przepisów dotyczących wykroczeń drogowych.

Strzeżek o przepisach dotyczących ruchu drogowego
Strzeżek o przepisach dotyczących ruchu drogowegoTVN24
Żukowska o przepisach dotyczących ruchu drogowego
Żukowska o przepisach dotyczących ruchu drogowegoTVN24

Nowy, interaktywny program "#BEZ KITU" w TVN24 GO

W premierowym wydaniu programu "#BEZ KITU" poruszono także wątki dotyczące inflacji, Polskiego Ładu oraz obywatelskiego projektu ustawy nazywanego "Stop LGBT". Pytania w tych kwestiach stawiał nie tylko prowadzący, ale także zaproszeni studenci oraz komentatorzy z Klubu Jagiellońskiego.

Nowy program w TVN24 GO jest programem interaktywnym. Internauci mogą użyć hasztagu "#BEZKITU" w mediach społecznościowych, a niektóre opatrzone nim treści prowadzący będzie mógł przekazać gościom. Program będzie ukazywał się raz w miesiącu.

Autor:akr/tr

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości