Beata Szydło kandydatem PiS na premiera. "Jest zupełnie niezwykłą, a jednocześnie zwykłą polską kobietą"

Polska

Jarosław Kaczyński na sobotniej konwencji PiStvn24
wideo 2/29

Beata Szydło będzie kandydatką PiS na premiera po jesiennych wyborach parlamentarnych - ogłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji partii. - Beata Szydło spełnia wszystkie warunki. Odpowiada wszystkim oczekiwaniom. Jest uczciwa, pracowita, rzetelna - mówił Kaczyński.

Premier Ewa Kopacz będzie gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 w niedzielę o godzinie 19:20.

- Musimy dać prezydentowi rząd, który będzie jego drużyną, który przekona Polaków, że naszą ojczyzną można rządzić uczciwie, sprawiedliwie, dla dobra publicznego, że choroby naszego życia publicznego można wyleczyć - mówił prezes PiS.

Kaczyński podkreślał, że kampania prezydencka miała dwoje bohaterów - pierwszy z nich to Andrzej Duda, drugi zaś to szefowa jego sztabu Beata Szydło.

Kaczyński podkreślał, że Szydło to osoba, która "odważnie podjęła się zadania, które wydawało się niewykonalne." - Stanęła na czele sztabu i wykonała to zadanie w stu procentach. Wykazała się cechami, które są potrzebne w realizacji największych przedsięwzięć - jak naprawa RP - powiedział Kaczyński.

Poinformował, że to ona będzie kandydatką PiS na premiera po jesiennych wyborach parlamentarnych.

- Beata Szydło spełnia wszystkie warunki. Odpowiada wszystkim oczekiwaniom. Jest uczciwa, pracowita, rzetelna. Jest młoda, ale jest dojrzała jednocześnie. Ma dwóch dorosłych synów, jest żoną. Mimo ogromnych obciążeń ciągle prowadzi dom. Można o niej powiedzieć, że jest jednocześnie zupełnie niezwykłą, a jednocześnie zwykłą polską kobietą. Jestem głęboko przekonany, że jej wewnętrzna siła, jej uczciwość, jej determinacja, ale także jej ciepło przekona do nas bardzo wielu spośród tych, którzy dziś jeszcze nie są przekonani; że da nam szansę na wielkie zwycięstwo - mówił Kaczyński.

"Ten tandem poprowadzi Polskę ku zmianie"

Szef PiS podkreślił, że Szydło bardzo dobrze współpracuje z prezydentem elektem. - Wybory prezydenckie były dowodem, że Polacy oczekują nowych twarzy i pokoleniowej przemiany - podkreślił. - Mamy prezydenta, jeśli się postaramy będziemy mieli także premiera - Beatę Szydło. I naprawdę ten tandem poprowadzi Polskę ku potrzebnej zmianie, ku naprawie Rzeczypospolitej - powiedział Kaczyński.

Całe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiegotvn24

Autor: db/ ola / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty: