A4. Bus zderzył się z ciężarówką, później uderzył w bariery. Cztery osoby nie żyją

Aktualizacja:
Autor:
tam
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Policja o wypadku na małopolskim odcinku A4
Policja o wypadku na małopolskim odcinku A4TVN24
wideo 2/5
TVN24Policja o wypadku na małopolskim odcinku A4

Wypadek na małopolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy Brzeskiem a Tarnowem. Bus, po zderzeniu z ciężarówką, uderzył tam w bariery. Jak informują służby, cztery osoby zginęły, a dwie zostały ranne. Jezdnia w kierunku Rzeszowa była zablokowana przez kilka godzin. Pierwsze nagranie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt24.

Do wypadku doszło na małopolskim odcinku autostrady A4 na wysokości miejscowości Łętowice (powiat tarnowski). - Sześć osób odniosło obrażenia w wypadku busa, do którego doszło we wtorek rano na autostradzie A4 między Brzeskiem i Tarnowem w Małopolsce - przekazał, przed godziną 7, dyżurny krakowskiego Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przed godziną 8 służby poinformowały, że w zdarzeniu zginęły cztery osoby. Marcin Opioła z tarnowskiej straży pożarnej mówił na antenie TVN24, że ofiary to kierowca i pasażerowie busa. Dwie osoby zostały ranne - jedna z nich w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, druga do placówki medycznej została przewieziona karetką.

Wypadek na A4. Cztery osoby nie żyjąTVN24/ R. Bendzera

Policja: pracownicy firmy budowlanej jechali do pracy na Podkarpacie

Przyczyny i okoliczności zdarzenia, pod nadzorem prokuratury, będzie badać policja. Z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że - tuż po godzinie 6 - kierujący fiatem uderzył w tył naczepy poprzedzającego go tira, a następnie w barierki.

Jak przekazał Sebastian Gleń z małopolskiej policji, busem podróżowało sześciu pracowników firmy budowlanej z powiatu oświęcimskiego. Jechali do pracy na Podkarpacie.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Utrudnienia dla kierowców na A4. Jezdnia w kierunku Rzeszowa była zablokowana

Kierowcy podróżujący tym odcinkiem autostrady A4 musieli liczyć się z utrudnieniami. Jak informowali drogowcy, jezdnia w kierunku Rzeszowa była zablokowana. - Przewidywany czas utrudnienia to około trzy godziny - przekazał, przed godziną 7, dyżurny PID.

Utrudnienia występowały przez około sześć godzin. Pas w stronę Rzeszowa był zablokowany z powodu akcji ratowniczej i czynności prowadzonych przez policjantów, związanych z oględzinami miejsca wypadku i zabezpieczeniem śladów. Policjanci na węźle Brzesko kierowali na objazd dk 94 jadących w kierunku Tarnowa i Rzeszowa

Czasowo z ruchu był wyłączony był też lewy pas jezdni A4 w kierunku Krakowa, na odcinku przyległym do miejsca zdarzenia. Utrudnienia wynikały z konieczności zapewnienia dojazdu służbom ratunkowym.

Pierwsze nagranie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt24.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wypadek na A4. Cztery osoby nie żyją, dwie zostały ranneTVN24/ R. Bendzera

Autor:tam

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/ R. Bendzera

Pozostałe wiadomości