Andrzej Duda o szeregu porozumień z Chinami. "Nie było tego jeszcze"

Źródło:
PAP, TVN24
Andrzej Duda o spotkaniu z Xi Jinpingiem w formie delegacji i w cztery oczy
Andrzej Duda o spotkaniu z Xi Jinpingiem w formie delegacji i w cztery oczyTVN24
wideo 2/4
Andrzej Duda o spotkaniu z Xi Jinpingiem w formie delegacji i w cztery oczyTVN24

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Pekinie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. Po rozmowach przekazał, że podjęto porozumienia dotyczące współpracy w dziedzinie technologii, nauki, rolnictwa czy eksportu polskiej żywności. - Podpisana została umowa na stworzenie wielkiego słownika polsko-chińskiego i chińsko-polskiego. Nie było tego jeszcze do tej pory - powiedział. Prezydent odbył też szereg spotkań z innymi politykami.

Prezydent Andrzej Duda składa wizytę w Chinach. W poniedziałek w Pekinie w Wielkim Pałacu Ludowym spotkał się z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem. Przed wejściem odbyła się oficjalna ceremonia powitania pary prezydenckiej.

Andrzej Duda: omówiliśmy wszystkie najważniejsze zagadnienia

Kiedy rozmowy się zakończyły, polski prezydent podsumował je na konferencji. Przekazał, że spośród szeregu spotkań tego dnia, z jego perspektywy najważniejsze było "spotkanie z panem prezydentem w cztery oczy, które trwało prawie godzinę".

- Omówiliśmy dzisiaj wszystkie najważniejsze zagadnienia - przekonywał. Poinformował, że porozumienia, które dzisiaj zawarli, dotyczą współpracy w dziedzinie technologii, rolnictwa, eksportu polskiej żywności do Chin. Przekazał też, że Chiny znoszą wizy krótkookresowe dla Polaków.

TU PRZECZYTASZ WIĘCEJ NA TEMAT ZNIESIENIA WIZ >>>

Andrzej Duda o zniesieniu wiz krótkookresowych do Chin dla Polaków
Andrzej Duda o zniesieniu wiz krótkookresowych do Chin dla Polaków TVN24

Duda oświadczył też, że "do końca roku będziemy mieli tak zwaną regionalizację, jeżeli chodzi o możliwość sprzedaży drobiu w Chinach".

- Dla naszych producentów drobiu - a jesteśmy potęgą drobiarską w skali Europy - to jest informacja niezwykle ważna. Do końca roku wszystkie związane z tym kwestie będą na pewno domknięte i ta regionalizacja sprzedaży drobiu będzie załatwiona - mówił, wskazując, że "będziemy czwartym krajem na świecie, który tę regionalizację będzie miał, więc to jest wyjątkowa pozycja".

- Także jeżeli chodzi o współpracę naukową, podpisana została umowa na stworzenie wielkiego słownika polsko-chińskiego i chińsko-polskiego. To też w dziedzinie tych relacji międzyludzkich przełomowe wydarzenie. Nie było tego jeszcze do tej pory - powiedział.

"Bardzo dobry dzień w Pekinie"

Prezydent przekazał, że mówiono też o rosyjskiej inwazji na Ukrainę i "o problemach, jakie dzisiaj na naszej granicy stwarza presja realizowana przez władze białoruskie".

- Wszystkie te kwestie szczegółowo przedstawiłem panu przewodniczącemu (parlamentu), panu prezydentowi Xi Jinpingowi. Omawialiśmy te szczegóły zarówno w czasie obrad plenarnych, jak również i w czasie rozmowy w cztery oczy przedstawiłem panu prezydentowi nasze spojrzenie na sytuację bezpieczeństwa dzisiaj w Europie i na świecie, ale przede wszystkim w naszej części Europy - mówił dalej.

Wyraził nadzieję, że Chiny, jako światowe mocarstwo i członek Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, "będą wspierały to, aby dążyć do pokojowego zakończenia wojny rozpoczętej przez Rosję na Ukrainie". 

- Ale przede wszystkim takiego zakończenia, ja bardzo na to liczę, które będzie zgodne z zasadami prawa międzynarodowego, bo to ma znaczenie absolutnie fundamentalne. Kilkakrotnie akcentowałem tutaj dzisiaj, że my absolutnie stoimy na stanowisku niezmieniania granic, tego, że granice nie mogą być siłą zmieniane ani w Europie, ani w żadnych innych miejscach na świecie, tego, że musi być szanowana suwerenność i niepodległość państw i tego, że absolutny prymat prawa międzynarodowego musi być szanowany i musi być przywracany wszędzie tam, gdzie prawo międzynarodowe jest łamane - oświadczył.

- Mówiliśmy o zbliżającej się naszej prezydencji w Unii Europejskiej i o szeroko zakrojonej współpracy międzynarodowej - dodał. Zaznaczył, że rozmowa z Xi w formie delegacji trwała cztery godziny, a później odbyła się godzinna część w cztery oczy.

- Z punktu widzenia Polskiego z całą pewnością jest to bardzo dobry dzień w Pekinie, zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa i kwestie gospodarcze. Bo jestem przekonany, że w wyniku tych dzisiaj zawartych porozumień i tych rozmów, które były prowadzone, będzie ta zmiana przede wszystkim dla polskich przedsiębiorców bardzo odczuwalna - ocenił.

Stosunek Chin do wojny w Ukrainie

Duda pytany, co usłyszał od Xi Jinpinga, jeżeli chodzi o jego spojrzenie na wojnę w Ukrainie, odpowiedział, że chiński przywódca "kilkakrotnie podkreślał dzisiaj, że Chiny chcą pokoju, bo są państwem, które chce pokojowego rozwoju".

- Ja przedstawiłem w szczegółach naszą sytuację, nasz punkt widzenia i mogę powiedzieć tak, że zostaliśmy wysłuchani. Nie chcę mówić tutaj o szczegółach naszej rozmowy w cztery oczy, bo jak państwo rozumiecie, nawet nie wypada o tym mówić, jakie kwestie poruszaliśmy szczegółowo za zamkniętymi drzwiami - dodał.

Na pytanie, czy Pekin włączy się w procesy pokojowe, wskazywał, że "Chiny działają po swojemu" i, jak każde mocarstwo, mają "swoje interesy".

Prezydent mówił też, że poinformował Xi o śmierci polskiego żołnierza ugodzonego nożem na granicy polsko-białoruskiej przez kogoś z grupy migrantów i "o tym, jak głęboki wstrząs to wywołało w polskim społeczeństwie".

Duda o stosunku Chin do wojny w Ukrainie
Duda o stosunku Chin do wojny w UkrainieTVN24

"Druga wizyta w Chinach jest niezmiernie ważna"

Wcześniej, gdy rozpoczęło się spotkanie z Xi, Duda mówił, że "druga wizyta w Chinach jest niezmiernie ważna z kilku przyczyn". - W znaczeniu symbolicznym to ważne, jeśli chodzi o budowanie wzajemnych polsko-chińskich relacji, więzi międzyludzkich. To ostatni rok mojej drugiej kadencji. Mam nadzieję, że nasze polsko-chińskie relacje będą zawsze bardzo dobre - powiedział.

- Cieszę się, że mogę przyczyniać się do budowania polsko-chińskich relacji. To ważne, że współpracujemy ze sobą na wielu forach. (...) Wierzę, że nasze działania w ramach sprawowania prezydencji w Unii Europejskiej będą mogły przyczynić się do budowania naszych wzajemnych relacji. Mam nadzieję, że pan prezydent przyjmie nasze zaproszenie do Polski - zwrócił się do chińskiego przywódcy.

Jak mówił prezydent, Polskę z Chinami łączą "dobre relacje dyplomatyczne, dobre relacje polityczne, dobre relacje międzyludzkie oparte na wzajemnym szacunku". - One zawsze takie były, są i mam nadzieję, że takie zawsze będą w przyszłości - powiedział prezydent.

- Cieszę się ogromnie, że także i dzięki temu - co jest dla mnie ogromnym zaszczytem - że pan prezydent nazywa mnie przyjacielem, mogę się przyczyniać do budowania tych relacji razem z panem prezydentem - zaznaczył Duda, zwracając się do Xi Jinpinga.

Prezydent Andrzej Duda w Chinach PAP/Radek Pietruszka

Duda spotkał się też z chińskim premierem

Wcześniej w poniedziałek Duda spotkał się z premierem Li Qiangiem. Podczas rozmowy przypomniał, że po objęciu urzędu prezydenta, w jedną z pierwszych wizyt zagranicznych udał się do Chin.

Duda podkreślił, że relacje między oboma państwami opierają się na szacunku oraz uznaniu i liczy, że pozostaną takie na zawsze. - Rozpoczynam ostatni rok mojego urzędowania, ostatni rok drugiej kadencji prezydenckiej i cieszę się, że również ta podróż tutaj ma miejsce, bo dla mnie to jest element domknięcia procesu budowania współpracy pomiędzy naszymi państwami - oświadczył Duda.

Zwrócił uwagę, że w tym roku obchodzimy 75. rocznicę ustanowienia relacji dyplomatycznych między Polską a Chinami. Jak ocenił, przez cały ten okres były one bardzo dobre.

- Niezależnie od wszystkich wydarzeń i wichrów, które wiały na świecie, różnych zmian - także i zmian ustrojowych, chociażby w Polsce - relacje polsko-chińskie opierały się zawsze na wzajemnym szacunku i wzajemnym uznaniu, co dla mnie jest bardzo ważne. Chciałbym, żeby zawsze takie pozostawały - powiedział Duda.

Prezydent podkreślił też, że Polska jest państwem leżącym w miejscu, gdzie spotykają się szlaki ze Wschodu na Zachód. - Dzisiaj dla mnie ten właśnie element ma ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę wyzwania współczesnego świata, w szczególności te gospodarcze - dodał.

- Zależy mi ogromnie na tym, żeby wichry historyczne i wszystkie trudne dla nas w Europie sytuacje wojenne, które mają dzisiaj miejsce, aby one nie zaburzyły idei współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Chinami i uczestnictwa Polski w eksporcie chińskich produktów w kierunku Europy, ale także eksporcie polskich i europejskich produktów do Chin - oświadczył Duda.

"Będziemy rozwijać naszą przyjaźń, zwiększać zaufanie polityczne"

Premier Li oświadczył, że pomimo odległości geograficznej Chiny i Polska cieszą się przyjaźnią. - Już 75 lat temu ustanowiliśmy relacje dyplomatyczne i cały czas pogłębiamy nasze zaufanie, cieszymy się produktywną współpracą i mamy dobre relacje międzyludzkie - powiedział.

Przypomniał, że w 2016 roku Polska i Chiny ustanowiły partnerstwo strategiczne. Jak wskazał, w 2023 r. wymiana handlowa wyniosła 42 miliardy dolarów. - To dwukrotne zwiększenie w porównaniu do tego, co było osiem lat temu - zauważył Li.

- Chiny będą kierowały się strategicznymi wytycznymi naszego prezydenta w rozwijaniu relacji z Polską. Będziemy rozwijać naszą przyjaźń, zwiększać zaufanie polityczne, wzmacniać współpracę gospodarczą. Będziemy szukać też postępu w naszym strategicznym partnerstwie, by nasza współpraca przyniosła jeszcze więcej rezultatów - zapewnił premier Chin.

Andrzej Duda na spotkaniu z Xi Jinpingiem
Andrzej Duda na spotkaniu z Xi JinpingiemTVN24

Podpisane porozumienia

W obecności obydwu prezydentów podpisano pięć porozumień: w sprawie promowania dwustronnej współpracy w handlu, promowania dwukierunkowej współpracy inwestycyjnej, planu pracy w zakresie wyznaczania stref i regionalizacji w odniesieniu do HPAI (grypy ptaków), wymagań w zakresie inspekcji i kwarantanny fasoli eksportowanej z Polski do Chin, a także w sprawie opracowania słownika chińsko-polskiego i polsko-chińskiego.

Za szczególnie ważne uważa się uznanie przez władze w Pekinie regionalizacji w odniesieniu do występowania ognisk HPAI. Obecnie wystąpienie choroby w dowolnym regionie kraju skutkuje zakazem eksportu produktów drobiarskich z całej Polski.

Zakażenia wirusami HPAI najczęściej występują w okresie od jesieni do wiosny, co w głównej mierze pokrywa się z sezonem migracji dzikich ptaków, na których trasie leży Polska. Do zakażenia ptactwa hodowlanego dochodzi przez kontakt z odchodami chorego osobnika.

Żeby utrzymać status kraju wolnego od tej choroby, od ostatniego zachorowania muszą upłynąć trzy miesiące.

Dzięki podpisanej umowie zakazy handlu związane z występowaniem HPAI będą miały zastosowanie tylko do regionów, w których potwierdzono zachorowania u drobiu. W ten sposób producenci unikną potencjalnych strat ekonomicznych związanych z występowaniem tej choroby.

Autorka/Autor:ads, akr//mrz

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego:  PAP/Radek Pietruszka

Pozostałe wiadomości

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak uznaje Izbę Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. To widać po jego głosowaniu. On nawet chce nas zmusić do tego, żebyśmy my ją uznali. Nie ze mną te numery - powiedział w "Faktach po Faktach" mecenas Ryszard Kalisz, członek Państwowej Komisji Wyborczej. Jak mówił, Marciniak chce, aby członkowie PKW podjęli uchwałę w sprawie sprawozdania komitetu wyborczego PiS, którą w poniedziałek odroczono. Kalisz ujawnił, że szef Komisji próbuje wprowadzać ją tylnymi drzwiami. - Ja się trzymam prawomocnej uchwały PKW z poniedziałku - oświadczył.

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Kalisz o szefie PKW: nie ze mną te numery

Źródło:
TVN24

Uwaga na trudne warunki pogodowe w południowej Polsce. Na obszarach podgórskich w nocy i w niedzielę będzie mocno wiać, a w rejonie Dolnego Śląska mają pojawić się też intensywne opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

Sypnie śniegiem i będzie mocno wiać. Ostrzeżenia

Sypnie śniegiem i będzie mocno wiać. Ostrzeżenia

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Wielki mufti Libii, szejk Sadik al-Ghariani wezwał w piątek wszystkich Libijczyków do zjednoczenia się i walki z Rosjanami, którzy przybyli do wschodniej części kraju z Syrii, skąd uciekli po obaleniu reżimu Baszara el-Asada.

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Wielki mufti wzywa do walki z Rosjanami    

Źródło:
PAP

Jak informuje rzeczniczka prasowa policji w Brzesku asp. sztab. Ewelina Buda, w sobotę na oświetlonym przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Dziecko trafiło do szpitala, a razem z nim jego matka, która została zahaczona przez lusterko pojazdu.

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Na przejściu dla pieszych została potrącona 10-letnia dziewczynka. Trafiła do szpitala

Źródło:
TVN24

Pierwszy dzień astronomicznej zimy nie jest w tym roku rekordowo ciepły, ale jak zaznaczyła synoptyczka IMGW Ewa Łapińska, widać tendencję do tego, że temperatura w tym okresie jest coraz wyższa. Po odwilży w tym tygodniu śnieg w górach zdążył już spaść, ale i tak jest go mało. W Zakopanem w sobotę leżały cztery centymetry białego puchu.

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Cała Polska na czerwono. "Jest tendencja"

Źródło:
PAP, IMGW, tvnmeteo.pl

Sprawca zamachu w Magdeburgu przebywa obecnie w areszcie śledczym. Zarzuca mu się pięciokrotne morderstwo i usiłowanie zabójstwa ponad 200 osób. Wśród ofiar jest dziewięcioletnie dziecko. Trwa śledztwo w sprawie.

Atak w Magdeburgu. Policja o przesłuchaniu i ofiarach

Atak w Magdeburgu. Policja o przesłuchaniu i ofiarach

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24.pl, Reuters

Premier Węgier Viktor Orban nie lubi rozliczeń. Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu dla Marcina Romanowskiego - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Tusk o słowach Orbana. "Powiedział mi to wprost, tłumacząc decyzję o azylu"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W trakcie spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz z irytacją zareagował na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą rosyjskich aktywów - podał "Financial Times". Według relacji dziennika niemiecki polityk "warknął" na polskiego prezydenta, zaskakując tym pozostałych przywódców.

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Media: Scholz "warknął" na Dudę. "Nawet nie używacie euro!"

Źródło:
"Financial Times", PAP

Pijani rodzice, którzy "opiekowali się" trójką dzieci, pogryźli interweniujących policjantów. Odpowiedzą za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo oraz za naruszenie nietykalności mundurowych.

Pijani rodzice pogryźli interweniujących  policjantów

Pijani rodzice pogryźli interweniujących policjantów

Źródło:
KMP Lublin/tvn24.pl

Służby nie odkryły żadnych powiązań sprawcy zamachu w Magdebugu z islamskimi radykałami. Przeciwnie, mężczyzna miał być islamofobem i w dodatku sympatykiem skrajnie prawicowej partii AfD. - Prawdopodobnie stopniowo, być może w sposób niezauważony przez nikogo, radykalizował się - ocenił Łukasz Jasiński z PISM. Napastnik to pochodzący z Arabii Saudyjskiej lekarz psychiatra legalnie mieszkający i pracujący w Niemczech. Według Agencji Reuters, saudyjskie władze miały ostrzegać wcześniej Niemcy przed mężczyzną, który publikował ekstremistyczne wpisy.

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Nazywał siebie "najbardziej agresywnym krytykiem islamu w historii". Kim jest zamachowiec z Magdeburga?

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, Reuters

Trzydzieści osiem osób zginęło w sobotę na południowym wschodzie Brazylii w wyniku zderzenia autobusu pełnego pasażerów z ciężarówką - poinformowała straż pożarna. W autobusie wiozącym 45 pasażerów pękła opona i kierowca stracił panowanie nad pojazdem.

Blisko 40 osób zginęło w zderzeniu autobusu i ciężarówki w Brazylii

Blisko 40 osób zginęło w zderzeniu autobusu i ciężarówki w Brazylii

Źródło:
PAP, Reuters

W Zambii aresztowano dwóch mężczyzn oskarżonych o próbę rzucenia uroku na prezydenta. Przy podejrzanych znaleziono amulety oraz żywego kameleona. "Spisek obejmował użycie czarów w celu skrzywdzenia prezydenta" - poinformował rzecznik policji.

Udaremniono zamach na prezydenta. "Spisek obejmował użycie czarów"

Udaremniono zamach na prezydenta. "Spisek obejmował użycie czarów"

Źródło:
PAP, BBC

2,2 miliona turystów przybyło na Kubę w 2024 roku. To o milion urlopowiczów mniej, niż spodziewał się rząd w Hawanie. Od kilku lat w kubańskiej turystyce widoczny jest kryzys.

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Turystyczna zapaść na popularnej wyspie

Źródło:
PAP

Patrol obsługi autostrady A4 na wysokości gminy Rudzieniec (Śląskie) zauważył psa, przywiązanego do bariery. Policjanci z Gliwic poszukują osób, które mogły być świadkami porzucenia zwierzęcia lub są w stanie pomóc w ustaleniu jego właściciela.

Pies przywiązany do bariery na autostradzie. Szukają świadków

Pies przywiązany do bariery na autostradzie. Szukają świadków

Źródło:
tvn24.pl/KWP Katowice

Prawie 20 milionów euro w ciągu 10 lat przelały firmy farmaceutyczne na konta organizacji pacjentów w Polsce. Według ustaleń polskich naukowców sumy wciąż rosną - to potencjalnie groźne dla niezależności tych organizacji, bo czy te firmy płacą im bezinteresownie?

Producenci leków pompują coraz więcej pieniędzy w organizacje pacjentów. To może mieć złe skutki

Producenci leków pompują coraz więcej pieniędzy w organizacje pacjentów. To może mieć złe skutki

Źródło:
Fakty TVN

Pogoda na Boże Narodzenie. W święta aurę w Polsce ma kształtować silny i stabilny wyż. Czeka nas ochłodzenie. Ale czy ośrodek wysokiego ciśnienia przyniesie nam białe święta? Sprawdź w naszej najnowszej prognozie, czy gdzie jest szansa na śnieg.

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

W Wigilię "warunki w tej części kraju będą bardzo trudne". Najnowsza prognoza na święta Bożego Narodzenia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Do pewnej rodziny z amerykańskiego stanu Wirginia zawitał niespodziewany gość. Do domu przez komin wleciała sowa, która usiadła na szczycie choinki. Jej przegonienie nie było łatwe.

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Wleciała do domu i usiadła na choince. "Zobaczyłam wielką sowę"

Źródło:
cbsnews.com, nbcwashington.com

Podwyższenie wieku emerytalnego to jedno z podstawowych działań - uważa dyrektorka Instytutu Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej (SGH) profesor Agnieszka Chłoń-Domińczak. Według niej niski wiek emerytalny jest dyskryminujący szczególnie dla kobiet, które ze względu na krótszy czas pracy, otrzymują później niższe świadczenia.

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Polska w obliczu kryzysu. "Już naprawdę jesteśmy w ogonie Europy"

Źródło:
PAP

Zbliża się koniec roku. Pora na podsumowanie najważniejszych, najbardziej interesujących tematów, którymi zajmowali się nasi reporterzy w "Faktach po Południu" TVN24. Wśród nich jest zdrowie, a dokładnie nasze kręgosłupy i ich złamania. Zdarza się, że objawy takiego urazu nie są oczywiste i nie zawsze do rozpoznania na pierwszy rzut oka. Kogo dotykają najczęściej i jak wygląda diagnostyka?

Objawy złamania kręgosłupa mogą nie być takie oczywiste. Jak dziecko mówi, że go bolą plecy, to warto to zbadać

Objawy złamania kręgosłupa mogą nie być takie oczywiste. Jak dziecko mówi, że go bolą plecy, to warto to zbadać

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Dramatycznie przeplatana rzeczywistość - okrutna wojna zmieszana z prozą życia. Meldunki o kolejnych zabitych i kartki ze świątecznymi życzeniami. W Ukrainie to codzienność.

"Nikt nigdy nie zrozumie bólu tych ludzi". Jak wygląda życie we Lwowie w cieniu wojny?

"Nikt nigdy nie zrozumie bólu tych ludzi". Jak wygląda życie we Lwowie w cieniu wojny?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Kiedyś von Herbersteinowie, dziś powodzianie. O mapie wspomnień i bigosie w pałacu

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Właściciel TVN - amerykański koncern Warner Bros. Discovery - rozpoczął proces sprzedaży firmy - podał w piątek Reuters. Do tych informacji odniósł się rzecznik WBD, podkreślając, że dla "Warner Bros. Discovery podczas podejmowania decyzji o sprzedaży, zachowanie niezależności newsów TVN jest priorytetem".

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Warner Bros. Discovery rozważa sprzedaż TVN. "Zachowanie niezależności newsów priorytetem"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl
Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Tusk. Wróg numer jeden Viktora Orbana

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

"Archipelag" księdza Michała O. jak willa plus. Tylko 20 razy bardziej

Źródło:
tvn24.pl
Premium
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach ze świata filmu i muzyki. W programie między innymi o filmie "Saint-Exupery. Zanim powstał Mały książę", który można już oglądać na dużym ekranie, a także o tytułach z szansą na nominacje do Oscara, które znalazły się na "krótkiej liście". Wspomniano też o specjalnym wyróżnieniu dla Toma Cruise'a.

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Znamy "krótkie listy" pretendentów do Oscara, Tom Cruise ze specjalny wyróżnieniem

Źródło:
tvn24.pl