Ambasador Niemiec: Polska nas ostrzegała, zignorowaliśmy to. Odwrót od rosyjskich nośników energii będzie bolał, ale to się stanie

Źródło:
TVN24
Ambasador Niemiec w Polsce: odwrót od rosyjskich nośników energii zajmie sporo czasu, będzie bolało, ale to się stanie
Ambasador Niemiec w Polsce: odwrót od rosyjskich nośników energii zajmie sporo czasu, będzie bolało, ale to się stanieTVN24
wideo 2/11
Ambasador Niemiec w Polsce: odwrót od rosyjskich nośników energii zajmie sporo czasu, będzie bolało, ale to się stanieTVN24

Ambasador Niemiec w Polsce Thomas Bagger pytany był w "Faktach po Faktach" o decyzję Gazpromu, który planuje wstrzymać dostawy gazu do Europy. - Poleganie na gazie rosyjskim niewątpliwie jest błędem - powiedział. Zwrócił uwagę, że Polska ostrzegała Niemcy w tej kwestii. - Myśmy zignorowali to ostrzeżenie - przyznał. Mówił także, że "odwrót od rosyjskich nośników energii zajmie sporo czasu, będzie bolało, ale to się stanie". Ambasador pytany był także o raport Polski w sprawie strat wojennych w czasie II wojny światowej.

W piątkowym wydaniu "Faktów po Faktach" w TVN24 gościem był ambasador Niemiec w Polsce Thomas Bagger, który pytany był między innymi o kwestię uzależnienia Niemiec od rosyjskiego gazu. - To wymaga dwuczęściowej odpowiedzi. Po pierwsze: mieliśmy przez całe dziesięciolecia długoterminową politykę i różne ugrupowania polityczne w Niemczech prowadziły różną politykę - odparł. Dopytywany, czy to były błędy, stwierdził: - Z naszego punktu widzenia wówczas to były pozytywne inwestycje w relacje.

CAŁA ROZMOWA Z AMASADOREM BAGGEREM W TVN24 GO

Thomas Bagger: będzie bolało, ale to się stanie

- Poleganie na gazie rosyjskim niewątpliwie jest błędem. Niemcy to uznają. Obecny rząd i prawie wszystkie polityczne siły w Niemczech uznają to za błąd. Polska nas ostrzegała, myśmy zignorowali to ostrzeżenie - przyznał. - Tak to mogę podsumować, natomiast myśmy sądzili, że postępowaliśmy słusznie - tłumaczył.

Ambasador Niemiec w Polsce: poleganie na gazie rosyjskim niewątpliwie jest błędem
Ambasador Niemiec w Polsce: poleganie na gazie rosyjskim niewątpliwie jest błędemTVN24

Bagger przyznał, że "odwrót od rosyjskich nośników energii zajmie sporo czasu, będzie bolało, ale to się stanie".

Pytany o zapowiedź Gazpromu o wstrzymaniu dostaw gazu do Niemiec przez gazociąg Nord Stream 1, skomentował, że "to jest gra Putina". - On tę grę prowadzi od sześciu miesięcy (od rozpoczęcia pod koniec lutego zbrojnej agresji na Ukrainę - przyp. red.) i właśnie dlatego rząd Niemiec robi wszystko, by przyśpieszyć odejście Niemiec od zależności od gazu rosyjskiego. Nasze rezerwy są pełne - zapewnił. - Nie poddamy się, nie pójdziemy w tę grę - dodał.

- Słyszę słowa krytyczne i przyjmuję krytykę, ale uważam, że polityka energetyczna i polityka obronna Niemiec wobec Rosji zmienia się, powstają nowe możliwości. To są możliwości do zacieśnienia współpracy Polski i Niemiec, jeśli rząd polski będzie gotowy skorzystać z tej oferty - mówił ambasador.

Gaz przestanie płynąć z Rosji do Niemiec. Reuters o terminie >>>

Thomas Bagger w "Faktach po Faktach"TVN24

Ambasador: z punktu widzenia prawnego to kwestia zamknięta

Bagger był też pytany o reparacje wojenne dla Polski. - Z prawnego punktu widzenia kwestia reparacji została zamknięta, więc nie ma o czym mówić. Historia pozostanie z nami na zawsze, zawsze będziemy pamiętać o ofiarach, będziemy zawsze czcili ich pamięć, będziemy uczyć się od naszych ofiar tak, by razem kształtować lepszą przyszłość - odpowiedział.

- Wczoraj rząd opublikował dokumentację dotyczącą strat wojennych. Rząd niemiecki przyjął ten raport i tyle - podsumował.

Ambasador zaznaczył również, że "mamy priorytet numer jeden: to wojna Rosji przeciw Ukrainie" i że "powinniśmy być w obliczu tej wojny razem".

83 lata temu rozpoczął się atak na Polskę. Ambasador Niemiec: uznajemy swoją historyczną odpowiedzialność

Ambasador powiedział, że "nie da się nie zauważać ran wojennych w Polsce". Wspomniał tu o swojej wizycie w Wieluniu 1 września. - To była bardzo poruszająca uroczystość, ponieważ Wieluń był pierwszym miastem zaatakowanym przez Niemcy 83 lata temu. Następnie uczestniczyłem we mszy świętej z udziałem wielu i żadna osoba nie podeszła do mnie i nie wymagała reparacji. Były słowa przebaczenia, były też słowa wdzięczności, ponieważ Wieluń współpracuje z niewielkim miastem niemieckim i cały czas są prowadzone wymiany. Kształtujemy lepszą przyszłość. Nikt tam nie domagał się reparacji - mówił.

Bagger wspomniał także, że wziął udział we mszy, która uczciła pamięć rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. - Pamiętam, że biskup mówił o mądrości kardynała Wyszyńskiego, który mówił: nie chowaj w sercu urazy. I to jest duch pojednania, który wyczuwam w moich kontaktach z Polakami - zaznaczył.

Pytany, ile Niemcy do tej pory wypłaciły naszemu krajowi w ramach reparacji i czy to jest wystarczająca kwota, odpowiedział, że "to byłoby nie fair, gdybyśmy popatrzyli na bezmiar okrucieństwa i zniszczeń uczynionych wówczas i żaden ambasador Niemiec nie byłby w stanie dobrać odpowiednich słów, ale nie zapominajmy o tym, że były też pokolenia przed nami, które wyszły z tego stanu szoku i tak jak pokazali też biskupi, pojednanie jest możliwe nawet bez reparacji". - Udało się doprowadzić do nowego ładu pokojowego w Europie, a Polska jest częścią tego ładu - powiedział.

Ambasador stwierdził też, że "pojednanie jest możliwe nawet bez reparacji". Pytany, czy Niemcy zgadzają się z podaną przez Polskę kwotą 6,2 biliona złotych, odparł: - Nie zgadzamy się z całym podejściem. Polska ma prawo oceniać szkody wojenne, ale nie stanowi to podstawy do dalszych rozmów.

Bagger: Z prawnego punktu widzenia kwestia reparacji została zamknięta, więc nie ma o czym mówić. Historia pozostanie z nami na zawsze
Bagger: Z prawnego punktu widzenia kwestia reparacji została zamknięta, więc nie ma o czym mówić. Historia pozostanie z nami na zawszeTVN24

Raport dotyczący reparacji

W czwartek w Warszawie pokazano raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekazał między innymi, że - według raportu - wartość poniesionych przez Polskę strat to suma ponad 6 bilionów 200 miliardów złotych.

Rzecznik niemieckiego MSZ w Berlinie, cytowany przez Reuters, odpowiedział na te wydarzenia, twierdząc, że "stanowisko niemieckiego rządu nie uległo zmianie, sprawa reparacji została zamknięta". - Polska już dawno, bo w 1953 roku, zrzekła się dalszych reparacji i kilkakrotnie potwierdzała to zrzeczenie. To podstawa obowiązującego obecnie porządku europejskiego. Niemcy ponoszą odpowiedzialność polityczną i moralną za II wojnę światową - oświadczył rzecznik.

Bagger: Niemcy zadziałały wolniej

Ambasador pytany, czy terytoria na zachodzie Polski są formą reparacji ucinał, że Niemcy "nie chcą podejmować tej debaty". - To odwrócenie uwagi - mówił. Zaznaczał za to, że "mamy priorytet numer jeden: to wojna Rosji przeciw Ukrainie" i że "powinniśmy być w obliczu tej wojny połączeni jako Europa". - Tylko mocna i silna Europa, gdzie Polska i Niemcy działają wspólnie, będzie w stanie zwyciężyć. Nie możemy zmarnować tej szansy - przekonywał.

Pytany o politykę Niemiec wobec wojny w Ukrainie, ambasador ocenił, że jego zdaniem "należy wykonać jeszcze sporo pracy". - Jeżeli chodzi o Niemcy, coraz więcej Niemców powinno wiedzieć jeszcze więcej na temat tego, co się wydarzyło w Polsce ponad 80 lat temu. Dlatego Bundestag podjął decyzję o tym, że będą budowali nie tylko centrum uczczenia pamięci, ale też centrum edukacji na temat tego, co się wydarzyło w Polsce w czasie wojny i w czasie okupacji niemieckiej. To centrum powstanie w centrum Berlina - opisał.

- W pełni zgadzam się, że nie wiemy jeszcze wystarczająco wiele na temat wszystkich okrucieństw i zniszczeń. Lepiej i łatwiej zrobić to w duchu pojednania, a nie drogą przedstawiania roszczeń i rozdrapywania ran - dodał.

Odnosząc się do Rosji i wojny, ambasador zauważył, że "państwa członkowskie Unii Europejskiej mają różne postawy" i że Polska była pierwszym krajem, który "udzielił pomocy na olbrzymią skalę". - Polacy otworzyli swoje drzwi dla uchodźców z Ukrainy, miliony Polaków pomagają, pomagają też militarnie. Niemcy oczywiście zadziałały wolniej, ale częścią wyjaśnienia tego jest geografia. Polska odpowiedziała znacznie szybciej, ponieważ jest bezpośrednim sąsiadem, a Niemcy są nieco dalej. Po drugie, mamy nieco inne perspektywy. Wielu Polaków odczuło, że mieli rację, jeśli chodzi o ich podejrzenia dotyczące Rosjan. To świadomość, ale także i to, jak kształtujemy nasze promowanie świata ze względu na historię. Mamy inną historię i też nasza historia - przyznał.

- Mamy inną historię. Nasza historia, relacje z Rosją, różnią się od relacji polsko-rosyjskich - ocenił.

- Oczywiście Niemczy był zszokowane. Kanclerz (Olaf Scholz - red.) wystąpił 27 lutego i w swoim przemówieniu mówił o polityce zmiany, radykalnej zmiany w polityce Niemiec. Widzimy, w jaki sposób ta polityka następuje, jak rzeczywiście zmieniła się polityka energetyczna, obronna i polityka Niemiec wobec Rosji. Te zmiany następują - zapewniał. - Słyszę krytykę. Wiem, że w Polsce mówi się, że te zmiany następują zbyt powoli, że są małe, ale ja bym powiedział, że należy jednak spojrzeć na to, że następuje istotna zmiana - dodał.

Zwracał przy tym uwagę, że "będzie to długoterminowy konflikt z Rosją". - Powinniśmy utrzymać odpowiedni poziom wsparcia przekazywanego Ukrainie, wsparcia finansowego, też wojskowego. Powinniśmy też pomyśleć o odbudowie Ukrainy - argumentował. - Kanclerz Scholz za miesiąc, w październiku, przeprowadzi konferencję na temat odbudowy Ukrainy - zapowiedział.

W programie na krótko poruszono sprawę postępowania byłego niemieckiego kanclerza Gerharda Schroedera. - On nie występuje w imieniu rządu Niemiec i nie działa w imieniu rządu Niemiec - oświadczył Bagger.

Bagger: Unia jest najlepszym gwarantem pokoju i dobrobytu

Pytany o płynące z rządu głosy o tym, że Niemcy chcą być nowym hegemonem Unii Europejskiej, Bagger odparł: - Uważamy, że Unia Europejska, jako silna Unia, jest najlepszym gwarantem pokoju w przyszłości i dobrobytu dla wszystkich naszych krajów. Niewątpliwie jest to prawdziwe twierdzenie wobec Niemiec, ale też i dla Polski, bo przecież Polska zbyt często w historii była pozostawiona sama sobie, ale niech Polacy sami decydują. Ja wiem, że tego rodzaju myślenie ma długą historię w polskiej myśli politycznej, natomiast tak naprawdę dość długo mówiono o tym, że prawdziwe zagrożenie jest z Zachodu, a nie ze Wschodu. Teraz Rosja walczy z Ukrainą. My chcemy wesprzeć Ukrainę - powiedział.

Autorka/Autor:akw//now, adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

"Rzeczpospolita" ustaliła, że tuż przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku wojsko dowoziło paliwo na stacje Orlenu. Ta operacje kosztowała armię kilkaset tysięcy złotych. Państwowa spółka nie zapłaciła za nią złotówki. Jak podaje dziennik, taką decyzję podjął ówczesny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wojsko zaopatrywało stacje Orlenu w paliwo. Duży koszt dla armii

Wojsko zaopatrywało stacje Orlenu w paliwo. Duży koszt dla armii

Źródło:
Rzeczpospolita

740 dni temu rozpoczęła się rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę. Ratownicy w Odessie spod gruzów wydobyli ciała matki i trzymiesięcznego dziecka. Liczba ofiar śmiertelnych sobotniego ataku Rosji wzrosła do siedmiu. Rzecznik prasowy Komisji Europejskiej Peter Stano określił ten atak "zbrodnią wojenną". Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że "jest to terroryzm, którego celem jest wyłącznie zniszczenie życia, wyłącznie zastraszenie ludzi". Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin z i wokół Ukrainy.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP

Ewa Swoboda halową wicemistrzynią świata w biegu na 60 metrów. Zarzuty dla 33-latka, który wjechał w grupę ludzi w Szczecinie. W Stanach Zjednoczonych ciężarówka przebiła barierkę mostu i zawisła nad rzeką. Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Brazylia walczy z powodziami. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć 3 marca.

Rzeczy, które warto wiedzieć 3 marca

Rzeczy, które warto wiedzieć 3 marca

Źródło:
tvn24.p, TVN24, PAP

Pogoda na dziś. Niedziela 3.03 przyniesie chmury, ale i przejaśnienia. Lokalnie możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 16 stopni Celsjusza. W górach silniej powieje.

Pogoda na dziś - niedziela 3.03. Od 7 do 16 stopni i szansa na słońce

Pogoda na dziś - niedziela 3.03. Od 7 do 16 stopni i szansa na słońce

Źródło:
tvnmeteo.pl

Tragiczny wypadek w jednym z gospodarstw w Olesznie (woj. wielkopolskie). Mężczyzna podłączał siewnik do traktora, który go przygniótł. 42-latek zmarł na miejscu na skutek odniesionych obrażeń.

Tragiczny wypadek w gospodarstwie, nie żyje 42-latek

Tragiczny wypadek w gospodarstwie, nie żyje 42-latek

Źródło:
PAP

Nasz obóz polityczny potrzebuje teraz jedności, zdecydowanego przywództwa, szybkiego przejścia do ofensywy. Dlatego zmieniłem swoje polityczne plany - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z braćmi Karnowskimi. - Zostaję, walczymy dalej - oświadczył. Wypowiedź skomentował w mediach społecznościowych premier Donald Tusk. "Dobra wiadomość" - napisał.

Kaczyński: zmieniłem swoje polityczne plany. Tusk komentuje

Kaczyński: zmieniłem swoje polityczne plany. Tusk komentuje

Aktualizacja:
Źródło:
wPolityce.pl

Widać symptomatycznie, że Jarosław Kaczyński na gwałt szuka sojuszników. On wie, że przegrał te wybory, bo Polacy mają dosyć Jacków Kurskich, Danieli Obajtków - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł Koalicji Obywatelskiej i były prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Senator niezależny Wadim Tyszkiewicz mówił, że "dzisiaj często wielu polityków PiS-u przefarbowuje się i startuje pod szyldami bezpartyjnych komitetów, żeby trochę oszukać swoich wyborców".

Karnowski: Kaczyński na gwałt szuka sojuszników

Karnowski: Kaczyński na gwałt szuka sojuszników

Źródło:
TVN24

Sprawa jest wyjaśniana bardzo dokładnie, bardzo intensywnie i bardzo szybko. Jest to konieczne – oznajmił kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Chodzi o opublikowanie przez Rosję podsłuchanej rozmowy oficerów Luftwaffe, niemieckich sił powietrznych, dotyczącej użycia niemieckich rakiet w Ukrainie.

Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Scholz: sprawa jest wyjaśniana

Rosjanie opublikowali rozmowę oficerów Luftwaffe. Scholz: sprawa jest wyjaśniana

Źródło:
PAP

Rosyjski samolot myśliwsko-bombowy Su-34 został w sobotę zestrzelony przez siły obrońców - poinformowały Ukraińskie Siły Powietrzne. Strona ukraińska informowała, że w lutym zestrzeliła 13 samolotów wroga.

Ukraińskie siły powietrzne: zestrzeliliśmy rosyjski Su-34

Ukraińskie siły powietrzne: zestrzeliliśmy rosyjski Su-34

Źródło:
tvn24.pl

Wrocławscy policjanci odebrali w sobotę zgłoszenie o nielegalnej rozbiórce zabytkowej willi na Karłowicach. Gdy patrol dotarł na miejsce, po budynku niemal nie było już śladu. Dolnośląski wojewódzki konserwator zabytków zapowiada skierowanie sprawy do prokuratury.

Dostali zgłoszenie o rozbiórce zabytkowej willi. Gdy przyjechali, już jej nie było

Dostali zgłoszenie o rozbiórce zabytkowej willi. Gdy przyjechali, już jej nie było

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Z deklaracji pana premiera wynika, że Sejm ma uchwalać, postulować embargo na produkty żywnościowe rolno-spożywcze z Rosji i Białorusi. Uważam to za strzał w dziesiątkę - oceniła na antenie TVN24 Monika Piątkowska, prezeska Izby Zbożowo-Paszowej. - Nie może być tak, że rozmawiamy o zamknięciu granicy polsko-ukraińskiej, a do Unii Europejskiej wjeżdżają produkty rolno-żywnościowe z Rosji czy Białorusi - podkreśliła.

O pomyśle premiera. "Uważam to za strzał w dziesiątkę"

O pomyśle premiera. "Uważam to za strzał w dziesiątkę"

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie piątkowego wypadku w Szczecinie. Zatrzymany mężczyzna usłyszał cztery zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa wielu osób, spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, ucieczki z miejsca zdarzenia i spowodowania obrażeń u licznej grupy osób. 33-latek przyznał się do winy. Do szczecińskich szpitali trafiło 20 osób, stan dwóch osób jest określany jako krytyczny.

Prokuratura: wjechał w grupę intencjonalnie. Nowe zarzuty dla 33-latka. "Przyznał się"

Prokuratura: wjechał w grupę intencjonalnie. Nowe zarzuty dla 33-latka. "Przyznał się"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Część ratowników, którzy byli na urlopach i nie mieli dyżurów, zjawiła się w szpitalach do pomocy - powiedział o piątkowej akcji ratunkowej wojewoda zachodniopomorski Adama Rudawskiego. Chwalił też postawę mieszkańców Szczecina, którzy pierwsi pomagali poszkodowanym w wypadku. Rannych zostało 20 osób.

Ratownicy przerwali urlopy, by pomagać rannym. Wojewoda o akcji w Szczecinie

Ratownicy przerwali urlopy, by pomagać rannym. Wojewoda o akcji w Szczecinie

Źródło:
TVN24, tvn24.pl, PAP

Zastępca prokuratora generalnego Michał Ostrowski poinformował w sobotę, że pod koniec lutego otrzymał postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów dyscyplinarnych. "Zarzuty dotyczą podejmowanych przeze mnie działań w związku z sytuacją w prokuraturze, o których szeroko i transparentnie informowałem opinię publiczną za pośrednictwem mediów" - napisał dodając, że postępowanie ma charakter niejawny.

Prokurator Ostrowski: otrzymałem postanowienie o przedstawieniu mi zarzutów dyscyplinarnych

Prokurator Ostrowski: otrzymałem postanowienie o przedstawieniu mi zarzutów dyscyplinarnych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Mariusz Kamiński, były koordynator służb specjalnych i szef MSWiA, pytany w sobotę o informacje dotyczące podsłuchiwania przez CBA rozmów telefonicznych z udziałem prezesa Orlenu Daniela Obajtka odparł, że "to są jakieś straszne głupoty". - Czy to jest dokument autentyczny, czy nie, tego nie wiem - dodał. - Ja nie wiem, co to są za taśmy, czy one są prawdziwe, czy nieprawdziwe - komentował z kolei były wicepremier Jacek Sasin.

Obajtek nagrywany przez CBA, Kamiński i Sasin komentują

Obajtek nagrywany przez CBA, Kamiński i Sasin komentują

Źródło:
TVN24

Za nami miesiąc, który zapisał się w historii meteorologii. Choć w kalendarzu był luty, to pogodowo przenieśliśmy się do kwietnia. Zwłaszcza w ostatnich dniach, kiedy termometry pokazywały blisko 20 stopni Celsjusza.

Oto wykres, który powinien nas niepokoić

Oto wykres, który powinien nas niepokoić

Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Dwa niemieckie myśliwce Eurofighter wystartowały w piątek z bazy w Łotwie, by eskortować dwa rosyjskie samoloty wojskowe lecące nad Morzem Bałtyckim, w pobliżu tego kraju - podało w sobotę Dowództwo Sojuszniczych Sił Powietrznych NATO.

NATO: dwa rosyjskie samoloty wojskowe były eskortowane nad Bałtykiem

NATO: dwa rosyjskie samoloty wojskowe były eskortowane nad Bałtykiem

Źródło:
PAP

Rosja najprawdopodobniej uziemiła całą flotę samolotów wczesnego ostrzegania i kontroli powietrznej A-50U - podał brytyjski wywiad. Miało do tego dojść przed tygodniem po utracie drugiej takiej maszyny.

Brytyjski wywiad: Rosja prawdopodobnie uziemiła wszystkie A-50U

Brytyjski wywiad: Rosja prawdopodobnie uziemiła wszystkie A-50U

Źródło:
PAP

Brazylijski stan Acre zmaga się z powodziami. W mieście Brasielia sytuacja nigdy nie była tak trudna. Setki mieszkańców zostało bez dachu nad głową, a tysiące przesiedlono. Skutki żywiołu można zobaczyć na nagraniach z drona.

"Wszystko zostało zalane. Niczego nie udało się uratować

"Wszystko zostało zalane. Niczego nie udało się uratować

Źródło:
Reuters

Chwile grozy na moście w Louisville w stanie Kentucky. Po wypadku z udziałem kilku samochodów ciężarówka przebiła barierki i zawisła nad rzeką Ohio. W środku znajdowała się kobieta, kierująca pojazdem. Dramatyczną akcję ratunkową uchwyciły kamery. 

Ciężarówka przebiła barierkę mostu i zawisła wysoko nad rzeką. W środku znajdowała się kobieta

Ciężarówka przebiła barierkę mostu i zawisła wysoko nad rzeką. W środku znajdowała się kobieta

Źródło:
Fox News

Nie sądzę, aby te wielkości były rzeczywistymi wielkościami - tak Maciej Bando, wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, odpowiedział na pytanie, czy możliwy jest wzrost rachunków za prąd o 80 procent. Dodał, że "mrożenie cen jest sztucznym wytworem, który nic dobrego dla rynku nie robi". - Jeżeli mamy je odmrozić, to tylko teraz - zaznaczył.

Rachunki za prąd wzrosną o 80 procent? Odpowiedź wiceministra

Rachunki za prąd wzrosną o 80 procent? Odpowiedź wiceministra

Źródło:
tvn24.pl

Trzecia Droga nie wystawi kandydata na urząd prezydenta Warszawy. Ale przedstawiła kandydatkę, która miałaby zostać wiceprezydentką do spraw społecznych w ekipie Rafała Trzaskowskiego. To Adriana Porowska.

Trzecia Droga zdecydowała w sprawie wyborów na prezydenta Warszawy

Trzecia Droga zdecydowała w sprawie wyborów na prezydenta Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od 13 grudnia zeszłego roku mamy do czynienia z rządem, który nieustannie mówi "nie". Mówi, że nie będzie kontynuował, że nie będzie inwestował, że nie będzie naprawiał, że nie będzie podejmował przedsięwzięć, które już są zaawansowane - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji samorządowej PiS. - My jesteśmy na "tak" dla rozwoju, jesteśmy na "tak" dla budowania, jesteśmy na "tak" dla wszystkiego, co tworzy naszą dobrą przyszłość - oświadczył.

Kaczyński: weszliśmy w jakiś zaułek, z którego nie bardzo widać wyjście

Kaczyński: weszliśmy w jakiś zaułek, z którego nie bardzo widać wyjście

Źródło:
PAP
Prosili, pisali petycje i nic. "Czuję ogromny smutek i złość, że aby to się stało, musiał zginąć mój syn"

Prosili, pisali petycje i nic. "Czuję ogromny smutek i złość, że aby to się stało, musiał zginąć mój syn"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Stacja TVN24 w lutym była najchętniej oglądanym kanałem w kraju, osiągając 6,96 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. Konkurencję pozostawiły w tyle także "Fakty" TVN oraz portal tvn24.pl. TVN24 była również najbardziej opiniotwórczym medium w styczniu według rankingu Instytutu Monitorowania Mediów.

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Doskonałe wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Źródło:
tvn24.pl

Internet jest pełen mitów dotyczących klimatu. Niektórzy powielają je, nie mając zupełnie świadomości. Inni zaś, także politycy, świadomie kłamią. W "Rozmowach o końcu świata" w TVN24 GO i w TVN24 co miesiąc będziemy obalać te największe manipulacje. W pierwszym odcinku tego minicyklu sprawdzamy, jak ludzkość wpływa na obecną zmianę klimatu.

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Ludzkość nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu? Obalamy mity

Źródło:
TVN24 GO, "Rozmowy o końcu świata"

Oscary 2024. Doroczna ceremonia wręczenia Nagród Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej coraz bliżej. Po raz czwarty w swojej karierze i drugi rok z rzędu galę poprowadzi Jimmy Kimmel. Kto znalazł się w gronie nominowanych? Kto ma największe szanse na wygraną? Kiedy i gdzie odbędzie się 96. gala wręczenia Oscarów? Prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć przed hollywoodzkim świętem kina.

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Oscary 2024. Wszystko, co warto wiedzieć o 96. gali wręczenia Nagród Akademii

Źródło:
tvn24.pl

Wystartowała wiosenna ramówka TVN. Stacja przygotowała niespodzianki. - Zawsze staramy się podążać za naszym widzem, a on dziś potrzebuje emocji, inspiracji i przede wszystkim autentyzmu - mówi dyrektorka programowa TVN Lidia Kazen. Wszystkie programy i seriale można oglądać na antenie TVN i w Playerze.

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Wiosna w TVN. "Emocje, inspiracje i autentyzm"

Źródło:
TVN

Niewątpliwy pożytek ze zmiany władzy w naszym kraju widzę w tym, że przez kilka ostatnich lat z góry wiedziałem, co kto powie, co kto napisze, która gazeta albo która telewizja kogo pochwali, a komu przywali.

Nareszcie

Nareszcie

Źródło:
tvn24.pl

Średnio 877 tysięcy widzów przyciągnął do TVN pierwszy odcinek "The Traitors. Zdrajcy". Program zadebiutował w środę o godzinie 21.35. Branżowy portal Press pisze o "dobrym starcie". Holenderski format, który spodobał się widzom na całym świecie, jest zainspirowany grą "Mafia". Wygrać można nawet pół miliona złotych.

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

"Dobry start" programu "The Traitors. Zdrajcy" w TVN

Źródło:
tvn24.pl