Ambasador Niemiec: Polska nas ostrzegała, zignorowaliśmy to. Odwrót od rosyjskich nośników energii będzie bolał, ale to się stanie

Źródło:
TVN24
Ambasador Niemiec w Polsce: odwrót od rosyjskich nośników energii zajmie sporo czasu, będzie bolało, ale to się stanie
Ambasador Niemiec w Polsce: odwrót od rosyjskich nośników energii zajmie sporo czasu, będzie bolało, ale to się stanieTVN24
wideo 2/11
Ambasador Niemiec w Polsce: odwrót od rosyjskich nośników energii zajmie sporo czasu, będzie bolało, ale to się stanieTVN24

Ambasador Niemiec w Polsce Thomas Bagger pytany był w "Faktach po Faktach" o decyzję Gazpromu, który planuje wstrzymać dostawy gazu do Europy. - Poleganie na gazie rosyjskim niewątpliwie jest błędem - powiedział. Zwrócił uwagę, że Polska ostrzegała Niemcy w tej kwestii. - Myśmy zignorowali to ostrzeżenie - przyznał. Mówił także, że "odwrót od rosyjskich nośników energii zajmie sporo czasu, będzie bolało, ale to się stanie". Ambasador pytany był także o raport Polski w sprawie strat wojennych w czasie II wojny światowej.

W piątkowym wydaniu "Faktów po Faktach" w TVN24 gościem był ambasador Niemiec w Polsce Thomas Bagger, który pytany był między innymi o kwestię uzależnienia Niemiec od rosyjskiego gazu. - To wymaga dwuczęściowej odpowiedzi. Po pierwsze: mieliśmy przez całe dziesięciolecia długoterminową politykę i różne ugrupowania polityczne w Niemczech prowadziły różną politykę - odparł. Dopytywany, czy to były błędy, stwierdził: - Z naszego punktu widzenia wówczas to były pozytywne inwestycje w relacje.

CAŁA ROZMOWA Z AMASADOREM BAGGEREM W TVN24 GO

Thomas Bagger: będzie bolało, ale to się stanie

- Poleganie na gazie rosyjskim niewątpliwie jest błędem. Niemcy to uznają. Obecny rząd i prawie wszystkie polityczne siły w Niemczech uznają to za błąd. Polska nas ostrzegała, myśmy zignorowali to ostrzeżenie - przyznał. - Tak to mogę podsumować, natomiast myśmy sądzili, że postępowaliśmy słusznie - tłumaczył.

Ambasador Niemiec w Polsce: poleganie na gazie rosyjskim niewątpliwie jest błędem
Ambasador Niemiec w Polsce: poleganie na gazie rosyjskim niewątpliwie jest błędemTVN24

Bagger przyznał, że "odwrót od rosyjskich nośników energii zajmie sporo czasu, będzie bolało, ale to się stanie".

Pytany o zapowiedź Gazpromu o wstrzymaniu dostaw gazu do Niemiec przez gazociąg Nord Stream 1, skomentował, że "to jest gra Putina". - On tę grę prowadzi od sześciu miesięcy (od rozpoczęcia pod koniec lutego zbrojnej agresji na Ukrainę - przyp. red.) i właśnie dlatego rząd Niemiec robi wszystko, by przyśpieszyć odejście Niemiec od zależności od gazu rosyjskiego. Nasze rezerwy są pełne - zapewnił. - Nie poddamy się, nie pójdziemy w tę grę - dodał.

- Słyszę słowa krytyczne i przyjmuję krytykę, ale uważam, że polityka energetyczna i polityka obronna Niemiec wobec Rosji zmienia się, powstają nowe możliwości. To są możliwości do zacieśnienia współpracy Polski i Niemiec, jeśli rząd polski będzie gotowy skorzystać z tej oferty - mówił ambasador.

Gaz przestanie płynąć z Rosji do Niemiec. Reuters o terminie >>>

Thomas Bagger w "Faktach po Faktach"TVN24

Ambasador: z punktu widzenia prawnego to kwestia zamknięta

Bagger był też pytany o reparacje wojenne dla Polski. - Z prawnego punktu widzenia kwestia reparacji została zamknięta, więc nie ma o czym mówić. Historia pozostanie z nami na zawsze, zawsze będziemy pamiętać o ofiarach, będziemy zawsze czcili ich pamięć, będziemy uczyć się od naszych ofiar tak, by razem kształtować lepszą przyszłość - odpowiedział.

- Wczoraj rząd opublikował dokumentację dotyczącą strat wojennych. Rząd niemiecki przyjął ten raport i tyle - podsumował.

Ambasador zaznaczył również, że "mamy priorytet numer jeden: to wojna Rosji przeciw Ukrainie" i że "powinniśmy być w obliczu tej wojny razem".

83 lata temu rozpoczął się atak na Polskę. Ambasador Niemiec: uznajemy swoją historyczną odpowiedzialność

Ambasador powiedział, że "nie da się nie zauważać ran wojennych w Polsce". Wspomniał tu o swojej wizycie w Wieluniu 1 września. - To była bardzo poruszająca uroczystość, ponieważ Wieluń był pierwszym miastem zaatakowanym przez Niemcy 83 lata temu. Następnie uczestniczyłem we mszy świętej z udziałem wielu i żadna osoba nie podeszła do mnie i nie wymagała reparacji. Były słowa przebaczenia, były też słowa wdzięczności, ponieważ Wieluń współpracuje z niewielkim miastem niemieckim i cały czas są prowadzone wymiany. Kształtujemy lepszą przyszłość. Nikt tam nie domagał się reparacji - mówił.

Bagger wspomniał także, że wziął udział we mszy, która uczciła pamięć rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. - Pamiętam, że biskup mówił o mądrości kardynała Wyszyńskiego, który mówił: nie chowaj w sercu urazy. I to jest duch pojednania, który wyczuwam w moich kontaktach z Polakami - zaznaczył.

Pytany, ile Niemcy do tej pory wypłaciły naszemu krajowi w ramach reparacji i czy to jest wystarczająca kwota, odpowiedział, że "to byłoby nie fair, gdybyśmy popatrzyli na bezmiar okrucieństwa i zniszczeń uczynionych wówczas i żaden ambasador Niemiec nie byłby w stanie dobrać odpowiednich słów, ale nie zapominajmy o tym, że były też pokolenia przed nami, które wyszły z tego stanu szoku i tak jak pokazali też biskupi, pojednanie jest możliwe nawet bez reparacji". - Udało się doprowadzić do nowego ładu pokojowego w Europie, a Polska jest częścią tego ładu - powiedział.

Ambasador stwierdził też, że "pojednanie jest możliwe nawet bez reparacji". Pytany, czy Niemcy zgadzają się z podaną przez Polskę kwotą 6,2 biliona złotych, odparł: - Nie zgadzamy się z całym podejściem. Polska ma prawo oceniać szkody wojenne, ale nie stanowi to podstawy do dalszych rozmów.

Bagger: Z prawnego punktu widzenia kwestia reparacji została zamknięta, więc nie ma o czym mówić. Historia pozostanie z nami na zawsze
Bagger: Z prawnego punktu widzenia kwestia reparacji została zamknięta, więc nie ma o czym mówić. Historia pozostanie z nami na zawszeTVN24

Raport dotyczący reparacji

W czwartek w Warszawie pokazano raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekazał między innymi, że - według raportu - wartość poniesionych przez Polskę strat to suma ponad 6 bilionów 200 miliardów złotych.

Rzecznik niemieckiego MSZ w Berlinie, cytowany przez Reuters, odpowiedział na te wydarzenia, twierdząc, że "stanowisko niemieckiego rządu nie uległo zmianie, sprawa reparacji została zamknięta". - Polska już dawno, bo w 1953 roku, zrzekła się dalszych reparacji i kilkakrotnie potwierdzała to zrzeczenie. To podstawa obowiązującego obecnie porządku europejskiego. Niemcy ponoszą odpowiedzialność polityczną i moralną za II wojnę światową - oświadczył rzecznik.

Bagger: Niemcy zadziałały wolniej

Ambasador pytany, czy terytoria na zachodzie Polski są formą reparacji ucinał, że Niemcy "nie chcą podejmować tej debaty". - To odwrócenie uwagi - mówił. Zaznaczał za to, że "mamy priorytet numer jeden: to wojna Rosji przeciw Ukrainie" i że "powinniśmy być w obliczu tej wojny połączeni jako Europa". - Tylko mocna i silna Europa, gdzie Polska i Niemcy działają wspólnie, będzie w stanie zwyciężyć. Nie możemy zmarnować tej szansy - przekonywał.

Pytany o politykę Niemiec wobec wojny w Ukrainie, ambasador ocenił, że jego zdaniem "należy wykonać jeszcze sporo pracy". - Jeżeli chodzi o Niemcy, coraz więcej Niemców powinno wiedzieć jeszcze więcej na temat tego, co się wydarzyło w Polsce ponad 80 lat temu. Dlatego Bundestag podjął decyzję o tym, że będą budowali nie tylko centrum uczczenia pamięci, ale też centrum edukacji na temat tego, co się wydarzyło w Polsce w czasie wojny i w czasie okupacji niemieckiej. To centrum powstanie w centrum Berlina - opisał.

- W pełni zgadzam się, że nie wiemy jeszcze wystarczająco wiele na temat wszystkich okrucieństw i zniszczeń. Lepiej i łatwiej zrobić to w duchu pojednania, a nie drogą przedstawiania roszczeń i rozdrapywania ran - dodał.

Odnosząc się do Rosji i wojny, ambasador zauważył, że "państwa członkowskie Unii Europejskiej mają różne postawy" i że Polska była pierwszym krajem, który "udzielił pomocy na olbrzymią skalę". - Polacy otworzyli swoje drzwi dla uchodźców z Ukrainy, miliony Polaków pomagają, pomagają też militarnie. Niemcy oczywiście zadziałały wolniej, ale częścią wyjaśnienia tego jest geografia. Polska odpowiedziała znacznie szybciej, ponieważ jest bezpośrednim sąsiadem, a Niemcy są nieco dalej. Po drugie, mamy nieco inne perspektywy. Wielu Polaków odczuło, że mieli rację, jeśli chodzi o ich podejrzenia dotyczące Rosjan. To świadomość, ale także i to, jak kształtujemy nasze promowanie świata ze względu na historię. Mamy inną historię i też nasza historia - przyznał.

- Mamy inną historię. Nasza historia, relacje z Rosją, różnią się od relacji polsko-rosyjskich - ocenił.

- Oczywiście Niemczy był zszokowane. Kanclerz (Olaf Scholz - red.) wystąpił 27 lutego i w swoim przemówieniu mówił o polityce zmiany, radykalnej zmiany w polityce Niemiec. Widzimy, w jaki sposób ta polityka następuje, jak rzeczywiście zmieniła się polityka energetyczna, obronna i polityka Niemiec wobec Rosji. Te zmiany następują - zapewniał. - Słyszę krytykę. Wiem, że w Polsce mówi się, że te zmiany następują zbyt powoli, że są małe, ale ja bym powiedział, że należy jednak spojrzeć na to, że następuje istotna zmiana - dodał.

Zwracał przy tym uwagę, że "będzie to długoterminowy konflikt z Rosją". - Powinniśmy utrzymać odpowiedni poziom wsparcia przekazywanego Ukrainie, wsparcia finansowego, też wojskowego. Powinniśmy też pomyśleć o odbudowie Ukrainy - argumentował. - Kanclerz Scholz za miesiąc, w październiku, przeprowadzi konferencję na temat odbudowy Ukrainy - zapowiedział.

W programie na krótko poruszono sprawę postępowania byłego niemieckiego kanclerza Gerharda Schroedera. - On nie występuje w imieniu rządu Niemiec i nie działa w imieniu rządu Niemiec - oświadczył Bagger.

Bagger: Unia jest najlepszym gwarantem pokoju i dobrobytu

Pytany o płynące z rządu głosy o tym, że Niemcy chcą być nowym hegemonem Unii Europejskiej, Bagger odparł: - Uważamy, że Unia Europejska, jako silna Unia, jest najlepszym gwarantem pokoju w przyszłości i dobrobytu dla wszystkich naszych krajów. Niewątpliwie jest to prawdziwe twierdzenie wobec Niemiec, ale też i dla Polski, bo przecież Polska zbyt często w historii była pozostawiona sama sobie, ale niech Polacy sami decydują. Ja wiem, że tego rodzaju myślenie ma długą historię w polskiej myśli politycznej, natomiast tak naprawdę dość długo mówiono o tym, że prawdziwe zagrożenie jest z Zachodu, a nie ze Wschodu. Teraz Rosja walczy z Ukrainą. My chcemy wesprzeć Ukrainę - powiedział.

Autorka/Autor:akw//now, adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W trzecią rocznicę wybuchu inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę Wielka Brytania ogłosi największy od początku agresji pakiet sankcji przeciwko Moskwie - zapowiedział szef brytyjskiej dyplomacji David Lammy. Dzień wcześniej premier Keir Starmer rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. 

Chcą "przykręcić śrubę" Rosji. Szykują największy pakiet sankcji

Chcą "przykręcić śrubę" Rosji. Szykują największy pakiet sankcji

Źródło:
PAP, Reuters

Wierni z różnych krajów przychodzą kolejny dzień pod rzymską Poliklinikę Gemelli, gdzie przed pomnikiem Jana Pawła II zostawiają świeczki i kwiaty oraz modlą się o zdrowie przebywającego tam ósmy dzień papieża Franciszka. Włoska prasa pisze, że "świat niepokoi się i modli się za papieża" i że "kluczowe będą najbliższe godziny".

Wierni zgromadzili się przed szpitalem, gdzie przebywa papież. "Najbliższe godziny będą kluczowe"

Wierni zgromadzili się przed szpitalem, gdzie przebywa papież. "Najbliższe godziny będą kluczowe"

Źródło:
PAP

Ulewne opady deszczu doprowadziły do powstania powodzi błyskawicznych w stolicy Botswany. W wyniku żywiołu zginęło siedem osób, tym troje dzieci -poinformował w sobotę prezydent Duma Boko.

Zalane domy, zamknięte szkoły. Są ofiary śmiertelne, w tym dzieci

Zalane domy, zamknięte szkoły. Są ofiary śmiertelne, w tym dzieci

Źródło:
Reuters

Nie ma się z czego śmiać. Bądźmy poważni, bo sytuacja robi się naprawdę poważna - napisał na platformie X premier Donald Tusk. Nastąpiło to krótko po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

"Sytuacja robi się naprawdę poważna". Wpis premiera

"Sytuacja robi się naprawdę poważna". Wpis premiera

Źródło:
PAP
Leki, psychodeliki i elektrowstrząsy. Jak naukowcy szukają źródła depresji

Leki, psychodeliki i elektrowstrząsy. Jak naukowcy szukają źródła depresji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać ostrzeżenia przed opadami marznącymi i oblodzeniem. Sprawdź, gdzie mogą pojawić się alarmy pierwszego stopnia.

Lód skuje drogi. Prognoza zagrożeń IMGW

Lód skuje drogi. Prognoza zagrożeń IMGW

Źródło:
IMGW

Spotkanie z Donaldem Trumpem traktuję jako dopełnienie procesu po tym, jak wcześniej rozmawiałem z sekretarzem obrony USA i generałem Keithem Kelloggiem - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN w Waszyngtonie Marcinem Wroną. Mówił także o "sprytnym planie" dotyczącym amerykańskiego zaangażowania w rozmowy o zakończeniu wojny między Ukrainą a Rosją, który jednocześnie byłby "swoistą gwarancją bezpieczeństwa dla Ukrainy".

Prezydent Andrzej Duda o "sprytnym planie" w rozmowie z Marcinem Wroną po spotkaniu z Donaldem Trumpem

Prezydent Andrzej Duda o "sprytnym planie" w rozmowie z Marcinem Wroną po spotkaniu z Donaldem Trumpem

Źródło:
TVN24, PAP

Prezydent USA Donald Trump, w czasie przemówienia na konferencji CPAC, mówił, że w sprawie zakończenia wojny w Ukrainie rozmawia zarówno z Władimirem Putinem, jak i Wołodymyrem Zełenskim. - Chcemy, by Ukraina dała nam coś za wszystkie pieniądze, które na nią wyłożyliśmy - powiedział. Ocenił też, że działania jego poprzednika Joe Bidena w tym zakresie były "głupie".

Trump o Ukrainie: to dotyczy Europy, a nie nas

Trump o Ukrainie: to dotyczy Europy, a nie nas

Źródło:
TVN24, PAP

W niedzielę Niemcy wybierają w przedterminowych wyborach nowy skład Bundestagu. Sondaże wskazują na przewagę chadeków, a jej lider Friedrich Merz jest faworytem do objęcia urzędu kanclerza.

Niemcy wybierają Bundestag. Sondaże wskazują głównego faworyta

Niemcy wybierają Bundestag. Sondaże wskazują głównego faworyta

Źródło:
PAP

Izrael zawiesił decyzję o zwolnieniu ponad 600 palestyńskich więźniów, którzy mieli zostać wypuszczeni w sobotę w zamian za sześciu zakładników przekazanych przez Hamas - poinformowało biuro premiera Benjamina Netanjahu. Strona izraelska oskarża Hamas o łamanie umowy.

"Opóźnienie uwolnienia". Izrael: Hamas narusza porozumienie   

"Opóźnienie uwolnienia". Izrael: Hamas narusza porozumienie   

Źródło:
PAP

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem, stan zdrowia papieża Franciszka pogorszył się, w Niemczech odbywają się wybory parlamentarne, na wschodzie Francji doszło do ataku nożownika. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w niedzielę 23 lutego.

Rozmowa Trumpa i Dudy, stan papieża, wybory w Niemczech

Rozmowa Trumpa i Dudy, stan papieża, wybory w Niemczech

Źródło:
TVN24, PAP

1096 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. W nocy z soboty na niedzielę siły Władimira Putina przeprowadziły ataki z powietrza, z użyciem rakiet i dronów, na Kijów i inne rejony Ukrainy, zabijając jednego cywila w Krzywym Rogu na środkowym wschodzie kraju - poinformowali przedstawiciele miejscowych władz. Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer w rozmowie z Wołodymyrem Zełenskim mówił, że Ukraina musi być w centrum negocjacji na temat zakończenia wojny. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Ataki na Kijów i inne rejony Ukrainy. Zginął cywil

Ataki na Kijów i inne rejony Ukrainy. Zginął cywil

Źródło:
TVN24

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem pod Waszyngtonem. "Prezydent Trump pochwalił prezydenta Andrzeja Dudę za zaangażowanie Polski w zwiększenie wydatków na obronność" - podał w komunikacie Biały Dom. Andrzej Duda przekazał na briefingu, że Trump planuje odwiedzić Polskę.

Duda po rozmowie z Trumpem. "Powiedział, że odwiedzi Polskę"

Duda po rozmowie z Trumpem. "Powiedział, że odwiedzi Polskę"

Źródło:
PAP

Jest z nami prezydent Duda z Polski. To fantastyczny człowiek, mój wielki przyjaciel - mówił na konferencji konserwatystów CPAC prezydent Donald Trump. Polski prezydent wtedy wstał i pomachał zgromadzonym. Później z szefem swojego gabinetu Marcinem Mastalerkiem bił brawo na stojąco, gdy Trump mówił, że urzędnicy do spraw równości zostali zwolnieni.

Andrzej Duda na konferencji konserwatystów. Wstaje, macha, bije brawo

Andrzej Duda na konferencji konserwatystów. Wstaje, macha, bije brawo

Źródło:
tvn24.pl

37-letni mężczyzna zaatakował nożem w Miluza na wschodzie Francji. Jedna osoba nie żyje, a pięć jest rannych. Poszkodowani to policjanci. Jak podały francuskie media, sprawca ataku został zatrzymany.

Atak nożownika we Francji. Jedna osoba nie żyje, ranni policjanci

Atak nożownika we Francji. Jedna osoba nie żyje, ranni policjanci

Źródło:
PAP

Decyzją jury Konkursu Głównego Berlinale 2025 nagroda dla najlepszego filmu - Złoty Niedźwiedź - trafiła do filmu "Drømmer" w reżyserii Daga Johana Haugeruda. Srebrnymi Niedźwiedziami nagrodzone zostały także między innymi filmy "O último azul" oraz "El mensaje".

Berlinale 2025. Złoty Niedźwiedź dla filmu "Drømmer"

Berlinale 2025. Złoty Niedźwiedź dla filmu "Drømmer"

Źródło:
tvn24.pl

Niezidentyfikowany obiekt przebił lód i wpadł do wody na terenie zalanej żwirowni we wsi Osieczek (woj. kujawsko-pomorskie). Wcześniej świadkowie słyszeli huk i widzieli łunę.

Niezidentyfikowany obiekt wpadł do wody. "Dziury wykluczają, że to mógł być człowiek lub zwierzę"

Niezidentyfikowany obiekt wpadł do wody. "Dziury wykluczają, że to mógł być człowiek lub zwierzę"

Źródło:
Kontakt 24

W sobotę na terenie gminy Drelów w województwie lubelskim znaleziono meteoryt. Kilka godzin później poinformowano o kolejnych odnalezionych odłamkach. Kosmiczna skała wleciała w atmosferę i spadła na Ziemię we wtorek wieczorem. Zjawisku, które udało się zarejestrować na nagraniu, towarzyszyły rozbłysk na niebie oraz głośny huk.

Meteoryt spadł na Lubelszczyźnie. "Historyczna chwila"

Meteoryt spadł na Lubelszczyźnie. "Historyczna chwila"

Źródło:
tvnmeteo.pl, Skytinel

"Nasza rakieta Falcon 9 weszła w atmosferę nad Europą. Współpracujemy z polskim rządem w sprawie odzyskiwania szczątków, powodem upadku w Polsce była usterka" - poinformowała firma SpaceX w oświadczeniu opublikowanym w sobotę na stronie internetowej. W ciągu ostatnich dni w kilku miejscach kraju odnaleziono niezidentyfikowane obiekty, które mają być częścią maszyny.

Szczątki rakiety Falcon 9 w Polsce. Jest komunikat SpaceX

Szczątki rakiety Falcon 9 w Polsce. Jest komunikat SpaceX

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, SpaceX

Niebezpieczna sytuacja na Jeziorku Czerniakowskim. Na zamarzniętą taflę weszła osoba dorosła z trójką dzieci. Nie zniechęciło jej to, że lód w wielu miejscach stopniał już na tyle, że obok kąpała się grupa morsów.

Dorosła i trójka dzieci na topniejącym lodzie. "Skrajna bezmyślność"

Dorosła i trójka dzieci na topniejącym lodzie. "Skrajna bezmyślność"

Źródło:
Kontakt24

W sobotę w Tatrach doszło do śmiertelnego wypadku. Jak przekazali ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego, ofiara to mężczyzna, który spadł z dużej wysokości. Mimo słonecznej aury, w górach panują bardzo niebezpieczne warunki.

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł z dużej wysokości

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Mężczyzna spadł z dużej wysokości

Źródło:
PAP, TOPR

Na placu Konstytucji doszło w piątek w nocy do bójki. Policja podaje, że jedna osoba nie żyje. To 31-letni mężczyzna, raniony w klatkę piersiową. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, został ugodzony nożem.

Bójka przed restauracją w centrum Warszawy. Jedna osoba nie żyje, trzy zatrzymane

Bójka przed restauracją w centrum Warszawy. Jedna osoba nie żyje, trzy zatrzymane

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Atak z użyciem siekiery w Wałbrzychu. Poważnie ranna w twarz została dwudziestolatka, do szpitala trafił również pięćdziesięcioletni mężczyzna. Do sprawy zatrzymano osiemnastolatka. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Młoda kobieta trafiona siekierą w twarz, policja zatrzymała 18-latka

Młoda kobieta trafiona siekierą w twarz, policja zatrzymała 18-latka

Źródło:
tvn24.pl

Polska jest na trzecim miejscu w UE pod względem odsetka osób samozatrudnionych. Choć statystycznie zarabiają lepiej od zatrudnionych na etat, niemal wszyscy przedsiębiorcy płacą najniższe składki, które nie wystarczą na minimalną emeryturę. Dopłaci do nich państwo. - Najbardziej interesuje nas "tu i teraz". Emerytura wydaje się czymś abstrakcyjnym - komentuje dla nas ekonomistka.

Przeżyć za 1878,91 złotych. Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na "dobrowolne ubóstwo"?

Przeżyć za 1878,91 złotych. Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na "dobrowolne ubóstwo"?

Źródło:
tvn24.pl
Tak wytrenowano chińską AI

Tak wytrenowano chińską AI

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Pan Schmidt daje żółtą kartkę, "księgowy" może stracić stołek. Dokąd zmierzają Niemcy?

Pan Schmidt daje żółtą kartkę, "księgowy" może stracić stołek. Dokąd zmierzają Niemcy?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o remake'u klasycznego horroru "Nosferatu", wyczekiwanym powrocie serialu "Biały Lotos", nowej roli Cezarego Pazury i planowanym występie AC/DC tego lata w Polsce.

"Nosferatu" w nowej odsłonie, powraca "Biały Lotos", AC/DC zagra w Polsce

"Nosferatu" w nowej odsłonie, powraca "Biały Lotos", AC/DC zagra w Polsce

Źródło:
tvn24.pl