Lekarstwa, które można by zastosować w pierwszych fazach choroby, nie ma, a szczepionki są odległą perspektywą - mówił w "Faktach po Faktach" doktor habilitowany nauk medycznych, specjalista chorób zakaźnych Ernest Kuchar. Wspólne z doktorem habilitowanym nauk medycznych wirusologiem Tomaszem Dzieciątkowskim rozmawiali o możliwych scenariuszach rozwoju epidemii COVID-19.

Do połowy czerwca w powiecie nowosądeckim w Małopolsce występowały jedynie pojedyncze przypadki koronawirusa. W ostatnich trzech tygodniach sytuacja zmieniła się diametralnie. Sanepid w Nowym Sączu informuje, że do soboty wykryto łącznie 283 przypadki infekcji - 220 na terenie powiatu, a 63 w samym Nowym Sączu. Do wzrostu liczby zakażeń doszło po trzech weselach, które odbyły się w drugiej połowie czerwca.

33-latek chciał przeparkować porsche, pomylił jednak biegi i wjechał do jeziora - wstępnie ustalili policjanci. Samochód zatonął w Jezioraku w Iławie (województwo warmińsko-mazurskie). Na szczęście kierowcy udało się wydostać przez okno i dopłynąć do brzegu.