Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim do wszystkich podstawówek i gimnazjów placówek oświatowych całego kraju zawitały, czy może raczej, powinny zawitać mundurki. Uczniowie zgodnie z oczekiwaniami buntują się: mundurki są okropne!

- Oleksy namawiał mnie do składania fałszywych zeznań w sprawie syna Leszka Millera - ujawnił Aleksander Gudzowaty radiu RMF FM. Były szef SLD mówi, że to "fragment szerszej akcji" przeciwko niemu.

Komornik przystąpi do eksmisji byłych betanek z Kazimierza Dolnego 10 października - informuje rzeczniczka Krajowej Rady Komorniczej. Zakon opłacił koszty eksmisji i wskazał pomieszczenia zastępcze dla eksmitowanych.

Andrzej Lepper nie stawił się przed komisją regulaminową Sejmu, która miała opiniować wniosek o uchylenie mu immunitetu. Przedstawił zwolnienie lekarskie. - A jeszcze wczoraj wieczorem był zdrowy i występował w programie "Teraz My" - zwracają uwagę politycy PiS.

Szybka konferencja prokuratury w sprawie Janusza Kaczmarka była możliwa dzięki komputerowemu programowi de'billing, "banalnie prostemu" wynalazkowi prokuratorów i informatyków - donosi "Rzeczpospolita".

- Zasugerował, że nasz kraj jest niedemokratyczny, a słowa poszły świat - w ten sposób skomentował w "Sygnałach Dnia" wczorajszą wypowiedź byłego prezydenta Czech Bogdan Borusewicz. Havel stwierdził, że na wybory w Polsce powinni przyjechać niezależni obserwatorzy.

- Zajmuję się bardzo niebezpieczną pracą, dlatego spodziewałem się takich akcji i chęci przejrzenia wszystkich moich komputerów - komentuje w TVN24 swoje wczorajsze zatrzymanie Piotr Tymochowicz, specjalista od wizerunku i doradca m.in. Andrzeja Leppera.

Najsłynniejszy ostatnio polski aresztant rozpoczął protest. Informację o odmowie przyjmowania posiłku posła Stanisława Łyżwińskiego potwierdziła Rzeczpospolitej służba więzienna.

- Biorę sobie słowa kardynała Dziwisza do serca i analizuję, jak każdy katolik - tak wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra skomentował krytyczne słowa krakowskiego duchownego wobec Radia Maryja. Unikał jednak opowiedzenia się po którejś ze stron kościelnego konfliktu.

W Szczecinie przejścia dla pieszych zostaną dodatkowo oznakowane, aby były lepiej widoczne. Słupki pod znakami zostaną pokryte odblaskową folią w biało - niebieskie, odblaskowe pasy. Takie rozwiązanie podpatrzono w Szwecji.

- Nie tylko pan Łyżwiński był zamieszany w seksaferę - ujawnia premier Kaczyński w wywiadzie dla "Słowa Polskiego - Gazety Wrocławskiej".

W miejscowości Trzebień (powiat świecki) koło Bydgoszczy samochód osobowy wjechał pod osobowy pociąg pospieszny relacji Gdynia - Poznań. Dwie osoby są ciężko ranne.

23-letni Arkadiusz Derdzikowski mimo dwukrotnego przeszczepu serca zmarł. Zabiegu dokonywał słynny zespół warszawskiego Instytutu Kardiologii, w skład którego wchodził Grzegorz Religa - syn ministra zdrowia Zbigniewa Religi.

W miejscowości Nowa Sól dziewczyna postrzeliła kolegę. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Dziewczyna czuje się winna, jednak nie wezwała karetki.

- To Jarosław Kaczyński stworzył układ - oświadczył Andrzej Lepper w programie TVN "Teraz my" i zarzucił twórcom Porozumienia Centrum malwersacje finansowe. Lepper, mimo wcześniejszych zapowiedzi, dowodów na nieuczciwość braci Kaczyńskich jednak nie przedstawił.

- Platforma Obywatelska chce zaproponować innym klubom wycofanie uzasadnień z ich wniosków o samorozwiązanie Sejmu - zdradził wiceszef PO, Bronisław Komorowski. Takie wnioski złożyły PO właśnie, oraz PiS i SLD - ich uzasadnienia znacznie się różnią i wicemarszałek obawia się, że tylko z tego powodu któraś partia może zagłosować przeciwko.

- Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia, rozmowa Janusza Kaczmarka z Krauze była najważniejsza - powiedział w Magazynie TVN24 Zbigniew Wassermann. - Dlaczego właśnie tu kłamał? - zastanawiał się koordynator służb specjalnych.