Wyciek na Wiśle na razie pod kontrolą

Na Wiśle w rejonie Torunia i Bydgoszczy widać już tylko niewielkie ślady poniedziałkowego wycieku oleju. Strażacy jednak nadal monitorują dolny bieg rzeki a pomorskie służby kryzysowe są w pełnej gotowości.

Starówka w tęczowych barwach

- Wygląda niesamowicie, piękny widok, to trzeba zobaczyć - przekonują spacerowicze, którzy już odwiedzili warszawską starówkę. Bo rzeczywiście było, na co popatrzeć. Zabytkowe mury rozbłysły o zmierzchu tęczowymi barwami.

Policja zablokowała drogi i szuka zbiegów ze Skarżyska

200 policjantów poszukuje pięciu aresztantów, którzy uciekli z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Na wyjazdach z miasta stoją blokady. Przeczesywane są okoliczne lasy. Policja szuka ich również w Starachowicach.

O. Rydzyk zapowiada manifestację - Tusk się nie boi

- Nie mam obsesji na punkcie Radia Maryja, a tym bardziej na punkcie jego słuchaczy - zapewnił w radiu ZET Tusk. W liście do premiera o. Tadeusz Rydzyk zarzucił mu, że chce zniszczyć jego rozgłośnię. - To jest wypowiadanie wojny! - stwierdził już na antenie.

Strona przestaje działać... w hołdzie papieżowi

Olsztyńscy studenci surfujący wieczorami muszą się liczyć z niespodzianką. O godz. 21.37 jedna z uczelnianych witryn przestaje działać - w ten sposób administrator oddaje hołd Janowi Pawłowi II - pisze "Metro".

Nietrafione prezenty od MEN

Zestawy do nauki języka migowego dostały szkoły, w których nie ma dzieci niesłyszących, sprzęt do brajla te, w których wszystkie dzieci widzą, a zestawy do badań w terenie, szkoły integracyjne z dziećmi na wózkach - tak MEN wydało już 200 mln zł. unijnych dotacji - pisze "Gazeta Wyborcza".

Koniec z płaceniem za TVP w internecie

"Po naszym tekście mogą zniknąć opłaty za oglądanie w internecie filmów iTVP" - oznajmia "Życie Warszawy". W felietonie, który zamieściło "ŻW" dwa tygodnie temu, Jarosław Lipszyc porównał dwa sieciowe kanały: iTVP i BBC. Polska telewizja nie wypadła w tym porównaniu najlepiej, a tekst zwrócił uwagę KRRiT na liczne nieprawidłowości.

Prezydent otworzy granice osobno

Kiedy 21 grudnia premier Donald Tusk będzie świętował wejście Polski do strefy Schengen w polsko-czesko-niemieckim trójkącie pod Bogatynią, prezydent Lech Kaczyński zorganizuje konkurencyjną imprezę osiemset kilometrów dalej – na naszej granicy z Litwą. Kancelaria Prezydenta przygotowuje uroczystość dosłownie w ostatniej chwili - pisze dziennik "Polska".

Zgoda rządu na podpisanie Traktatu UE

Rada Ministrów wyraziła zgodę na podpisanie Traktatu Reformującego Unię Europejską. Dokument, zakładający reformę UE, ma zostać podpisany w Lizbonie 13 grudnia przez wszystkie państwa członkowskie. W imieniu Polski podpis złoży premier Donald Tusk, ale ciągle nie ustalono, czy w uroczystości weźmie też udział prezydent.

Nie ma dowodów korupcji Blidy

Prokuratura nie potwierdziła w żaden sposób korupcji Barbary Blidy. Cała sprawa mogła być próbą stworzenia fałszywego dowodu obciążającego byłą minister - informuje "Rzeczpospolita".

"Warto wiercić w Toruniu"

Tadeusz Żarski, były przewodniczący Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nie boi się działań resortu środowiska, które sprawdza jego decyzję o przyznaniu dotacji na badania geotermalne dla Fundacji "Lux Veritatis". - Niczego się nie obawiam - mówi na łamach "Naszego Dziennika".

Kolejarze mogą nam popsuć święta

Dwa dni przed świętami staną pociągi. Na 22 grudnia maszyniści, konduktorzy i dyżurni ruchu zapowiedzieli strajk generalny na kolei. Chcą 50-procentowych podwyżek i straszą, że jak ich nie dostaną, ludzie będą mieli problemy z dojechaniem na święta do swoich rodzin.

PO nie chce niszczyć Radia Maryja

- PO nie chce niszczyć Radia Maryja, to oczywiste – zapewnił w "Magazynie 24 godziny" poseł Platformy Andrzej Czuma. - Problem w tym, dlaczego ktoś podnosi raban, gdy chce się sprawdzić czy 2 + 2 = 4 – dodał.

Ptasia grypa na Warmii

Wirus ptasiej grypy pojawił się wśród dzikiego ptactwa koło miejscowości Orneta na Warmii. W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zebrał się sztab kryzysowy.

"Prezydent powinien przewodniczyć delegacji w Brukseli"

- Minął już czas, gdy uważano, że prezydent pełni funkcje ozdobne - powiedział w programie "Kropka nad i" były wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal (PiS). Jego zdaniem, Lech Kaczyński powinien uczestniczyć w unijnym szczycie w Brukseli.

Spór z rządem o wizyty prezydenta

- Prezydent planuje udać się i do Lizbony, i do Brukseli - zapowiada Mariusz Handzlik z Kancelarii Prezydenta. Niewykluczone jednak, że nie pojedzie ani na podpisanie Traktatu ani na unijny szczyt, bo Donald Tusk odebrał zapowiedź jako ultimatum - albo obydwie wizyty, albo żadna. A premier prezydenta w Brukseli nie chce.

Potrącił dwie nastolatki - ma już zarzuty

Zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego i nieudzielenia pomocy ofiarom usłyszał 32-letni Jacek B., podejrzany o potrącenie autem dwóch 18-latek w Swatach (Lubelskie). Mężczyzna był pijany.

Putra: Tusk to zbyt miękki negocjator

- Niemcy twardo bronią interesów, a Tusk zbyt miękko negocjuje - tak Krzysztof Putra (PiS) ocenił wizytę premiera w Berlinie. W Magazynie 24 godziny mówił, że sprawa Gazociągu Północnego nie jest jeszcze rozstrzygnięta i "trzeba się o to bić". Były premier Leszek Miller radzi, żeby "pozbyć się złudzeń".

Opozycja sceptyczna: to źle, że Tusk podniósł sprawę muzeum

Dla relacji polsko-niemieckich są ważniejsze sprawy niż muzeum II wojny światowej - przekonuje Mariusz Kamiński z PiS, komentując wizytę premiera w Berlinie. -To źle, że Tusk podjął ten temat - wtóruje mu Karol Karski. Łagodniej ocenia Tuska LiD: - Idea muzeum jest dobra, ale nie ma większych szans na realizację - mówi Marek Borowski.

Hala Oliwia grozi zawaleniem

Inspektor budowlany zdecydował o natychmiastowym zamknięciu gdańskiej hali Oliwia. Nie mogą odbywać się w niej żadne imprezy, nawet te zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Nadzór budowlany wydał swoją decyzję na kilka godzin przed popołudniowym przedstawieniem dla trzech tysięcy dzieci.

Wassermann ma przeprosić Agorę

Zbigniew Wassermann, były minister-koordynator specsłużb, ma przeprosić Agorę - wydawcę Gazety Wyborczej za uznanie jej za część "układu" chroniącego ludzi władzy - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie.

Kotecka: zwolniony dziennikarz obrażał koleżanki

Patrycja Kotecka zabiera głos i po raz pierwszy komentuje medialne zarzuty o manipulacje informacjami, wywieranie nacisków na dziennikarzy i ich bezpodstawne zwolnienia. - Słapek został zwolniony bo ma konfliktowy charakter, a nie dlatego, że nie chciał zrobić jakiegoś materiału - przekonuje w rozmowie z "Gazetą Polską" wiceszefowa Agencji Informacyjnej TVP.

Koledzy wspierają Saletę

- Trzymamy kciuki za Przemka. Martwimy się, czekamy na poprawę i wierzymy, że będzie dobrze - mówią zaniepokojeni stanem zdrowia koledzy boskera.

Stan Salety dużo lepszy

- Stan Przemysława Salety uległ znacznej poprawie - poinformował doc. Andrzej Chmura ze stołecznego szpitala przy ul. Lindleya, gdzie leczony jest sportowiec. Zmniejszyła się niewydolność oddechowa, ale trwa intensywna terapia pacjenta - dodał.