Jan Rokita musi płacić za incydent w samolocie Lufthansy, orzekła niemiecka prokuratura. - Ta grzywna jest zasadna, bo Jana Rokitę obowiązują takie same prawa jak każdego obywatela - komentowała w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska, była partyjna koleżanka Rokity. W obronie Jana Rokity stanął natomiast Adam Hofman z PiS. Stwierdził, że Rokita "powinien dochodzić swoich roszczeń". Komentarzy jest więcej.

- Bez względu na odmowę wjazdu do Polski uczestnikom rajdu rowerowego śladami Stepana Bandery nikt nie zabroni Polakom zwiedzania ich miejsc pamięci na Ukrainie - powiedział dyrektor Cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie Ihor Hawryszkewycz. Wcześniej ukraińskie media cytowały zapowiedzi miejscowych działaczy, że "patriotyczne siły" na Ukrainie zablokują dla polskich turystów wejście na cmentarz Orląt Lwowskich.

Strażacy mają dość nagminnych wezwań do usuwania gniazd os i szerszeni. Każdego lata takie wyjazdy to 30 procent interwencji. Tyle tylko, że coraz częściej straż traktowano jak firmę ogrodniczą i wzywano do każdego drobiazgu. Teraz to się zmieni, bo Komenda Główna PSP opracowała specjalną instrukcję, w której wylicza priorytetowe przypadki.

- Platforma Obywatelska chce, by wizytę Władimira Putina w Polsce postrzegano jako wielkie wydarzenie, podczas gdy będzie to kilkugodzinny pobyt - tak sprawę wizyty premiera Rosji w Polsce komentuje Adam Hofman z PiS. - To nie jest duża oficjalna wizyta, tylko wizyta okolicznościowa - ripostuje Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Ostatnie przeszkody zażegnane - Madonna może wystąpić w Polsce. Do koncertu pozostał równo tydzień, a na lotnisku w Bemowie trwają przygotowania do budowy sceny dla królowej pop. - Czekałam na tę chwilę 25 lat. Ogromnie się cieszę, że wreszcie zobaczę cię na żywo. Jesteś jedyną królową na świecie - pisze na oficjalnej stronie wokalistki fanka.

- Nie było to bardzo mądre posunięcie - tak zakaz wjazdu uczestników rajdu Stepana Bandery do Polski ocenia ukraiński dziennikarz i publicysta Wołodymyr Pawliw. Jego zdaniem decyzja MSWiA będzie sprzyjać antypolskiej propagandzie. W piątek polski resort spraw wewnętrznych nie wydał zgody, by rowerzyści wjechali do Polski.

Politycy wielokrotnie narzekali, że media poświęcają im za mało uwagi. SLD postanowił to zmienić i wystartował w Internecie z własną telewizją. Wiadomości TV SLD będą zdominowane przez polityków Sojuszu, przedstawianych tylko pozytywnie. - To dobry pomysł, myślę, że inne partie pójdą w nasze ślady - powiedział w TVN24 poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz.

- W ludziach tkwi siła - twierdzi Jaś Mela, nastolatek, który mimo tego, iż nie ma ręki i nogi zdobył najwyższy szczyt Kaukazu Elbrus. W wyprawie towarzyszył mu Łukasz Żelechowski - niewidomy, który także wspiął się na Elbrusa. - Nie szkodzi, że nic nie widziałem na szczycie. Ja ten świat słyszę - powiedział Żelechowski.

Czemu śledztwa w Polsce ciągną się latami? Zdaniem prokuratorów, winę ponoszą m.in. biegli, którzy żądają za swoje usługi horrendalnych kwot. Tymczasem prokuratury, których nie stać na takie stawki, starają się negocjować je z ekspertami. Takie rozmowy mogą trwać miesiącami i skutecznie spowalniać ich pracę.

Dramat na ul. Krzyżanowskiego. Młody mężczyzna, po kłótni z żoną, zadał jej 44 ciosy nożem, a ciało wyrzucił przez okno z trzeciego piętra. Sprawę bada policja i prokuratura.

Niemiecki program wspierania zakupu nowych aut okazał się mieć swoje ciemne strony. Stare samochody, które w jego ramach znalazły się na złomowiskach, zaczęły potem trafiać na rynki innych państw, w tym także do Polski. Zdaniem "Rzeczpospolitej" takich aut może być w naszym kraju nawet kilkanaście tysięcy.

Prawie 4 mln zł kosztowały podatników wyjazdy posłów w tej kadencji Sejmu. Najpopularniejszymi kierunkami okazały się: Francja, Belgia i Niemcy. Ale były też delegacje do Etiopii czy Taiwanu. Najwięcej podróżował Tadeusz Iwiński z SLD.

Będzie ciszej na Starym Mieście - pisze "Życie Warszawy". Gabinet prezydenta Warszawy przygotował projekt zarządzenia, które ma uporządkować turystyczne i gastronomiczne życie stolicy.

Prawdziwym zleceniodawcą zabójstwa gen. Marka Papały był Adam D., emerytowany oficer SB związany z warszawskimi gangsterami - tak twierdził zamordowany 14 lipca, lider trójmiejskiego podziemia przestępczego Daniel Zacharzewski, ps. Zachar.

Lech Kaczyński jest mistrzem złych wyborów personalnych – tak Jerzy Robert Nowak, kontrowersyjny historyk i publicysta podsumował prezydenta. Wypunktował też, co ma za złe głowie państwa Radio Maryja.

Jedna osoba zginęła w wypadku na drodze 94 Wrocław-Oława w okolicach Marcinkowic. Droga była całkowicie zablokowana, ale jest już przejezdna. Zdjęcia z wypadku jeden z internautów przesłał na Platformę Kontakt TVN24.

- MSWiA zabrakło odwagi, a powinno powiedzieć otwarcie: nie chcemy żeby młodzież ukraińska przyjeżdżała pod hasłami lidera UPA – ocenił Maks Kraczkowski (PiS). Nie zgodziła się z nim Joanna Senyszyn (SLD). – Rząd znalazł dobry pretekst – oceniła w programie „24 godziny”.

Postępowanie w sprawie odebrania licencji niemieckiemu pilotowi wszczął Urząd Lotnictwa Cywilnego. Jest on zamieszany w aferę korupcyjną, w związku z którą zatrzymano już sześć osób.

Aleksander Kwaśniewski szedł w górę w partyjnej i rządowej hierarchii, to oczywiste że SB się nim zainteresowała. Nie wiedzę w tym nic dziwnego - powiedział w "Faktach po Faktach" TVN24 były premier Leszek Miller. I dodał, że być może na jego temat także są raporty PRL-owskich służb.