Schetyna: okręt PiS nabiera wody

Odejście Kazimierza Ujazdowskiego i Pawła Zalewskiego z PiS potwierdza tezę, że PiS to okręt, który nabiera wody - uważa szef MSWiA Grzewgorz Schetyna. I deklaruje: chętnie porozmawiałbym z nimi o polityce - zapowiedział w "Kropce nad i".

Ujazdowski i Zalewski odchodzą z PiS

Kazimierz Ujazdowski i Paweł Zalewski zrezygnowali z członkostwa w PiS. W specjalnym oświadczeniu poinformowali, że "podejmują pracę parlamentarną jako posłowie niezrzeszeni" i nie chcą tworzyć nowej partii. Nie wiadomo, co zdecyduje trzeci zbuntowany były wiceprezes - Ludwik Dorn.

Prokurator bada zamkniętą Olivię

Gdańska prokuratura sprawdza, czy mogło dojść do popełnienia przestępstwa w związku z użytkowaniem hali Olivia. We wtorek została ona nagle zamknięta z powodu złego stanu technicznego elementu podtrzymującego dach. Groziło to nawet jego zawaleniem.

Pitera: Kamiński kreuje się na ofiarę

- Mariusz Kamiński kreuje się na ofiarę złych ludzi - mówiła minister Julia Pitera w TVN24. Dodała, że to, czy szef CBA straci posadę, będzie decyzją premiera. Według niej, jest po temu "wystarczająco dużo powodów", a Kamiński utrudniał pracę innym organom państwa.

Tusk: O. Rydzyk może spać spokojnie

Jeżeli się okaże, że pieniądze, jakie otrzymał o. Tadeusz Rydzyk na biznes, który prowadzi, były przyznane niezgodnie z regułami gry, odpowiedzialność za to powinien ponieść urzędnik, który taką decyzję podjął, a nie o. Rydzyk - stwierdził premier Donald Tusk.

Hyde Park otwarty - burmistrz zgarnięty

Zaledwie kilkadziesiąt minut po otwarciu w centrum Warszawy Forum Wolności Słowa - na wzór londyńskiego Hyde Parku - na miejscu pojawił się patrol policji. Wylegitymowany i pouczony w radiowozie został burmistrz Śródmieścia.

Wiedział co robi, gdy zabijał

Wyrok dożywotniego więzienia dla "Wampira z Sosnowca" jest ostateczny - Sąd Najwyższy oddalił kasację jego obrońców jako "oczywiście bezzasadną". 41-letni Piotr S. odpowiadał za dwa zabójstwa, trzy bestialskie gwałty i usiłowanie kolejnego morderstwa.

ABW do premiera: Chcemy walczyć z korupcją

ABW zwróciła się do premiera, by nadal mogła zajmować się zwalczaniem przestępstw korupcyjnych. W myśl ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, od 24 grudnia ABW ma utracić możliwość działań antykorupcyjnych wobec osób pełniących funkcje publiczne.

"Tusk i Ćwiąkalski działają na szkodę Polski"

Ugoda z kardiochirurgiem G., który skarży Polskę w Strasburgu, to gra przeciwko naszemu krajowi - tak były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro komentuje dla dziennika.pl decyzję swojego następcy. Zwolnienia prokuratorów apelacyjnych nazywa zaś "czystką i destabilizacją".

Tusk: Szef CBA nie jest od pisania listów

- Mam chwilami wrażenie, że minister Kamiński udał się na długi urlop nie informując mnie o tym. Wołałbym, żeby meldował opinii publicznej o kolejnych sukcesach CBA, a nie o tym, jakie listy do mnie pisze, bo nie do tego został powołany - powiedział premier Donald Tusk i stwierdził, że listu od szefa CBA nie czytał.

Olej wciąż cieknie do Wisły

Problemy techniczne z fragmentem ropociągu, z którego do Wisły wydostało się ok. 40 tys. litrów oleju powoduje, że do Wisły nadal sączy się olej opałowy. Straż pożarna postawiła kolejną zaporę na rzece - w Nieszawie.

"Rodzinna" plantacja marihuany zlikwidowana

Plantację konopii indyjskich wykryli stołeczni policjanci w podwarszawskiej Kobyłce. Marihuanę uprawiała 47-letnia matka z 22-letnim synem - poinformowała stołeczna policja.

250 policjantów w jednej akcji

13 członków z tzw. grupy markowskiej zatrzymała policja. Gang według funkcjonariuszy ma na swoim koncie uprowadzenia, napady, wymuszenia rozbójnicze i handel narkotykami. W zatrzymaniu bandytów wzięło udział ponad 250 policjantów.

Trzech na jednego

Pracownik warszawskiego monitoringu miejskiego podczas nocnej zmiany zauważył napad na przechodnia. Trzej bandyci pobili i okradli przypadkowego mężczyznę. Są w rękach policji.

Śliwowica, ale nie do końca łącka

Okazuje się, że produkt regionalny też może mieć swoje podróbki. Nielegalną wytwórnię rzekomej łąckiej śliwowicy zlikwidowali funkcjonariusze Straży Granicznej i nowotarskiego oddziału CBŚ. Jak podano, alkohol był wytwarzany w skandalicznych warunkach.

KE: Litwa nie może wprowadzić embarga na polski drób

Komisja Europejska nie zgadza się na wprowadzenie przez Litwę całkowitego zakazu importu z Polski drobiu i ptactwa domowego w związku z ogniskami ptasiej grypy w Polsce. Argument jest prosty: Polska i Litwa są członkami UE, a w UE obowiązuje zakaz importu z zakażonych stref.

Lekarze kazali wzywać karetki ze szpitala - więcej przypadków

Był szok, zbulwersowanie i oburzenie, będzie prokuratorskie śledztwo. Gorzowscy śledczy zajmą się sprawą nieudzielenia pomocy kobiecie, którą w sobotę przywiózł do szpitala wnuk. Lekarz nie chciał pomóc, bo kobiety ... nie przywiozło pogotowie. Po tym jak pokazaliśmy tą historię okazuje się, że to nie był jedyny przypadek.

Schetyna: więcej władzy dla samorządów

Decentralizację i nadanie większych uprawnień samorządom - zapowiedział w środę na konferencji prasowej szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Przyznał też, że do końca tygodnia zapadanie decyzja o odwołaniu szefa Straży Granicznej.

Szef CBA pozywa Piterę

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński stwierdził, że czuje się zniesławiony wielokrotnymi słowami minister Julii Pitery i pozywa ją do sądu.

Do Brukseli bez prezydenta

- Prezydent Lech Kaczyński nie przewiduje obecności podczas szczytu UE w Brukseli - głosi komunikat Kancelarii Prezydenta. Lech Kaczyński podjął tę decyzję po rozmowie z premierem Donaldem Tuskiem. Dziś rząd musi zaprezentować ostateczny skład polskiej delegacji.

Ćwiąkalski odwołuje prokuratorów Ziobry

Szefowie prokuratur apelacyjnych z Warszawy, Krakowa, Katowic i Lublina oraz szef Prokuratury Okręgowej w Warszawie, zostali w środę odwołani przez ministra sprawiedliwości - poinformował resort. Zbigniew Ćwiąkalski wyznaczył już osoby, które przez pół roku będą pełnić ich obowiązki.

Szef CBA przerywa milczenie

- Nieuchronnie zbliża się dzień i godzina rozmowy z Mariuszem Kamińskim - zapowiada po raz kolejny Donald Tusk. Jednak zanim premier spotka się z szefem CBA - ten spotka się z mediami. Konferencja Kamińskiego już się rozpoczęła.

Wyciek na Wiśle na razie pod kontrolą

Na Wiśle w rejonie Torunia i Bydgoszczy widać już tylko niewielkie ślady poniedziałkowego wycieku oleju. Strażacy jednak nadal monitorują dolny bieg rzeki a pomorskie służby kryzysowe są w pełnej gotowości.

Starówka w tęczowych barwach

- Wygląda niesamowicie, piękny widok, to trzeba zobaczyć - przekonują spacerowicze, którzy już odwiedzili warszawską starówkę. Bo rzeczywiście było, na co popatrzeć. Zabytkowe mury rozbłysły o zmierzchu tęczowymi barwami.

Policja zablokowała drogi i szuka zbiegów ze Skarżyska

200 policjantów poszukuje pięciu aresztantów, którzy uciekli z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Na wyjazdach z miasta stoją blokady. Przeczesywane są okoliczne lasy. Policja szuka ich również w Starachowicach.

O. Rydzyk zapowiada manifestację - Tusk się nie boi

- Nie mam obsesji na punkcie Radia Maryja, a tym bardziej na punkcie jego słuchaczy - zapewnił w radiu ZET Tusk. W liście do premiera o. Tadeusz Rydzyk zarzucił mu, że chce zniszczyć jego rozgłośnię. - To jest wypowiadanie wojny! - stwierdził już na antenie.