Halo, halo? Życzeń nie było

Przedstawianie quasi-naukowych teorii dotyczących zapładniania metodą in vitro zarzucił Jerzy Wenderlich z LiD posłowi PiS Tadeuszowi Cymańskiemu. Chciał też namówić przedstawiciela PiS do złożenia życzeń parom, które nie mogą mieć dzieci. Życzeń nie usłyszał, bo prawdopodobnie Cymański nie dosłyszał jego prośby.

PiS umarza sprawę Piechy

Wewnętrzna komisja PiS zwróciła się do szefa klubu PiS o umorzenie postępowania wobec b. wiceministra zdrowia, posła Bolesława Piechy. Sprawa dotyczyła zamieszanie powstałego przy układaniu listy leków refundowanych.

PiS: Uchwała o komisji ds. CBA byłaby niekonstytucyjna

Mariusz Kamiński (PiS) przedstawił w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 dokument z biura analiz sejmowych, zgodnie z którym uchwała o komisji ds. CBA proponowana przez PO byłaby niekonstytucyjna. Wynika z niego, że komisja ma zbyt szeroki zakres, którym ma się zająć.

Rodzina mieszka w starym fiacie

Mieszkają w starym fiacie 125P i śpią na rozłożonych w samochodzie siedzeniach. Kobieta za kilkanaście dni urodzi syna. Z domu musieli się wyprowadzić.

Poseł debiutant rzecznikiem PiS

29-letni Mariusz Kamiński został rzecznikiem klubu parlamentarnego PiS. Imiennik prezydenckiego ministra zasiada w Sejmie po raz pierwszy. Do Izby dostał się z Białegostoku.

Nielegalnie rozlewali alkohol

Ponad 8 tys. litrów spirytusu skonfiskowali łódzcy celnicy podczas akcji likwidowania nielegalnej rozlewni. Straty państwa w wyniku jej działalności wynoszą ponad 600 tys. zł.

Lis i Kącki "Dziennikarzami Roku"

Tomasz Lis i Marcin Kącki otrzymali ex aequo tutuł "Dziennikarza Roku 2007". Jedną z nagród Grand Press, za najlepsze materiały dziennikarskie minionego roku otrzymali dziennikarze TVN Edyta Krześniak i Igor Miecik za reportaż telewizyjny "Przepraszam za głód i chłód". Portal tvn24.pl jako jedyne medium z internetu znalazł się w gronie nominowanych do nagrody.

LiD: Kempa do komisji, ale jako świadek

LiD zgłosi zastrzeżenie do kandydatury Beaty Kempy (PiS) do komisji śledczej, która zbada okoliczności śmierci Barbary Blidy - zapowiedział Wojciech Olejniczak. Natomiast PiS broni byłej wiceminister sprawiedliwości. - Nie ma żadnych okoliczności, by wyłączyć Beatę Kempę ze składu komisji ws. Blidy - uważa Przemysław Gosiewski.

"Okrągły stół" ma rozstrzygnąć problem Rospudy

Przedstawiciele resortu środowiska i infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, organizacji pozarządowych, samorządów z Podlasia oraz niezależni eksperci - to członkowie "okrągłego stołu", który ma znaleźć rozwiązanie w sprawie budowy obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy.

Sejm powołał komisję śledczą ws. śmierci Blidy

Sejm przegłosował uchwałę ws. powołania komisji mającej zbadać okoliczności tragicznej śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy. Za było 281, przeciw 5, wstrzymało się od głosu 140 posłów. Niewykluczone, że skład komisji będzie głosowany w czwartek.

Obraz odnaleziony po czterech latach

Po czterech latach odnalazł się obraz „Ze słońcem – Capri" Feliksa Wygrzywalskiego. Skradzione na Śląsku dzieło trafiło do jednego z warszawskich domów aukcyjnych.

Ziobro:  ten sąd kapturowy się nie uda

- Ta komisja śledcza według PO i LID ma być sądem kapturowym nad tymi, którzy walczyli z korupcją. Ale to się nie uda – zapowiada Zbigniew Ziobro (PiS). I zapewnia, że w sprawie śmierci Barbary Blidy sumienie ma czyste.

Afera węglowa już w sądzie

Katowicka Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie tzw. afery węglowej. Oskarżone są cztery osoby, w tym dwaj byli szefowie Rudzkiej i Nadwiślańskiej Spółki Węglowej. W sprawie zarzuty miała usłyszeć Barbara Blida.

Kaczmarek i Kornatowski nie stawią się w prokuraturze

Prokuratura Okręgowa w Łodzi miała dziś przesłuchać Janusza Kaczmarka. Jednak były szef MSWiA za późno dostał wezwanie i nie stawi się na przesłuchanie. Z tego samego powodu w czwartek nie zostanie przesłuchany Konrad Kornatowski.

Ziobro nie stawił się w sądzie

Przed krakowskim sądem rozpoczął się proces cywilny o ochronę dóbr osobistych, jaki byłemu ministrowi sprawiedliwości wytoczył kardiochirurg Mirosław G. Jednak Zbigniew Ziobro nie stawił się na rozprawie. Sąd odroczył sprawę do 20 lutego 2008 roku.

Pitera: działalność CBA nadaje się do prokuratury

Raport na temat działań CBA trafił już do premiera. A jego autorka powiedziała w środę w TVN24, że "przynajmniej w trzech punkach raportu o działalności CBA jest podstawa do wkroczenia prokuratury". Posłanka zapewniła też, że nie ma ochoty zastąpić szefa Biura Mariusza Kamińskiego, choć jej zdaniem nie nadaje się on na to stanowisko.

Przemek Saleta już w domu

Przemysław Saleta spędzi święta z ukochaną córeczką. Bokser poczuł się na tyle dobrze, że już wczoraj wieczorem opuścił warszawski szpital przy Lindleya - taką informacje przekazał portalowi tvn24.pl opiekun Salety, doc. Andrzej Chmura z Kliniki Chirurgii i Transplantologii.

B. premier o Tusku: on ma obsesję antyprezydencką

- Decyzja o zakończeniu misji w Iraku pokazuje, iż Donald Tusk ma obsesję antyprezydencką. Chodzi o to, by po raz kolejny wywołać konflikt z głową państwa - ocenił były premier. Jarosław Kaczyński był w środę gościem "Sygnałów dnia".

Pożar w kamienicy: trzy ofiary

Zwłoki trzech mężczyzn znaleźli strażacy gaszący pożar mieszkania w kamienicy na warszawskiej Pradze. Policja wyjaśnia przyczyny ich śmierci.

Platforma u szczytu popularności

Rekordowe poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Aż 59 proc. pytanych deklaruje, że to właśnie na partię Donalda Tuska oddałoby swój głos. Prawo i Sprawiedliwość popiera prawie co piąty ankietowany (21 proc.) . To wyniki najnowszego sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

Stokłosa może już dziś trafić do Polski

Henryk Stokłosa być dziś trafi do aresztu w Polsce. Poszukiwany międzynarodowym listem gończym, zatrzymany w Niemczech były senator może zostać przewieziony do kraju - wynika z nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do sprawy.

Kolejne górnicze rozmowy "ostatniej szansy"

Wzrost wysokości płac - to temat wznawianych dziś rozmów zarządu Kompanii Węglowej ze związkami zawodowymi. Jeżeli do porozumienia nie dojdzie, związkowcy tej największej w Polsce górniczej spółki mogą podjąć decyzję o podjęciu strajku generalnego w kopalniach

Jak minister z biskupem...

Prace nad wprowadzeniem religii na maturze czy stanowisko w sprawie finansowania z budżetu metody zapłodnienia in vitro to tematy, które zostaną poruszone na spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu - zapowiada "Rzeczpospolita".

TVP na dywaniku u ministra skarbu

Minister skarbu Aleksander Grad na dzisiaj zwołał nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki TVP SA. Najprawdopodobniej zleci radzie nadzorczej przeprowadzenie w spółce natychmiastowego audytu - dowiaduje się "Gazeta Wyborcza".

O. Rydzyk nie dostanie ani działki, ani dotacji?

Fundacja ojca Rydzyka nie dostanie dotacji 27 mln zł na odwierty geotermalne w Toruniu, bo ma nieprawnie wydaną koncesję. Również dzierżawa działki w Porcie Drzewnym w Toruniu stoi pod znakiem zapytania: kontrolerzy natrafili na "szereg błędów" - donosi "Gazeta Wyborcza".

Śmierć w nocnym pożarze

Jedna osoba zginęła w pożarze, który wybuchł w nocy z wtorku na środę w bloku w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). 15 mieszkańców zostało ewakuowanych.

Znów zamkną przychodnie?

Lekarze rodzinni z "Porozumienia Zielonogórskiego" nie chcą podpisać kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2008 rok. Jeśli do końca roku umów nie uda się podpisać, od stycznia w wielu przychodniach może zabraknąć lekarzy.