Kurski do SLD: nie wciskajcie kitu

- Nie wciskajcie kitu, Aleksander Kwaśniewski był pijany na konwencji LiD – zaapelował w „Kropce nad i” Jacek Kurski. – Pan prezydent był zmęczony, a mistrzami wciskania kitu jesteście wy – ripostował Grzegorz Napieralski (SLD).

Gruźlicy-alkoholicy uciekają ze szpitala i zarażają

Szpital dla gruźlików w Bydgoszczy ma poważny, choć nietypowy problem. Pacjenci uciekają zza szpitalnych murów, by zdobyć alkohol, a pijani mają problem z powrotem na oddział. Ale co gorsze, uciekinierzy mogą zarażać kolejne osoby.

Ziobro ma przeprosić SLD

Zbigniew Ziobro ma przeprosić SLD za stwierdzenie, że "środowisko SLD" ponosi odpowiedzialność za śmierć Barbary Blidy - orzekł dziś Sąd Okręgowy w Warszawie. Ziobro stwierdził tak podczas wystąpienia w Telewizji Trwam i Radiu Maryja i tam ma przeprosić.

Rokita: przyjechałem powiedzieć goodbye

Jan Rokita wybrał się na spacer po Szczecinie z liderem tamtejszej PO, Sławomirem Nitrasem. Jak przekonywał dziennikarzy, nie przyjechał tam agitować, tylko się pożegnać.

Olejniczak: Nie chcieliśmy urazić Saby

Wojciech Olejniczak zapowiedział odwołanie od dzisiejszego wyroku sądu w sprawie spotu o Sabie - suce Ludwika Dorna. Warszawski sąd nakazał przeprosiny w Polskim Radio oraz zakaz emisji spotu. LiD musi ponadto zapłacić 370 zł.

Kwaśniewski: złapałem chorobę na Filipinach

- Cierpię na wirusową chorobę tropikalną, na którą zachorowałem na Filipinach i zażywam bardzo mocne leki - powiedział dziś Aleksander Kwaśniewski w odpowiedzi na pytanie o niedyspozycję w Szczecinie i sugestie, że był pijany.

Sześć ofiar w zatopionym aucie

Sześciu mężczyzn utonęło w nocy w Wierzchosławicach pod Tarnowem, gdy samochód, którym jechali, wpadł do stawu. To miała być pożegnalna impreza jednego z nich, który w tym tygodniu miał wyjechać do pracy w Anglii.

Dorn napisze do złodzieja

Po liście otwartym do "wykształciucha", Ludwik Dorn zapowiada kolejne - m.in. do polskiego inteligenta, polskiego złodzieja i aferzysty oraz do "wyborcy, który uznaje, że dysponuje zdrowym rozsądkiem". Mają one zachęcić do głosowania na PiS.

"To ulga dla Kościoła"

- Odczuwam ulgę, bo obawiałem się, że będą wynosić te kobiety za ręce i za nogi - skomentował eksmisję byłych betanek w TVN24 jezuita, o. Dariusz Kowalczyk. A abp Kazimierz Nycz żałuje, że rozgrywa się to na oczach mediów.

Korwin-Mikke chce miliona na niepełnosprawne dzieci

Przeprosin oraz miliona złotych domaga się Janusz Korwin-Mikke od wydawcy "Dziennika". Pieniądze chce przekazać na pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Gazeta napisała, że polityk szydził z takich właśnie dzieci.

Zatrzymanie Netzla i Kornatowskiego zasadne

Zatrzymanie przez ABW byłego szefa PZU Jaromira Netzla i byłego komendanta głównego policji Konrada Kornatowskiego było zasadne, prawidłowe i legalne - uznał Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów.

Abp Wielgus już nie chce lustracji

Pełnomocnik abpa Stanisława Wielgusa wystąpił do Sądu Okręgowego w Lublinie o umorzenie sprawy lustracyjnej arcybiskupa – potwierdził sędzia Andrzej Klimkowski. O autolustrację wystąpił sam abp Wielgus.

Premier: to oczywiste, że Kwaśniewski był pijany

Pytanie o to, czy Aleksander Kwaśniewski był pijany jest poza dyskusją - uznał premier, który odniósł się do wystąpienia b. prezydenta podczas wczorajszego spotkania wyborczego LiD w Szczecinie. A LPR radzi Kwaśniewskiemu, by "wszył esperal i nie wydłubywał go".

Unijna komisarz nie chce być w reklamówce Leppera

Unijna komisarz ds. rolnictwa - Mariann Fischer Boel - protestuje przeciwko reklamie, która pokazuje ją, gdy rzekomo wypowiada się na temat Andrzej Leppera. Jak twierdzi, nigdy nie robiła żadnych komentarzy dla telewizji na jego temat.

Premier z wizytą u ambasadora Pietrzyka

Premier Jarosław Kaczyński odwiedził w szpitalu rannego w zamachu w Bagdadzie polskiego ambasadora. Szef rządu spotkał się z Edwardem Pietrzykiem podczas nieoficjalnej wizyty z Gryficach.

We Wrocławiu spłonął autobus

Zwarcie instalacji elektrycznej było prawdopodobnie przyczyną pożaru autobusu linii 112 we Wrocławiu. Pojazd spłonął doszczętnie - jednak żadnemu z pasażerów nikomu nic się nie stało. Poinformował nas o tym nasz internauta z Oławy. Do szpitala został zabrany kierowca feralnego autobusu.

Policyjna obława na sprawców napadu

Policjanci z Olsztyna poszukują dwóch sprawców napadu na urząd pocztowy w podolsztyńskiej wsi Gutkowo. Zarządzono blokady dróg - poinformowała Anna Siwek, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji.

Platforma chce postawić Kruk przed Trybunał Stanu

PO chce postawić byłą przewodniczącą KRRiT Elżbietę Kruk przed Trybunałem Stanu. Według Platformy Kruk odchodząc z Krajowej Rady, bez uprzedniego wyboru wiceprzewodniczącego, sparaliżowała działanie konstytucyjnego organu, a tym samym złamała konstytucję.

Giertych: niech Tusk i Kaczyński też zrezygnują z uposażenia

- Dopóki nie doprowadzę do zniesienia podatku pobieranego od emerytów i rencistów, nie będę pobierał uposażenia poselskiego - zapowiada po raz kolejny lider LPR Roman Giertych. Apeluje do innych polityków, by w ten sposób również rozliczali się ze swoich obietnic.

Tusk pisze do o. Rydzyka

Platforma Obywatelska na piśmie zwróciła się do o. Tadeusza Rydzyka z propozycją umożliwienia liderowi partii Donaldowi Tuskowi rozmowy z widzami Telewizji Trwam i słuchaczami Radia Maryja - powiedział Sławomir Nowak ze sztabu wyborczego PO.

ABW zatrzymała byłego dyrektora Lubelskiego Węgla

To jedna z największych łapówek ujawniona przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Waldemar J., były dyrektor Lubelskiego Węgla, naraził Skarb Państwa na wielomilionowe straty - pisze "Rzeczpospolita".

Komornik u bramy klasztoru - historia sprawy byłych betanek

Komornik rozpoczyna wykonywanie nakazu eksmisji byłych zakonnic z klasztoru w Kazimierzu Dolnym. Jest przygotowany na opór. Jeśli kobiety nie otworzą, drzwi wyważy ślusarz. Tak wygląda sytuacja pod klasztorem o godzinie 9.00 - za chwilę do środka wejdzie komornik w asyście kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

2,5 promila u lekarki w szpitalu

Policjanci z Kętrzyna zatrzymali pijaną lekarkę, która pełniła dyżur na oddziale dziecięcym miejscowego szpitala. Lekarka miała 2,5 promila alkoholu we krwi. Została zatrzymana - poinformowała warmińsko-mazurska policja.

"Nie sztuka wygrać wybory"

- Nie sztuką jest wygrać wybory, sztuką utworzyć po nich stabilny rząd - przypomina na antenie TVN24 prof. Lena Kolarska-Bobińska, szefowa Instytutu Spraw Publicznych.

Szczepionka wycofana na wszelki wypadek

Trzy serie popularnej szczepionki dla dzieci Infanrix zostały wycofane z obrotu przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Choć wyglądało na zanieczyszczenie produktu, służby sanitarne uspokajają: szczepionym dzieciom nic nie grozi, to tylko niewłaściwy wygląd.

Przetarg na śmigłowce ratunkowe pod lupą ABW

- Dziennikarze renomowanych mediów mogą działać na zlecenie jednej z firm startujących w przetargu na śmigłowce dla Lotniczego Pogotowia Ratowniczego - opowiada "Dziennikowi" odpowiedzialny za przetarg wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas i chce, by ABW przyjrzała się wartemu pół miliona złotych przetargowi.

"Prezydent rozumie wagę nierozliczonej zbrodni"

- Prezydent Kaczyński, jadąc do Katynia, pokazał jak ważne było to dla niego. To pierwszy nasz prezydent, który rozumie wagę tej nierozliczonej zbrodni - powiedział ks. Peszkowski w swym ostatnim wywiadzie, udzielonym "Naszemu Dziennikowi".