Bez przeprosin za "współpracownika SB"

Jarosław Lange, szef wielkopolskiej "Solidarności" nie musi przepraszać byłego działacza opozycyjnego Jana Kajkowskiego za nazwanie go "współpracownikiem SB" - zdecydował Sąd Okręgowy w Poznaniu. Kajkowski wcześniej przyznał się do podpisania zobowiązania do współpracy z bezpieką, ale zapewniał, że nigdy współpracy nie podjął.

Pijany egzamin na prawo jazdy

Nie takiego wyniku egzaminu na prawo jazdy spodziewał się 22-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Kiedy mężczyzna był już na dobrej drodze do zdobycia upragnionego dokumentu (zaliczył już plac), wyszła na jaw jego największa tego dnia tajemnica. Ową tajemnicą był... poziom alkoholu we krwi.

Operacja za granicą? NFZ musi zapłacić!

Kilkumiesięczne oczekiwanie na pilną operację jest sprzeczne z prawem. W takiej sytuacji Narodowy Fundusz Zdrowia musi zapłacić za leczenie za granicą - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Unijne szpitale stają przed polskimi pacjentami otworem?

Polska prezydencja warta miliony

110 mln euro - czyli ok. 430 mln zł - przeznaczy Polska na prowadzenie swej prezydencji w Unii Europejskiej - wylicza gazeta "Parkiet". Polskie przewodnictwo w UE przypada na drugą połowę 2011 r.

"Polskie obozy" znów w amerykańskich mediach

Kolejny raz "polskie obozy śmierci" znalazły się w amerykańskiej prasie. Kilka sformułowań określających hitlerowskie obozy i getta w okupowanej Polsce w czasie II wojny światowej jako "polskie" zamieszczono w tygodniku "Parade", ilustrowanym dodatku do wielu dzienników w USA, m.in. "Washington Post".

Lekarze wrócą do szkół?

Pediatrzy chcą, by do szkół wróciła stała opieka medyczna. Lekarze wystąpili do Ministerstwa Zdrowia o utworzenie pediatrycznych punktów konsultacyjnych w szkołach - informuje "Nasz Dziennik". Resort obiecuje wyasygnowanie środków na ten cel.

Pijany pasażer doniósł na pijanego kierowcę

Może i pijany, ale trzeźwością umysłu się wykazał: zadzwonił na policję i poinformował, że przed nim jedzie kierowca na podwójnym gazie. Na szczęście dla siebie i innych aut, sam podróżował jako pasażer.

Rosjanie uzbroją największego wroga USA

Rosja może sprzedać Wenezueli broń o wartości przekraczającej 5 mld dolarów - poinformował premier Rosji Władimir Putin, który w ubiegłym tygodniu przebywał z wizytą w Caracas.

Zawalił się stary szpital

Runął dach i trzy kondygnacje opustoszałego szpitala dziecięcego przy ul. Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim. Poznańscy ratownicy, którzy przeszukiwali teren z psami, nie znaleźli żadnych ofiar.

"Włoskie" miasteczko na Warmii

Małe spokojne miasteczko. Pełne historii, ciekawostek i... zachęt dla turystów. Dotychczas mało znane miasteczko na Warmii - Reszel - ma pomysł, jak przyciągnąc do siebie rzesze zwiedzających. Chce być... włoskim miasteczkiem "z klimatem", w którym mieszkańcy żyją jak ich przodkowie. Oto efekty programu Cittaslow.

Świąteczna "wojna"

"Wojna rakietowa" w Grecji. Na szczęście to tylko część wielkanocnej tradycji prawosławnych mieszkańców wyspy Chios. Grecy co roku wystrzeliwują "pociski" domowej roboty w kierunku dwóch cerkwi w miejscowości Vronados.

Wielkanoc w Pałacu Prezydenckim

Dlaczego tegoroczne święta w Pałacu Prezydenckim są trudniejsze niż poprzednie, jakie jest ulubione świąteczne ciasto Lecha Kaczyńskiego, jakie jest popisowe danie Marii Kaczyńskiej - wszystkiego tego można dowiedzieć się z wywiadu z Pierwszą Damą, jaki przeprowadziła dziennikarka TVN Warszawa.

Ubodzy też mogli świetować

Ponad 600 osób, którym doskwiera bieda, samotność lub bezdomność, spotkało się w niedzielę na śniadaniu wielkanocnym w Katowicach. Na przygotowanym przez Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne stole znalazły się tradycyjne ppotrafy - m.in. jajka, wędliny i ciasta.

354 punkty karne za rajd na ścigaczach

Nie patrząc na ograniczenia prędkości, nie zważając na pieszych na przejściach, ignorując czerwone światła na skrzyżowaniach. Tak czwórka motocyklistów z okolic Wadowic spędzała Wielką Sobotę. Policjantom udało się ich zatrzymać dopiero po pościgu i ustawieniu blokady. Kierowcy łącznie dostali 354 punkty za swoje przewinienia.

O wyborach w Wielkanoc

- Przykładajcie ucho i serce czy ci kandydaci, którzy będą proponowani czują naród, czują państwo, czują Polskę - mówił podczas mszy rezurekcyjnej, abp Józef Michalik. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w zaapelował do wiernych, by odpowiedzialnie zagłosowali w tegorocznych wyborach.

"Nic tak nie służy rodzinie"

- Nic tak nie służy rodzinie, jak przeżywanie dnia pańskiego - mówił podczas mszy rezurekcyjnej w Warszawie abp Kazimierz Nycz. Dziesiątki tysięcy ludzi wzięły też udział w procesji w Kalwarii Zabrzydowskiej. Od świtu w całym kraju trwały rezurekcje, w tym kilkudziesięciotysięczna w Kalwarii Zabrzydowskiej. Przed nami pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. Dzień ten, zwany również wielką niedzielą, jest zgodnie z żydowskim kalendarzem ostatnim dniem Triduum Paschalnego.

Wybuchł zbiornik z paliwem

Tragiczny wypadek w Zatorach (woj. mazowieckie). Samochód opel vectra stanął w płomieniach po wybuchu zbiornika z paliwem. Dwoje pasażerów zginęło na miejscu.

Pierwsze w Polsce rekinarium

Szyby pierwszego w kraju rekinarium są pucowane przed wielkim otwarciem. Już niebawem groźne ryby będzie można zobaczyć w stołecznym zoo, a w TVN Warszawa już dziś.

Tu klientów już nie obsługujemy

Większość Polaków poznało go dzięki filmom Stanisława Barei. Ale dla okolicznych mieszkańców był po prostu ulubionym spożywczakiem, w którym robili codzienne zakupy. Niektórzy przez 40 lat. Dziś mieli ostatnią okazję, bo najsłynniejszy sklep spożywczy w mieście właśnie został zamknięty. Jego miejsce zajmą apartamentowce.

Wajda: W Rosji nic się nie dzieje bez powodu

- Nie spodziewałem się tego - tak o wyemitowaniu w rosyjskiej państwowej telewizji filmu "Katyń" mówi jego reżyser. Andrzej Wajda jest przekonany, że pokazanie filmu akurat tuż przed obchodami rocznicy zbrodni katyńskiej, nie jest przypadkiem.

Trzyletnia Nikola odnaleziona

Policjanci odnaleźli trzyletnią Nikolę, która dwa dni temu nie wróciła ze spotkania ze swoim ojcem. Dziewczynkę wraz z mężczyzną policjanci odnaleźli w pensjonacie w Karpaczu. Ojciec tłumaczył, że chciał z Nikolą spędzić święta i w poniedziałek oddać matce. Dziecko czuje się dobrze. Ojciec trafił do aresztu - grozi mu do trzech lat wiezienia.

Policjanci potrącili 16-latkę. Babcia: Na masce ją wlekli

- Dziecina leżała nie tu na pasach, oni gdzieś na masce ją wlekli i tam daleko ja zwalili - opowiada babcia 16-latki, którą w Barlinku (woj. zachodniopomorskie) potrącił policyjny radiowóz. Dziewczyna trafiła do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Jej stan jest ciężki, ale stabilny. Do potrącenia pieszych doszło także w Gryfinie. Tam ranne zostały cztery osoby.

To naprawdę ona! Elektryzująca przemiana byłej minister

Gdyby dziś grała na polskiej scenie politycznej, mogłaby spokojnie rywalizować z Joanną Muchą. Anna Kalata, była posłanka Samoobrony zmieniła się do tego stopnia, że nawet bliscy koledzy jej nie poznają. A wszystko zaczęło się od... roli w bollywoodzkim filmie.

Prali się, aż pierze fruwało

Zażarta walka, dziesiątki poduszek i fruwające w powietrzu pierze - tak w sobotę wyglądał plac Zamkowy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki na Poduszki odbyła się tam prawdziwa bitwa.

Pijana mama wiozła córkę. Co na to pijany tata?

Nie zatrzymała się przed znakiem "stop", a samochód prowadziła "wężykiem". Po zatrzymaniu przez policjantów okazało się, że 41-letnia Dorota Ż. miała prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Mało tego - na przednim fotelu wiozła czteroletnią córeczkę.

"Rosja będzie się bronić, bo boi się utraty pozycji"

Rosja będzie się w nieskończoność bronić przed międzynarodowym trybunałem, by nie zachwiać swoją mocarstwowością - ocenił w TVN24 Jan Malicki, dyrektor Studium Europy Wschodniej UW. Skomentował w ten sposób stanowisko rosyjskiego rządu, który odpowiedział Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka, że nie ma pewności, czy Polaków rozstrzelano w Katyniu. A zbrodnię nazwał "sprawą" i "zdarzeniem".