Brutalne morderstwo księdza

Ciało 54-letniego księdza ze wsi Miłkowice-Maćki w powiecie Siemiatyckim znaleziono rano na plebanii. Wszystko wskazuje na zabójstwo, duchowny miał rany kłute klatki piersiowej i zaklejone taśmą usta.

Wielkopolscy ratownicy skarżą NFZ do CBA

Stu ratowników medycznych i lekarzy z Koła, Turku i Szamotuł protestowało przed siedzibą poznańskiego NFZ. Boją się, że stracą pracę, bo przegrali ogłoszone przez fundusz konkurs i ich obowiązki przejmują prywatne firmy. – Chcemy by sprawą zajął się NIK i CBA – zapowiadają pracownicy pogotowia.

Nocny spacer bez ubrania

Mężczyzna niósł dziecko ubrane w same śpiochy. Ubrał ośmiomiesięczne dziecko w same śpioszki i w 5 stopniowy mróz wybrał się na nocny spacer ulicami Warszawy. Mowa o 31-letnim Jacku. P, który został zatrzymany przez patrol policji. Mężczyzna był pijany, teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Glemp niechętny beatyfikacji Popiełuszki? "To pomówienia"

Prymas Józef Glemp nigdy nie odmówił składania zeznań w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego Popiełuszki - oświadczył ks. infułat Zdzisław Król. - To pomówienie, nie fakt - wtórował rzecznik Archidiecezji Warszawskiej, ks. Rafał Markowski. Tezę o niechęci Glempa do beatyfikacji sformułowała "Rzeczpospolita".

Msza święta za Obamę

Módlmy się za... Baracka Obamę - taką intencję podczas niedzielnej mszy św. 22 marca odczyta ksiądz w parafii w Opolnie Zdroju. To nie zbieżność nazwisk, ani żadna kpina. Dobro prezydenta USA leży głęboko na sercu jednemu z tamtejszych parafian. Intencja złożona, ofiara opłacona, więc msza św. się odbędzie. Ale nie obyło się bez kontrowersji, bo lokalny proboszcz zauważył, że amerykański prezydent "kryształowy" nie jest.

Zwłoki 13-latki w szybie kopalni

Odnaleziono zwłoki zaginionej w sobotę w Bytomiu 13-latki. Ciało dziewczynki znalazł ochroniarz bytomskiego szybu "Barbara". W rękach policji jest 16-latek, który prawdopodobnie miał kontakt z dziewczyną już po jej zaginięciu.

Ludowcy chełpią się wygraną z PO

Zwycięstwo kandydata PSL w wyborach w Olsztynie dodało skrzydeł ludowcom. - Strategia walki o elektorat miejski, zaczyna przynosić owoce - cieszył się Eugeniusz Kłopotek. A Stanisław Żelichowski upomniał koalicjanta: - PSL nie warto lekceważyć, bo alternatywy nie mają.

Chciała wysiąść z samolotu... w powietrzu

W kaftanie bezpieczeństwa zakończyła swoją podróż z Londynu 41-letnia mieszkanka Krakowa. Kobieta na pokładzie - delikatnie mówiąc - nie stroniła od serwowanych napojów alkoholowych. Skutek był taki, że jeszcze podczas lotu postanowiła otworzyć drzwi samolotu. Powstrzymał ją personel, ale nie zakończyło to problemów z niepokorną pasażerką.

78 szpitali chce ratunku

Już 78 szpitali chce przekształcić się w spółki prawa handlowego - to efekt zaakceptowania przez rząd dwa tygodnie temu założeń planu "Ratujemy polskie szpitale". Jak poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz, wciąż rośnie liczba chętnych, którzy chcą skorzystać ze środków, które "państwo przeznaczyło na ratunek i zakończenie procederu zadłużania polskich szpitali".

"Tusk wrócił na tarczy"

Nic nie udało się osiągnąć na szczycie UE w Brukseli. Premier wrócił na tarczy, bo przyjął złą taktykę dyplomatyczną i odrzucił solidarność wschodnioeuropejską - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Wzywam Donalda Tuska, by zrezygnował z propagandy i zaczął działać.

Nielegalne domy opieki nadal łamią prawo

Wydawało się, że po serii kontroli w domach pomocy dla ludzi w podeszłym wieku sytuacja ich pensjonariuszy musi ulec zmianie. Tymczasem nowy przykład pokazuje, że takie placówki mogą funkcjonować mimo braku odpowiednich zezwoleń na działalność - i przyjmować nowych pensjonariuszy.

Będzie przekonywać Gowina do eutanazji

Mieszkanka Warszawy, która od 24 lat opiekuje się nieprzytomnym synem, apeluje o godną śmierć dla swojego dziecka. Czy przekona przeciwnika eutanazji Jarosława Gowina z PO? O tym już w poniedziałek w programie TVN "TERAZ MY".

Poparzył ludzi kwasem w tramwaju

Dziewięciomiesięczna dziewczynka, jej rodzice i jeszcze jeden przypadkowy dorosły zostali poparzeni w tramwaju przez 38-letniego mieszkańca Gdańska. Z ustaleń policji wynika, że napastnik w pewnym momencie wyciągnął z kieszeni strzykawkę wypełnioną kwasem siarkowym i oblał swoje ofiary. Andrzej S. trafił już do aresztu. Decyzją sądu poczeka w nim na proces.

"Rząd się obraża na PiS"

Rząd nie korzysta z propozycji PiS, bo się obraża, że opozycja go krytykuje za to, iż nic nie robi w sprawie kryzysu gospodarczego. Ale tak rzeczywiście jest - stwierdziła w TVN24 posłanka PiS Joanna Kluzik-Rostkowska. I jednocześnie skrytykowała gabinet Donalda Tuska, że wszystkie pomysły, które zgłasza, chce finansować z Funduszu Pracy.

Minister Stasiak: Prezydent składa konkretną ofertę

Prezydent mówi: porozmawiajmy, może dojdziemy do porozumienia i nie będzie trzeba robić referendum ws. przyjęcia europejskiej waluty - tak według wiceszefa Kancelarii Prezydenta Władysława Stasiaka ma brzmieć polityczna oferta Lecha Kaczyńskiego. Prezydent chce być mediatorem między PO i PiS ws. euro.

Posłowie na debecie pożyczają miliony

Prawie cztery miliony złotych - tyle od początku tej kadencji pożyczyli z sejmowego funduszu socjalnego posłowie. Z nisko oprocentowanych pożyczek skorzystała ponad 1/3 parlamentarzystów. Kto brał najwięcej? Politycy PO i PiS. Jednak pożyczkowe różnice widać wyraźnie: pierwsi pożyczali głównie na kupno mieszkań, drudzy na remont.

Kierowca spalił się w samochodzie

Nie żyje kierowca volkswagena golfa, który w miejscowości Brzozowo (woj. kujawsko-pomorskie) wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Po wypadku samochód stanął w płomieniach. Policja bada przyczyny wypadku.

PiS i SLD były bliskie wspólnego rządzenia TVP

PiS i SLD były bliskie wspólnego rządzenia telewizją publiczną, ale szef Sojuszu Grzegorz Napieralski zerwał rozmowy. Teraz PiS pertraktuje z ludźmi Samoobrony, by odciągnąć od TVP Ligę Polskich Rodzin - czytamy w "Rzeczpospolitej".

PSL bierze Olsztyn, PO przechodzi do opozycji

Mieszkańcy Olsztyna mają nowego prezydenta. Został nim popierany przez PSL Piotr Grzymowicz, który zdeklasował nieznanego w mieście kandydata PO, Krzysztofa Krukowskiego. PSL cieszy się z wygranej i mówi, że to zwycięstwo "umocniło rządową koalicję" i "nie można się z PSL nie liczyć". A tymczasem dominujący w radzie miasta radni PO mówią, że "nie można przegrać wyborów i rządzić" i decydują, że przechodzą do opozycji. Politycy partii rządzącej krajem zastanawiają się także, kto powinien ponieść konsekwencję za porażkę wyborczą.

Zamordowali dla pary butów

Dwaj bracia, szenasto- i dwudziestoośmiolatek, są podejrzani o dokonanie zabójstwa w Grodkowie w województwie opolskim. W piątek rano policja w przydrożnym rowie znalazła ciało 21 - letniego Marka M. Według lokalnej prasy, mężczyzna prawdopodobnie został brutalnie pobity i zamordowany dla pary butów.

Kto chciałby zakazać alkoholu na stacjach paliw?

Zakazać handlu alkoholem na stacjach benzynowych - to pomysł szefa Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztofa Brzózki. Jego zdaniem, pomoże to w walce z alkoholizmem. Ale raczej nie pomoże, bo inicjatywa nie znalazła uznania wśród posłów - pisze "Dziennik".

Tusk: Podpiszę nominację Gągora

Premier Donald Tusk zapowiedział, że w poniedziałek kontrasygnuje postanowienie prezydenta o wyznaczeniu gen. Franciszka Gągora na kolejną kadencję Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Przyznał, że wcześniej zabrakło mu na to czasu.

Wałęsa ma nową Matkę Boską

Lech Wałęsa nosi w klapie znaczek z wizerunkiem Matki Boskiej od blisko 30 lat. Teraz przyszedł czas na drobne zmiany - starą plakietkę zastąpiła nowa. - Tamten stary znaczek tak się mocno zużył, że musiałem się postarać o jakiś inny - mówi były polski prezydent.

W zalanym Trzebiatowie spokojnie

Poprawia się sytuacja w Trzebiatowie w Zachodniopomorskiem, gdzie wylała rzeka Rega przekraczając stan alarmowy o 16 cm. - Spowodowało to lokalne podtopienia, ale teraz poziom wody stoi w miejscu. Może to oznaczać, że fala powodziowa będzie ustępowała - powiedział burmistrz tej miejscowości Sławomir Ruszkowski.

Spłonęło "Serce Biebrzy"

Groźny pożar wybuchł w Goniądzu pod Białymstokiem. Około godziny 5 nad ranem zapaliła się lokalna karczma. Mimo błyskawicznej akcji strażaków, całkowicie spłonął zabytkowy budynek. Na szczęście nikt nie zginął. Przyczyny wybuchu pożaru jak na razie nie są znane.

Pomaszerowali w obronie życia

Ponad 1500 osób przeszło w "Marszu dla Życia" w Poznaniu. Manifestacja została zorganizowana przez młodzież akademicką skupioną wokół Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów w Poznaniu, aby "uwrażliwić społeczeństwo na niepowtarzalność życia poczętego".

Tusk "grilluje". Opozycję

- Propaganda, propaganda - powtarzają zgodnie politycy PiS i PO. Tym pierwszym chodzi o to, że propagandystą jest rząd, bo dyskusję o kryzysie próbuje ograniczyć do dyskusji o wprowadzeniu euro. Drudzy oskarżają o nią Jarosława Kaczyńskiego, bo chce nabrać wyborców na politykę miłości. Wzajemne zarzuty o "granie kryzysem" zdominowały niedzielną "Kawę na ławę".

Turysta zamarzł w Beskidach

W pobliżu szczytu Baraniej Góry w Beskidach znaleziono zwłoki mężczyzny. Najprawdopodobniej jest to turysta, który wybrał się na wycieczkę w góry, a następnie zasłabł i zamarzł.

Pandy - przedszkolaki

Można się w nim bawić do woli, nigdy nie brakuje mleka, a do jedzenia dostaje się same przysmaki. Takie luksusowe przedszkole powstało w Chinach. A mieszkają tam małe pandy.