Wyższe kary dla piratów drogowych

Rząd zagiął parol na drogowych piratów. 500 zł za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych, minimum 300 zł za przejazd na czerwonym świetle i 250 zł za niebezpieczne wyprzedzanie, najpóźniej od Nowego Roku zaczną obowiązywać nowe, surowsze kary za przewinienia na drodze. Rozporządzenie w tej sprawie czeka już tylko na podpis premiera Donalda Tuska - pisze "Polska".

Co kryje "czarna teczka" Tymińskiego

Doniesienie agenturalne TW "Bolek" i dwa pokwitowania odbioru pieniędzy - to, według Sławomira Cenckiewicza, kryje tajemnicza "czarna teczka" Stana Tymińskiego. - Te trzy esbeckie kwity na Lecha Wałęsę opisałem w mojej pierwszej książce - mówił w "Magazynie 24 godziny" autor kontrowersyjnej publikacji IPN na temat przeszłości Lecha Wałęsy.

Olejniczak zachowuje stołek. Na razie

Grzegorz Napieralski nie zdołał, na razie, usunąć Wojciecha Olejniczaka ze stanowiska szefa Klubu Parlamentarnego Lewicy - ustaliła "Rzeczpospolita". Powód? Nieznajomość klubowego regulaminu. Okazało się, że rekomendacja zarządu to za mało, by głosować zmianę na tym stanowisku. W Sejmie klub Lewicy, miał we wtorek wieczorem zdecydować o zmianie przewodniczącego. Olejniczaka miał zastąpić Grzegorz Napieralski.

Rokita: To kluczowy moment dla Polski

Zdaniem Jana Marii Rokity wtorkowe posiedzenie Rady Gabinetowej miało przełomowe znaczenie dla Polski. - To rozpoczęcie naszej drogi do przyjęcia euro - przekonywał. Były premier Leszek Miller ma skrajnie odmienną opinię na temat. - W gruncie rzeczy Rada Gabinetowa to wydarzenie banalne. Niewiele z tego wynika - stwierdził.

Referendum o służbie zdrowia i euro razem?

Senatorowie już od kilku godzin dyskutują nad wnioskiem prezydenta dotyczącym referendum ws. służby zdrowia. - Referendum w sprawie kierunku reformy służby zdrowia można przeprowadzić wspólnie z referendum dotyczącym wprowadzenia waluty euro - uważa senator PiS Norbert Krajczy.

Chlebowski przeprasza za Palikota, Nowak: "taka aura"

PO nie po raz pierwszy wstydzi się kontrowersyjnego posła. Zbigniew Chlebowski (PO) przeprasza za słowa Janusza Palikota, który w poniedziałek, po raz kolejny, nie przebierał w słowach. - Nie pozostaje mi nic innego, jak powtórzyć hasło znane ze stadionów: j...ć PZPN - oznajmił Palikot w "Faktach po Faktach". I od razu zapowiedział, że Związku za nic przepraszać nie będzie. Ani za te słowa, ani za świński łeb.

"Nie wtykajcie kija w szprychy"

- Żeby wprowadzić w Polsce euro, musimy zmienić Konstytucję. Jeśli PiS nas w tym nie poprze, będzie to wetknięcie kija w szprychy - mówił w "Kropce nad i" minister w kancelarii premiera Sławomir Nowak. Dodał, że euro to nie tylko projekt obecnego rządu, ale całej Polski. - To kotwica dla naszych finansów - stwierdził Nowak.

Zamiast bijatyki - ważenie słów

- Jeszcze kilka tygodni temu byli gotowi do bijatyki, a dziś... - Marek Borowski (SdPl-Nowa Lewica) był pod wrażeniem "nowego otwarcia" w relacjach premier-prezydent. Jego zdaniem waśnie między oboma panami to przeszłość, czego dowodem miałoby być wtorkowe posiedzenie Rady Gabinetowej. - Lech Kaczyński używa dziś zupełnie innego języka, rozumie powagę sytuacji i to, że trzeba ważyć słowa - komentował Zbigniew Chlebowski (PO).

"Myślałam, że dał pracę, bo chce odkupić gwałt"

Pierwszy raz prezydent Olsztyna miał ją zgwałcić zanim rozpoczęła pracę w ratuszu. Mimo to przyjęła jego propozycję pracy, bo myślała, że chce w ten sposób odkupić swoje winy. Pomyliła się. Teraz o swoich relacjach z Czesławem M. opowiedziała dziennikarce "Uwagi!".

Nie ma już śladu po katowaniu

Nagrany z ukrycia film, jak właściciel katuje swego bezbronnego psa nie pozostawiał nikogo obojętnym. Dzięki interwencji TVN24 los bitego owczarka się odmienił. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a zwierzę trafiło w dobre ręce i w końcu czuje się bezpiecznie.

F16 lądowały awaryjnie, bo pękła opona

Pęknięta opona jednego samolotu F-16 lądującego w Łasku, który zablokował pas na lotnisku - to przyczyna awaryjnego lądowania pięciu myśliwców na warszawskim Okęciu. Samoloty mają powrócić do bazy w Łasku w środę rano.

Chciał okraść szermierza

Wrocławska rzeźba szermierza po raz kolejny stała się obiektem ataku. We wtorek o czwartej nad ranem trzech mężczyzn próbowało zabrać mu szablę, jeden z nich wdrapał się na rzeźbę i przesunął figurę szermierza. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery Straży Miejskiej.

Dziadek odpowie za wyrzucenie wnuczki przez okno

Dziadek, który wyrzucił półtoraroczną wnuczkę przez okno tłumaczył, że "tylko ją sadzał na parapecie", a cała sprawa to... zemsta sąsiadów. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna naraził dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

"Prezydent cieplej o euro. To efekty polityki miłości"

- Udało się przekonać prezydenta do cieplejszej oceny wejścia Polski do strefy euro - podkreślał wielokrotnie premier Donald Tusk po posiedzeniu Rady Gabinetowej. Za równie optymistyczną zmianę uznał obietnicę Lecha Kaczyńskiego, że w sytuacji zagrażającego kryzysu jest gotowy rozważyć na nowo przyjęcie niektórych kluczowych ustaw, m.in. o emeryturach i zoz-ach.

Jaruzelski: przepraszam za pałki

- Skala internowań i zwolnień z pracy w stanie wojennym była niewłaściwa, a zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki przez oficerów SB było "ohydną zbrodnią" - w taki sposób 85-letni gen. Wojciech Jaruzelski zakończył we wtorek przed Sądem Okręgowym w Warszawie składanie wyjaśnień w procesie, w którym oskarżony jest o bezprawne wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku. - Jeśli jakiś milicjant bezzasadnie użył pałki, osobiście ubolewam, żałuję i przepraszam - dodał Jaruzelski.

Lech Kaczyński chwali rząd

- Finansowa sytuacja Polski jest niezła - powiedział po posiedzeniu Rady Gabinetowej prezydent Lech Kaczyński. Prezydent pochwalił też rząd i podkreślił, że na spotkaniu panowała rzeczowa atmosfera. Przełomu w sprawie wprowadzenia euro na razie nie ma, ale Lech Kaczyński zapowiada, że jest otwarty na argumenty i dyskusję.

Piecha straci immunitet?

Prokuratura chce złożyć wniosek do Sejmu o uchylenie immunitetu byłemu ministrowi zdrowia Bolesławowi Piesze i postawić mu zarzut korupcji - informuje RMF FM. Zarzuty mają być związane z dochodzeniem ws. wpisania ivabradyny na listę leków refundowanych.

CBA zrywało beton, żeby dorwać wojskowych

Korupcja w Rejonowych Zarządach Infrastruktury podlegających MON może dotyczyć całej Polski - dowiedział się nieoficjalnie tvn24.pl. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymanie dwóch urzędników RZI z Wrocławia to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Wjechała autem do dentysty

We wtorek, kilka minut po godz. 9.00 do gabinetu dentystycznego przy ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy wjechał volkswagen polo. Na szczęście u stomatologa nie było pacjentów.

Przesyłał gekony w paczce

Dwa jeszcze żywe gekony znaleźli w paczce pracownicy firmy kurierskiej. Gady były w plastikowych pojemnikach do przechowywania żywności. Nadawca odpowie za narażenie zwierząt na śmierć.

Przepychanki przed Radą. Posiedzenie trwało 2 godziny

Niemal dwie godziny trwało posiedzenie Rady Gabinetowej. Merytoryczną dyskusję poprzedziły przepychanki. Ministrowie Donalda Tuska nie chcieli bowiem zgodzić się, by w obradach rządu pod przewodnictwem prezydenta wzięli udział: szef NBP oraz ministrowie i eksperci Lecha Kaczyńskiego.

"Sikora kłamie, nie szkolił Olejniczaka"

Konfabulacja wyższego rzędu - tak Piotr Tymochowicz podsumowuje rewelacje Sławomira Sikory, według których były więzień miał szkolić medialnie Wojciecha Olejniczaka. Spec od wizerunku przyznaje też, że osobiście pracował z byłym liderem SLD.

Obraza prezydenta to "taki głupi żart"

- To głupi żart, którego żałuję - zeznał w sądzie Marek Witoszek, 24-latek oskarżony o obrazę prezydenta RP. Witoszek przyznał się do napisania programu komputerowego, który spowodował, iż po wpisaniu w wyszukiwarce jednego z obraźliwych słów, na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania pojawiała się oficjalna strona Lecha Kaczyńskiego.

Borusewicz: oby nie było gorszących scen

Nie uznaję pełnomocnictwa posła Zbigniewa Religi do reprezentowania prezydenta w Senacie. Mam nadzieję, że Lech Kaczyński to zrozumie i nie będziemy świadkami gorszących scen - oświadczył marszałek Bogdan Borusewicz. PiS nie ma wątpliwości: - To polityczna zemsta.

Olejniczak w PO? "Nie dostałem propozycji"

W styczniu PO rozwiązuje parlament, ogłasza nowe wybory, bierze na pokład Wojciecha Olejniczaka i zdobywa większość, zatapiając po drodze SLD - ten scenariusz istnieje na razie jedynie w głowie Janusza Palikota. - Do PO się nie wybieram - ucina Olejniczak.

300 osób ewakuowanych na Uniwersytecie Warszawskim

Pocisk moździerzowy na Uniwersytecie Warszawskim już zabezpieczony. Saperzy z Kazunia zabrali niewybuch, który znalazł pracownik podczas prac ogrodniczych na terenie kampusu. Trzysta osób z najbliższych budynków zostało ewakuowanych.

AntyPudelkowa krucjata posła PO

Poseł PO Tadeusz Arkit ruszył na wojnę z plotkarskimi serwisami. - Ich administratorzy namawiają do przestępstwa, bo płacą za robienie nielegalnych zdjęć z ukrycia - twierdzi. Dlatego chce zaostrzyć kodeks karny, by utrudnić im życie - donosi "Rzeczpospolita"

Pieszo po torach - przez złodziei...

Co najmniej do północy wstrzymany będzie ruch kolejowy między Tarnowskimi Górami a Tworogiem, na szlaku wiodącym ze Śląska w kierunku Opola. We wtorek rano złodzieje zniszczyli tam sieć trakcyjną, kradnąc ok. 630 metrów miedzianych przewodów. Do kradzieży trakcji doszło na leśnym odcinku linii kolejowej.

"Mam nadzieję, że Lech Kaczyński wyciągnął wnioski"

- Liczę, że atmosfera Rady Gabinetowej będzie dobra. Bez traumatycznych przeżyć i emocji z większą ilością informacji. I prezydent będzie słuchał. Mam bowiem nadzieję, że wyciągnął wnioski - mówił w TVN24 wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Agencje rolne, czy urzędnicze?

Z każdej złotówki wydawanej w Agencji Rynku Rolnego 50 groszy idzie na własne wydatki - wynika z utajnionego przez resort rolnictwa raportu. W agencjach rolnych lawinowo przybywa pracowników, co nie przekłada się na ich wydolność - donosi "Rzeczpospolita".