"Nie możemy być w rozkroku"

- Ela Jakubiak dostała żółtą kartkę, ma czas na zastanowienie się nad rolą w partii – oznajmił Andrzej Dera. W ocenie zawieszenia koleżanki posłużył się metaforą z boiska: - Niedobrze jest, jeśli ktoś łamie dyscyplinę taktyczną i pozwala przeciwnikom na rozgrywanie - wyjaśnił w TVN24.

Staniszkis: PiS nie jest własnością prezesa

Jarosław Kaczyński popełnia poważny błąd rezygnując z dynamicznego i profesjonalnego programu i stawiając na bezduszny aparat partyjny, zamiast na prawdziwych działaczy - pisze w swoim felietonie w "Fakcie" prof. Jadwiga Staniszkis.

Migalski zachęca: rapuj o Katyniu

Hip-hopowa piosenka o zbrodni katyńskiej? Na taki pomysł wpadli organizatorzy konkursu "Hip-hop o Katyniu", który skierowany jest do młodych artystów hip-hopowych. Do udziału w konkursie zachęca europoseł Marek Migalski. - Chciałbym, żeby ten projekt zmienił postrzeganie tej tragedii - pisze na swoim blogu.

"PO nauczyła członków milczeć. PiS tak nie robi"

- PO nauczyła nowych członków milczeć i zachowywać wielką dyskrecję. A nawet powiedziałabym, że ogromne posłuszeństwo. PiS tak nie robi i płaci za to wysoką cenę. W PO każdy wie, co może powiedzieć. A w PiS to tak naprawdę każdy mówi we własnym imieniu - przekonuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Nelli Rokita. Wywiad został przeprowadzony jeszcze przed zawieszeniem w prawach członka partii Elżbiety Jakubiak.

Sondaż: PiS odrabia straty do PO

PO - 42 proc., PiS - 25 proc., SLD - 9 proc., PSL - 3 proc. - to wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii przeprowadzonego przez PBS DGA dla "Gazety Wyborczej". Platforma zmniejszyła swoja przewagę do PiS z 21 do 17 punktów procentowych.

Władza i firmy razem na zakupy

Jak zaoszczędzić nawet 20 proc. na rachunkach za prąd? Sposób jest prosty - kupować razem, dużo i negocjować rabaty. Przedsiębiorcy i gminy, tworząc tzw. grupy zakupowe, mogą rozmawiać z dystrybutorami o niższych stawkach za energię - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Kluzik: oczekuję tego samego wobec mnie

Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że jeśli okaże się, iż Elżbieta Jakubiak została zawieszona w prawach członkach PiS za porażkę wyborczą, to nie wyklucza wystąpienia z partii. - Jestem gotowa ponieść odpowiedzialność. Czuję się lojalna wobec Elżbiety Jakubiak - powiedziała posłanka w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Nalot policji na konopie Boryny

Kolejny sukces policjantów: skonfiskowali nielegalną uprawę konopi. Liczba krzaczków: siedem, miejsce akcji: skansen w Lipinach na Podkarpaciu, groźny przestępca: miłośniczka Władysława Reymonta. A konopie są pastewne i mają pokazywać, jak wyglądała polska wieś z epoki "Chłopów".

Kontroler pobił inwalidę

Kontroler wlepił mandat pasażerce, która przekroczyła czas przejazdu o niespełna dwie minuty. Gdy 60-letni inwalida zwrócił uwagę, że to nadgorliwość, oberwał tak, że zalanego krwią karetka odwiozła do szpitala. Wersja kontrolera: agresywny pasażer nadział się na łokieć.

Dwie paczki rosyjskich dokumentów w Polsce

Polska komisja wyjaśniająca okoliczności katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem otrzymała już dokumenty od Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego w Moskwie (MAK). Przywiózł je do Polski akredytowany przy MAK płk. Edmund Klich.

"PSL zakładnikiem. SLD chce dzielić tort władzy"

- To gra polityczna - tak Mariusz Błaszczak skomentował oświadczenie przedstawicieli PO, PSL i SLD, którzy jako skandaliczny określili wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla "Gazety Polskiej". Szef klubu PiS stwierdził też, że PSL jest zakładnikiem rządu.

Prokuratura zapyta o tortury CIA? "Nie wykluczamy"

Warszawska Prokuratura Apelacyjna nie wyklucza poproszenia USA o pomoc w weryfikacji sensacyjnej depeszy Associated Press. Agencja podała, że CIA torturowała więźnia w tajnej placówce znajdującej się w Polsce. Polskie władze wielokrotnie zaprzeczały istnieniu więzień CIA w naszym kraju.

Waszczykowski pozwał MSZ

Witold Waszczykowski złożył pozew do sądu pracy przeciwko Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Tydzień temu były wiceszef MSZ i został zwolniony z pracy w resorcie. Ministerstwo sprawy nie komentuje.

Przepuścił jeden pociąg, wyjechał pod następny

W miejscowości Janówek pod Nowym Dworem Mazowieckim samochód osobowy wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Ranny został 48-letni mężczyzna. Ruch pociągów został wstrzymany na kilkadziesiąt minut.

"Jeśli torturowali, muszą odpowiedzieć"

- Prokuratura apelacyjna prowadząca śledztwo ws. tajnych więzień CIA w Polsce nie może zignorować informacji, że funkcjonariusze agencji torturowali więźnia na terenie naszego kraju - uważa dr Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. - Ci funkcjonariusze powinni za to odpowiedzieć - dodał ekspert.

Prokuratura nie dosłała akt

Poznańska Wojskowa Prokuratura Okręgowa nie przesłała wszystkich żądanych przez sąd materiałów dotyczących wydarzeń w Nanghar Khel. Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie przerwał proces w tej sprawie i żąda uzupełnienia dowodów.

Konopie pójdą z dymem

Policjanci z Lubina (Dolnośląskie) zlikwidowali plantację konopii indyjskich. Z krzaków można było wyprodukować ok. 8 kg marihuany o wartości blisko 200 tys. zł. To kolejna zlikwidowana plantacja w tym regionie w ostatnim czasie.

Pociąg do Gdyni utknął w polu

Jesteśmy uwięzieni w pociągu jadącym z Warszawy do Gdyni - zaalarmował na warszawa@tvn.pl Maciej Gawęcki. - Mamy bardzo poważną awarię, ale pasażerów dowieziemy do celu - odpowiada Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP Intercity.

Wiktor przeszedł operację. "Wątroba podjęła pracę"

- Wątroba podjęła pracę. Jeszcze dzisiaj syn powinien zostać wybudzony ze śpiączki farmakologicznej - poinformowała Kontakt 24 pani Małgorzata, matka Wiktora, który przeszedł operację po zatruciu muchomorem sromotnikowym. Informację, a zarazem apel o oddawanie krwi dla 20-latka, zamieścił na swoim profilu Reporter 24, baadnewz.

"To porządkowanie partii i polityki"

Usuwanie ludzi z jakiegokolwiek grona jest ostatecznością, a kara, która spotkała Migalskiego była okrutna - tak o wykluczeniu europosła Marka Migalskiego z delegacji Prawa i Sprawiedliwości mówi Tadeusz Cymański. - Tego typu decyzje mają porządkować działanie partii. (...) To w pewnym stopniu porządkuje scenę polityczną - odpowiada poseł Karol Karski.

Fala pod Płockiem nie taka straszna

Kulminacyjna fala na Wiśle dotarła już pod Wyszogród. Woda nie wyrządziła szkód. W Płocku, który jest najbardziej zagrożony, czoło fali spodziewane jest w ciągu kilku godzin.

Salowe na dachu walczą o umowy o pracę

Około 30 salowych ze Szpitala Specjalistycznego im. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej okupuje dach urzędu miasta. Protestują przeciwko warunkom pracy u nowego pracodawcy. Firma, która wygrała przetarg na sprzątanie placówki chce wprawdzie zatrudnić cały dotychczasowy personel z taką samą pensją, ale na umowę na czas określony.

Rodzice Róży czekają na wyrok

Dziś przed sądem w Szamotułach rusza proces, który ma rozstrzygnąć, czy rodzice małej Róży będą mogli sprawować nad nią opiekę. Dziewczynka została im odebrana tuż po porodzie, ale po nagłośnieniu sprawy przez media wróciła do domu.

Oskarżony dzięki kropli krwi

Przed poznańskim sądem stanął oskarżony o zabicie 12-letniej dziewczynki Tomasz T. Do zbrodni doszło kilkanaście lat temu, jednak dopiero teraz nowoczesne metody badawcze pozwoliły na zebranie dowodów w sprawie.

PO oddala się od PiS

Aż 52 proc. badanych deklaruje poparcie dla rządzącej partii Platformy Obywatelskiej - wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Już wiadomo, czym jest handel ludźmi

W środę wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu Karnego, która wprowadza definicję handlu ludźmi. Zmiany, które są wynikiem ratyfikowanych przez Polskę umów międzynarodowych, mają umożliwić sadom skuteczną walkę z przestępstwami.

Zanim poleci prezydent, piloci polecą sami

Próbne lądowanie i stary przed lotami z najważniejszymi osobami w państwie - takie propozycje znalazły się miedzy innymi w raporcie Biura Bezpieczeństwa Narodowego o procedurach przewozu najważniejszych polskich oficjeli, którego przygotowanie zlecił prezydent. Do fragmentów dokumentu dotarła "Rzeczpospolita".

Komorowski, Barroso, Buzek w Krynicy o Lizbonie

Nawet dwa tysiące osób z 60 krajów może pojawić się na rozpoczynającym się w Krynicy-Zdroju XX Forum Ekonomiczym. Wśród najważniejszych gości imprezy znajdą się prezydent Bronisław Komorowski, przewodniczący komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso oraz przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.