"Każdy z nas może być chamem"

Zdaniem Kazimierza Kutza prokuratura miała rację umarzając śledztwo w sprawie domniemanego zniesławienia Lecha Kaczyńskiego przez Janusza Palikota słowami "uważam prezydenta za chama". Były wicepremier Roman Giertych ma w tej sprawie mieszane uczucia.

"PiS robi rozróbę"

- PiS chce rozróby politycznej. Wie, że nie odwoła marszałka, a zgłasza wniosek - ocenił w "Magazynie 24 Godziny" Wojciech Olejniczak (SLD). Natomiast według Sławomira Nitrasa (PO), PiS bojkotuje już wszystko i jest po prostu niezadowolony, że komisja Janusza Palikota odnosi sukcesy.

"Prezydent ma PiS-owskie państwo na wygnaniu"

- Prezydent uczynił ze swojej kancelarii kawałek PiS-owskiego państwa na wygnaniu, z telewizją z PiS-owskimi klakierami, CBA i IPN - przekonywał w programie "Kropka nad i" Stefan Niesiolowski (PO). Głowy państwa bronił były poseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski (Polska XXI).

"Mrówkom trzeba pomóc. Nie muszą żyć z przemytu"

Na przejściu granicznym w Ukrainą w Medyce zadyma - policja musiała użyć siły, żeby rozpędzić tzw. "mrówki" protestujące przeciwko wprowadzeniu limitów na wożenie papierosów do Polski. - Trzeba znaleźć sposób, by pomóc tym ludziom. Nie muszą żyć przecież z przemytu - na gorąco komentowali goście "Magazynu 24 Godziny".

Palikot: prezydent uważa, że jest nadczłowiekiem

- Myślę, że Polakom trudno będzie podjąć decyzję o skasowaniu Janusza Palikota, bo rozpoznają mnie i mają do mnie zaufanie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot. Podkreślił, że nie żałuje nazwania prezydenta "chamem" i nie przekracza granic tego, co można powiedzieć, chociaż niekiedy ma na to ochotę, a prezydent nie jest nadczłowiekiem.

"Chwalę Boga, że możemy dalej rozmawiać"

"Jak się dowiedziałem, co się dzieje, to chwalę Boga - ponieważ państwo i ja możemy dalej rozmawiać, także moi współpracownicy, i najważniejsze - moja żona jest tutaj istotna" - mówił prezydent Lech Kaczyński po wylądowaniu w Japonii. Wcześniej, z powodu awarii rządowego samolotu TU-154 w Mongolii, Kancelaria Prezydenta musiała wyczarterować dla prezydenta mongolską maszynę.

Sikorski nie chce do NATO

- Nie jestem kandydatem na nowego sekretarza generalnego NATO, chcę pozostać w rządzie Donalda Tuska do końca mandatu - powiedział we wtorek w Brukseli szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.

"Jakbyśmy wyrzucali zwłoki do śmieci"

Artykuł o warunkach panujących w Zakładzie Medycyny Sądowej na ulicy Oczki w Warszawie wstrząsnął naszymi internautami - na forum zawrzało. - To, co dzieje się na Oczki, to skandal humanitarny. Trudno uwierzyć, że dochodzi do tego w środku Europy - piszą.

J.Kaczyński: w końcu trzeba powiedzieć "nie"

- To sprzeciw wobec niszczenia życia publicznego - tak Jarosław Kaczyński tłumaczy wniosek swej partii o odwołanie marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Na temat bojktou prac komisji "Przyjazne państwo" kierowanej przez Janusza Palikota prezes PiS mówi, że poseł PO powinien raz na zawsze zostać wyeliminowany z życia publicznego.

IPN: cząstkowe informacje są bez sensu

Przekazywanie cząstkowej wiedzy dotyczącej wstępnych wyników sekcji zwłok generała Sikorskiego nie ma sensu - oświadczyła prokurator Ewa Koj z IPN. Instytut nie potwierdza, ani nie zaprzecza informacjom, które wcześniej podał onet.pl. W portalu napisano m.in. że generał nie zginął od kuli i najprawdopodobniej nie został też uduszony, odniósł natomiast obrażenia typowe dla katastrof komunikacyjnych.

Wilki grasują we wsi

Rolnicy mieszkający w pobliżu Puszczy Augustowskiej drżą o swoje zwierzęta. W ubiegłym roku na Suwalszczyźnie wilki zagryzły ponad 60 sztuk bydła. Choć w tym roku "krwawy rekord" nie został pobity, to jednak rolnikom i tak nie jest do śmiechu.

"Fasadowe" rządy PO w stolicy

Brak wizji, dziwne powiązania, i zadowolenie z siebie - dwuletnie rządy PO w Warszawie, w opinii Jarosława Kaczyńskiego - są odbiciem roku rządów tej partii w kraju. - Mamy scenę i to, co za sceną, fasadę - i to, co za fasadą - tak prezes PiS podsumował działalność prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

PiS: odwołać marszałka za snajpera

Miarka się przebrała. Nie możemy się godzić na niedopuszczalne wypowiedzi Bronisława Komorowskiego i łamanie przez niego zasad parlamentaryzmu - powiedział szef klubu PiS Przemysław Gosiewski, uzasadniając wniosek o odwołanie marszałka Sejmu. Posłowie zajmą się tą sprawą już w środę o godz. 17.

Żeby pędzić bimber, zmienił bieg strumienia

Aby zwiększyć wydajność, zmienił bieg strumienia w Puszczy Knyszyńskiej i wprowadził własne "nowinki" technologiczne. Wszystko po to, żeby zaspokoić przedświąteczne zapotrzebowanie na bimber. Zanim na dobre ruszył z produkcją, policjanci popsuli mu biznes. 49-latka dosięgnie teraz ręka sprawiedliwości.

Pijany wykoleił się wraz z lokomotywą

Dolnośląscy policjanci, wezwani na miejsce kolizji drogowej, zdziwili się gdy zobaczyli w przydrożnym rowie... 18-tonową lokomotywę. Znalazła się tam bo pijany kierowca TIR-a nie zapanował nad swoim pojazdem i wraz z ładunkiem zsunął się z drogi.

Prezydent porzuca rządowy samolot

"Na chłodno" pożegnała się Mongolia z Lechem Kaczyńskim. Zgodnie z planem prezydent powinien być już w Japonii. Powinien, ale nie jest, bo plan umarł razem z rządowym TU-154, które poległo w walce z mongolską aurą i swoim leciwym wiekiem. Podczas postoju samolotu na płycie zimnego Ułan Bator doszło do rozhermetyzowania systemu, który wykorzystywany jest przy starcie i lądowaniu maszyny.

"Wypier… stąd, bo ci zęby wybiję"

"Klient nasz pan" - ta święta zasada każdego sprzedawcy nijak ma się do rzeczywistości, gdy klient wraca do sklepu... z reklamacją. Na własnej skórze - i to dosłownie - przekonał się o tym pewien mieszkaniec Rybnika, który w serwisie Citroena chciał zareklamować przeciekający dach samochodu. - Wypier… stąd, bo ci zęby wybiję - usłyszał od właściciela serwisu. Do sprawy dotarli dziennikarze programu "Turbo Kamera" w TVN Turbo.

PiS bojkotuje komisję Palikota

Koniec z przyzwoleniem na obrażanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez posła PO Janusza Palikota. Nie będziemy go uwiarygadniać - uznali posłowie PiS i zbojkotowali komisję "Przyjazne Państwo", którą kieruje kontrowersyjny polityk Platformy.

Grzywna dla Ziobry

300 złotych kary będzie musiał zapłacić Zbigniew Ziobro za to, że bez usprawiedliwienia nie stawił się na procesie, który doktor Mirosław G. wytoczył "Faktowi" za tekst pt. "Doktor śmierć". Były minister sprawiedliwości miał zeznawać we wtorek w charakterze świadka.

Borowski: paranoja wokół czci prezydenta

Każdy może uznać, że prezydent nie ma kwalifikacji umysłowych. Dlatego jeśli określa się go mianem "chama", czy "idioty", nie powinno się za to odpowiadać przed sądem - powiedział w TVN24 poseł SDPL Marek Borowski.

Kradli "na śpiocha", wpadli na jawie

Metoda była zawsze taka sama - gdy domownicy spali, złodzieje wiercili otwór, przez który otwierali drzwi, wchodzili do domu i zabierali kluczyki od samochodów. W ten sposób przez osiem lat "działalności" grupa ukradła w całej Polsce auta warte w sumie 11 milionów złotych. W końcu mazowieckiej policji udało się rozbić szajkę.

"Prezydent gotów lobbować za Sikorskim"

Lepsze znane piekło, niż nieznane niebo? Okazuje się, że w relacjach prezydent-szef MSZ to stare przysłowie może za chwilę okazać się bardziej niż trafne. Dlaczego? Bo według wiceszefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Radosław Sikorski może liczyć na pełne poparcie i lobbowanie Lecha Kaczyńskiego u możnych świata za kandydaturą ministra na sekretarza generalnego NATO.

Wiceminister PO napisał "świąteczną ściągę"

Od 8 grudnia do świąt Bożego Narodzenia Platforma Obywatelska ma w każdym powiecie prezentować dokonania rządu. Dla partyjnych działaczy przygotowano już materiały instruktażowe, według których mają udoskonalać swoje wystąpienia.

"ABW napisało politagitkę. To groźne dla państwa"

Były szef Kontrwywiadu Antoni Macierewicz nie zostawia suchej nitki na ekspertach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy przygotowali raport na temat incydentu w Gruzji. - Jeżeli Centrum Antyterrorystyczne ABW ma prezentować taki poziom, to należy je natychmiast zlikwidować, bo zagraża bezpieczeństwu państwa - radzi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Urzędnicy zamiast komandosów

Trzech logistyków siedzących w biurze na jednego komandosa przygotowanego do walki - tak niedługo może wyglądać rozkład sił w Dowództwie Wojsk Specjalnych. "Rzeczpospolita" dotarła do planów reformy przygotowanych przez dowództwo. Szykuje się aż 300 nowych etatów dla... urzędników.

Rząd ma problem z budżetem. Będą cięcia?

W Sejmie we wtorek drugie czytanie ustawy budżetowej na przyszły rok - i przygotowana przez rząd autopoprawka, która obniża prognozę wzrostu PKB z 4,8 proc. do 3,7 proc. Jednak z powodu kryzysu do budżetu wpłynie zdecydowanie mniej pieniędzy niż zakładano. Na czym chce zaoszczędzić rząd?

Przypomnieć historię: Każdego Żyda ratowało kilkudziesięciu Polaków

Za jakąkolwiek pomoc Żydom, Niemcy skazywali na śmierć. Nie przeszkadzało to jednak Polakom stać się "Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata". Eksperci mówią o "wierzchołku góry lodowej", a liczby nie kłamią: Polacy uratowali ponad sześć tysięcy rodaków żydowskiego pochodzenia. IPN przygotował pakiet edukacyjny, który ma uświadomić skalę polskiej pomocy.

Przyszli emeryci nabici w butelkę

Zamienił emeryt siekierkę na kijek - tak działalność funduszy emerytalnych opisuje "Gazeta Wyborcza". Jak wylicza, w listopadzie co druga osoba zmieniająca fundusz przepisała się do... gorszego. Przyszłych emerytów namawiają do tego agenci, bo oni i ich firmy słono zarabiają na zdobywaniu nowych członków.

Kochanowski nagrodzi zwolennika tortur?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka polski rzecznik praw obywatelskich dr Janusz Kochanowski uhonoruje nagrodą zwolennika kary śmierci dla nieletnich oraz torturowania więźniów w Guantanamo - twierdzi "Gazeta Wyborcza". Nagrodzonym według gazety ma być sędzia Sądu Najwyższego USA Antonin Scalia.

Palikot to zwykły cham - według Kownackiego

Kolejna wymiana "uprzejmości" na linii Pałac Prezydencki-Janusz Palikot. Tym razem to szef Kancelarii Prezydenta - sprowokowany poniedziałkową decyzją prokuratury - nazywa kontrowersyjnego posła Platformy Obywatelskiej "zwykłym chamem".