Polska armia ma już sześć bezzałogowych samolotów orbiter. Służą w Iraku, Afganistanie a wkrótce trafią do Czadu. Obsługują je żołnierze, którzy muszą... być zapalonymi graczami komputerowymi, pisze "Życie Warszawy".

Pogorszenie polsko-rosyjskich stosunków będzie "sporym kosztem" tarczy antyrakietowej i nie może być tak, że z tym kosztem pozostaniemy sami - mówi szef MSZ Radosław Sikorski w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Mniejszości seksualne nie mają co liczyć na ulgowe traktowanie przez ekipę Donalda Tuska - informuje "Dziennik". Nowy rząd nie zgodzi się na legalizację małżeństw homoseksualnych, czego coraz głośniej domagają się organizacje i środowiska gejowskie.

Mrozy zbierają śmiertelne żniwo. W Łodzi zginął mężczyzna, który dogrzewał się elektrycznym grzejnikiem. W wyniku spięcia instalacji elektrycznej w mieszkaniu wybuchł pożar.

Na dopłaty z Funduszu Pracy mogą liczyć bezrobotni, którzy znajdą zatrudnienie poza miejscem zamieszkania, pisze dziennik "Polska". To rozwiązanie wzorowane na doświadczeniach brytyjskich i irlandzkich.

O 230 złotych, a nie jak donosiła prasa 3 tysiące, wzrośnie uposażenie poselskie. W budżecie Kancelarii Sejmu na 2008 rok przewidziano 9.900 zł brutto uposażenia dla każdego z posłów.

Politycy spierają się o prezydenckie opinie o szefach służb specjalnych. Zbigniew Wassermann na antenie TVN24 stwierdził, że medialne doniesienia, jakoby Lech Kaczyński miał ich nie wydać są kłamstwem. Według doradcy prezydenta ds. służb prof. Andrzeja Zybertowicza, przede wszystkim należy ustalić czy w przypadku szefa ABW nie zachodzi konflikt interesów.

- Świątynia miała być wotum narodu, ale naród nie chciał dawać datków, więc Episkopat zaczął się zastanawiać jak wydobyć pieniądze z budżetu państwa - mówiła w Magazynie 24 godziny Joanna Senyszyn (LiD). - To nie są pieniądze na Świątynię Opatrzności, ale na cały kompleks naukowo-muzealny - tłumaczył Marek Jurek (PR).

Lech Kaczyński postanowił zaangażować się w walkę o media publiczne i nie chce dopuścić do przejęcia ich przez PO. W tym celu kilka dni przed świętami spotkał się z szefem SLD Wojciechem Olejniczakiem – informuje „Wprost”.

Impas w służbie zdrowia trwa - lekarze niezmiennie domagają się podwyżek. Rząd twierdzi, że na dziś żądają zbyt wiele. Podobnie myśli prawie 80 proc. Polaków. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez PBS DBA na zlecenie TVN24.

Wykorzystywanie służbowego e-maila czy papieru służbowego, a przez to prestiżu firmy - według Rzecznika Praw Obywatelskich - sprawia, że na odbiorców wywieramy "nacisk" lub "wpływ": - Jest w tym co najmniej jakaś nieuczciwość, a być może coś więcej - mówi Janusz Kochanowski.

- Jeśli premier Donald Tusk zdymisjonuje Mariusza Kamińskiego, to ukręci bicz na Platformę - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 Tomasz Dudziński (PiS). Jak uzasadnił, będzie to sygnał dla działaczy PO w regionie, "że można więcej".

Trybunał w Strasburgu zapytał Polskę czy instytucja tymczasowego aresztu stosowana jest we właściwy sposób. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski przyznał w "Magazynie 24 Godziny" TVN24, że kwestia stosowania aresztów jest problemem.

- Kościół katolicki, zasłużony dla polskiej niepodległości w czasach komunizmu, nie odnalazł się po roku 1989 i wystawia nieprawdopodobne rachunki państwu i społeczeństwu - uważa Andrzej Celiński z LiD. Lewica sprzeciwia się finansowaniu z budżetu państwa budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

- Jeśli dojdzie do rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości od prokuratora generalnego - będę ministrem – zapowiedział Zbigniew Ćwiąkalski w TVN24. Szef resortu sprawiedliwości poinformował, że zmiany te będą możliwe od 1 stycznia 2009 roku.

To historia jak z filmu - dla jednych jak z komedii, dla innych - jak z dramatu. Pewne jest to, że pan Jan, przedsiębiorca z Podlasia, dostał rachunek z warszawskiej izby wytrzeźwień. Rzecz w tym, że w stolicy nie był od co najmniej kilkunastu lat...

- Lewica i Demokraci nigdy nie mieli sympatii dla żadnej świętości - tak bp Tadeusz Pieronek skomentował zapowiedzi LiD, dotyczące zablokowania środków z budżetu państwa na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Już w połowie stycznia poznamy tajniki śledztw prowadzonych pod rządami byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i jego ekipy - informuje "Newsweek". Zdaniem tygodnika obecny szef Prokuratury Krajowej Marek Staszak ma ujawnić nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w najważniejszych śledztwach prowadzonych w tym czasie. Minister Sprawiedliwości tonuje: - Chcemy pokazać stan tych śledztw - mówi w TVN24

Od dnia wyborów rządowy samolot kursował na trasie Warszawa-Gdańsk 16 razy, w tym tylko raz z Donaldem Tuskiem na pokładzie - to oświadczenie szafa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego. Joachim Brudziński (PiS) sugerował w czwartek w TVN24, że premier co tydzień podróżuje rządowym samolotem do domu w Gdańsku.

Warszawska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia o przyjęcie przez obecnego szefa TVP Andrzeja Urbańskiego 300 tys. zł łapówki w 2004 r., gdy był wiceprezydentem Warszawy - donosi "Newsweek". Sprawę chce także sprawdzić prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

40-letnia kobieta na prawie godzinę zostawiła w Gdyni w wyziębionym samochodzie 2-letniego synka i poszła na zakupy. Temperatura na zewnątrz wynosiła w tym czasie minus 6 stopni Celsjusza. Lekkomyślnej matce grozi kara grzywny.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nie wyklucza, że ponowi do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w sprawie weksli podpisywanych przez parlamentarzystów. Ale zastrzega: wniosek byłby szerszy, obejmujący nie tylko weksle Samoobrony. - Ten problem dotyczy także innych partii - mówi marszałek.

Najpierw były wiceminister w rządzie PiS Piotr Piętak wydzwonił ze służbowej komórki 80 tys. zł, potem zniknął ze służbowym laptopem, wartym 7 tys. - Do dziś nie dostaliśmy komputera, którego używał - dowiedział się w MSWiA dziennikarz "Polski".

Zatrzymany w lubuskiem sprawca kradzieży twierdzi, że chciał sobie tylko pojeździć. W Nowy Rok pod wieczór we wsi Karczówka z zamkniętej stajni zniknął koń. Dokładniej: koń rasy śląskiej.

Kancelaria Prezydenta dementuje doniesienia "Dziennika", na temat rzekomego blokowania przez Lecha Kaczyńskiego nominacji dla szefów służb specjalnych. Jak podaje - wnioski o zaopiniowanie kandydatów na szefów kontrwywiadu i wywiadu wojskowego w ogóle nie wpłynęły.

- Trudno zrozumieć bezprecedensowy, wręcz histeryczny atak na CBA i jego szefa. Zwracamy się o rozwagę i obiektywizm przy podejmowaniu decyzji o losie Biura - głosi list otwarty do premiera. Podpisali go m.in. Jan Pospieszalski, Krzysztof Czabański, Marek Rymkiewicz i Zbigniew Romaszewski.

Piotr Czerwiński zrezygnował z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Resort nie ujawnił powodów jego rezygnacji. On sam wskazał na powody osobiste. - To najlepsze rozwiązanie - komentował w TVN24 były szef MON Aleksander Szczygło.

Białostocki listonosz, który tuż przed Bożym Narodzeniem zaginął z 30 tys. zł na emerytury i renty, po świętach sam zgłosił się do komendy, ale już bez pieniędzy. Nieoficjalnie wiadomo, że za te pieniądze próbował sobie urządzić nowe życie w Wielkiej Brytanii.