36 mln i rekord za serduszko. Cała Polska grała w orkiestrze

36 zebranych w kweście milionów, 1 mln 110 tys. za złote serduszko, 120 tys. wolontariuszy - to pobieżna statystyka XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można powiedzieć więc jedno: w zimną i śnieżną niedzielę Polacy mieli gorące serca.

"Absolutny rekord świata"

Konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pęcznieje z każdą chwilą. Jest bardzo prawdopodobne, że Orkiestra po raz kolejny pobije swój rekord. Niedługo po północy uzbierała już blisko 36 milionów złotych.

Ponad 20 mln zł na koncie Wielkiej Orkiestry

Już ponad 20 mln zł złotych trafiło na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach całej Polski kwestowało ponad 120 tys. wolontariuszy. W największych miastach Polski na głównych placach trwają charytatywne koncerty. - Polacy grają i robią to wspaniale. To ma sens - mówił w TVN24 Jurek Owsiak tuż po starcie XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przebieg Wielkiego Finału można śledzić na antenie TVN24, TVN Warszawa i portalach - tvn24.pl i tvnwarszawa.pl.

"Wielkie dzięki. To jest fantastyczne"

Fantastyczne jest to, że mimo tej zawieruchy ludzie wyszli na ulice i wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - mówił w TVN Jurek Owsiak. Jak dodał, od 18 lat orkiestra odnosi wielki sukces. - Ludziom trzeba pokazać, co kupujemy. Trzeba się rozliczyć, bo ludzie tego oczekują - zapewniał szef WOŚP.

Platyna Dody, buty Olejnik, krawat od prezydenta.... - licytuj!

Wystarczy dostęp do komputera, a czasem nawet do telefonu. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć z kanapy, nie wyściubiając nosa za okno. Co więcej nie tylko pomóc dorzucając się do sprzętu da dzieci chorych na raka, ale stając się jednocześnie posiadaczem np. "platyny" Dody, mercedesa Mateusza Damięckiego, czy gadżetów, atrakcji przygotowanych przez gwiazdy TVN i TVN24.

Zaginęli dwaj geolodzy

Policjanci wyposażeni m.in. w śmigłowiec, poszukują dwóch geologów, którzy zaginęli w okolicach Rzędzian koło Białegostoku. Mężczyźni mają 23 i 26 lat.

PKP: "pociągi jeżdżą". Patrz: stoją

Rzecznik PKP Intercity Paweł Ney twierdzi, że opóźnione o kilka godzin pociągi z Krakowa do Warszawy jeżdżą, tylko powoli. Jak sprawdziła reporterka TVN24, tak naprawdę żaden z nich w niedzielę nie wyjechał. Co miał na myśli rzecznik? - "Pociągi jeżdżą" znaczy tyle, że nie zostały odwołane - dowiedziała się Marta Gordziewicz.

Kwestują ekstremalnie

Niektórych śnieg i mróz zatrzymują w domu. Innych - wręcz przeciwnie. W Bisztynku na Warmii, specjalnie na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, morsy wykąpały się w przeręblu w kształcie serca. Wolontariuszy WOŚP nie zabrakło też wśród kujawsko-pomorskich policjantów, którzy z puszkami przyszli na narciarski stok. Zdjęcia i informacje o wolontariuszach otrzymaliśmy na Kontakt TVN24.

Ukradł autobus z lenistwa

Wyjątkową pomysłowością wykazał się 25-latek z Moniek (podlaskie). Pijany mężczyzna znudzony zabawą w jednej z dyskotek postanowił wrócić do domu. A że nie chciało mu się wracać pieszo ukradł autobus.

Mróz paraliżuje kolej. Pociągi stanęły w polu

Mróz i padający śnieg sparaliżowały ruch kolejowy w całej Polsce. Najtrudniejsza sytuacja jest w Częstochowie, gdzie pięciogodzinne opóźnienie to już normalka. Na torach w całym kraju wiele pociągów stanęło w polu.

"Wypowiedź premiera to kabaret"

Wypowiedź premiera Donalda Tuska jest tak skrajnie niewiarygodna, że aż kabaretowa - stwierdził w programie "Kawa na ławę" Jacek Kurski z PiS, komentując w ten sposób radość szefa rządu z tego, że posłowie PiS wracają do komisji hazardowej. - Premier mówił szczerze. Bez posłów PiS mielibyśmy do czynienia z absurdalną sytuacją - bronił premiera rzecznik rządu Paweł Graś.

Najsłynniejsze fotograficzne oszustwa

Najsłynniejsze fotografie reprodukowane w tysiącach albumów i podręcznikach historii... często okazują się "ustawkami". - Inscenizacja ujęć to nic niezwykłego - przyznaje historyk fotografii Andrzej Zygmuntowicz.

Przyznano Wektory. Wejchert wśród laureatów

Wektory 2009 rozdane. Nagrody przyznawane są osobom, które swoją działalnością w różnych dziedzinach gospodarki mogą być wzorem do naśladowania. W tym roku statuetki zdobyli m.in. minister skarbu Aleksander Grad oraz - pośmiertnie - Jan Wejchert.

Rocznica śmierci Przemka Czai

10 stycznia 1998, sobota, kwadrans przed dwudziestą. 200-osobowy tłum kibiców wraca z meczu koszykówki Czarnych Słupsk z AZS Zagaz Koszalin. Jest wśród nich 13-letni Przemek Czaja, drobny - niespełna metr pięćdziesiąt wzrostu – blondyn w szaliku Czarnych. Szczęśliwy, bo jego drużyna wygrała. Matka nie chciała go puścić na mecz, ale bardzo mu zależało: sam uzbierał pieniądze na bilet, sprzedając butelki. To był ostatni bilet, jaki w życiu kupił.

Jak przeżyć w przerębli?

Ratownicy WOPR nie mają wolnego nawet w środku zimy. Na zamarzniętym jeziorze sami trenują jak wyciągać ludzi, którzy wpadli pod lód, i radzą jak zachować się w takiej ekstremalnej sytuacji.

Taneczna katastrofa

Ten eksperyment skończył się spektakularną klapą. Bezrobotni mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego zostali przez miasto zaproszeni do stworzenia zespół pieśni i tańca. Dzięki warsztatom kilkanaście osób miało stać się animatorami kultury, ale pracę znalazła tylko jedna. Projekt kosztował podatników 150 tysięcy złotych.

Milczące przeprosiny Ziobry

Zielone tło, małe litery i cisza. W ten sposób Zbigniew Ziobro przepraszał w telewizji doktora Mirosława Garlickiego za słynne słowa z 2007 roku: "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".

Palikot o Schetynie: Przechodzi test

Kierowanie klubem parlamentarnym jest testem dla Grzegorza Schetyny - oświadczył w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot. Zdaniem polityka PO, właśnie od tego testu zależy polityczna przyszłość Schetyny.

Powstała nowa partia

Liderzy koła poselskiego Polska Plus ogłosili w sobotę w Warszawie utworzenie partii politycznej pod tą samą nazwą. Tymczasowym prezesem ugrupowania został poseł i były minister transportu w rządzie PiS Jerzy Polaczek.

Zmarł Marian Terlecki

W wieku 56 lat zmarł Marian Terlecki, reżyser oraz producent telewizyjny i filmowy. Był m.in. producentem serialu "Złotopolscy" oraz filmu "Prymas. Trzy lata z tysiąca".

A oni na przekór wszystkiemu...

Dla nich zima to przede wszystkim okazja do… kąpieli w przeręblu. Stołeczni miłośnicy zimowych kąpieli w każdą sobotę spotykają się w Józefowie, koło Otwocka.

PiS ma nowego wiceszefa i rusza z kampanią

W sobotę rada polityczna Prawa i Sprawiedliwości wybrała Przemysława Gosiewskiego na wiceprezesa partii. Przeciw jego wyborowi byli nieliczni. Szef partii zapowiedział w sobotę, że w przyszłym tygodniu ruszy praca "gabinetu cieni" PiS.

"Czy Jaro jest w konflikcie z Przemem"?

"Miro", "Zbycho" i "Rychu" (główni bohaterowie stenogramów z podsłuchów CBA ws. afery hazardowej), stworzyli nowy zwyczaj w politycznym języku. Julia Pitera (PO) i Elżbieta Jakubiak (PiS) ucięły sobie w programie "Babilon" w TVN24 pogawędkę o "Grzechu", "Donku", "Przemie" i "Jarze".

Zima zabija. Rośnie smutny bilans

Ciało bezdomnego mężczyzny, który zmarł z wychłodzenia, znaleziono w sobotę w Olsztynie. W tym samym miejscu znaleziono też kobietę. Ratownicy reanimowali ją i przewieźli do szpitala. Mimo starań lekarzy, kobieta zmarła.

Rada broni dziennikarzy

Rada Konsultacyjna Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich staje w obronie Mariusza Gierszewskiego z Radia Zet i Krzysztofa Skórzyńskiego z TVN24. Wydała ona oświadczenie, w którym wyraziła sprzeciw wobec zapowiedzi postawienia dziennikarzom zarzutów złamania prawa podczas zbierania informacji.

Uliczny miś znów wolny

Młoda niedźwiedzica, która w piątek w Przemyślu postawiła na nogi miejscowe służby swoim spacerem po ulicach, ponownie jest na wolności. Zwierzę w trakcie długiej i ciężkiej akcji policji i weterynarzy zostało uśpione i przewiezione do lecznicy dla zwierząt. Gdy okazało się, że jest zdrowe, założono mu obrożę z chipem i wypuszczono do lasu w Bieszczadach.