Najbliższy polityczny doradca premiera Igor Ostachowicz zainkasował ponad ćwierć miliona złotych od państwowej spółki energetycznej. Stało się to wtedy, gdy był już ministrem w Kancelarii Premiera - pisze "Newsweek".

Coraz więcej gimnazjalistów ma poważne problemy z otyłością i nadwagą. Grozi to co piątemu dziecku. Takie wnioski wyciągają autorzy pierwszego w Polsce badania nad otyłością wśród najmłodszych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Nie wierzcie, że cała Polska brodzi po kolana w wodzie - apelują właściciele biur podróży do zagranicznych turystów. Zaś MSZ zamierza interweniować ws. medialnego przekazu, który wystraszył obcokrajowców.

To ma być przełomowa wizyta. Minister Jerzy Miller w poniedziałek ma się spotkać z ekspertami z Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego i otrzymać bardzo cenne dla śledztwa dotyczącego katastrofy prezydenckiego Tupolewa materiały. Niemniej ważnych, innych dowodów Polska nadal nie otrzyma. Program "Polska i Świat" sprawdził czego nie dostaniemy.

Ojciec Tadeusz Rydzyk martwi się o Polskę i to, czy uda się ustalić przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. - Jesteśmy zdani tylko na to, co Putin, premier Rosji, zresztą człowiek z KGB, nam powie. Polacy, ruszcie głowy! - apelował do wiernych w czasie homilii w Sanktuarium św. Trójcy i św. Anny w Prostyni (Mazowieckie). - Polska jest na potwornym zakręcie - dodał.

Wstajesz i pierwsze, co robisz, to idziesz zapalić? Nie dzisiaj! W poniedziałek, 31 maja, cały świat obchodzi Dzień Bez Papierosa. Tegoroczna edycja stoi pod znakiem tytoniu i jego zgubnego wpływu na kobiety w ciąży i ich przyszłe dzieci. Na dość szczególne obchody Dnia Bez Papierosa zdecydował się pewien Chińczyk.

Pierwsza piosenka wyborcza ujrzała wczoraj światło dzienne, promuje Grzegorza Napieralskiego w hiphopowych rytmach. - Kiedyś rap, hiphop był moją muzyką - mówi kandydat SLD na prezydenta. - Pamiętam jak jeszcze w liceum zakładaliśmy koszulki z kapturem i specjalnie się czesaliśmy - dodaje.

- Radio Maryja to jest duży problem. Choć nie tak groźny, jak się to przedstawia - mówi kardynał Glemp w wywiadzie, który ukaże się w poniedziałkowym Newsweeku. Stwierdza także, że wyobraża sobie Radio Maryja bez ojca Rydzyka i taki właśnie jest jego postulat.

- Wiele dziwnych rzeczy w życiu widziałem, trzeba dać szansę. - powiedział w rozmowie z TVN24 Lech Wałęsa, zapytany o nastawienie do deklarowanego przez Jarosława Kaczyńskiego końca wojny polsko-polskiej. - Ja wierzę ludziom, ale sprawdzam. Oby tak było naprawdę. - dodał.

Eugeniusz Kłopotek niemal jak zwykle w programie TVN "Kawa na ławę" wieszczył koniec koalicji. Tym razem polityk PSL krytykował Platformę Obywatelską i Bronisława Komorowskiego za zgłoszenie kandydatury Marka Belki na prezesa NBP.

Platforma Obywatelska cieszy się coraz większym poparciem, spada natomiast liczba zwolenników Prawa i Sprawiedliwości - wynika z ostatniego sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia.

Dwie organizacje - Związek Harcerstwa Polskiego i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej - od lat spierają się, która z nich ma prawa do znanego Krzyża Harcerskiego. W stulecie polskiego ruchu skautowego spór będzie musiał rozstrzygnąć Urząd Patentowy.

Polskę zalała powódź, teraz rynek samochodowy zaleją auta po powodzi. Reporter programu "Polska i Świat" sprawdził co dzieje się z pojazdami, które nie uciekły przed żywiołem. Uwaga, większość z nich może trafić na giełdy!.

Mój wygląd zawsze otwierał mi pierwsze drzwi i natychmiast zatrzaskiwał drugie - mówi posłanka PO Joanna Mucha w wywiadzie dla miesięcznika "Pani". Rozmowę ilustrują zdjęcia parlamentarzystki w rozpiętym płaszczu odważnie odsłaniającym jej uda.

50-letni mężczyzna znaleziony w swoim domu w Sandomierzu i 44-latek, który kilkanaście dni temu wpadł do wezbranej rzeki Czarna w powiecie piotrkowskim - to kolejne ofiary powodzi.

Pożar trawił w sobotę przed południem zabytkowe hale zajezdni nr.5 przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu. Jak podaje straż pożarna, pracujący tam ludzie zdążyli się ewakuować. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od internauty Łukasza.

Bronisław Komorowski znów wygrywa z Jarosławem Kaczyńskim. Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w niedzielę, kandydat PO uzyskałby 47,6 proc. głosów, a kandydat PiS - 32,5 proc. - wynika z najnowszego sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia.

Jak pisze "Życie Warszawy" jeszcze kilka dni temu w stołecznym Ratuszu obawiano się, że nie będzie komu liczyć głosów 20 czerwca podczas wyborów prezydenckich. W piątek minął termin zgłaszania kandydatów do komisji wyborczych. Jest komplet.

Kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski zdecydowanie prowadzi w przedwyborczych sondażach. Niestety dla niego, bije też na głowę pozostałych rywali… ilością popełnianych przez siebie gaf. Zaczęło się od Wikipedii.

Prezydencki Tu-154, na którego pokładzie 10 kwietnia zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 innych pasażerów, jeszcze dwa dni wcześniej lądował w Pradze. Zdaniem ekspertów, tam załoga zrobiła to "wzorcowo".