Hołdys: Polański przed sąd

Roman Polański powinien stanąć przed sądem - uważa Zbigniew Hołdys. Muzyk przyznał w programie "24 godziny", że ma nadzieję, iż sąd potraktuje reżysera ulgowo i łagodnie. Z tak surowym osądem Polańskiego nie zgodził się krytyk filmowy, Krzysztof Kłopotowski. - To jest wielki artysta i to należy uszanować - bronił reżysera.

Piechociński: Sekuła też do wykluczenia?

Mirosław Sekuła, szef komisji hazardowej jako prezes NIK badał sprawy organizacji hazardu w Polsce, przypomniał w programie "24 godziny" Janusz Piechociński z PSL. - Czy to także ma być podstawą do jego wyłączenia - pyta poseł stronnictwa.

"Pocił się jak Chlebowski. Bo PO się boi"

"Ze strachu" - dlatego zdaniem posła PiS Zbigniewa Wassermanna posłowie PO wyrzucili go z komisji hazardowej. - Sławomir Neumann, składając wniosek, pocił się jak Zbigniew Chlebowski. Oni zrozumieli, że nie ma żartów, że my wiemy jak, nawet w szaleńczej atmosferze, tę sprawę wyjaśnić - komentuje Wassermann. Czy PiS jeszcze do komisji wróci? - Na decyzję jest za wcześnie - odpowiada poseł PiS.

Maszyna, która czyta w oczach

Serca pana Dariusza na jakiś czas stanęło. Mężczyzna przeżył, ale jest kompletnie sparaliżowany. Teraz, dzięki pomocy maszyny, która reaguje na ruch jego oczu, może porozumiewać się ze światem.

Kempa załatwiła bilingi Schetyny członkom komisji

Sejmowa komisja śledcza ds. afery hazardowej przyjęła w piątek wniosek posłanki Beaty Kempy (PiS) o zabezpieczenie i przekazanie komisji śledczej bilingów rozmów telefonicznych. Dotyczy to m.in. telefonów czołowych polityków PO.

Napad na bukmachera w Warszawie

Napad na jeden z zakładów bukmacherskich na warszawskim Gocławiu - poinformowała tvn24.pl policja. Napastnicy sterroryzowali obsługę przedmiotem przypominającym broń. Policja poszukuje sprawców.

"Słowa Neumanna to stek bzdur"

- To hucpa polityczna, kolejna awantura platformy - powiedziała o wykluczeniu z komisji hazardowej posłów PiS Beata Kempa. Inne zdanie ma Sławomir Neumann (PO), który twierdzi, że Kempa i Wassermann - gdyby zostali - byliby jednocześnie sędziami i sądzonymi przez komisję.

PO wyrzuciło Wassermanna i Kempę. PSL-u nie było

Pod nieobecność posła PSL Franciszka Stefaniuka członkowie komisji hazardowej z PO wykluczyli z jej składu Zbigniewa Wassermanna i Beatę Kempę (PiS). Ludowca nie było, bo "nie wiedział o planach wyrzucenia posłów PiS". - Podał na tacy moją głowę - skomentował Wassermann. - Szkoda mi Polski i Polaków - dodał.

Wrócił do żywych, choć nigdy nie umarł

Andrzej Dziekan oficjalnie wrócił do świata żywych. Sąd Rejonowy w Rzeszowie unieważnił akt jego zgonu. O tym, że mężczyznę przez przypadek "uśmierciła" rzeszowska policja pisaliśmy w niedzielę.

Lekarz uciął dziecku kawałek języka

Podczas operacji wycięcia tzw. trzeciego migdałka legnicki laryngolog odciął czterolatkowi kawałek języka. Dziecko ma problemy z mówieniem, a lekarz do swojego błędu przyznał się dopiero wtedy, kiedy Bartkowi ciężko już było pomóc. Rodzice chłopca poszli do sądu.

Urban nie przeprosi Króla za "Rycerza"

Redaktor naczelny tygodnika "Nie" Jerzy Urban nie musi przepraszać Marka Króla, byłego naczelnego "Wprost", oraz publikować sprostowania twierdzeń, by był on agentem SB - zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Tygodnik Urbana napisał, że Król był agentem SB o kryptonimie "Rycerz".

Clinton obiecuje: Będą uzbrojone Patrioty

W środę Pentagon ustami jednego z dyrektorów poinformował, że Polsce do 2012 roku rotacyjnie przekazywane będą tylko nieuzbrojone rakiety Patriot. Radosław Sikorski najpierw te informacje nazwał "spekulacjami prasowymi" a w piątek oświadczył, że ma zapewnienie sekretarz stanu USA Hillary Clinton, że Patrioty, które trafią do naszego kraju będą uzbrojone.

Prokuratura: Odwołanie Kamińskiego zgodne z prawem

Premier Donald Tusk miał prawo odwołać byłego już szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Tak orzekli warszawscy prokuratorzy, którzy odmówili wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Decyzja prokuratury jest prawomocna.

Wybuchł gaz. Gasili ubrania na kolegach

W jednym z gdańskich zakładów jubilerskich doszło w piątek do wybuchu gazu, który najprawdopodobniej ulatniał się z nieszczelnej butli. Rannych zostało sześć osób, w tym cztery ciężko.

Betanki odpuszczają winy swemu winowajcy

Betanki chcą, by warunkowo umorzyć postępowanie przeciwko księdzu Romanowi K., który oskarżony jest o bezprawne przebywanie w klasztorze w Kazimierzu Dolnym. Jako warunek umorzenia procesu siostry domagają się od duchownego przeprosin na łamach prasy oraz zapłacenia pięciu tys. zł na rzecz hospicjum. Oskarżony do propozycji się nie ustosunkował.

Kukiz chce ścigać za "polskie obozy"

Muzyk Paweł Kukiz oraz wiceprezes Powiernictwa Polskiego (PP) Tomasz Fabiszewski grożą składaniem doniesień do prokuratury i pozwów do sądów na zagraniczne media, które będą używać określenia "polskie obozy koncentracyjne". Takie sformułowanie - jak napisali Kukiz i Fabiszewski w oświadczeniu - godzi w dobre imię narodu polskiego.

Kierowcy go nie słuchali, więc pił

Kompletnie pijany 57-latek, podczas wycinki przydrożnych drzew, kierował ruchem na drodze. Miał około trzech promili alkoholu w organizmie. Policjantom powiedział, że pił... dla uspokojenia, bo kierowcy niewłaściwie wykonywali jego polecenia. Grozi mu grzywna do pięciu tysięcy złotych.

"Polański nie powinien być zwolniony z aresztu"

Roman Polański w ogóle nie powinien być zwolniony z aresztu, ani też dostać dozoru elektronicznego - powiedział na antenie TVN24 dr Aleksander Cieśliński, ekspert prawa międzynarodowego z Uniwersytetu Wrocławskiego, powołując się na umowę ekstradycyjną i szwajcarskie przepisy. I dodał: - Z tego względu postępowanie szwajcarskich władz wobec reżysera jest wyjątkowe.

Tusk przy piwie dowiedział się, że liczy się konkret

- Jesteście Polsce bardzo potrzebni. Szczęść wam Boże, niech wam się wiedzie! - mówił do górników premier Donald Tusk. Premier gości w Libiążu z okazji Barbórki. - Dziś Warszawa przyjechała do was, może nie tak głośno, ale też złożyć wam meldunek - oświadczył premier.

"Prezydent nie będzie przeszkadzał"

Premier nie uzyskał od prezydenta czerwonego światła ws. wysłania dodatkowych żołnierzy do Afganistanu - powiedział w RMF FM wiceszef BBN Witold Waszczykowski. Ale jednocześnie zastrzegł też, że zgoda głowy państwa nie jest przesądzona, ale bardzo prawdopodobna.

Ranni w wypadku autobusu, zawiniła folia

Sześć osób rannych - taki jest bilans zderzenia trzech pojazdów (w tym autobusu komunikacji miejskiej) w Gdyni. Główna arteria Trójmiasta - Al. Zwycięstwa na pasie prowadzącym z Gdyni do Sopotu - została zablokowana.

"Górnictwo jest u schyłku"

Górnicy obchodzą dziś święto swojej patronki - św. Barbary. Jednak zdaniem Kazimierza Kutza - reżysera i posła PO pochodzącego ze Śląska - górnicy nie mają powodów do zadowolenia. - To zmierza do agonii - ocenił Kutz.

SMS do premiera, prezydent Sopotu odgryza się za aferę

No baranki drogie, tu złodziej - tak zaczyna się SMS, który prezydent Sopotu mający kilka zarzutów korupcyjnych rozesłał prominentnym politykom PO, w tym premierowi. W ten sposób Jacek Karnowski odgryzł się dawnym kolegom za spisanie go na straty. A miał okazję, bo uwolnił się od śledztwa w sprawie wejścia miasta do spółki "Centrum Haffnera". Prokuratura umorzyła śledztwo.

Wizja Klicha: Ghazni będzie stolicą kulturalną islamu

Strategia afgańska przygotowana w resorcie obrony zakłada, że polscy żołnierze spędzą kolejne cztery lata na froncie w Afganistanie - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Bogdan Klich nie chce podawać konkretnej daty, ale kreśli wizję Ghazni (prowincji, za którą odpowiadają Polacy) jako "stolicy kulturalnej świata islamu".

Trybunał w Strasburgu: niech Rosja wytłumaczy się z Katynia

Zarzuty stawiane przez rodziny ofiar zbrodni NKWD są uzasadnione - uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Rosja ma kilka miesięcy, by wyjaśnić sędziom postępowanie swojego wymiaru sprawiedliwości w sprawie katyńskiej - pisze "Rzeczpospolita".

Armia szuka cyberżołnierzy

Cyberżołnierze poszukiwani. Jak się okazuje, polska armia potrzebuje coraz więcej informatyków. Ministerstwo Obrony Narodowej szuka cyberżołnierzy między innymi do walki w internecie - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

"Prosiłam, żeby przestali traktować nas jak niewolników"

- Prosiłam, żeby przestali traktować nas jak niewolników. (...) Jedna z kobiet nazwała pracownicę z Filipin k.... - mówi jedna z 28 Filipinek, które za chlebem przyjechały do Polski. Kobietom obiecano dużo: miesięczną pensję w wysokości 560 dolarów, darmowe mieszkanie, wyżywienie i opiekę medyczną. Zamiast tego kobiety trafiły do polskiego obozu pracy. Całą sprawę naświetlili reporterzy "Uwagi TVN".