Zerwane dachy, połamane drzewa i linie energetyczne. Tak wyglądają okolice powiatu Łaskiego w łódzkiem. Mieszkańcy jednej z wsi mówią, że to co wczoraj przeszło nad ich domami przypominało trąbę powietrzną.

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w wyniku wybuchu gazu w domu w Tryszczynie w powiecie bydgoskim. Trwa badanie przyczyn eksplozji.

Jeśli Sejm się nie rozwiąże, w ciągu góra trzech tygodni - po dymisji rządu Jarosława Kaczyńskiego - ma dojść do fiaska przy powoływaniu nowego gabinetu - planuje PiS. Wybory odbyły się wtedy 28 października lub 4 listopada - ustalił portal tvn24.pl

Konfiskata majątku skazanych członków gangu, ich małżonków i powiązanych z nimi osób trzecich - takie są założenia nowego projektu resortu sprawiedliwości mającego pomóc w walce z przestępczością zorganizowaną.

Polacy ufają ministrom zdrowia Zbigniewowi Relidze i sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. W czołówce tych, którym nie ufają, tuż za Romanem Giertychem i Andrzejem Lepperem są bracia Kaczyńscy - prezydent i premier.

Policjanci mówią o rekordzie punktowym i rekordzie głupoty zarazem. Niedaleko Lublina zatrzymali motocyklistę, który szalał na jezdni, pędząc ponad 150 kilometrów na godzinę. Po każdym przejechanym kilometrze "zarabiał" kolejne punkty karne.

Już 40 lekarzy głoduje w szpitalu w Rybniku. W Łodzi - Centrum Zdrowia Matki Polki wstrzymało przyjęcia. W strajku, który rozpoczął się 21 maja, uczestniczy kilkadziesiąt placówek, w ok. 80 lekarze złożyli wymówienia z pracy.

"Prawo i Sprawiedliwość nie planuje w najbliższym czasie zorganizowania wiecu wyborczego w Stoczni Gdańskiej" - dementuje biuro prasowe partii doniesienia "Rzeczpospolitej".

Zakład Transportu Miejskiego w Kielcach zerwał umowę o świadczeniu usług przewozowych ze strajkującym od wtorku Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji. Kierowcy MPK protestują jednak nadal, okupując zajezdnię.

Już za tydzień jeden z najważniejszych posłów Samoobrony może trafić do aresztu. PiS, PO i SLD są zgodne: jego sprawa jest jednoznaczna, więc partie poprą wniosek o aresztowanie go w sprawie seksafery - donosi dziennik.pl. Łyżwińskiemu może zostać postawionych siedem zarzutów, w tym jeden o gwałt - za który grozi kara do 10 lat więzienia.

Prawo i Sprawiedliwość przed wyborami nie ma czasu na sądy partyjne i odpuszcza swoim posłom winy - pisze "Dziennik". Odpowiedzialności przed klubem unikną więc prawdopodobnie Paweł Zalewski i Jacek Kurski.

- Ziobro reżyserował, był scenarzystą i operatorem akcji w sprawie Barbary Blidy - stwierdził w TVN24 Jerzy Szmajdziński. Zdaniem szefa klubu SLD, całą akcją kierowała prokuratura.

Platforma Obywatelska może rządzić po wyborach samodzielnie - ocenił w Polskim Radiu lider tej partii Jan Rokita. - Nie trzeba straszyć ludzi mówiąc o koalicji z LiD - dodaje i dementuje doniesienia o pakcie o nieagresji, który według "Rzeczpospolitej" zawarł z Donaldem Tuskiem.

Leszek Szopa, twórca telewizyjnego hitu lat 90-tych "śmiechu warte" publicznie przyznał, że w latach 70 współpracował z Departamentem I MSW i donosił na obecnego Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Zarzeka się, że informował go o tym jeszcze w latach 70-tych i przeprasza za "gówniarstwo". Jak donosi "Rzeczpospolita" - Marszałek przeprosin nie przyjął.

Prokuratura i ABW sprawdzą każdą sprawę, w której pojawia się nazwisko byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka - donosi "Dziennik". Ma to być cena za ostrą krytykę rządu, a w szczególności ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Nawałnica nad Łodzią. W województwie łódzkim rozszalała się gwałtowna burza z porywistym wiatrem. W Pożdżenicach w gminie Zelów wichura łamała drzewa i zrywała dachy z domów.

Kontrolowanie bez uprzedzenia, po godzinach pracy i w dni wolne oraz żądanie wydania dokumentów w każdej chwili zakłada projekt, który leży już na biurku szefa rządu - donosi "Życie Warszawy".

Mieszkańcy stolicy są to samotni, podejrzliwi i zestresowani ludzie. Nie wierzą, że jutro będzie lepiej i są przemęczeni, a z problemami radzą sobie przy użyciu leków od bólu głowy - o mieście ludzi wypalonych pisze "Życie Warszawy".

Wychodzą o zmierzchu. Kładą się na trawie na plecach. Do domów wracają dopiero, kiedy wzejdzie słońce. Wtedy zaczynają wprowadzać dane do komputerów.

Ponad 40 artystów z polski i zagranicy weźmie udział w tegorocznej, drugiej edycji Off Festiwalu.