56 proc. respondentów uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta - wskazuje sondaż TNS Polska. Negatywnie pracę głowy państwa ocenia 34 proc. Zadowolonych z tego, jak Donald Tusk wypełnia obowiązki premiera, jest 32 proc. badanych, a 59 proc. wyraża niezadowolenie.

- Wypowiedź biskupa Pieronka na temat pedofilii jest bulwersująca, bo pokazuje, że nad tym zjawiskiem można przejść do porządku dziennego - mówiła w "Kropce nad i" Wanda Nowicka, broniąc swojej interwencji do Rzecznika Praw Dziecka. - Pani marszałek przeszarżowała. Kościół nie bagatelizuje sprawy pedofilii - zapewniał dominikanin, o. Paweł Gużyński.

Być może w najbliższych miesiącach śledczy będą musieli umorzyć postępowanie w sprawie rzekomych tajnych więzień CIA w Polsce - dowiedziały się "Fakty" TVN. Śledztwo krakowskiej prokuratury stoi w miejscu, bo brak kluczowych dowodów na to, że Amerykanie - za wiedzą polskich służb - przetrzymywali i torturowali podejrzanych o terroryzm islamistów.

Jutro Aleksander Kwaśniewski przedstawi mi swoje stanowisko ws. wspólnej listy do Parlamentu Europejskiego - powiedział w "Faktach po Faktach" Leszek Miller. Szef SLD zaznaczył, że jeśli Kwaśniewski powie mu "nie", to będzie realizował to, co postanowił. - Ja nigdy nie skończę - zaznaczył.

Platforma na skraju rozpadu - środowe spotkanie klubu z premierem miało mocno nerwowy przebieg. Według informacji "Faktów" TVN Donald Tusk postawił partyjnym konserwatystom jasne ultimatum - albo porozumienie w sprawie związków partnerskich, albo grupa Gowina będzie musiała szukać miejsca poza Platformą. Uzasadnienie też nie zostawiało złudzeń - to już nie walka o kompromis, tylko bój o przywództwo.

- Żadnych komentarzy dzisiaj. Jutro spotykam się z panem Siwcem i z panem Palikotem, i jutro na 16.00 państwa zapraszam - powiedział w czwartek wieczorem dziennikarzom były prezydent Aleksander Kwaśniewski, pytany czy przyjmie propozycję Leszka Millera wspólnych list SLD w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Dla mnie osobiście to jest sprawa sumienia. Tak jak deklarowałem parę miesięcy temu, jeżeli w sprawach światopoglądowych będzie wprowadzona dyscyplina, to w tym samym dniu, zaraz po głosowaniu wychodzę i oświadczam odejście z PO - powiedział w "Tak jest" w TVN24 poseł PO John Godson, komentując wczorajsze spotkanie premiera z klubem PO ws. związków partnerskich.

Jeśli Leszek Miller będzie trwał przy formule: "SLD oddzielnie", to połowa ludzi SLD będzie na listach Kwaśniewskiego, a SLD nie wejdzie do parlamentu - stwierdził Janusz Palikot, komentując to, że szef SLD zaproponował byłym politykom Sojuszu, w tym Aleksandrowi Kwaśniewskimu, start ze wspólnej listy do PE bez udziału Ruchu Palikota. Ruch chciał wspólnej listy centrolewicy pod potronatem byłego prezydenta. - Leszek Miller wybrał własną drogę. No cóż, gdybym był w innej formacji, powiedziałbym krzyż na drogę - dodał Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota.

Na karę 3,5 roku więzienia skazał sąd mężczyznę, który zasłynął nieporadnym włamaniem do banku w Łodzi. Podczas napadu przestępca tak mocno szarpał się z trzymanymi od zewnątrz przez świadka drzwiami, że urwał klamkę jednocześnie pozostając w banku jak w pułapce. Bezrobotny mężczyzna ma na koncie dwa inne napady - na aptekę i sklep.

W pełnym rynsztunku wskakują do wody i mają tylko kilkanaście sekund, by zorientować się w sytuacji awaryjnej. Tak wyglądają szkolenia pilotów F-16 w podłódzkim Łasku, które mają ich nauczyć jak powinni reagować w stresujących sytuacjach.

Sąd rodzinny w Krakowie zlecił zabranie trójki synów rodzicom, którzy sami zdecydowali się pójść na terapię "z powodu problemów wychowawczych". Na podstawie wydanej tam opinii sąd postanowił ograniczyć im prawa rodzicielskie, a dzieci umieścić w placówce wychowawczej - podała "Rzeczpospolita". Podczas dzisiejszej wizyty przedstawiciele kuratorium odstąpili od zabrania chłopców.

Chcemy pomóc Ukrainie w ratyfikowaniu umów stowarzyszeniowych UE-Ukraina w listopadzie tego roku w Wilnie - oświadczył prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu w Wiśle z prezydentami Słowacji i Ukrainy. Wiktor Janukowycz stwierdził natomiast, że wspólnym celem trójki państw jest wprowadzić Ukrainę do UE.

Premier, podczas spotkania z klubem PO, dał wyraźny sygnał tzw. grupie konserwatywnej w sprawie ustawy o związkach partnerskich. Padły słowa o lojalności i jedności. Poseł John Godson relacjonuje w TVN24, że momentami czuł się "przyparty do muru" stylem dyskusji. "Jeśli się nie zgadzacie to wynoście się" - cytował jedną z wypowiedzi, które padły.

Zawarto "roboczy kompromis", by odpis podatkowy na Kościół wynosił 0,5 proc. - poinformował po spotkaniu zespołów konkordatowych minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Rozwiązanie to ma funkcjonować podobnie jak dobrowolny odpis podatkowy na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Pieniędzy brakuje zarówno na odprawy dla odchodzących na emeryturę jak i na wymianę radiowozów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". MSW twierdzi jednak, że zamieszczone w gazecie informacje są "niesprawdzone".