W jednym z mieszkań bloku na ul. Miodowej w Płocku w niedzielę rano eksplodował gaz, ulatniający się z butli. Właściciel mieszkania, 71-letni mężczyzna doznał poparzeń. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Izba wytrzeźwień to z pewnością nie pokój w hotelu, w którym chciałoby się znaleźć, a tym bardziej za niego zapłacić. Jednak osoby, które korzystały z tego miejsca noclegu w Tychach, będą musiały sięgnąć do portfeli. Władze miasta postanowiły bowiem wprowadzić w życie dewizę: korzystasz to płać.

Dwie osoby zginęły po tym, gdy w Jankach zderzyły się dwa samochody. Wjazd do Warszawy tzw. trasą katowicką przez wiele godzin był całkowicie zablokowany.

Ostra dyskusja w "Faktach po Faktach". Tomasz Nałęcz zadeklarował, że Pałac Prezydencki z obrońcami krzyża o pomniku rozmawiać nie będzie, bo nie ma do tego kompetencji. - Pan Komorowski wysyła doradcę, który opowiada bzdury - odparł Arkadiusz Mularczyk. - To co mówi poseł Mularczyk, to jest magiel po prostu. Marzę tylko o prysznicu - ripostował Nałęcz.

W centrum Suwałk na budowie bloku zginął 39-latek. Mężczyzna został przygnieciony rolą papy, która spadła z dużej wysokości z dźwigu. Zmarł na miejscu.

Poprawia się stan sześcioletniego Tomka, któremu we wtorek przeszczepiono wątrobę po tym, gdy zatruł się grzybami. W sobotę chłopiec został odłączony od sprzętu do dializy nerek i stopniowo wybudza się ze śpiączki.

O godzinie 6.30 rano 56-latek zginął przygnieciony przez auto, które sam naprawiał. Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Pieszcz w gminie Postomino.

Sześć milionów złotych na przeloty samolotami i dwa miliony złotych na przejazd koleją - takie kwoty na krajowe podróże służbowe parlamentarzystów zapisano w budżecie Kancelarii Sejmu na 2011 rok. Posłowie zapewniają, że z darmowych biletów nie korzystają do celów prywatnych.

- W katowickim oddziale IPN kończy się śledztwo w sprawie "spisku komunistycznych służb specjalnych kierujących zamachem na Jana Pawła II w maju 1981 r." - ujawnia "Dziennik Polski". Według badaczy nie było tak zwanego "polskiego śladu" w sprawie.

Pierwszego września w szkolnych ławkach zasiądzie zaledwie 346 tysięcy pierwszaków. W podstawówkach jest największy od 35 lat niż w liczbie nowych uczniów, pisze sobotnia "Gazeta Wyborcza".

Kilkuset artystów sztuki cyrkowej z całego świata -  ekwilibrystów, kuglarzy, buskerów – prezentuje swoje umiejętności na festiwalu Carnaval Sztuk-Mistrzów, który trwa od czwartku w w Lublinie.

- Nie powiem, że rolnicy nie jeżdżą na wakacje, ale raczej robią to zimą - mówi Eligiusz Mlosek sołtys wsi Witki, gdzie podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce trwają żniwa. Latem na wsi pracy jest mnóstwo, a żniwa nie należą do najlżejszej.

150 metro?w staczał się tyłem Volkswagen Golf, zanim zatrzymał się na dystrybutorze pobliskiej stacji paliw. Po "zgubę" zgłosiła się właścicielka auta, która – jak się okazało – zapomniała zaciągnąć hamulca ręcznego.

Patrycja urodziła się z niedrożnością dróg żółciowych. Jako wcześniak nie zakwalifikowała się do przeszczepu, a rodzice nie mogli być dawcami. Dziewczynkę uratowała ciotka, oddając kawałek swojej wątroby. Dziś przekonuje: - Żyję normalnie, a oddanie narządu to największy dar.

Biegli sądowi ze Śląska i szef Kliniki Kardiologii Inwazyjnej w Warszawie przygotują nową, uzupełniającą opinię w sprawie leczenia i śmierci Jerzego Ziobry, ojca byłego ministra sprawiedliwości - poinformowała prokuratura w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ekspertyza będzie kosztować kilkadziesiąt tysięcy zł. Za wcześniejsze Skarb Państwa zapłacił już prawie 100 tys. zł.

Wydarzenia wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim zainteresowały Rzecznika Praw Obywatelskich. Zdaniem pracowników biura RPO zachowania "naganne" miały jednak do tej pory charakter "incydentalny".

Co najmniej do niedzieli, czyli dłużej niż wcześniej zapowiadano, potrwają prace na uszkodzonym po środowym wypadku odcinku torów między Katowicami a Tychami. Trasa miała zostać otwarta już w sobotnie popołudnie, ale uszkodzenia okazały się większe, niż się spodziewano.