Krewki stulatek pogonił złodzieja

- Gdybym miał kilka lat mniej, zmasakrowałbym go – zarzeka się 101-letni Kazimierz Michalski. Mieszkający w Oxfordzie weteran II wojny światowej dzielnie bronił portfela, który chciał mu ukraść młody złodziej. Co prawda mężczyzna uciekł z łupem, ale – zdaniem pana Kazimierza – zdecydowała szybkość młodych nóg, nie siła.

Chłopiec wbiegł prosto pod koła

10-latek z Zambrowa (woj. podlaskie) nie patrząc wbiegł na jezdnię i wpadł prosto pod koła nadjeżdżającego samochodu. Zdarzenie zarejestrowała kamera policyjnego monitoringu.

Na pogrzeb Religi nie przyjdzie żaden biskup?

Na piątkowym pogrzebie Zbigniewa Religi pojawi się wielu oficjeli. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele najwyższych władz. Ale tylko świeckich, bo na Powązkach nie pojawi się najprawdopodobniej żaden z hierarchów kościoła. - Nikt nie przyjdzie - mówi "Dziennikowi" anonimowe źródło w Episkopacie.

Traktorem staranował autobus

54-letni Henryk B. nie prowadził w poniedziałek prac w polu. Traktorem jechał tylko do sklepu, bo właśnie skończyła mu się wódka. Pijacką przejażdżkę zakończył, gdy na posesji jednego z sąsiadów staranował autobus. Noc spędził w areszcie. Teraz przed sądem odpowie za jazdę po pijanemu i zniszczenie pojazdu.

Bartoszewski: Niemcy zbyt łatwo zapominają

Władysław Bartoszewski po raz kolejny ostro odpowiada na krytykę Niemców. - Mam wrażenie, że zbyt łatwo zapomina się w Niemczech o konsekwentnie niechętnym Polakom stanowisku Pani Posłanki Steinbach (...) - pisze w liście otwartym do przewodniczącego Bundestagu Norberta Lammerta.

Policja go nie znalazła, bo schował się w szafie

Od kilku dni policja nie może doprowadzić do więzienia Jacka Redera, którego przez pomyłkę wypuszczono na wolność. Mężczyzna skutecznie zwodzi funkcjonariuszy - podczas ich ostatniej wizyty w jego domu schował się w szafie. I to wystarczyło...

Palikot pyta: za co premia dla prezydenta?

Mimo licznych zapewnień Janusza Palikota (PO) o zawieszeniu publicznej debaty na temat prezydenta, poseł PO nie daje za wygraną. Tym razem Palikot domaga się wyjaśnień w sprawie wysokich premii (ponad 50 tys. zł w 2008 roku), jakie miał - jego zdaniem - przyznać sobie Lech Kaczyński.

Kibice Polonii chcą korzyści z treningów Tuska

Premier Donald Tusk i posłowie PO, grają co tydzień w piłkę na boisku stołecznej Polonii. Klub podupada, bo władze Warszawy Hanna nie przewidziały jego dalszej modernizacji. Zawodnicy trenują na wyjazdach, brakuje odpowiednich obiektów. Kibice liczą, że premier pomoże Polonii wywalczyć dalszy remont stadionu - pisze "Życie Warszawy".

Policja zamyka "nowy Pruszków"

Dziesięć osób z odradzającej się grupy pruszkowskiej wpadło w ręce policjantów Centralnego Biura Śledczego i komendy stołecznej policji. Szef „nowego pruszkowa” Piotr F. „Tato” w momencie zatrzymania próbował staranować policyjne samochody. Zatrzymani odpowiedzą za handel narkotykami i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Wpadli sieciowi pedofile

Łódzcy policjanci namierzyli kilkudziesięciu internautów posiadających i rozpowszechniających pliki z pornografią dziecięcą. W środę w całym kraju zatrzymano 56 osób.

Towarzysko-biznesowy układ Pawlaka

Waldemar Pawlak zbudował wokół siebie towarzysko-biznesowy układ. Dzięki wicepremierowi z publicznych pieniędzy żyją jego bliscy i zaufani - pisze "Dziennik".

"W każdej instytucji są powiązania towarzyskie"

W każdej instytucji są powiązania towarzyskie - w ten sposób marszałek Sejmu Bronisław Komorowski odniósł się w TVN24 do doniesień, iż wicepremier z PSL stworzył towarzysko-biznesowy układ. - Wygląda to nieprzyjemnie, ale dotyczy sfery obyczajowej, a nie złamania prawa - dodał.

Wpadli z 3,5 kg kokainy

Sukcesem zakończyła się akcja policjantów z Centralnego Biura Śledczego w województwie lubuskim. Podczas zatrzymania dwóch mężczyzn przejęli 3,5 kg kokainy o wartości ponad 800 tys. złotych.

Prokuratura bada transakcje Palikota

Biegły na zlecenie prokuratury zbada, czy poseł PO Janusz Palikot wyrządził byłej żonie szkodę finansową - pisze "Rzeczpospolita". Żona posła utrzymuje, że straciła przez niego 40 milionów złotych. I żąda zwrotu tej kwoty.

"Ten człowiek musi wrócić do więzienia"

- Nie ma możliwości, by omyłkowo zwolnionemu darować karę. Ten człowiek musi wrócić do więzienia - powiedziała w TVN24 rzeczniczka Służby Więziennej Luiza Sałapa o Jacku Rederze. Mężczyzna został przez pomyłkę zwolniony z więzienia w Grudziądzu. Nie chce wracać za kratki, a policja, która ma go doprowadzić do więzienia, jeszcze go nie znalazła.

Test na HIV w ciąży będzie obowiązkowy

Już za kilka tygodni w wykazie badań obowiązkowych dla kobiet w ciąży znajdzie się test na HIV - informuje "Dziennik". Do wykonania testu kobietę ma przekonać ginekolog. Jak podkreślają specjaliści, wczesne wykrycie wirusa u matki pozwala zmniejszyć ryzyko zakażenia dziecka nawet po niżej 1 proc.

PR-owcy piszą ściągi politykom PO?

Władze Platformy Obywatelskiej rozsyłają propagandowe instrukcje członkom swoje partii - donosi wprost.pl. Mają w nich padać konkretne zdania, których "powinni" używać w wywiadach i debatach.

Pijany wpadł pod koła metra

Na warszawskiej stacji Marymont we wtorek wieczorem pijany mężczyzna wpadł pod nadjeżdżający pociąg metra. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Pociąg przejechał nad nim. Mężczyzna został odwieziony na badania do szpitala. W środę ma być przesłuchany przez policję. Informację otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

"Żadnych dymisji, żadnych cudów"

Donald Tusk spotkał się z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem. Rozmawiali o problemach związanych z budową autostrad. Rzecznik rządu Paweł Graś zaprzeczył prasowym doniesieniom o możliwej dymisji ministra, ale szczegółów rozmowy nie zdradził.

"Kaczyński jest dla PO wartością"

Choć Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość prześcigają się, kto jest w stanie prowadzić politykę większej miłości, to personalne konflikty wciąż trwają. Słowa Stefana Niesiołowskiego, który chciałby "żeby Jarosław Kaczyński zniknął z polityki", komentowali goście "Magazynu 24 godziny". - Te słowa są zupełnie uprawnione - mówił Sebastian Karpiniuk z PO. - Pan marszałek ma jakiś problem, nie wiem jaki - odbijał Tadeusz Cymański z PiS.

"Arcybiskup na czasy wojny"

- Jest człowiekiem środka, nie przysłoni biskupów i ma stanowcze zdanie w kwestii eutanazji. To arcybiskup na czasy wojny światopoglądowej - tak Tomasz Terlikowski w "Magazynie 24 godziny" komentował wybór abp. Józefa Michalika na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Sikorskiemu zaszkodzi "reset" w stosunkach z Rosją?

- Profesjonalizm i doświadczenie Radka Sikorskiego to istotne argumenty, ale obawiam się, że będzie bardzo ciężko - tak o szansach polskiego polityka w wyborach szefa NATO mówił w "Kropce nad i" Aleksander Kwaśniewski. Powód? NATO postawiło na "reset" w stosunkach z Rosją - tłumaczył były prezydent - a do Polski przylgnęła łata, że my w tym procesie nie pomagamy.

Okupowali skwery, jak okupują Tybet

Symboliczne "okupowanie" miejskich placów i skwerów - tak wyglądały happeningi upamiętniające ofiary chińskiej okupacji Tybetu. W 50. rocznicę wybuchu antychińskiego powstania w Tybecie, w 26 miastach Polski odbyły się akcje zorganizowane przez fundację "Inna Przestrzeń".

Abp Michalik: jestem zaskoczony i rozczarowany

- Myślę, że państwo są równie rozczarowani, jak i ja - tak abp Józef Michalik skomentował wynik wyborów na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zgodnie z którym pozostanie on na tym stanowisku przez drugą kadencję. Abp Michalik wyjaśnił, że psychicznie nastawił się na zakończenie swojego przewodnictwa KEP. Na drugą kadencję wybrano też wiceprzewodniczącego KEP, metropolitę poznańskiego, abp. Stanisława Gądeckiego.

PiS szuka szczura

– Mamy już nawet nie kreta, ale szczura – mówią "Rzeczpospolitej" w kuluarach parlamentarzyści PiS. W sprawie osoby, która - by skłócić klub - rozpuszcza do gazet fałszywe wieści trwa wewnętrzne śledztwo. Konsekwencje? Wyrzucenie z partii.

Śledziła wandali, bo policja nie przyjeżdżała

Na dłuższy spacer zdecydowała się pewna mieszkanka Zawiercia, gdy zobaczyła, że dwaj wandale wybili szybę na przystanku, a wezwana policja nie nadjeżdża. Młoda kobieta przeszła kilka kilometrów i pojechała autobusem do innej miejscowości, aby wskazać sprawców. Młodzi wandale usłyszeli już zarzuty i zostali ukarani grzywną.

Uciekł z więźniarki przez dach

Policyjna obława w Lublinie. Podczas transportu do aresztu w Lublinie 24-letni skazany skorzystał z tego, że wioząca go więźniarka utknęła w korku i uciekł przez dach.

AWACS na Okęciu

Od zwykłego samolotu odróżnia go charakterystyczny obrotowy radar nad kadłubem. Na warszawskim Okęciu wylądował AWACS - słynny samolot wczesnego ostrzegania i kontroli przestrzeni powietrznej.

13-latka urodziła dziecko

13-letnia dziewczynka urodziła dziecko w jednym z krakowskich szpitali. Bardzo młoda mama i noworodek czują się dobrze. Ojca niemowlęcia poszukuje policja.

64-letnia dilerka w rękach policji

30-letni diler wiedząc, że po piętach depcze mu już policja, jesienią uciekł z kraju. Rynek jednak nie znosi pustki, dlatego "interes" przejęła jego 64-letnia mamusia. Wpadła. W więzieniu może posiedzieć nawet do 74. urodzin.