Prokuratorzy i asesorzy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, zajmujący się sprawą śmierci Barbary Blidy działali w granicach prawa - orzekła łódzka prokuratura apelacyjna i umorzyła część śledztwa ws. zgonu byłej posłanki SLD. Wątek dotyczy podejrzenia niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień przez śledczych.

- Dopóki nie otrzymam raportu komisji Jerzego Millera w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej, nie będę komentował doniesień medialnych na temat rozmowy generała Andrzeja Błasika z kapitanem Arkadiuszem Protasiukiem na lotnisku Okęcie przed wylotem do Smoleńska - oświadczył premier Donald Tusk.

- Nie jest łatwo utrzymać zaufanie młodych ludzi - przyznał premier Donald Tusk, pytany o spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej wśród młodych ludzi. Jak zaznaczył, PO chciała przyspieszenia, które zadowoliłoby wszystkich, także tych najmłodszych, ale na przeszkodzie stanęły dramatyczne wydarzenia losowe - najtrudniejsze od 1989 roku.

Jasno i klarowanie określimy, kto odpowiada za wały i rzeki - zapowiedział premier Donald Tusk. Poinformował jednocześnie, że rząd przygotował stosowne zmiany ustawowe i będzie dążył, żeby jak najszybciej przyjął je parlament. Podkreślił, że walka z powodzią była poważnym finansowym dramatem w skali państwa.

Prokuratura wie, z kim przez telefony komórkowe rozmawiali prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria. Stało się to możliwe po uzyskaniu billingów czterech pracowników Kancelarii Prezydenta, którzy dzwonili do prezydenckiej pary - poinformowała zastępca prokuratora generalnego Marzena Kowalska. Zaznaczyła jednak, że "(...) po uzyskaniu tej informacji prokurator nie podejmował co do tych numerów (pary prezydenckiej-red.) żadnych czynności".

Stanisław M., prezes Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych usłyszał zarzuty - dowiedział się portal tvn24.pl. - Są trzy, dotyczą nielegalnego hazardu - mówi nam Janusz Kordulski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku.

Wbrew pozorom, Polskę i Libię łączy wiele. Muammara Kaddafi spotykał się z politykami PRL - Edwardem Gierkiem i Wojciechem Jaruzelskim. Dlaczego? Dyktator chciał zamienić piaski libijskiej pustyni w wielki plac budowy. Brakowało mu fachowców, a tacy byli nad Wisłą.

O zwolnienie lekarskie na Śląsku będzie trudniej - zwłaszcza gdy ktoś nie do końca choruje. Do sądu w Jaworznie trafił właśnie akt oskarżenia wobec 18 osób zaangażowanych w wystawianie fałszywych dokumentów.

Posłowie zadecydowali w piątek, że stalking będzie przestępstwem. Nowelizacja kodeksu karnego zakłada do 3 lat więzienia za uporczywe, złośliwe nękanie mogące wywołać poczucie zagrożenia. W przypadku, gdy osoba nękana targnie się na swe życie, kara może wzrosnąć do 10 lat.

Czarny poranek na polskich drogach. W Krakowie zginął kierowca tira, który przewrócił się na drogę. W Łodzi w zderzeniu ciężarówki i samochodu dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko. Pod Kurowem na lubelszczyźnie w rozbitym matizie zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.

Policja na terenie całego kraju zatrzymała 38 osób zamieszanych w wymianę w internecie treści z pornografią dziecięcą. - Dwóch zatrzymanych usłyszało już zarzuty - poinformowała w piątek Komenda Główna Policji.

200 złotych "od sztuki" i procent od odszkodowania - tyle strażak, policjant czy ratownik może dostać za dane ofiar wypadków - donosi "Gazeta Wyborcza". Takie informacje kupują firmy zajmujące się dochodzeniem odszkodowań.

Sejm przyjął rezolucję potępiającą reżim Alaksandra Łukaszenki, m.in. za przemoc i represje wobec swoich rodaków po grudniowych wyborach. Podczas przyjmowania uchwały na sali obrad obecna była grupa białoruskich opozycjonistów.

Bronisław Komorowski poinformował rano, że według Państwowej Komisji Wyborczej "nie wchodzi w grę" ostatni możliwy termin wyborów parlamentarnych, czyli 30 października. Prezydent przyznał, że rozważa zarządzenie dwudniowych wyborów. Za wyborami jednodniowymi opowiedziało się 3/4 pytanych w sondażu dla Faktów TVN.

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej, które 9 kwietnia wraz z prezydentową Anną Komorowską udadzą się do Smoleńska będą także w Katyniu. Następnego dnia odbędą się oficjalne uroczystości w Warszawie oraz m.in. spotkanie rodzin z pierwszą damą.

Sześciu rybaków z kutra, który w czwartek rano poszedł na dno Bałtyku, powróciło do portu we Władysławowie. Ich jednostka zatonęła około 40 mil morskich od brzegu, w rejonie latarni Stilo.

Dojutrkowość - takie ciekawe słowo wymyślił ostatnio poseł PiS Adam Hofman. A ponieważ nie on jeden wymyśla słowa na czas wyborów - słownik politycznej polszczyzny przejrzał reporter Faktów TVN Maciej Mazur.

To zła wiadomość dla kobiet palaczek: po raz pierwszy w Polsce rak płuc jest częstszą przyczyną zgonów niż rak piersi. Jak ostrzegają onkolodzy, szczególnie niebezpieczne są cienkie mentolowe papierosy.

Kontroler umyślnie przekroczył swoje uprawnienia podczas sprowadzania samolotu CASA na lotnisko w Mirosławcu 23 stycznia 2008 roku, w wyniku czego doszło do katastrofy – taki zarzut postawiła Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu porucznikowi Adamowi B., kontrolerowi pracującemu na lotnisku w Mirosławcu – dowiedzieli się dziennikarze „Superwizjera”. To zasadnicza zmiana w stanowisku prokuratury, bo od dwóch lat por. B. był podejrzany o nieumyślne „sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym”, za co grożą 3 lata więzienia.