W nocy z wtorku na środę w domu wrocławskiego posła PO Jarosława Charłampowicza doszło do interwencji policyjnej. Mężczyzna pokłócił się ze swoją partnerką, która o zajściu powiadomiła policję. Funkcjonariusze zastali ją - razem z małym dzieckiem - przed drzwiami mieszkania, na klatce schodowej. Charłampowicz okazał legitymację poselską, a o okolicznościach ma zostać powiadomiona Kancelaria Sejmu.

Polska Razem Jarosława Gowina opublikowała na swojej stronie listę 136 sędziów, którzy odmówili wykonywania czynności orzeczniczych w związku z tzw. reformą Gowina. Szef partii na blogu wezwał ich, by - skoro uchylali się przed wypełnianiem obowiązków służbowych - oddali wynagrodzenia.

To było niecodzienne znalezisko - saszetka wypełniona banknotami. Znajdowała się pod łóżkiem w jednym z łódzkich hoteli. Dwa tygodnie temu znalazł ją - podczas sprzątania - pracownik hotelu. Policja wciąż szuka właściciela porzuconych banknotów.

- To wielka kampania reklamowa jednego z funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa, przedstawianego jako James Bond, który chciał uratować ojczyznę, a ja to uniemożliwiłem - ironizował Antoni Macierewicz (PiS) na środowej konferencji prasowej. Mówił tak o b. współpracowniku WSI Aleksandrze Makowskim, który zarzucił politykowi PiS, że "ujawnił całemu światu" polski wywiad i kontrwywiad wojskowy.

Asma Jilani Jahangir, pakistańska działaczka praw człowieka, została uhonorowana nagrodą "Pro Dignitate Humana". - Niestrudzenie walczyła na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, tolerancji i rządów prawa - uzasadnił Radosław Sikorski.

Istniała opinia ekspercka nt. działań Antoniego Macierewicza. Była ona druzgocąca i dotarła do Jarosława Kaczyńskiego - powiedział w RMF FM szef MSZ Radosław Sikorski. Zaznaczył, że jeśli wniosek o powołanie komisji śledczej ws. Macierewicza zostanie poddany w Sejmie pod głosowanie, to go poprze.

Polscy artyści, Maleo Reggae Rockers i Enej, nagrali swoją wersję ukraińskiej piosenki "Brat za Brata". Ten utwór zespołu Kozak System został okrzyknięty hymnem Majdanu. Jak mówią muzycy, piosenka to "krzyk serca", a jej polska wersja powstała, byśmy mogli lepiej zrozumieć sytuację naszych sąsiadów.

Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz zaapelował o zwrot relikwii krwi Jana Pawła II, skradzionej z kościoła w górach w Abruzji we Włoszech. Jej poszukiwania prowadzą od poniedziałku karabinierzy, wszczęto też dochodzenie.

Po wnioskach konsultanta krajowego minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zwiększył zakres kontroli szpitala we Włocławku do ostatnich 3 lat. Minister poinformował o tym na Twitterze. We wtorek Arłukowicz zapowiedział kontrole wszystkich oddziałów ginekologiczno-położniczych w kraju.

Siedziba PGE Górnictwo i Energia Konwencjonalna znalazła się wśród pięciu najlepszych biurowców świata. Prestiżowy magazyn Archdaily nominował polski projekt do nagrody Building Of The Year. - To już jest wielki sukces - podkreślają nominowani architekci.

Politycy PiS mocno dziś walczą z zasadą "gender mainstreaming", choć niegdyś "przyklasnął" jej gabinet Jarosława Kaczyńskiego. Znalazła się ona w jednym z dokumentów przyjętych przez rząd PiS, z zastrzeżeniem "wdrażana na każdym etapie realizacji" jednego z unijnych programów.

Kiedyś najpewniej była tu rozlewnia piwa. Potem na całe dziesięciolecia niezwykła piwnica jednej z łódzkich kamienic była podzielona na komórki, przez co nie było widać krzyżowego sklepienia, które przypomina katedrę. Dawny wygląd przywrócono - przez przypadek - podczas remontu kamienicy.

- Gdyby się okazało, że rodzice nie zdążą na czas odwrócić skutków prawnych, to hipotetycznie, na chwilę, komornik może zająć rzeczy Kacpra - powiedział w TVN24 adwokat Piotr Schramm. Jak jednak dodał, ten czarny scenariusz jest mało prawdopdobny i historia 9-latka, który odziedziczył 18 tys. zł długu po dziadku, powinna zakończyć się happy endem.