- To co wynegocjował rząd Jarosława Kaczyńskiego i prezydent może nie jest idealne, ale jest wystarczająco dobre, żeby traktat ratyfikować. Dajmy tego wyraz w głosowaniu - apelował Donald Tusk podczas swojego wystąpienia. Ale stanowisko PiS-u nadal nie jest znane. Klub poprosił o godzinną przerwę, podczas której ma zdecydować jak głosować.

Roman Giertych będzie reprezentował w sądzie Ewę Sowińską w sprawie przeciwko "Dziennikowi" - dowiedziała się TVN24. Rzecznik Praw Dziecka zamierza pozwać gazetę za artykuł, w którym przypisano jej chęć wprowadzenia zakazu seksu przed 18-tką. Pozew ma opiewać na okrągły milion złotych.

Mierzenie poziomu optymizmu we krwi, prawidłowego rozstawu szczęki do uśmiechu oraz wypisywanie recepty na szczęście - takie atrakcje czekały warszawiaków w "uśmiechniętym tramwaju". Specjalna obsługa przez cały dzień rozweselała napotkanych pasażerów i zabierała ich w darmową podróż.

Wiele bezpłodnych par, które modliły się do Jana Pawła II przy jego grobie, doczekało się dzieci - powiedział kardynał Stanisław Dziwisz w wywiadzie dla włoskiego dziennika katolickiego "Avvenire".

PiS czeka na wystąpienie premiera - Donald Tusk, na razie jeszcze w kuluarach powtarza: -Jestem za szybkim rozpoczęciem prac nad nowelizacją ustawy o współpracy prezydenta, rządu i parlamentu w sprawach członkostwa Polski w UE. Od ogłoszenia tej deklaracji w Sejmie Jarosław Kaczyński uzależnia poparcie dla ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Już w środę senatorowie mogą głosować nad ustawą ratyfikującą Traktat Lizboński. Marszałek izby Bogdan Borusewicz zdecydował o zwołaniu na godzinę 9 specjalnego posiedzenia Senatu. Senator zaprosił na obrady prezydenta i premiera.

Dyskusja nad ustawą ratyfikacyjną przebiegała spokojnie, chociaż co jakiś czas na sali robiło się głośniej. Tak było podczas wystąpienia posłanki Anny Sobeckiej, która za ironię losu uznała, że do ratyfikacji może dojść "na urodziny Judasza", a Nelly Rokita zarzucała premierowi, że "za często staje w rozkroku".

W poniedziałek rano, na drodze między Lubrzą a Dobroszowicami w powiecie prudnickim, doszło do tragicznego wypadku. Zginął 18-letni pasażer jednego z aut. Dwie inne osoby zostały ranne.

Błąd pilota, obsługi naziemnej a nawet dowództwa - to najprawdopodobniej przyczyny styczniowej katastrofy samolotu CASA. Jak ustaliła TVN24, takie wnioski znalazły się w raporcie Komisji Badania Wypadków Lotniczych. W poniedziałek dokument trafił na biurko szefa MON, który zdecyduje czy upublicznić wyniki kontroli.

- Jeżeli Donald Tusk wycofa się podczas swojego wystąpienia z deklaracji składanych wcześniej prezydentowi to w PiS-ie będzie dyscyplina w głosowaniu przeciwko ratyfikacji Traktatu z Lizbony - powiedział prezes PiS po wtorkowym posiedzeniu klubu.

Trzytygodniowa wymiana zdań o sposób ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego dobiega końca. Ostatni odcinek możesz zobaczyć w tvn24.pl. W samo południe rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, które pokazujemy na żywo.

15 lat więzienia - taki wyrok usłyszał we wtorek Kamil G. główny oskarżony w procesie o zabójstwo konwojentów w Sosnowcu. Pozostałych oskarżonych Daniela Z. i Wojciecha Ch. katowicki sąd skazał odpowiednio na 8 lat i 2 lata 11 miesięcy pozbawienia wolności.

- Po trzech tygodniach sporów doszliśmy do punktu wyjścia. W tym czasie nie doszliśmy do żadnych konstruktywnych wniosków tylko ośmieszyliśmy Polskę - mówił w TVN24 lider SLD Wojciech Olejniczak.

- Miejcie odwagę odrzucić ten traktat, a przynajmniej zatrzymać postępowanie nad jego ratyfikacją - z takim apelem zwrócił się do posłów były marszałek Sejmu, Marek Jurek. Na kilka godzin przed głosowaniem w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, jego partia - Prawica Rzeczypospolitej, przekonuje parlamentarzystów, że "nie zreformuje a zdeformuje" on europejską współpracę.

Kłamiemy średnio dwa razy dziennie, a prawie 62 proc. naszej naturalnej konwersacji ma charakter kłamliwy - wynika z badań psychologów, które opisuje "Gazeta Wyborcza". Mało tego, kłamią też zwierzęta i rośliny.

Już wiadomo, że podczas dzisiejszego głosowania w sprawie ustawy ratyfikującej Traktat Lizboński PiS nie będzie jednomyślne. - Ja na pewno będę głosował przeciw - zadeklarował w rozmowie z TVN24 Zbigniew Girzyński. Pytany o to, ilu jeszcze posłów PiS zajmie takie stanowisko, powiedział tylko: - To się okaże podczas głosowania.

Słuchacze Radia Maryja pielgrzymują do biur poselskich wzywać posłów do zagłosowania przeciw ustawie ratyfikującej Traktat Lizboński. Jest to efekt apelu Ojca Rydzyka, który kompromis w Juracie nazwał kompromitacją.

Scena miłosna Barbary Grabowskiej i Olgierda Łukaszewicza, albo jego gołe pośladki na ekranie telewizora to zdecydowanie za dużo dla widzów telewizji Puls - przynajmniej tak się wydaje jej szefom, którzy z nożycami w ręku wycinają z jednych z najlepszych polskich filmów bardziej "pikantne" sceny.

Chociaż prezydent Lech Kaczyński oficjalnie się w tej sprawie nie wypowiedział, to wszystko wskazuje na to, że pójdzie on w ślady Donalda Tuska i nie pojedzie na ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. - To znak solidarności z Tybetem, bo jeszcze dwa miesiące temu prezydent bardzo chciał lecieć - pisze "Dziennik".

Co prawda, projekt ustawy likwidującej Agencję Mienia Wojskowego, która zaopatrywała w sprzęt w nagłych przypadkach nasze wojsko, nie jest jeszcze gotowy to MON zamierza dokonać likwidacji Agencji w ekspresowym tempie. - Jeszcze do końca tego roku AMW przestanie istnieć - dowiaduje się "Rzeczpospolita".

Prawo jazdy na motocykl i samochód osobowy ma być wydawane na 15 lat - przewiduje projekt ustawy, który opisują "Gazeta Prawna" i "Gazeta Wyborcza".

W samo południe w Sejmie rozpocznie się ostateczna batalia o ratyfikację Traktatu Lizbońskiego. Podczas głosowania, do którego dojdzie prawdopodobnie około godziny 15, ma pojawić się sam prezydent. Za rządowym projektem rękę podniesie nawet Jarosław Kaczyński, ale część posłów PiS-u ma poważne wątpliwości i może zagłosować przeciw.

Prawie 50 kg heroiny i kokainy - tyle narkotyków, na czarnym rynku wartych ok. 10 mln złotych, pięciu funkcjonariuszy miało "wyprowadzić" z magazynów CBŚ w Łodzi i w Warszawie. We wtorek, przed łódzkim sądem, rusza ich proces. Grożą im kary do 10 lat więzienia.

Na lotnisku Pawła przywitała tylko mama. Nie mieli jednak wiele czasu dla siebie. Po sześciu latach w Ekwadorze, z czego pięciu w nieludzkich warunkach w tamtejszym więzieniu, młody Polak prosto z samolotu trafił do aresztu. Po kilku tygodniach wyszedł na wolność, żeby zacząć nowe życie. Pomogły mu w tym starania MSZ, telewizji TVN i konsula honorowego RP w Ekwadorze.

- Nie wytoczymy waszemu prezydentowi procesu, ale bardzo żałujemy, że nie chciał nam poświęcić chociaż pięciu minut - powtórzyli w programie "Teraz My" Brendan Fay i Thomas Moulton. I podkreślali, że "Lech Kaczyński powinien zdać sobie w końcu sprawę, że jest prezydentem wszystkich Polaków".

- Brandon Fay i Thomas Moulton przyjechali do Polski jak Cyryl i Metody, którzy przybyli do Słowian, żeby wprowadzać cywilizację. Oni nas cywilizują - oceniła w "Magazynie 24 Godziny" Manuela Gretkowska. - Związki homoseksualne to ekstrawagancja. Ja ich (homoseksualistów) akceptuję, ale to nie znaczy, że muszę przyjmować ich zasady życiowe - odpowiedziała Nelly Rokita z PiS.

Część posłów PiS zapowiada, że nie zagłosuje za ratyfikacją Traktatu, bo do wtorku nie uda się spełnić jednego z trzech filarów porozumienia prezydenta z premierem. Chodzi o nowelizację ustawy o współpracy rządu z parlamentem ws. członkostwa Polski w UE. - Po każdych nowych wyborach będzie można to zmienić, także wpisujcie tam co chcecie, panowie - poradził posłom PiS Ryszard Kalisz (SLD).

Patrycja Kotecka przyznała się, że w laptopie Zbigniewa Ziobry trzymała scenariusze programów telewizyjnych - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Wicedyrektor Agencji Informacji TVP miała napisać to w liście do prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego.

Blisko 107 milionów złotych - tyle według wstępnych szacunków Państwowej Komisji Wyborczej będą kosztowały subwencje z budżetu państwa dla partii z obecnej kadencji parlamentu. Partie złożyły już sprawozdania finansowe za 2007 r.

- To zamieszanie z gejami jest niepotrzebne i sztuczne. Jesteśmy tolerancyjni - w Sejmie nikt nie napadł na tych panów - stwierdził w "Magazynie 24 godziny" Adam Hofman (PiS). Na to ripostował mu Jerzy Wenderlich (SLD): - Pana to ani ziębi, ani grzeje, a to nie jest sprawa termoforu, ale tolerancji.