Firma obsługująca parking przy ulicy Białostockiej w Łodzi od lat nie płaci miastu za dzierżawę terenu. Magistrat w nietypowy sposób postanowił uderzyć w interesy dłużnika. Urzędnicy zaapelowali do kierowców, aby nie płacili za postój na parkingu. Dzięki temu dłużnik nie będzie zarabiać, a kierowcy zaoszczędzą.

To wstrząsające. To człowiek niezwykłej odwagi, wybitny Polak - tak zareagował na śmierć Zbigniewa Romaszewskiego Władysław Frasyniuk. Zmarły działacz niepodległościowy i polityk po przełomie czerwcowym odznaczał się, zdaniem Frasyniuka, "dobrą duszą" i "szukaniem kompromisu", jakich wielu osobom w dzisiejszym życiu politycznym brakuje.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie lutego, najwięcej głosów zdeklarowanych uczestników wyborów zdobyłoby PiS - 26 proc., a PO uzyskałaby 25-procentowe poparcie. W Sejmie znalazłby się jeszcze SLD, na który chciało głosować 8 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS.

W czwartek w Warszawie w wieku 74 lat zmarł Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, działacz KOR oraz Solidarności, wieloletni senator i wicemarszałek Senatu. W ostatnich latach związany był z PiS. W 2011 r. został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Orderem Orła Białego.

W czwartek rano zmarła jedna z córek bliźniaczek Bartłomieja Bonka - Julia. Dziewczynka urodziła się z poważnym niedotlenieniem mózgu, dlatego rodzina sztangisty - brązowego medalisty ostatnich mistrzostw świata - wytoczyła w ub. roku proces o odszkodowanie przeciw opolskiemu szpitalowi położniczemu.

Minister sprawiedliwości Marek Biernacki pozywa Władysława Frasyniuka za jego wypowiedź w programie "Kropka nad i". Jak podkreśla resort sprawiedliwości, były opozycjonista stwierdził, że minister mógł brać udział w podrzuceniu materiałów do celi Mariusza T. "Słowa pana Władysława Frasyniuka są bezpodstawne i niezgodne z prawdą" - przekonuje Biernacki.

58-latek, który pobił swojego wnuczka, trafił do aresztu na trzy miesiące. Mieczysław Cz. w napadzie furii zaatakował chłopca uderzając nim o podłogę oraz zadając mu ciosy pięścią w głowę. Mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

PiS uważa, że do dymisji ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego w związku ze sprawą Mariusza T. powinno dojść, ale jest ona nierealna. - W kraju, w którym demokracja i odpowiedzialność są ze sobą związane, ona by nastąpiła, ale my nie jesteśmy naiwni - mówił w "Jeden na jeden" Adam Hofman z PiS.

W Łodzi powstanie pomnik b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Będzie też skwer jego imienia - zadecydowali w środę w nocy łódzcy samorządowcy. Za przyjęciem uchwały w tej sprawie zagłosowali radni opozycji - PiS i klubu radnych Łódź 2020. Przeciwni byli radni PO.

Krakowski Szpital im. L. Rydygiera, jeden z największych w Polsce i przekształcony w spółkę prawa handlowego, prawdopodobnie w przyszłym roku trafi na giełdę – informuje „Dziennik Polski”.

3,5 roku temu w jednym z warszawskich szpitali zmarła kobieta, u której zbyt późno zdiagnozowano udar mózgu. Opis kluczowego badania, które mogło uratować jej życie, zrobiono dopiero po pięciu dniach. Prokuratura postawiła w tej sprawie zarzut młodej lekarce. Niewykluczone, że zarzuty usłyszą także inne osoby, gdyż kontrole wykazały poważne nieprawidłowości w pracy szpitala.

W tegorocznym raporcie Reporterów bez Granic na temat wolności mediów najlepiej wypadła Finlandia, za nią znalazły się Holandia i Norwegia. Polska poprawiła swój wynik o trzy miejsca i trafiła na 19. Gwałtownie spadły USA, aż na 46. miejsce. W Europie znacząco pogarsza się sytuacja mediów na Węgrzech.

- Państwo postanowiło zrobić listę "bestii". I na mocy tej listy nie wypuścić, a wsadzić. Ustawa w sprawie najgroźniejszych przestępców to populizm, przypomina sowieckie prawo - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 Władysław Frasyniuk, były działacz opozycji w PRL. Przyznał, że 25 lat temu popełniono błąd, ale "nawet przy takim zbrodniarzu jak Mariusz T. prawo ma wziąć górę, a nie emocje".