10-miesięczne dziecko zostało pogryzione przez amstaffa. Do zdarzenia doszło dziś rano w jednym z mieszkań w Warszawie. Z poważnymi obrażeniami chłopiec został odwieziony do szpitala. Do podobnego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnia w Radomiu. Tam trzy psy pogryzły dziesięciolatka.

Nawet gwiazda wybiegów i ekranów Milla Jovovic nie przyciągnęła na Okęcie tylu facetów z aparatami fotograficznymi. Dla nich gwiazdą - bez wątpienia największą - był Airbus A380. W sobotę spotterzy mieli swoje pięć minut. A raczej kilkanaście sekund frajdy.

"Poniżający" i "nieelegancki" - tak o sposobie postawienia mu ultimatum przez Joannę Kluzik-Rostkowską mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Adam Bielan. Europoseł w w piątek miał zadeklarować publicznie, że nie uczestniczy w działaniach PiS, mających osłabić lub rozbić PJN. Bielan oświadczenia nie wystosował, więc PJN zakończył z nim współpracę.

Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście ma wydać w poniedziałek wyrok w sprawie znanego warszawskiego adwokata Jacka Dubois (zgadza się na podawanie nazwiska), byłego pełnomocnika m.in. premiera Donalda Tusk i prezydenta Bronisława Komorowskiego. Prokuratura zarzuca mecenasowi utrudnianie w latach 2001-2003 śledztwa wobec gangsterów z grupy pruszkowskiej, z którymi miał uzgadniać linię obrony, zanim formalnie został ich adwokatem.

Małe wsie z wielkimi powodami do dumy i ambicjami. Św. Wojciech może pochwalić się własnym hejnałem, a Grabno - hymnem. Poza poprawianiem nastrojów mieszkańców i podnoszeniem ich poczucia dumy, utwory mają do spełnienia jeszcze jedną rolę - jednoczyć mieszkańców w zmienianiu tego, co dookoła nich.

Żołnierzom w Grudziądzu i ich rodzinom, obawiającym się o utratę pracy, kazał czekać trzy godziny. Kiedy w końcu się zjawił, wyglądał na "zmęczonego", a uspokajanie wyszło mu "średnio". Wcześniej na krótko odwiedził innych wojskowych, w Gdyni, gdzie obchodzono święto Marynarki Wojennej. - Były trzy kieliszki tzw. rozchodniaka - przyznaje dziś w programie "Ciąg Dalszy Nastąpił" w TVN24 były wiceminister obrony narodowej Robert Lipka. W marcu 2001 roku kosztowało go to utratę stanowiska.

Najprawdopodobniej zazdrość o partnerkę śpiącą w jednym łóżku ze znajomym była motywem śmiertelnego pobicia 62-latka przez jego 46-letniego kolegę. Mężczyzna został zatrzymany i aresztowany przez łódzki sąd. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Ponad pięć promili alkoholu miał w wydychanym powietrzu mężczyzna, który najpierw w Rybniku ukradł samochód, a potem pojechał nim do Wodzisławia Śląskiego. 33-latek został zatrzymany dzięki zgłoszeniom innych kierowców zaniepokojonych jego stylem jazdy.

- Nasz rząd popełnił falstart. Zabrał nam, przyszłym emerytom pieniądze, które powinny na nas pracować. Nie zgadzamy się na takie działanie - mówili podczas happeningu pt. "Utopmy Marzannę z OFE" przedstawiciele białostockiej organizacji "Projekt: Polska-Białystok".

Nie będzie Akademii Lotniczej w Dęblinie. Prezydent Bronisław Komorowski nie podpisał ustawy decydującej o jej utworzeniu - poinformowała w niedzielę Kancelaria Prezydenta. Jest to pierwsze weto prezydenta Komorowskiego.

Mija rok od odnalezienia w stawie na obrzeżach Cieszyna ciała ok. dwuletniego chłopca. Do dziś nie wiadomo, jak się nazywa. Przez ten cały czas, nikt go nie szukał. Nadzieja na odkrycie, kim było dziecko i odnalezienie winnych jego śmierci, jednak nadal się tli. Odkryć prawdę mają pomóc badania DNA. Trudno też uwierzyć, że nie ma w Polsce osób, które wiedzą jak i dlaczego chłopiec zginął.

Jest absolutną nieprawdą, że na reformie emerytalnej stracą ludzie młodzi - przekonywała minister pracy Jolanta Fedak podczas zorganizowanego w Warszawie przez SLD wysłuchania publicznego ws. rządowego projektu zmian w systemie emerytalnym. Ministrowie z PO się nie pojawili.

Minister zdrowia Ewa Kopacz i pielęgniarki OZZPiP ogłosiły przerwę w negocjacjach, które odbywają się w gmachu Sejmu. Pielęgniarki, które od czwartku okupują sejmową galerię, nie chcą być zatrudniane w szpitalach na kontraktach, co umożliwia uchwalona w piątek ustawa o działalności leczniczej. - Jak trzeba, będziemy rozmawiać nawet całe dnie i noce - zapowiedziała minister zdrowia.

- Polskie wojska nie będą uczestniczyły w interwencji Libii i chciałbym żeby to było wskazanie na przyszłość. Polscy żołnierze będę obecni poza granicami kraju tylko w sytuacji absolutnie bezdyskusyjnej - podkreśla premier Donald Tusk. Właśnie taką informację szef polskiego rządu przekaże na szczycie Unia Europejska-Unia Afrykańska-Liga Arabska w sprawie Libii. - Polaków i Polski nikt nie musi jednak uczyć solidarności - zastrzega lider PO i w zamian pomocy militarnej, deklaruje pomoc humanitarną.

Makabryczny finał poszukiwań mieszkańca podwarszawskiego Wołomina. 42 -latek zaginął w listopadzie. Okazało się, że mężczyznę zamordowała żona, a jego ciało zakopała w przydomowym ogródku. Grozi jej 10 lat więzienia.

Artykułem na artykuł odpowiada Jarosław Kaczyński premierowi Donaldowi Tuskowi. W ironicznym tekście o objętości ok. pięciu stron A4 prezes PiS wytyka szefowi rządu, że większość problemów stworzył sobie sam i nie wie co się powinno robić, będąc premierem. Kaczyński porównuje też Tuska do nieprzygotowanego ucznia, samochwały z wiersza Jana Brzechwy, rzymskiego cesarza Klaudiusza oraz nałogowego bywalca modnych klubów.

Tu zarabia się najwięcej, tu znajdują się siedziby największych firm. Warszawa - dla wielu to być albo nie być. O życiu w stolicy, tak jak w piosence Czesława Niemena, śni wielu. Ale czy to miasto dla każdego i czy każdy w nim się odnajdzie? I czy rzeczywiście mieszkanie w niej to spełnienie marzeń?

W sobotę obradować będzie Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Politycy dyskutować będą o przygotowaniach do jesiennych wyborów parlamentarnych. Zabraknie szefa partii Donalda Tuska, który na zaproszenie prezydenta Francji udał się do Paryża

Im bliżej wyborów parlamentarnych, tym na scenie politycznej robi się bardziej nerwowo. Ale w Platformie Obywatelskiej rywalizacja, wewnętrzne konflikty i spory to podobno już przeszłość. Dlaczego? Szef ugrupowania Donald Tusk miał nakazać, że... na nie przyjdzie czas po wyborach. A kto się go nie będzie słuchał, może ryzykować oddaniem partyjnej legitymacji.