"Nie będzie na nikogo żadnego polowania"

- Nie będzie na nikogo żadnego polowania. Dopóki jesteśmy, wszyscy polscy obywatele są równi i wolni, a Rzeczpospolita jest bezpiecznym domem dla naszych dzieci - mówił w sobotę premier Donald Tusk na posiedzeniu Rady Krajowej PO.

Piechociński kontra Pawlak

PSL wybierze dziś nowe władze. Obecny prezes Waldemar Pawlak uznawany jest za faworyta w starciu z Januszem Piechocińskim. Piechociński uważa, że małe szanse dają mu zwolennicy Pawlaka. Pojawiają się opinie, że przegrana Pawlaka byłaby wotum nieufności dla koalicji PO-PSL.

200 stron "ściągi" PO 

Sobotnia Rada Krajowa PO ma zapoczątkować akcję spotkań parlamentarzystów Platformy z obywatelami. Działacze partii zostali wyposażeni w 200-stronicowe opracowanie o dokonaniach pięciu lat rządów. Do 18 grudnia każdy z nich ma odbyć minimum osiem spotkań w regionie.

5 lat rządów. Nowa ofensywa PO 

W Warszawie, z udziałem premiera, szefa PO Donalda Tuska, zbierze się dziś Rada Krajowa Platformy, która ma podsumować 5 lat rządów, omówić plany na kolejne 3 lata, a także dyskutować o sprawach europejskich, w tym o trwających w Europie negocjacjach ws. budżetu unijnego na lata 2014-2020.

SLD i Ruch Palikota razem

SLD i Ruch Palikota organizują dziś w Sejmie wspólne spotkanie pod hasłem "Razem dla Europy, przeciw faszyzmowi". Według szefa Sojuszu Leszka Millera, uczestnicy spotkania będą chcieli skomentować sytuację w Unii Europejskiej, a także odnieść się do wydarzeń, które miały miejsce 11 listopada, a które pokazują "gwałtowną aktywizację ugrupowań skrajnych, nacjonalistycznych czy faszyzujących".

Wojna klanów w Rosji opóźnia śledztwo smoleńskie?

Polska prokuratura zapewnia, że naciska na rosyjskich partnerów, aby szybciej realizowali wnioski o pomoc prawną ws. smoleńskiej. Problem w tym, że rosyjska prokuratura nie ma w tej sprawie dużo do powiedzenia. Śledztwo prowadzi bowiem Komitet Śledczy, zależny od prezydenta, a nie prokuratury. Co więcej, pozostający z nią od lat w głębokim konflikcie.

MSZ otwarte dla zwiedzających

Od dziś przez cały weekend z okazji Dnia Służby Zagranicznej gmach MSZ będzie otwarty dla zwiedzających. Zainteresowani kulisami pracy resortu będą mogli spotkać się z dyplomatami, poznać wyposażenie dawnych ambasad i obejrzeć odzyskane przez ministerstwo obrazy.

"Rosjanie zrobili wiele, by prawda nie ujrzała światła dziennego"

- Rosjanie mają coś do ukrycia w sprawie katastrofy. Zrobili wiele, by pełna prawda nie ujrzała światła dziennego - powiedział w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Adam Bielan. Bronił też wypowiedzi lidera PiS o tym, że w Smoleńsku doszło do "morderstwa". - Jeśli Kaczyński uważa, że w Smoleńsku doszło do zamachu, trudno, by takie poglądy utrzymywał w tajemnicy przed opinią publiczną - twierdzi.

In vitro w Polsce ma 25 lat. Magda była pierwsza

25 lat temu urodziła się Magda - pierwsze dziecko w Polsce, które przyszło na świat dzięki zapłodnieniu in vitro. - Każdy ma prawo do szczęścia, jakim jest dziecko - mówiła dzisiaj w Białymstoku 25-latka, która po raz pierwszy wystąpiła publicznie. Szacuje się, że dziś dzięki metodzie in vitro rodzi się w Polsce około 5 tysięcy dzieci.

Tusk z Cameronem o budżecie UE. "Głęboka różnica stanowisk"

Premier Donald Tusk rozmawiał telefonicznie z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. "Wymiana poglądów potwierdziła głęboką różnicę stanowisk, przede wszystkim w kwestii wysokości budżetu UE" - podało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie.

Roman Młodkowski odznaczony przez MSZ

Roman Młodkowski – dyrektor i redaktor naczelny TVN CNBC otrzymał z rąk ministra Radosława Sikorskiego Odznakę Honorową "Bene Merito". To wyróżnienie przyznawane za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

"Gdyby w UE była tylko Polska i Francja, kompromis już byłby zawarty"

- Polska i Francja będą działały wspólnie na rzecz zwiększenia środków zarówno na Wspólną Politykę Rolną, jak i politykę spójności w porównaniu do dotychczasowych propozycji dot. budżetu UE - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z prezydentem Francji. Także Hollande zapewniał, że gdyby w UE była tylko Francja i Polska, "kompromis ws. budzetu już byłby zawarty".

Areszt dla kobiety podejrzanej o porwanie 10-latka ze szkoły

W krakowskiej prokuraturze w piątek po południu przesłuchano 33-letnią Dorotę R. w sprawie uprowadzenia i przetrzymywania 10-latka. Postawiono jej zarzut uprowadzenia i pozbawienia wolności chłopca. Podejrzana nie przyznała się do winy. Sąd na wniosek prokuratury zadecydował o 3-misięcznym areszcie.

Po audycie w PKP Intercity zawiadomienie do prokuratury

Wewnętrzny audyt w PKP Intercity pokazał pewne nieprawidłowości w spółce, zostało złożone zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie - powiedział w piątek prezes firmy Janusz Malinowski. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargach, o których informowały media.

"Francja dołoży wszelkich starań, by Polska weszła do strefy euro"

Polska to jeden z krajów założycielskich Europy. Dlatego powinniście zajmować należne wam miejsce w budowie strefy euro, a co za tym idzie, być od dzisiaj włączeni w decydowanie o przyszłości Europy - powiedział w trakcie uroczystego przemówienia przed polskim parlamentem Francois Hollande. Prezydent Francji dodał, że jego kraj będzie stał z Polską w jednej linii w budowie budżetu Unii.

Hollande: Będziemy wspólnie bronić budżetu

Będziemy wspólnie z Polską działać na rzecz unijnego budżetu na lata 2014-2020 - zadeklarował prezydent Francji Francois Hollande w piątek w Warszawie. Zapewnił, że nie chce przeciwstawiać wspólnej polityki rolnej i polityki spójności.

Przesłuchanie żony prezesa Amber Gold. Nie chciała odpowiadać

Niespełna pół godziny trwało piątkowe przesłuchanie w łódzkiej prokuraturze żony prezesa Amber Gold - Katarzyny P., podejrzanej m.in. o naruszenia ustawy o rachunkowości i wyłudzenie poświadczenia nieprawdy. Według śledczych kobieta odmówiła składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.

Kupowali niedziałającą broń, przerabiali, sprzedawali. Rozbita grupa handlarzy

Trzech obywateli Czech, wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej, zatrzymały na początku października czeskie służby wraz z polską ABW. Podejrzani są oni o międzynarodowy handel bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi. Dzięki tym działaniom zlikwidowany został kanał przemytu materiałów wybuchowych i broni do Polski - informuje ABW.

Uciekł z miejsca wypadku, stawił się na komendzie

Jedna osoba zginęła w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego w woj. łódzkim. Droga krajowa nr 72 była przez kilka godzin zamknięta. W piątek rano na komendę policji zgłosił się sprawca wypadku.

Schetyna żartuje: wystawiam rządowi nawet siódemkę

Na cztery z plusem - ocenił szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna pięcioletnią pracę rządu Donalda Tuska. Jak mówi w programie "Jeden na jeden" TVN24, wiele się udało, dlatego początkowo żartował, że rząd zasługuje nawet na siódemkę.

In vitro ze wspomaganiem. Nowa metoda

To szansa w leczeniu niepłodności. Teraz szansa także dla polskich pacjentów. Metoda wspomagająca zapłodnienie in vitro. Tu - w roli głównej mężczyzna. A dokładnie jego plemniki. Lekarzom udaje się je odszukać tam, gdzie wydawało się, że ich już nie ma.

Wojna o Konopnicką i jej orientację seksualną

Środowiska homoseksualne stawiają tezę, że Konopnicka była lesbijką i wrzucają pisarkę na sztandary. Wielbiciele jej twórczości z prawej strony sceny politycznej chcą piętnować takie opinie. Cała dyskusja oburza wnuczkę poetki.

PO znów odbija od PiS

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów dostałaby PO (34 proc.), drugie miejsce zajęłoby PiS (23 proc.) - wynika z sondażu TNS Polska. W Sejmie znalazłyby się także: SLD, Ruch Palikota i PSL.