- Jarosław Gowin nie zauważył, że przegrał te wybory i będzie realizowana polityka Donalda Tuska - mówiła z "Rozmowie bardzo politycznej" posłanka PO Kidawa-Błońska, odnosząc się do słów Gowina, który po wyborach wewnętrznych w PO zapowiedział, że oczekuje korekty polityki rządu. Zdaniem posłanki Gowin powinien odejść z partii, jeżeli nie odpowiada mu jej linia. Opozycja twierdzi natomiast, że poparcie uzyskane przez rywala Tuska, to porażka premiera.

Ta historia robi duże wrażenie, zwłaszcza że została opowiedziana pod nazwiskiem - skomentował w TVN24 Adam Szostkiewicz rozmowę z ojcem Krzysztofem Mądlem w TVN 24. Zakonnik mówił w niej m.in. o molestowaniu seksualnym jakiego doznał ze strony księdza w dzieciństwie. Zdaniem dominikanina Pawła Góżyńskiego, takie osoby jak o. Mądel "traktuje się jak wrogów Kościoła, a ten boi się utraty autorytetu".

Krakowska policja zatrzymała dwóch Rosjan podejrzanych o pobicie 35-latka. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz co zaszło między nimi. Najprawdopodobniej Polak próbował zaczepić Rosjan. Zatrzymanym mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia.

Ostatnie posunięcia Gowina były strzelaniem goli samobójczych, a żadna partia nie może sobie na to pozwolić - uznał w "Faktach po Faktach" Janusz Lewandowski, unijny komisarz ds. budżetu. Stwierdził, że krytyka rządzących należy do opozycji, a konflikty w partii powinny być "ucierane wewnętrznie". Mimo wszystko uważa, że Jarosław Gowin nie powinien opuszczać PO. - Widziałbym Gowina jako prawoskrzydłowego, który ubezpiecza Platformę z prawej strony - przyznał.

Ukarany zakazem publicznych wypowiedzi, odbiorem prawa do odprawiania mszy i spowiadania wiernych. Kara pojawia się po szeregu wypowiedzi udzielonych mediom, w których zakonnik podważał stanowisko Kościoła, choć zakon tłumaczy swoją decyzję incydentem - przepychanką z innym zakonnikiem - w domu zakonnym w Nowym Sączu. Ostatnio publicznie przyznaje, że w dzieciństwie był molestowany przez księdza. Ojciec Krzysztof Mądel przedstawia swoje świadectwo.

- Nie spotkałem ani jednej osoby w Hurghadzie, która czułaby się zagrożona - powiedział reporter TVN24 Leszek Kabłak, który właśnie wrócił z Egiptu. Według niego kurort jest bezpieczny, ale przez niepokoje w Kairze niepotrzebnie opustoszał.

Policjanci sokołowskiej drogówki zatrzymali pijanego rowerzystę, który jadąc wężykiem zmuszał innych kierowców do omijania. Jak się okazało, wcześniej sąd dwukrotnie zabronił mu kierowania rowerem za jazdę pod wpłwem alkoholu. Jeden z zakazów obowiązuje aż do 2016 roku.

Chcąc uniknąć kontroli policyjnej, podejrzany o kradzież paliwa kierowca pojazdu, wjechał wprost w policjanta. Ten sam stróż prawa zatrzymał go po 15 minutach brawurowego pościgu. 22-letni kierowca popełnił w czasie ucieczki szereg wykroczeń drogowych. Co więcej, nigdy nie miał prawa jazdy. Za usiłowanie zabójstwa policjanta, kradzieże i wykroczenia grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie.

Zdaniem Stefana Niesiołowskiego (PO), Jarosław Gowin powinien zaakceptować przegraną w wyborach wewnętrznych w Platformie i lojalnie współpracować z premierem. - Gowin nie jest intelektualistą niezależnym, który recenzuje Platformę. Jest członkiem tej partii - komentował Niesiołowski w TVN24. - To, co robi jest wrogie wobec Platformy - dodał.

- Miałem wynik wyższy niż przewidywano i nieco wyższy niż w granicach błędu statystycznego - powiedział w "Faktach po Faktach" Jarosław Gowin po wyborach na szefa PO. Jak dodał, wynik niespełna 80 proc. dla Donalda Tuska daje mu "słaby mandat do rządzenia". Sam nie zamierza jednak odchodzić, ale walczyć o powrót do programu partii.

- Wyznania ojca Krzysztofa Mądla są dramatyczne, ale najważniejszym w nich terminem jest "trauma" - powiedział w "Tak jest" w TVN24 ks. Wojciech Lemański. Według niego, osobom, które zostały skrzywdzone w podobny do księdza sposób należy się pomoc - także od Kościoła. Ks. Mądel przyznał, że w dzieciństwie był molestowany przez proboszcza swojej parafii.