Policjanci z Bytomia zatrzymali trzy osoby, które przyznały się do napadu na kuriera firmy przewozowej i kradzieży przesyłek. Umawiali się oni na płatność przy odbiorze, po czym uciekali z towarem. Jednego z dostarczycieli zastraszyli.

Poseł Piotr Chmielowski, który został wykluczony z Ruchu Palikota, postanowił przejść do SLD. Stwierdził, że sam chciał wystąpić z partii, ale władze RP uprzedziły jego ruch. - Sojusz jest mi bliższy - oświadczył.

Mieszkanka Jastrzębia-Zdroju po powrocie do domu zastała w kuchni dwie obce osoby. Złodzieje, po czasochłonnym i męczącym plądrowaniu mieszkania, postanowili odpocząć przy lampce szampana.

Nie używam żadnej pompki. Przyjęcia do małopolskiej PO odbyły się zgodnie z prawem, każde członkostwo zostało potwierdzone przez biuro krajowe partii - powiedział w "Jeden na jeden" Ireneusz Raś, szef małopolskiej PO, odnosząc się do sprawy "martwych dusz" w Platformie. Zapewnił, że w związku z tym nie znalazł się w cieniu podejrzeń, bo w jego sprawie ani regionie nie toczy się żadne postępowanie.

Bruksela żąda, to nie ma wyjścia. Trzeba policzyć, ile prostytutki dokładają do polskiego PKB. Oddziały Głównego Urzędu Statystycznego głowią się, jak wykonać zadanie. Niektórzy głowią się też, po co to robić. - To dowód na pogłębiającą się aberrację biurokracji brukselskiej - twierdzi Ireneusz Jabłoński, ekspert Centrum im. A. Smitha.

Jak poinformował na Kontakt24 internauta, europoseł Jacek Kurski na gdańskiej Morenie zaparkował swoje bmw na ścieżce rowerowej, a później przejechał nią, aby włączyć się do ruchu. Autor filmu i zdjęć podaje, że europoseł najpewniej spieszył się do przedszkola, które jest w pobliżu, bo był z dzieckiem. - Tam się po prostu staje - skomentował w "Kropce nad i" polityk.

- Jarosław Kaczyński boi się utraty monopolu na prawicy. To widać we wściekłości i ataku na Solidarną Polskę i Kazimierza Ziobrę; w ataku na Piotra Dudę i "Solidarność"; w skandalicznych ulotkach, które w ostatni weekend rozdawali koledzy z PiS - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski.

- Premier nie jest wypalony, ale musi ogłosić jakiś program, cel - mówił w "Faktach po Faktach" jeden ze współtwórców Platformy Obywatelskiej, Andrzej Olechowski. W jego opini problemem jest również sposób kierowania rządem przez Donalda Tuska, który chciałby nad ministrami "kompletnie panować". Ocenił także, że jeśli w referendum warszawskim zostanie oddanych wymaganych 400 tys. głosów, będzie to sprzeciw wobec całej PO, a nie tylko ocena rządów Hanny Gronkiewicz - Waltz.

- Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizują listopadowy ONZ-owski szczyt klimatyczny w Warszawie - poinformował w poniedziałek minister środowiska Marcin Korolec. Poprzedni przetarg na organizatora tej konferencji został unieważniony w sierpniu. Wydarzenie ma odbyć się na Stadionie Narodowym.

"W godzinach popołudniowych w amerykańskim szpitalu koalicyjnym w Ramstein zmarł polski żołnierz, który odniósł najcięższe rany w ataku na bazę Ghazni w Afganistanie w dniu 28 sierpnia br." - poinformowało w poniedziałek Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych. O śmierci Polaka na Twitterze napisał też minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.