370 karnych zarzutów obejmuje at oskarżenia przeciw komornikowi z Katowic, który trafił właśnie do sądu. Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz oszustw na szkodę dłużników.

Decyzja PO w sprawie wyboru kandydata na prezydenta miała zapaść w najbliższy wtorek. Nie zapadnie: posiedzenie zarządu partii zostało przesunięte o tydzień - ujawnił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PO Janusz Palikot.

- Jestem kompletnie wyizolowany. Staram się dojść do siebie, poukładać klocki porozwalane - wyznał w rozmowie z Szymonem Hołownią w Religia.TV Krzysztof Piesiewicz. To pierwszy wywiad od czas ujawnienia kompromitującego senatora nagrania, na którym widać, jak przebrany w sukienkę Piesiewicz - zdaniem prokuratury - zażywa narkotyki. Film był "dziełem" szantażystów.

Strona rosyjska trochę pospieszyła się z ogłoszeniem informacji o zaproszeniu Donalda Tuska na uroczystości rocznicowe do Katynia, przyznał rzecznik rządu Paweł Graś. Przekonywał, że polska strona chciała poczekać z tą informacją kilka dni, by "poustalać różne rzeczy", pewnie także z prezydentem.

Dwie osoby nie żyją, a trzy są ranne. Taki jest tragiczny finał nocnego wypadku nieopodal Sochaczewa, gdzie osobowy ford focus uderzył w drzewo. Policja sprawdza, kto kierował autem. Wszystko wskazuje jednak na to, że osoba prowadząca pojazd była pijana.

Jerzy Buzek ostrzega władze Białorusi. Szef europarlamentu potępił aresztowanie białoruskiego dziennikarza i przypomniał, że respektowanie wolności prasy to warunek sine qua non dalszej współpracy kraju z UE. Buzek stanął tez w obronie Andżeliki Borys.

Zdaniem Janusza Palikota, Grzegorz Schetyna wypadł przed komisją hazardową lepiej niż szef rządu: - Nie był taką mechagodzillą jak Tusk - ocenił w rozmowie z RMF FM wiceszef klubu PO. Jego zdaniem, błędem premiera jest jego pycha. - Ale za to teraz dostanie zimny prysznic i wróci do pozycji startowych - przewiduje Palikot.

Nie ma przestępstwa, nie ma afery. Jest gadatliwość i pewna usłużność polityków - tak podejrzenie o lobbing czołowych polityków PO na rzecz biznesmenów związanych z hazardem ocenił w "Faktach po faktach" Stefan Niesiołowski (PO). Dlatego wicemarszałek Sejmu domaga się jak najszybszego zakończenia prac komisji hazardowej. - Za daleko pan brnie w negowanie tej komisji - ostrzegł jego rozmówca, Józef Oleksy.

- To, że Rosjanie zaprosili premiera Tuska na uroczystości do Katynia, a prezydenta Kaczyńskiego - nie, nie jest niczym złym - zgodzili się w "Faktach po Faktach" związany z lewicą prof. Dariusz Rosati i Adam Bielan, europoseł PiS. I obaj zasugerowali szefowi rządu i głowie państwa, aby mówili tam jednym głosem.

Kolejny napad na zakład bukmacherski. - Tym razem na Grójeckiej, na Ochocie - napisał na platformę Kontakt TVN24 internauta Piotr. - Poszukujemy sprawcy napadu - informuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Dorota Tietz ze stołecznej policji.

Czy Arturowi Zirajewskiemu "Iwanowi", głównemu świadkowi w sprawie śmierci szefa polskiej policji gen. Marka Papały, ktoś świadomie podsunął leki psychotropowe, które go zabiły? Według "Rzeczpospolitej" tę hipotezę weryfikują obecnie gdańscy śledczy.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga zwróci się w poniedziałek do prokuratury apelacyjnej by o wyjaśnienie okoliczności przecieku do "Rzeczpospolitej" fragmentów przesłuchania Ryszarda Sobiesiaka. Wynika z nich, że odpowiedzialnym za przeciek o akcji CBA może być szef gabinetu Mirosława Drzewieckiego Marcin Rosół. - To kolejny przeciek. Jesteśmy świadkami sprawy w sprawie czy afery w aferze - komentował sprawę w TVN24 szef klubu PO Grzegorz Schetyna.

Sąd koleżeński Platformy Obywatelskiej złagodził w sobotę karę dla siedmiu radnych PO z Sopotu z zawieszenia na rok - na upomnienie. Radni zostali ukarani w zeszłym roku za wycofanie wniosku o przeprowadzenie referendum ws. odwołania ze stanowiska prezydenta miasta Jacka Karnowskiego.

Śnieg, sople i grudy lodu - to może spaść przechodniom na głowy lub na dachy samochodów. Dachy uginają się od śniegu - ostrzega IMiGW. A dłuższe zaleganie ciężkiego, zlodzonego śniegu może powodować, że one same po prostu się załamią.

Tragiczny wypadek w okolicach Brzegu (łódzkie). 50-letni mężczyzna na własnoręcznie skonstruowanym moto-ślizgaczu rozbił się o ziemię. Policja bada, jak doszło do zdarzenia.

Gacek brunatny, mopek, nocek rudy i mroczek pozłocisty - to gatunki nietoperzy, które w kilkunastu piwnicach zanotowali pracownicy Suwalskiego Parku Krajobrazowego podczas zimowego liczenia tych sympatycznych ssaków.

Cierpiąca na bezsenność młoda niedźwiedzica z Podkarpacia może zamieszkać w XIX-wiecznej niedźwiedziarni na terenie Ośrodka Kultury Leśnej (OKL) w Gołuchowie (Wielkopolska). Tak zdecydowali specjaliści z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tylko kilka dni było cieplej. Nadchodzące dni i noce znów będą mroźne. Już z soboty na niedzielę mieszkańcy Polski północno-wschodniej mogą spodziewać się 12 stopni poniżej zera. Jeszcze gorzej będzie w nocy z niedzieli na poniedziałek - termometry na Suwalszczyźnie i Podlasiu wskażą wtedy nawet 18 kresek na minusie.

Tankowanie F16 ma niewiele wspólnego ze zwykłym laniem benzyny do baku samochodu. Szczególnie, gdy odbywa się w locie. W 33. Bazie Lotniczej w Powidzu przeprowadzono właśnie tygodniowe treningi w tej trudnej sztuce.

Policja w Świdnicy i Zielonej Górze szuka sprawców pięciu brutalnych napadów na tle seksualnym, do których doszło na terenie tych miast. Ofiarami napadów były kobiety w wieku od 16 do 32 lat. W tym celu publikuje portrety pamięciowe sprawców. Mieszkańcy tych miast także proszą o pomoc - na Kontakt TVN24 piszą, że są zastraszeni.

Byli żołnierze, pracownicy cywilni i szefowie zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych, powołali stowarzyszenie mające bronić wizerunku WSI, o wdzięcznej nazwie SOWA. - Chcemy przywrócić instytucji właściwe miejsce w historii polskich służb specjalnych - powiedział "Rz" gen. Marek Dukaczewski, prezes stowarzyszenia.

W miejscowości Brójce pod Łodzią doszło do groźnego wypadku, w którym udział brała cysterna pełna oleju napędowego. Samochód uderzył w drzewo, a ze zbiornika wyciekło około 3 tysięcy litrów paliwa.

Liczne opady śniegu, tygodnie bez odwilży, śnieg zalegający na poboczach i brak miejsc do zaparkowania - co robić? - Korzystać ze środków komunikacji publicznej, albo zaparkować w takim miejscu, żeby samochód nie wystawał na jezdnię - radzi kierowcom Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji. Jego zdaniem kierowcy nie umieją jeździć w ani parkować w trudnych zimowych warunkach.

- Donald Tusk staje się Machiavellim polskiej polityki - stwierdza Maciej Płażyński w wywiadzie dla "Polski". Jeden z "trzech tenorów" - założycieli Platformy Obywatelskiej, wzięty w "Dwa Ognie" ocenia działania urzędującego premiera.

Czy można się uchronić przed rakiem, jak walczyć z tą chorobą i wygrać - tego będzie można dowiedzieć się w sobotę, podczas Dnia drzwi otwartych w ośrodkach onkologicznych na terenie niemal całego kraju. Dodatkowo można będzie wykonać mammografię oraz inne badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrycia nowotworu.

Krzysztof Piesiewicz przerywa milczenie. Senator udzielił Szymonowi Hołowni dla Religia.tv pierwszego wywiadu od czasu wyjścia na jaw kompromitujących go materiałów. - Oczekuję spokojnego spojrzenia na moją osobę - mówił Piesiewicz.

Komisja hazardowa to darmowe klipy wyborcze, nie przypomina to w żaden sposób próby dojścia do prawdy - ocenił w programie "Rozmowa Rymanowskiego" Władysław Frasyniuk. O pozytywnej roli komisji przekonany jest natomiast Bronisław Wildstein. - Trzeba tę sprawę odsłonić, a komisja działa przy otwartej kurtynie - przekonywał publicysta.

Andrzej Olechowski cieszy się, że Donald Tusk zrezygnował ze startu w prezydenckim wyścigu, acz umiarkowanie. Wcześniej też czuł się zwycięzcą. – Wróżki mówią, że wygram. To są najlepsze dla mnie sondaże – zdradził w „Piaskiem po oczach”.

Zmęczeni, ale zadowoleni - internauci spotkanie z premierem uznali za udane. Mówią, że Donald Tusk "zmiękł" pod wpływem ich argumentacji. Ich zdaniem to, że debata się odbyła to już był sukces.