Dyrektor NFZ w Bydgoszczy usłyszał 14 zarzutów. Złożył rezygnację

Dyrektor NFZ w Bydgoszczy Tomasz P. zrezygnował w piątek ze stanowiska. Dzień wcześniej usłyszał 14 zarzutów. Dotyczą oszustwa i przekroczenia obowiązków służbowych, do których miało dojść, gdy pracował w bydgoskim oddziale ZUS. Grozi mu od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Kulturalny morderca i gwałciciel. Wampir z Gliwic budził zaufanie

Skazany za czterokrotne zabójstwo miał spędzić w więzieniu 25 lat. Jednak sąd w Opolu zezwolił na warunkowe zwolnienie. Powód? Umiał przekonać, że się zmienił. Pół roku po wyjściu z więzienia zgwałcił 21-letnią kobietę. Józefa W. zatrzymano 4 września. Prowadzącej sprawę prokurator nie dziwi, że mężczyzna potrafił przekonać do siebie bardzo wiele osób.

"My wszyscy chcieliśmy żyć, ale wierzyliśmy, że o wolność trzeba walczyć"

Istnieje taka wartość, za którą - jeśli trzeba - płaci się własnym życiem; tą wartością jest ojczyzna - mówiła marszałek Sejmu Ewa Kopacz przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK, gdzie złożono wieńce z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - My wszyscy chcieliśmy żyć, chcieliśmy być wolni, ale wiedzieliśmy, że o wolność trzeba walczyć - mówił Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Leszek Żukowski.

Mistrz olimpijski kontroluje autobusy

Zbigniew Bródka, złoty medalista w łyżwiarstwie szybkim pracuje na co dzień jako strażak. Tym razem został oddelegowany do kontroli autobusów, które wożą dzieci na wakacje. Sprawdzał czy mają wymagany sprzet gaśniczy. Obecność Bródki ucieszyła się nie tylko najmłodszych. - Mistrz u nas? To jak grom z jasnego nieba - dziwił się kierowca jednego z kontrolowanych pojazdów.

10 lat TVN Style. "Dajemy kobietom to, czego najbardziej potrzebują: wsparcie, emocje, rozmowę"

TVN Style, pierwszy kanał tematyczny dla kobiet w Polsce, ma już 10 lat! To właśnie tutaj Polki dowiedziały się "jak dobrze wyglądać nago", jak gotować pysznie i zdrowo według najseksowniejszej mistrzyni kuchni Nigelli Lawson oraz brały "lekcję stylu". Przez dekadę stacja reagowała na potrzeby i oczekiwania kobiet, a dzięki autorskim programom oraz starannie wyselekcjonowanej ofercie programowej, cieszy się niesłabnącą popularnością i wciąż zdobywa nowych widzów.

Latarki nie będę już potrzebne? Do spółdzielni Niesiołowskiego ma wrócić prąd

W sześciu blokach zadłużonej po uszy łódzkiej spółdzielni mieszkaniowej "Śródmieście" od dwóch dni nie ma prądu w częściach wspólnych. Nie działają domofony, a mieszkańcy chodzą po klatkach schodowych ze świeczkami i latarkami. - Jeszcze dzisiaj podpiszemy umowę z dostawcą prądu i zasilanie będzie stopniowo wracać - obiecuje zarząd spółdzielni.

Śmierć na kąpielisku w Świnoujściu

Na kąpielisku w Świnoujściu utopił się mężczyzna. Kąpał się przed otwarciem plaży, gdy nie była jeszcze strzeżona. Ratownicy dostrzegli jego ciało, kiedy rano przyszli do pracy.

Prezydent: kandydatura Sikorskiego ma moje pełne poparcie

Dla nas nie jest obojętne, kto będzie sprawował funkcję szefa dyplomacji europejskiej. Daje ona duże możliwości oddziaływania na wiele spraw, w tym na zachowanie krajów Unii wobec konfliktu rosyjsko-ukraińskiego - powiedział prezydent Bronisław Komorowski. Jednocześnie zapewnił o swoim poparciu dla kandydatury Radosława Sikorskiego.

"Nie trzeba dziś ginąć na barykadzie. Można być powstańcem czasu pokoju"

- Ta 17 (godzina "W" - red. ) to jest dla mnie jeden z największych sukcesów, również wolnej Polski. Że udało się zbudować wokół daty, wokół pamięci o samych powstańcach taki moment wspólnoty - stwierdził na antenie TVN24 Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. - Kilkaset tysięcy ludzi, może więcej niż milion, może kilka milionów w całej Polsce zatrzymuje się. Oni sami pamiętają, wychodzą specjalnie na ulice, czekają na sygnał syren - mówił.

"Niemcy porównywali powstanie do walk w Stalingradzie"

Niemcy, choć spodziewali się wybuchu powstania, byli zaskoczeni polskim oporem. Porównywali przebieg walk w Warszawie, jeśli chodzi o ich zaciętość, do działań zbrojnych na ulicach Stalingradu - mówi prof. Włodzimierz Borodziej, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

Obóz w Pruszkowie. "Tędy przeszła Warszawa"

Ok. 650 tys. mieszkańców Warszawy wypędzono z miasta w czasie i po kapitulacji powstania. Większość trafiła do obozu przejściowego w Pruszkowie, skąd po segregacji wywieziono ich na roboty do Niemiec, do Generalnego Gubernatorstwa i obozów koncentracyjnych.

"Wchodziło się do kanałów z ogromnym przekonaniem i chęcią walki"

Miejsce, które uratowało życie wielu powstańcom warszawskim - sieć miejskich kanałów. Schyleni, idąc na kolanach, a czasem pełzając, uciekali nimi z zasadzek lub ewakuowali rannych. Niektórzy z nich ginęli. Kanały przeszły do powstańczej legendy. O ich rzeczywistości opowiada jeden z łączników, który dobrze poznał warszawskie podziemia.

Ziobro o Kurskim: nie jesteśmy gotowi dalej brać na klatę tego wszystkiego, co on wyrabia

- Jest jakaś granica ponoszenia zbiorowej odpowiedzialności za zachowania nieobliczalne, szalone jednego z ludzi - tłumaczył w "Faktach po Faktach" przyczyny usunięcia Jacka Kurskiego z Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. - My nawet zmieniliśmy hasło w czasie kampanii wyborczej, bo chcieliśmy iść z przesłaniem, że w Polsce trzeba zrobić porządek. Po kolejnych tego rodzaju artykułach na pierwszych stronach gazet z Jackiem Kurskim, który bynajmniej do porządku drogowego i bezpieczeństwa nas nie przyzwyczaił (...) powiedzieliśmy dość - dodał.