W Polsce od kilkudziesięciu godzin wieje silny wiatr. Przechodzą też burze związane z wirem niżowym Julia. Od soboty strażacy interweniowali kilkaset razy.
Obowiązują alarmy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Powalone drzewa, połamane gałęzie
Jak poinformował w niedzielę wieczorem Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, do godziny 20, w związku z silnym wiatrem, straż pożarna odnotowała w regionie 13 interwencji. Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew i połamanych gałęzi.
10 tysięcy bez prądu
Ze względu na awarie spowodowane silnym wiatrem, bez dostępu do energii elektrycznej jest obecnie około 10 tysięcy odbiorców - prądu nie ma sześć tysięcy odbiorców Enei w rejonie powiatu leszczyńskiego oraz około cztery tysiące klientów Energi w rejonie powiatu kępińskiego.
Stube zaznaczył, że nie ma utrudnień w ruchu lądowym i powietrznym, nie odnotowano także osób poszkodowanych w związku z wichurami.
Relacje Reporterów 24
Na Kontakt 24 dostajemy Wasze materiały pogodowe. Nad Wrocławiem, Częstochową i Zieloną Górą przeszły burze z silny wiatrem. Padał też ulewny deszcz.
Jeżdżący kubeł na śmieci na pl. Staszica
Burza w Zielonej Górze
Niedzielna pogoda Wrocław
W Częstochowie...
Autor: dd / Źródło: PAP, Kontakt 24, tvnmeteo.pl
Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24