"Pytanie jest zasadnicze - czy polskie państwo ma służby, czy służby mają państwo?"

Źródło:
TVN24
Zgorzelski:  jest pytanie - czy polskie państwo ma służby, czy służby mają państwo?
Zgorzelski: jest pytanie - czy polskie państwo ma służby, czy służby mają państwo?TVN24
wideo 2/35
Zgorzelski: jest pytanie - czy polskie państwo ma służby, czy służby mają państwo?TVN24

PiS wykorzystuje służby specjalne do wojny politycznej - mówił w "Kawie na ławę" Krzysztof Gawkowski (Lewica), odnosząc się do działań CBA w sprawie prezesa NIK. - Pytanie jest zasadnicze i fundamentalne - czy polskie państwo ma służby, czy służby mają państwo? - podkreślał wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Koalicja Polska). Andrzej Dera z kancelarii prezydenta przekonywał, że działaniom CBA nie można stawiać motywacji politycznej, bo "gospodarzem śledztwa jest prokurator".

W tym tygodniu doszło do serii przeszukań Centralnego Biura Antykorupcyjnego w 20 miejscach, których dokonano na potrzeby śledztwa w sprawie podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mariana Banasia. Agenci CBA, na polecenie prokuratury w Białymstoku weszli między innymi do gabinetu prezesa NIK. W piątek odbyło się w tej sprawie spotkanie Banasia z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

Spotkanie Witek-Banaś po przeszukaniach w NIK TVN24

O sytuacji wokół Mariana Banasia rozmawiali politycy w niedzielę w "Kawie na ławę" w TVN24.

Zgorzelski: NIK przestaje być instytucją zaufania społecznego

- Pytanie jest zasadnicze i fundamentalne - czy polskie państwo ma służby, czy służby mają państwo? - mówił wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Koalicja Polska). - Dla mnie druga odpowiedź jest coraz bardziej prawdopodobna. Bo czy normalną jest sytuacja, aby agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wchodzili do gabinetu prezesa Najwyższej Izby Kontroli - instytucji konstytucyjnej, która jest powołana między innymi do kontrolowania takich instytucji jak CBA? - dopytywał.

- Być może na biurku prezesa Najwyższej Izby Kontroli leżały tajne, póki co, materiały w kontroli CBA. Panowie z CBA mogli je po prostu zapakować do reklamówki (...) i po prostu przenieść je, żeby zobaczyć, co jest grane. To się nie mieści w głowie - dodał.

Jak mówił Zgorzelski, "Najwyższa Izba Kontroli to jest instytucja, która powinna być oczami i uszami parlamentarzystów, bo do tego została powołana". - A w istocie jest instytucją, która ulega celowej pauperyzacji, celowemu splugawieniu. (...) Widzimy, że NIK przestaje być instytucją zaufania społecznego - skomentował.

Jak stwierdził, "dobrze naoliwiona machina układu zacięła się przez działania społeczeństwa obywatelskiego i wolności słowa". - Bo to wolne media pokazały, że jedna z najważniejszych osób w państwie, stojąca na czele konstytucyjnego organu, rozmawia przez telefon z Paolo na temat tego, że do domu publicznego wtargnęła telewizja prywatna - dodała. 

Zgorzelski:  jest pytanie - czy polskie państwo ma służby, czy służby mają państwo?
Zgorzelski: jest pytanie - czy polskie państwo ma służby, czy służby mają państwo?TVN24

Nowacka: wygląda na to, że Banaś ma na was takie kwity, że boicie się go ruszyć

Barbara Nowacka (Koalicja Obywatelska) przypominała, że posłowie opozycji zgłaszali wątpliwości co do oświadczeń majątkowych Mariana Banasia jeszcze przed jego wyborem na prezesa NIK w sierpniu ubiegłego roku. - Byliście głusi, bo jesteście głusi na każdy racjonalny głos opozycji - zwróciła się do przedstawicieli obozu rządowego.

- Wygląda to tak, jak potężne walki frakcyjne w PiS-ie, (...) coraz bardziej wygląda na to, że Marian Banaś ma na was takie kwity, że boicie się go ruszyć - oceniła.

Nowacka: wygląda na to, że Marian Banaś ma na was takie kwity, że boicie się go ruszyć
Nowacka: wygląda na to, że Marian Banaś ma na was takie kwity, że boicie się go ruszyćTVN24

Girzyński: budynki NIK nie są objęte jakimś specjalnym immunitetem

Zbigniew Girzyński (Prawo i Sprawiedliwość) odniósł się do kontrowersji dotyczących tego, czy agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego mogli dokonać przeszukania gabinetu służbowego Mariana Banasia w siedzibie Najwyższej Izbie Kontroli. Jak mówił, jedynymi budynkami, które są chronione i do których nie może wejść policja w czasie prowadzenia czynności wyjaśniających, są "tylko i wyłącznie budynki Kancelarii Sejmu".

Girzyński przekonywał, że budynki NIK "nie są objęte jakimś specjalnym immunitetem", a dokonywanie tam przeszukiwań przez CBA "to są normalne procedury". - Robienie z tego powodu problemu jest rzeczą niewłaściwą - ocenił.

Mówił także, że "służby działają bez względu na cały ten harmider, starają się konsekwentnie tą sprawę wyjaśnić". 

Girzyński: budynki NIK nie są objęte jakimś specjalnym immunitetem
Girzyński: budynki NIK nie są objęte jakimś specjalnym immunitetemTVN24

Gawkowski: PiS wykorzystuje służby specjalne do wojny politycznej

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski stwierdził, że "w rodzinie PiS nic nie dzieje się bez przyczyny", a "PiS wykorzystuje służby specjalne do wojny politycznej". - To nie jest tak, że możemy powiedzieć, że akcje prokuratury czy CBA dzieją się bez przyczyny. Te akcje są pokłosiem tego, że wcześniej ABW [Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego - przyp. red.] nie sprawdziło dokładnie oświadczeń pana Mariana Banasia - stwierdził.

- Robicie w swoim środowisku sieczkę, która ma pokazać, że 'jeżeli będzie drugi Banaś, to na drugiego Banasia znajdziemy kij'. I to będzie kij, który dzisiaj jest w ręku Centralnego Biura Antykorupcyjnego - dodał Gawkowski.

Gawkowski: PiS wykorzystuje służby specjalne do wojny politycznej
Gawkowski: PiS wykorzystuje służby specjalne do wojny politycznejTVN24

Dera: zarzuty o polityczne działania CBA są nieuprawnione

Andrzej Dera z kancelarii prezydenta odniósł się do zarzutów stawianych przez przedstawicieli opozycji, że działania CBA w sprawie Mariana Banasia są motywowane politycznie. Jak przekonywał, "gospodarzem śledztwa jest prokurator". - Na zlecenie prokuratury [Prokuratury Regionalnej w Białymstoku - przyp. red.] czynności wykonuje Centralne Biuro Antykorupcyjne. Tak to wygląda z formalnego punktu widzenia - mówił.

Jak tłumaczył, zarzuty o polityczne motywacje działań służb mogłyby być wówczas, "gdyby były zaniechania działań". - Nie można stawiać zarzutów politycznych w sytuacji, w której prokurator prowadzi postępowanie, zleca wykonanie czynności procesowych Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu i jest to robione - przekonywał.

Dera: zarzuty o polityczne działania CBA są nieuprawnione
Dera: zarzuty o polityczne działania CBA są nieuprawnioneTVN24

Dziambor: jeżeli jest to sprawa polityczna, to znaczy, że gdzieś tam nie leci pilot

Artur Dziambor z Konfederacji zastanawiał się, czy wzajemne działania CBA oraz NIK to element walki frakcyjnej w obozie rządowym. - Jeżeli jest to sprawa polityczna, to znaczy, że gdzieś tam nie leci pilot, ponieważ jest kwestia wyborów prezydenckich [które odbędą się w maju - przyp. red.]. Takie wzajemne rozliczanie się nie sprzyja w tym momencie - podkreślił.

- Widzę tutaj walki frakcyjne, gdzie jedna z frakcji nie życzy zbyt dobrze kandydatowi na prezydenta [czyli urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie - przyp. red.] - dodał.

Dziambor: jeżeli jest to sprawa polityczna, to znaczy, że gdzieś tam nie leci pilot
Dziambor: jeżeli jest to sprawa polityczna, to znaczy, że gdzieś tam nie leci pilotTVN24

Sprawa oświadczeń majątkowych prezesa NIK

We wrześniu 2019 roku w reportażu "Pancerny Marian i pokoje na godziny" Bertold Kittel z "Superwizjera" TVN przyjrzał się działalności prowadzonej w kamienicy w krakowskim Podgórzu, której właścicielem był Marian Banaś oraz oświadczeniom majątkowym składanym przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Kittel trafił na prowadzony w budynku hotel na godziny i spotkał przestępcę skazanego prawomocnym wyrokiem.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Pancerny Marian i pokoje na godziny". Reportaż "Superwizjera" >>>

Niedługo później, na początku grudnia, Prokuratura Regionalna w Białymstoku wszczęła śledztwo dotyczące między innymi podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mariana Banasia.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: AFERA WOKÓŁ PREZESA NIK >>>

mjz//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Leszek Szymański

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Jeszcze w maju na termometrach zobaczymy prawie 30 stopni. A jakie wartości przyniesie nam pierwszy miesiąc meteorologicznego lata? Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Źródło:
tvnmeteo.pl

Zaufana prokuratura Zbigniewa Ziobry w trzy tygodnie umorzyła sprawę dotyczącą sprzedaży nagrań z afery taśmowej Rosjanom - napisał "Newsweek". Umorzenie - jak podaje tygodnik - odbyło się "po cichu", a sprawa "toczyła się poza kontrwywiadem i prokuratorami wyspecjalizowanymi do walki ze szpiegostwem".

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Zaufana prokuratura Ziobry i "umorzenie po cichu" w trzy tygodnie. Chodzi o sprzedaż nagrań z afery podsłuchowej

Źródło:
"Newsweek", TVN24

W wyniku turbulencji podczas lotu liniami Qatar Airways dwanaście osób odniosło obrażenia - podało lotnisko w Dublinie, gdzie samolot wylądował. Na płycie pojawiły się służby ratunkowe, by pomóc poszkodowanym.

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Turbulencje podczas lotu. Dwanaście osób poszkodowanych

Źródło:
tvn24.pl

Zmarła Ludwika Wujec, opozycjonistka z czasów PRL, fizyczka i nauczycielka, żona legendy Solidarności, byłego posła i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego Henryka Wujca. O jej śmierci poinformował syn Paweł Wujec. Miała 83 lata.

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Ludwika Wujec nie żyje. "Walczyła o demokrację i wolność słowa i to osiągnęła"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Siedem osób zostało rannych po wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej numer 91 w Różynach w województwie pomorskim.

Siedem osób rannych po zderzeniu dwóch aut

Siedem osób rannych po zderzeniu dwóch aut

Źródło:
PAP

67-letni sternik zginął na jeziorze Śniardwy po tym, jak maszt jego żaglówki zahaczył o linię energetyczną. Mężczyzna został porażony prądem. Do szpitala trafili: kobieta, która była na pokładzie jachtu oraz świadek zdarzenia, który ruszył na pomoc.

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Zginął sternik

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Gdzie jest burza? W niedzielę 26.05 w części Polski pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Burz przybywa. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Mocno pada, wieje, sypie gradem

Gdzie jest burza? Mocno pada, wieje, sypie gradem

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Najstraszniejszą konsekwencją wojny jest spalona pustka - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przesłaniu do światowych przywódców. Zaapelował do prezydentów USA Joe Bidena i Chin Xi Jinpinga o osobiste uczestnictwo w szczycie pokojowym, który 15 i 16 czerwca odbędzie się w Szwajcarii. - Nie chcemy, aby Karta Narodów Zjednoczonych spłonęła. Proszę, pokażcie swoje przywództwo w zaprowadzaniu pokoju - mówił Zełenski.

Przesłanie ze zniszczonego Charkowa. "Nie chcemy, aby Karta Narodów Zjednoczonych spłonęła"

Przesłanie ze zniszczonego Charkowa. "Nie chcemy, aby Karta Narodów Zjednoczonych spłonęła"

Źródło:
PAP, TVN24

Igor Ostrowski odszedł w wieku 53 lat. Prawnik, ekspert rynku telekomunikacji i nowych technologii. Był wiceministrem w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, pełniącym tę funkcję w rządzie Donalda Tuska w latach 2011-2012.

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Nie żyje Igor Ostrowski, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska

Źródło:
tvn24.pl

Nie żyje Dariusz Brzostowicz, który brał udział w Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski, organizowanych na lotnisku w Lesznie. 67-letni pilot kadry narodowej spadł na pole uprawne w okolicy wsi Sądzia. Tragiczny wypadek wyjaśnia policja.

Wypadek na motoparalotni. Nie żyje zawodnik kadry narodowej

Wypadek na motoparalotni. Nie żyje zawodnik kadry narodowej

Źródło:
PAP, TVN24

Do Bangladeszu zbliża się cyklon Remal. Z przybrzeżnych terenów ewakuowano prawie 800 tysięcy osób. Służby meteorologiczne wydały alert najwyższego stopnia. Żywioł zagraża też sąsiadującym regionom Indii.

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Ewakuacja blisko 800 tysięcy osób. Najwyższy stopień alertu

Źródło:
PAP, AP, Reuters

Skuter, którym niegdyś jeździł były już prezydent Francji Francois Hollande, został sprzedany na aukcji za ponad 25 tysięcy euro. To wielokrotnie więcej niż jego wartość rynkowa. Szary jednoślad 10 lat temu był w centrum uwagi ze względu cele podróży byłego prezydenta. Hollande używał go do "dyskretnych eskapad" do aktorki Julie Gayet, z którą połączył go romans.

Legendarny skuter byłego prezydenta Francji sprzedany na aukcji

Legendarny skuter byłego prezydenta Francji sprzedany na aukcji

Źródło:
PAP
"Do tej pory był Izrael kontra terroryści. Teraz się okazuje, że są jeszcze Palestyńczycy"

"Do tej pory był Izrael kontra terroryści. Teraz się okazuje, że są jeszcze Palestyńczycy"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Mówi się, że w Stanach Zjednoczonych jest mnóstwo pieniędzy, co jest prawdą, ale trzeba być częścią sieci kontaktów, żeby mieć do tych środków dostęp. W innym przypadku napotkasz ścianę - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Jędrzej Litwiniuk, szef polskiej firmy Auxilius Pharma, która w USA chce wprowadzić lek na dusznicę bolesną. Marek Ostrowski, twórca aplikacji Living Well Plus refundowanej w Niemczech i Szwajcarii, zwraca uwagę, że w obu tych krajach wiadomo było, z kim rozmawiać w sprawie uzyskania dofinansowania ze strony państwa. Inaczej jego zdaniem jest w Polsce. - To jest absurdalne i bez sensu - komentuje.

"Absurdalne i bez sensu. Cały świat to robi, dlaczego u nas nie można?"

"Absurdalne i bez sensu. Cały świat to robi, dlaczego u nas nie można?"

Źródło:
tvn24.pl

Stanisław Tyszka, poseł Kofederacji, powiedział, że dostawał propozycje, by "skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości". - To była korupcja polityczna - stwierdził i zadeklarował, że jest gotowy do współpracy z prokuraturą i ewentualną komisją śledczą w tej sprawie. Zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi więcej szczegółów.

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Tyszka: Dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. To była korupcja polityczna

Źródło:
TVN24

Alert RCB został wysłany do osób przebywających na terenie 10 województw. W ciągu dnia spodziewane są burze i intensywne opady deszczu. Eksperci radzą, by w miarę możliwości pozostać w domu.

Alert RCB w 10 województwach. Tu sytuacja może być szczególnie trudna

Alert RCB w 10 województwach. Tu sytuacja może być szczególnie trudna

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Straż Graniczna opublikowała film, na którym widać trzy osoby na granicy polsko-białoruskiej w okolicy Dubicz Cerkiewnych. Jedna z nich przebiegła na polską stronę, druga w tym czasie rozglądała się na wszystkie strony, trzymając w rękach napiętą procę.

Jeden mierzy z napiętej procy, drugi biegnie na polską stronę. Nagranie z granicy

Jeden mierzy z napiętej procy, drugi biegnie na polską stronę. Nagranie z granicy

Źródło:
tvn24.pl

W miejscowości Humniska w gminie Brzozów na Podkarpaciu w czasie prac przydomowych doszło do tragicznego wypadku. Zginęło czteroletnie dziecko. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Nie żyje czteroletnie dziecko. Prokuratura wstępnie o przyczynie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, jaslo365.pl
"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

"Najlepiej nie pamiętać". Ujawniamy taśmy Mraza i Romanowskiego z lutego i marca tego roku

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Kolejny tragiczny pożar w Indiach. W Delhi wybuchł pożar w centrum opieki nad dziećmi. Ratownicy wydostali 12 noworodków, ale siedmioro z nich zmarło. Pozostała piątka jest w szpitalu. Jak informuje policja, właściciel ośrodka uciekł. Do pożaru doszło dzień po tym, jak 27 osób zginęło w pożarze centrum rozrywki w zachodnich Indiach.

Pożar w centrum opieki nad dziećmi. Nie żyje siedmioro noworodków

Pożar w centrum opieki nad dziećmi. Nie żyje siedmioro noworodków

Źródło:
PAP, Reuters

Odwołany został zastępca komendanta policji w Inowrocławiu, a wobec dyżurnego tamtejszej komendy wszczęto postępowanie dyscyplinarne. To pokłosie policyjnej interwencji z użyciem paralizatora, w wyniku której zmarł 27-letni mężczyzna.

Policjanci użyli paralizatora, nie żyje 27-latek. Zastępca komendanta odwołany

Policjanci użyli paralizatora, nie żyje 27-latek. Zastępca komendanta odwołany

Źródło:
tvn24.pl, PAP

W przestrzeni publicznej trwa dyskusja o uwolnieniu handlu w niedzielę. Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług uważa, że jeśli ma on zostać wprowadzony, wówczas czas pracy powinien być krótszy.

"Tak" dla handlu w niedzielę. Ale z krótszym czasem pracy

"Tak" dla handlu w niedzielę. Ale z krótszym czasem pracy

Źródło:
PAP

Bił i kopał ją tak długo, aż zakatował na śmierć. Były członek kazachskiego rządu Kuandyk Biszymbajew został w maju uznany winnym zabójstwa swojej żony. Ich małżeństwo, które trwało niecały rok, było naznaczone przemocą. Proces polityka, który śledził przed telewizorami cały kraj, rzucił światło na piekło kobiet w Kazachstanie. Na jego fali milczenie przerywają kolejne ofiary. Są już pierwsze zmiany w prawie, ale to na razie bardzo mały krok.

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Obsesyjnie jej pragnął, niespełna rok po ślubie zakatował. Proces polityka śledził cały naród. Czy coś się zmieni?

Źródło:
BBC, PAP
"Może jak jest Niebieska Karta, to powinna być jakaś Zielona albo Żółta Karta dla takich rodzin jak nasza?"

"Może jak jest Niebieska Karta, to powinna być jakaś Zielona albo Żółta Karta dla takich rodzin jak nasza?"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nie da się policzyć, ile kobiet zbadało w sobotę swoje piersi, ile z nich dowiedziało się, że potrzebna jest pilna wizyta u lekarza. Na pewno wiele, bo aż w 90 miejscowościach polskie Amazonki uczyły chętne osoby, jak robić badania profilaktycznie w kierunku raka piersi. W niedzielę Dzień Matki. Akcja odbyła pod hasłem "Badamy nie tylko Mamy".

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Dlaczego warto badać piersi? "Gdybym nie poszła wtedy na USG, dziś mogłoby mnie tutaj nie być"

Źródło:
Fakty TVN

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk, wypowiadając się o zagrożeniach ze strony Rosji, zapewniał w wywiadzie radiowym, że Unia Europejska jest największą gospodarką świata. Sprawdziliśmy, czy polityk ma rację.

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Tomczyk: UE jest największą gospodarką świata. Nie, są większe

Źródło:
Konkret24

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Agata Wolna, prezenterka TVN24, opowiedziała w studiu o swojej książce - "Alemama, czyli historia z życia wzięta". - Próbuję odczarować idealne macierzyństwo, które trzeba włożyć między bajki, bo czegoś takiego nie ma - mówiła. Książka - kierowana zarówno do dzieci, jak i rodziców - zdobyła Nagrodę Rodziców 2024.

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Agata Wolna "odczarowuje idealne macierzyństwo". Jej książka została nagrodzona

Źródło:
TVN24

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiada o filmie "Furiosa: Saga Mad Max", który trafił właśnie do kin. Mówi o nagraniach, za które przepraszał raper Sean "Diddy" Combs. Opowiada też o filmie "Gaga Chromatica Ball", który od dziś można obejrzeć w serwisie HBO Max. Film to zapis spektakularnego koncertu Lady Gagi w Los Angeles.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl