- Uważam, że jedyna sprawiedliwa kara, to kara śmierci - powiedział Jacek Kurski (SP) w "Faktach po Faktach", odnosząc się do sprawy Mariusza T. Według europosła dożywocie to niepotrzebne "wydawanie pieniędzy na zwyrodnialców". Drugi z gości, Włodzimierz Czarzasty (SLD), choć uznał, że Mariusz T. nie powinien pozostawać na wolności, to o karze śmierci powiedział wprost: - Nigdy się na nią nie zgodzę.

Prokuratura jest upolityczniona. Jeśli ściga Sławomira Nowaka, to dlaczego nie ściga innych, w sytuacji, kiedy są poważne wątpliwości? - mówił w "Faktach po Faktach" Roman Giertych. Jak ocenił były wicepremier, w sprawach politycznych prokuratura staje po stronie PiS. - Życzę ministrowi, aby wygrał w sądzie i życzę prokuraturze, aby była sprawiedliwa wobec wszystkich posłów - dodał. W środę prokuratura wysłała przeciwko byłemu szefowi resortu transportu akt oskarżenia.

Na co dzień gasi pożary, po pracy zakłada łyżwy i trenuje. Zbigniew Bródka walczył w Soczi o medal na dystansie 1000 metrów w łyżwiarstwie. W tym czasie w jednostce straży pożarnej w Łowiczu dopingowali go jego najwierniejsi kibice - koledzy z pracy, rodzina i pierwszy trener. Mimo, że zajął 14 miejsce, jego fani nie tracą nadziei. Liczą, że w sobotę na swoim koronnym dystansie 1500 metrów zdobędzie medal.

- Program ochrony zawsze jest objęty tajemnicą. Jest to ochrona na tyle dyskretna, żeby nie wzbudzać zainteresowań osób postronnych - tłumaczył w programie "Tak Jest" w TVN24 Leszek Kardaszyński, były szef Ochrony Świadka Koronnego w Centralnym Biurze Śledczym, odnosząc się do objęcia Mariusza T. policyjną ochroną. - On nigdy nie powinien wrócić do tego społeczeństwa. Nie może być tak, że kwitujemy masowy mord (...) mrugnięciem oka - mówił z kolei Piotr Pytlakowski, dziennikarz "Polityki".

Zrabowany przez Niemców w czasie II wojny światowej z Muzeum Narodowego w Warszawie obraz "Schody pałacowe" Francesco Guardiego powróci niebawem do Polski – zapewnił Juergen Walter, minister nauki, badań naukowych i sztuki Badenii-Wirtembergii.

Premier Donald Tusk powinien odwołać ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego - uważają politycy Twojego Ruchu i Solidarnej Polski. Jako powód podają ostatnie wydarzenia wokół Mariusza T. - Ten apel to element kampanii wyborczej - odpowiada rzeczniczka rządu.

- Mam nadzieję, że trafię na jakieś emocjonujące zawody. Jutro biegnie pani Kowalczyk, więc może będzie kolejny medal, być może złoty - powiedział szef SLD Leszek Miller, który poleciał dzisiaj rano do Soczi kibicować naszym olimpijczykom. Furorę zrobił jednak strój, w jakim pojawił się na lotnisku. Uwagę dziennikarzy i internautów przykuł pompon zdobiący jego czapkę oraz czerwony plecak.

Kar po 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata zażądał w środę prokurator dla dwóch mężczyzn oskarżonych o pomoc w ukrywaniu się Katarzynie W. Kobieta była wówczas podejrzana o zabójstwo córki, a obecnie jest nieprawomocnie skazana za ten czyn na 25 lat więzienia. Katarzyna W. była jednym z przesłuchiwanych dziś przed sądem świadków. "Nie wiem", "nie pamiętam" - odpowiadała na większość pytań.

Do 11 czerwca przedłużono tajne śledztwo ws. domniemanych więzień CIA w Polsce. - Prokurator Generalny uznał za zasadny wniosek Prokuratora Apelacyjnego w Krakowie o przedłużenie tego postępowania – poinformował Mateusz Martyniuk, rzecznik PG.

- Są w życiu ludzi, narodów, takie momenty, w których to, co trzeba zrobić, nie bardzo mieści się w formułach ściśle prawnych, kodeksowych - mówił w rozmowie z TVN24 prof. Marian Filar. We wtorek karnista ocenił, że nawet jeśli do celi Mariusza T. zostały podrzucone materiały, które miały nie dopuścić do jego wypuszczenia, stało się to w imię wyższej konieczności.

"Ojciec Tadeusz Rydzyk, zaangażowany w walkę o Telewizję Trwam, jeszcze bardziej pogłębił finansowe pogmatwanie swoich przedsięwzięć" - uważa ks. Jerzy Galiński, były redemptorysta. W tekście opublikowanym w środę przez "Tygodnik Powszechny", duchowny pisze m.in.: "Wygląda na to, że w Polsce za normalne uchodzi to, co w nieodległych od nas krajach doprowadziło niedawno do finansowego kryzysu Kościoła".

Sąd Rejonowy w Giżycku skazał Sebastiana Sz. na rok i cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Nieuczciwy komornik otrzymał również pięcioletni zakaz wykonywania zawodu i grzywnę w wysokości 30 tys. złotych. Poszkodowanym w wyniku swoich działań rolnikom musi także zapłacić odszkodowanie. Wyrok nie jest prawomocny.