Zachowanie Władimira Putina przypomina zachowanie Adolfa Hitlera z 1938 i '39 r. - stwierdził w "Jeden na jeden" Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Jego zdaniem, wtorkowa konferencja prezydenta Rosji, na której odniósł się do sprawy Ukrainy, pokazała, że ma on problemy z psychiką. - Była potwierdzeniem jego całkowitej nieobliczalności - powiedział Kurski.

Polskie myśliwce na wschodzie kraju nie przestają budzić niepokoju. Ministerstwo Obrony Narodowej uspokaja i wyjaśnia, że to zaplanowane i rutynowe ćwiczenia. Dodatkowo w najbliższym czasie ma odbyć się szereg innych szkoleń poligonowych w całej Polsce.

Wpadli w spiralę zadłużenia, aż w końcu zaciągnęli praktycznie niespłacalny kredyt. Choć pożyczyli 30 tys. złotych, a spłacili już 50 tys., to wierzyciel domaga się kolejnych 70 tys. złotych albo mieszkania, które było zabezpieczeniem pożyczki. Bez wyroku sądu ani komornika sprzedał mieszkanie małżeństwa. Dzięki interwencji reportera "Blisko ludzi" TTV jest szansa, że uda się zapobiec bezprawnemu przejęciu.

Była unijna komisarz Danuta Huebner będzie "jedynką" PO w wyborach do PE w Warszawie - poinformowały PAP źródła we władzach mazowieckiej PO. Na kolejnych miejscach znajdą się Dariusz Rosati i Paweł Zalewski, a z ostatniego miejsca wystartuje Roman Kosecki.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, prezydent Bronisław Komorowski skierował do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o niebezpiecznych przestępcach - poinformowano we wtorek na stronie internetowej głowy państwa.

Żadnego spisku nie było - mówił w "Faktach po Faktach" prezydent Bronisław Komorowski o wydarzeniach na ukraińskim Majdanie, odnosząc się do słów Władimira Putina, który powiedział, że bojówkarze szkolili się m.in. w Polsce. - Widać wyraźnie, że niektórym się nie mieści w głowie, że źródłem tych postaw może być po prostu zaangażowanie ludzkie, a nie spisek polityczny - skomentował prezydent RP.

Proces o usiłowanie kradzieży ze sklepu sałatki warzywnej za 2,99 zł przez 75-latkę chorą na Alzheimera toczy się przed sądem w Świdniku (Lubelskie). Koszty procesu mogą być setki razy wyższe od ceny sałatki, bo sąd powołał biegłego oraz prawnika z urzędu. - Gotowy scenariusz slapstickowej komedii - ocenia wiceszef Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

- Widać wyraźnie, że przywódcy Rosji zreflektowali się i że sami dostrzegają potrzebę innego, politycznego rozwiązania tego konfliktu - powiedział premier Donald Tusk mówiąc o konferencji prezydenta Władimira Putina i sytuacji na Ukrainie. Zaznaczył jednak: - Trzeba być bardzo powściągliwym, jeśli chodzi o ocenę, że Rosja nie będzie posługiwała się siłą i że nie będzie decydowała się na żadne kroki inwazyjne.

"To jedna z największych bzdur" - napisał na Twitterze Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, komentując słowa Władimira Putina, że Ukraińcy z Majdanu byli szkoleni w bazach Polski i Litwy. Z kolei Anne Applebaum oceniła, że konferencja prasowa prezydenta Rosji pokazuje, że "być może doszliśmy do dziwnego momentu, w którym dyktator wierzy we własną propagandę".

Zarzut podpalenia dwóch budynków usłyszał 22-latek z Tomaszowa Mazowieckiego. Mężczyzna odpowie też za narażenie zdrowia i życia wielu osób. Podejrzany jest strażakiem ochotnikiem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.