"Wszyscy ludzie premier Ewy Kopacz". PiS rusza z nową serią spotów

Nowa odsłona kampanii wyborczej PiS. Partia pokazała dzisiaj pierwszy z serii spotów, w których będzie demaskować najbliższych współpracowników premier Ewy Kopacz. Jako pierwszy pokazany został spot dotyczący Janusza Lewandowskiego. - To jest sprytny sposób na ucieczkę od merytorycznej dyskusji - odpowiada Mariusz Witczak z PO.

Koniec śledztwa w sprawie afery podsłuchowej. Oskarżeni Falenta i kelnerzy. Brak dowodów wobec innych osób

Prokuratura oskarży biznesmena Marka Falentę o zlecenie nielegalnego nagrywania polityków, biznesmenów i urzędników w dwóch znanych warszawskich restauracjach. Przed sądem staną też szwagier Falenty oraz sommelier i menedżer z tych restauracji, którzy mieli rejestrować z ukrycia spotkania VIP-ów. Prokuratura jednocześnie umorzyła wątek byłych dziennikarzy tygodnika "Wprost", którzy ujawnili nagrania i ich treść.

Papa D., a nie Papa Dance. Muzycy zapłacą milion za używanie nazwy bez zgody?

Wymyślił Papa Dance i pękał z dumy w latach 80., gdy zespół święcił triumfy. Gdy po latach skład wrócił na scenę - podał muzyków do sądu, bo "chłopaki źle wypadali", a używali nazwy bez jego zgody. Po ośmiu latach sąd orzekł, że Paweł Stasiak i ekipa muszą zapłacić jednemu z producentów muzycznych niecały milion złotych. Wyrok jest nieprawomocny.

"Sowiety wkroczyły". 76 lat temu Armia Czerwona napadła na Polskę

17 września 1939 r. Armia Czerwona napadła na Polskę, realizując pakt Ribbentrop-Mołotow. Do niewoli sowieckiej dostało się ok. 250 tys. żołnierzy, w tym ok. 10 tys. oficerów. Konsekwencją agresji stała się zbrodnia katyńska i masowe deportacje setek tysięcy obywateli polskich w głąb ZSRR.

"Bez solidarności UE uschnie". Niemiecka gazeta przeciw karom dla Polski

Poczucia odpowiedzialności nie da się wymusić karami w rodzaju obcięcia unijnych funduszy - pisze w komentarzu dziennikarz "Sueddeutsche Zeitung". Niemiecka gazeta wymienia strach przed obcymi oraz obawę przed utratą suwerenności jako przyczyny sprzeciwu krajów środkowoeuropejskich wobec stałych kwot uchodźców. Pada sugestia, by nie stosować kar wobec Polski, Czech, Węgier i Słowacji.

Tygrys zabił opiekuna. "Na pewno nie zawiniło zwierzę"

Tygrys zabił swojego opiekuna, kiedy ten sprzątał wybieg. Pracownicy ZOO są w szoku, sprawę bada prokuratura. Pozostaje główne pytanie: czy wszystkie zasady bezpieczeństwa w tym przypadku zostały zachowane? Materiał magazynu "Polska i świat".

Miriam Shaded: uchodźcy muszą iść do pracy, a nie dostawać pieniądze

- Przyjmowaniem uchodźców powinny zajmować się przede wszystkim organizacje pozarządowe, firmy i ludzie dobrej woli - mówiła w programie "Tak jest" Miriam Shaded, szefowa fundacji Estera i kandydatka partii KORWiN do Sejmu. Dodała, że pomóc należy przede wszystkim osobom, które uciekają przed prześladowaniami religijnymi. - Nie mogę się z tym zgodzić - odpowiedziała Wanda Nowicka, wicemarszałek Sejmu.

Kopacz do posłów: nie straszcie Polaków

- Dzisiejszy dzień będzie wyjątkowy. Cała Europa obserwuje co dzieje się w polskim parlamencie - rozpoczęła swoje wystąpienie w Sejmie premier Ewa Kopacz. W środę po godz. 14.00 rozpoczęło się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu na temat kryzysu migracyjnego w Europie i jego skutków dla Polski.

O uchodźcach na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejmu

W środę odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Jego głównym punktem była informacja premier Ewy Kopacz o kryzysie migracyjnym w Europie i jego skutkach dla Polski. Swoje krytyczne przemówienie wygłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według premier Kopacz, jego słowa stanowią "zapowiedź wyprowadzenia Polski z UE".