Ponad połowa badanych chce referendum w sprawie reformy edukacji

62 procent badanych uważa, że powinno się odbyć ogólnopolskie referendum w sprawie reformy edukacji, natomiast 31 procent jest przeciwnego zdania - podało w czwartek Centrum Badania Opinii Społecznej. Ponad trzy czwarte badanych deklaruje, że wzięłoby udział w głosowaniu.

Koniec "absolutnego minimum". Lotnicy mają czym ratować wczasowiczów

Po kilku latach kryzysu, w tym roku podczas sezonu letniego nad morzem będzie wyjątkowo dużo śmigłowców ratowniczych. To efekt tego, że po długich opóźnieniach wreszcie marynarze dostali od zakładów PZL Świdnik pierwsze zmodernizowane maszyny Anakonda. Sytuacja szybko może się jednak zmienić.

Marzenia osieroconych dzieci ściskały serce. Popłynęła pomoc

Nie marzyły o nowych laptopach czy egzotycznych wycieczkach. Poprosiły za to o nową pościel, koszulkę czy dezodorant. Fundacja Hospicyjna z Gdańska spytała osierocone dzieci co chciałyby dostać na dzień dziecka. Ich życzenia chwytają za serce i zawstydzają. Dzięki zaangażowaniu darczyńców do prawie 500 dzieci z całej Polski trafią wymarzone upominki.

"Co profesor Morawski zrobił złego?"

- Pan profesor sięgnął do wiedzy powszechnej - prokuratura toczy bardzo poważne postępowanie wobec korupcji w Sądzie Najwyższym i przecież to nie jest tajemnica - mówił w "Jeden na jeden" Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Komentował lawinę komentarzy po wystąpieniu sędziego Trybunału Konstytucyjnego Lecha Morawskiego w Oksfordzie.

Znani, mniej znani i nieznani. Oto najbliższy krąg premier Szydło

Były prezenter pogody, niedoszły ksiądz, nauczycielka historii i człowiek, który w Prawie i Sprawiedliwości uchodzi za geniusza komunikacji internetowej. Ta czwórka jest w najbliższym gronie premier Beaty Szydło. Czym się na co dzień zajmują i dlaczego właśnie im zaufała Beata Szydło? Zobacz materiał programu "Czarno na białym".

"Ja się naprawdę nie boję". Szefowa kancelarii premier nie pozostaje w cieniu

Prawa ręka premier Szydło - szefowa jej kancelarii - znana z politycznego temperamentu, ciętego języka, płomiennych wystąpień przed ojcem Rydzykiem i z tego, że w przeciwieństwie do swoich poprzedników na tym stanowisku - nie pozostaje w cieniu przełożonego. W polityce od kilkunastu lat lojalnie u boku Zbigniewa Ziobry. Jak układa się jej współpraca z premier Szydło? Materiał programu "Czarno na białym".

Ma 24 lata, a na koncie 85 prac naukowych. "Hobby łączy z wykonywanym zawodem"

Nie skończył studiów, a już dostał tytuł doktora. Na sympozja jeździ nie słuchać, a wykładać i uczyć innych. Jego obszarem zainteresowań jest budowa serca. - To jest jego pasja, jego hobby, chyba najlepsza rzecz, jaka się może przytrafić, żeby swoją pasję, hobby połączyć z wykonywanym zawodem - mówiła doktor Wiesława Klimek-Piotrowska z Katedry Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego ["Polska i Świat"].

"To ja zadałem Morawskiemu pytanie. Było precyzyjne. Odpowiedział, że reprezentuje obie instytucje"

- Sędzia, czy ktoś, kto uważa się za sędziego, nie może reprezentować tego, kto przed Trybunałem Konstytucyjnym jest oskarżony, czyli państwa, że zrobiło coś nielegalnego, że wydało niekonstytucyjną ustawę - mówił w "Kropce nad i" profesor doktor habilitowany Marcin Matczak. To on podczas konferencji w Oksfordzie zadał prof. Lechowi Morawskiemu pytanie, kogo reprezentuje: rząd czy Trybunał.

"Obmowa i oszczerstwo są zachowaniem niegodziwym". Oświadczenie sędziów TK o Morawskim

Bezpodstawne zarzuty sędziego Trybunału Konstytucyjnego Lecha Morawskiego nie powinny pozostać bez odpowiedzi - napisało ośmioro sędziów Trybunału w specjalnym oświadczeniu. Podpisał się pod nim między innymi sędzia Piotr Pszczółkowski, wybrany przez PiS. Sędziowie wskazują na "brak adekwatnej reakcji" kierownictwa TK na wypowiedzi Morawskiego podczas debaty w Oksfordzie.