"Doskonale było widać, kto rozdaje karty". Po spotkaniu Duda-Kaczyński

- Sam prezes Kaczyński upuścił pary, mówiąc, że spodziewa się, że ta sprawa będzie załatwiona. To znaczy, że jeżeli spodziewa się, że to jest prosta sprawa do załatwienia, to znaczy, że już ją załatwił - komentował we "Wstajesz i weekend" ekspert do spraw wizerunku Mirosław Oczkoś. Niespełna półtorej godziny trwało w piątek spotkanie prezydenta Andrzej Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Rozmowy dotyczyły przygotowywanych przez prezydenta ustaw dotyczących sądownictwa, które mają zostać zaprezentowane w poniedziałek.

"Kaczyński nie przyszedł z ultimatum, to były propozycje"

Cieszy mnie zadowolona mina Jarosława Kaczyńskiego wychodzącego z Belwederu. Na twarzy prezydenta też widziałem optymizm - tymi słowami marszałek Senatu skomentował piątkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Stanisław Karczewski odniósł się także do sprawy profesora Michała Królikowskiego. - Dziwiłem się jego pewnym wypowiedziom. Wolałbym, żeby był bardziej powściągliwy - dodał.

"Próba przyłożenia prezydentowi pistoletu do głowy"

- To próba wywarcia presji na prezydenta - mówił w "Faktach po Faktach" Cezary Tomczyk (Platforma Obywatelska). - Oczekiwałem, że jeśli ktoś kładzie poważne zarzuty na stół, to je czymś poważnym podeprze - stwierdził Adrian Zandberg (Partia Razem). Goście TVN24 komentowali sprawę Michała Królikowskiego i piątkową konferencję prokuratora krajowego.

Łapiński o sprawie Królikowskiego: na jakimś etapie doszło do przecieku

Wyraziłbym pewne zdziwienie, jak to się stało, że na tyle tysięcy spraw prowadzonych w Polsce nagle wyciekają informacje dotyczące jednego śledztwa, w którym w jakiś sposób występuje pan profesor Królikowski. Pytanie, skąd to wyciekło - mówił w "Tak jest" w TVN24 rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Jak dodał, Kancelaria Prezydenta nie miała żadnej wiedzy, że prokuratura zajmuje się Królikowskim.

Złożył przysięgę wojskową i oświadczył się ukochanej

Młody żołnierz tuż po złożeniu wojskowej przysięgi zapytał swoją dziewczynę czy zostanie jego żonę. Tę piękną chwilę nagrała kamera TVN24. - Zobowiązałem się dzisiaj dwukrotnie. Mam nadzieję, że z pomyślnością - powiedział tuż po przysiędze na Westerplatte Adrian Mąkowski.

Przeszli ulicą, zostawili po sobie znaki. Pogięte

"Droga z pierwszeństwem" zahacza o krawężnik, "przejazd kolejowy bez zapór" leży na chodniku, a "krzyż św. Andrzeja" na trawniku. Policjanci z komisariatu w Skokach (woj. wielkopolskie) poszukują wandala lub wandali, którzy pod osłoną nocy powyginali znaki drogowe w miejscowości.

Kaczyński spotkał się z Orbanem

W piątek po południu w Sejmie odbyło się spotkanie premiera Węgier Viktora Orbana z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim, marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Trwało około półtorej godziny.

Sprawa Igora Stachowiaka. Byli komendanci przeszli na emerytury

Były komendant dolnośląskiej policji i jego zastępca, wobec których prowadzono, po ujawnieniu materiałów z zatrzymania Igora Stachowiaka, postępowania dyscyplinarne przeszli na emeryturę. A wobec emerytów postępowań się nie prowadzi. Sprawę opisała "Gazeta Wyborcza".

Kontrola w szpitalu po ucieczce rodziców z wcześniakiem

Na oddziale położniczym szpitala w Białogardzie w piątek rano zaczęła się kontrola zlecona przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Ma ona wykazać, czy lekarze słusznie zwrócili się do sądu w sprawie rodziców, którzy odmówili jakichkolwiek zabiegów na swoim nowo narodzonym dziecku, a także, czy w szpitalu używa się zabronionych lekarstw zawierających witaminę K. Tymczasem lekarze ze szpitala skarżą się: dostajemy telefony z pogróżkami.

Konin w remontach, autobusem pojedziesz za darmo

Zamknięta jedna nitka Trasy Bursztynowej i utrudnienia na krajowej 92. Te dwa czynniki wystarczyły, by w godzinach szczytu Konin stanął. By rozładować korki, prezydent miasta wprowadził na dwa tygodnie darmową komunikację miejską.

Gliński przyjechał do Polskiej Fundacji Narodowej. Rozmowy o kampanii przeciw sądom

Wicepremier Piotr Gliński jest w siedzibie Polskiej Fundacji Narodowej, która odpowiada za kampanię billboardową wymierzoną w polskie sądy. Jak dowiedzieli się dziennikarze TVN24, na spotkaniu jest również rada fundacji, która domaga się od zarządu informacji na temat kampanii. Gliński, jako minister kultury i dziedzictwa narodowego, sprawuje nadzór nad fundacjami.